Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Hodowca dokładał iub robił na 0 a handlarz miał 0,10 gr na jaju to było super.

Niech by było 0,35 gr całym rokiem ale nie zawsze znajdzie się jakiś cwaniak który będzie zbijał cenę . Teraz wylewanie łez tu na forum .

Ps. koniec tygodnia może przynieś cenę 0,45 za L-kę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze płaciłem żądaną cenę, która zazwyczaj zaczynała się na 3 jednak takie podniesienie cen powoduje, że Ci mniejsi się wykruszą. Co jak co ale duża grupa mniejszych razem robi duży obrót jajem.

 

Ponawiam pytanie. Jak myślicie kiedy ceny wrócą do tych z trójką na początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodowca dokładał iub robił na 0 a handlarz miał 0,10 gr na jaju to było super.

Niech by było 0,35 gr całym rokiem ale nie zawsze znajdzie się jakiś cwaniak który będzie zbijał cenę . Teraz wylewanie łez tu na forum .

Ps. koniec tygodnia może przynieś cenę 0,45 za L-kę .

 

 

Handlarz nigdy nie ma 10 gr na jaju

Uważasz że między nimi nie ma konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie biadolić chcecie trójkę z przodu, to sprzedawajcie z trójką, a nie wymuszać na nas byśmy się z wami podzielili stratą

L 44

M 40

w tej cenie poszły już 3 TIRY, teraz wstrzymuję sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie biadolić chcecie trójkę z przodu, to sprzedawajcie z trójką, a nie wymuszać na nas byśmy się z wami podzielili stratą

L 44

M 40

w tej cenie poszły już 3 TIRY, teraz wstrzymuję sprzedaż.

 

Jeste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie biadolić chcecie trójkę z przodu, to sprzedawajcie z trójką, a nie wymuszać na nas byśmy się z wami podzielili stratą

L 44

M 40

w tej cenie poszły już 3 TIRY, teraz wstrzymuję sprzedaż.

 

Jesteś bezlitosny Swoją srogą W. ponoć miał L po 0,45

 

U mnie taniej... od przyszłego tygodnia jednak będzie drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne.

Jak jako było po 20 gr. to od handlarzy słyszałem ciągle "Nic nie idzie, nic nie idzie. Handel stoi..."

Jak jajko jest po 40 gr. to słyszę dokładnie to samo.

To kiedy ten handel nie stoi ?

 

O tak na marginesie, to już widzę jak ludzie rezygnują z jajek, ciast, wypieków, majonezów, makaronów .....

no ty całe życie dokładasz.a z czego żyjesz?z tej górki co teraz nastała?przestań ty biadolić U siebie w domu też tak narzekasz.to musi miec z ciebie rodzina uciechę.ech Jeszcze nigdy z twojego postu nie wyczytałem optymizmu.oż pesymisto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że w przyszłym tygodniu ceny dojdą do magicznego pułapu 0,50 za L

 

Przestaje to być nawet śmieszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś czuję że w przyszłym tygodniu ceny dojdą do magicznego pułapu 0,50 za L

 

Przestaje to być nawet śmieszne...

a nawet niech idą do 60-70 słabszy odpadnie dlatego trzeba mieć zaplecze finansowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie biadolić chcecie trójkę z przodu, to sprzedawajcie z trójką, a nie wymuszać na nas byśmy się z wami podzielili stratą

L 44

M 40

w tej cenie poszły już 3 TIRY, teraz wstrzymuję sprzedaż.

rozumiem że to ceny do fishera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze płaciłem żądaną cenę, która zazwyczaj zaczynała się na 3 jednak takie podniesienie cen powoduje, że Ci mniejsi się wykruszą. Co jak co ale duża grupa mniejszych razem robi duży obrót jajem.

 

Ponawiam pytanie. Jak myślicie kiedy ceny wrócą do tych z trójką na początku?

 

Po mojemu długo poczekasz...

Po 1) Niemożliwe jest kupienie z rynku kury odchowanej 23-24 zł/sztk. podobno jeśli się gdzieś trafią mikro ilości młodej.

2) Pisklak też jest problematyczny do kupienia jak ktoś nie klepał sobie terminów do przodu... jego cena też poszła ostro w górę.

3) Nie wiadomo co się dzieje na Europie w związku kolejnymi przypadkami niedozwolonych substancji, informacje są wręcz utajnione...

4) Ceny nabija głownie przemysł

5) Jeśli nie dojdzie do sprowadzenia jaj/proszku spoza wspólnoty... to nie widzę żeby się to szybko skończyło... Czyli scenariusz z 1 zł+ na Święta Bożego Narodzenia jest całkiem realny, co tak naprawdę w dłuższej perspektywie nie jest na rękę hodowcom.

 

Mam nadzieję że to wyhamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej chłopki ! Jest do wzięcia kawał "detalu" - gdzie jesteście? Tak lamentowaliście że handlarze na waszej krzywdzie zarabiają. To jest ten moment.

 

Moment to jest zawsze i nie trzeba ułatwiać pośrednikom jak nawarzyli piwa to niech je wypija a wszystkich srok za ogon nie złapiesz. Lepiej robić jedno i dobrze a rynek zweryfikuje czyś się człowieku postarał. Swoją drogą pośrednicy rzadko dokładają rośnie cena i u nich no chyba że nalapali umów myśląc że jak zawsze na producentach pojadą na oklep.... -i zemścićlo się a przeważnie się udawało. Prawa rynku same weryfikuje kto jest kim i ja ostrożnie podnoszę cenę a najlepszym klientom to nic nie zmieniam jak narazie ale cena wdetalu jak urośnie to przyzwoitość wymaga podzielić się zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cena jest taka jaką kształtuje przemysł . W USA W Trakcie ptasiej grypy cena max osiągała ok 11 zł za kg natomiast po odbudowaniu się stad cena spadła do 1,3 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jest jaka jest, brać kupować nie żałować

 

A skąd brać jak nie ma komu dać?

Ja mogę dać nawet 0,50gr ale nie wówczas gdy producent w wozi jaja do detalu za 0,37 a ode mnie żąda żebym płacił 0,42. Takim odpowiadam zawsze tak samo: - Pogadamy jak będzie po 0,10gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jest jaka jest, brać kupować nie żałować

 

A skąd brać jak nie ma komu dać?

Ja mogę dać nawet 0,50gr ale nie wówczas gdy producent w wozi jaja do detalu za 0,37 a ode mnie żąda żebym płacił 0,42. Takim odpowiadam zawsze tak samo: - Pogadamy jak będzie po 0,10gr.

Nie rozumiem o co cały ten raban. Przecież możesz kupić po 0.42 i żeby utrzymać klienta zawieźć mu po o.37. Poczujesz się jak hodowca wtedy, gdy jajko było po 17 gr.

Hodowca dokładał, żeby utrzymać produkcję, a handlarz dzisiaj nie może, żeby utrzymać klientów ???

 

Dokładnie tak to było. Hodowcy DOKŁADALI do każdego jajka, a Wy żeście wtedy zarabiali i to grubo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena jest jaka jest, brać kupować nie żałować

 

A skąd brać jak nie ma komu dać?

Ja mogę dać nawet 0,50gr ale nie wówczas gdy producent w wozi jaja do detalu za 0,37 a ode mnie żąda żebym płacił 0,42. Takim odpowiadam zawsze tak samo: - Pogadamy jak będzie po 0,10gr.

Nie rozumiem o co cały ten raban. Przecież możesz kupić po 0.42 i żeby utrzymać klienta zawieźć mu po o.37. Poczujesz się jak hodowca wtedy, gdy jajko było po 17 gr.

Hodowca dokładał, żeby utrzymać produkcję, a handlarz dzisiaj nie może, żeby utrzymać klientów ???

 

Dokładnie tak to było. Hodowcy DOKŁADALI do każdego jajka, a Wy żeście wtedy zarabiali i to grubo.

 

 

A ten znowu marudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, coś Wam się poprzestawiało w Waszych biednych główkach. Patrząc na wpisy wychodzi, że to Wy marudzicie.

 

Cena dla cwaniaków na dzień dzisiejszy to 0.44 zł za L-kę. I bez marudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Nie rozumiem o co cały ten raban. ...

 

Bo to jest zbyt skomplikowane jak na kurzy móżdżek.

 

Masz rację- to przecież proste. Cena na dziś to 0.44 zł.

Po co więc te Twoje żale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...