Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Problem leży w tym, że jajka w detalu są za tanie, od lat ta sama cena w detalu - 50 groszy, dzisiaj L powinna na rynku kosztować ,MINIMUM 70 groszy i nie byłoby problemów. Wszystko drożeje a niektóre rzeczy jak jajka stoją w miejscu.

 

Trzymajcie cenę producenci, to wy psujecie rynek, nikt inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie cena jest taka jaką kształtuje przemysł . W USA W Trakcie ptasiej grypy cena max osiągała ok 11 zł za kg natomiast po odbudowaniu się stad cena spadła do 1,3 zł

 

 

i to jest jedna jedyna prawda, dlatego winni są zarówno producenci i handlarze, ale tylko ci pazerni, albo po przejsciach z pazernymi, bo sami juz tez chca. to jak z wojskiem,... najpierw jestes kotem, a pozniej masz swoje koty, chocbys bardzo chcial zostac "normalny"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły tydzień patrząc na to co się dzieje może wyglądać tak:

 

M - 0,45

 

L - 0,50

 

XL - 0,53-0,54 kto to wie...

 

Tak czy siak, domyślam się co kryją słowa Jajczarka. Zapowiada się blokada stonki...

Czyli jeśli będzie chwila dekoniunktury, to po niej nastąpi wręcz wystrzał w kosmos cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszły tydzień patrząc na to co się dzieje może wyglądać tak:

 

M - 0,45

 

L - 0,50

 

XL - 0,53-0,54 kto to wie...

 

Tak czy siak, domyślam się co kryją słowa Jajczarka. Zapowiada się blokada stonki...

Czyli jeśli będzie chwila dekoniunktury, to po niej nastąpi wręcz wystrzał w kosmos cen

 

 

Demi może tak być, ale uwaga- mam informacje, że wybrane przetwórnie w Polsce stoją zapchani towarem. I teraz pytanie czy to nie oni robią sobie bufor windując cenę, a za miesiąc jak pier... to na święta będą po 0,15PLN.

Już są wypowiadane umowy z dużymi graczami na rynku detalicznym (sieciom). Ciekawe czy oni pozwolą na to, żeby przetwórstwo zabrało towar. \

Ciekawe czy producenci pozwolą sobie na to, żeby oddawać wszystko na przetwórstwo wiedząc, że ono jest na chwilę, a pośrednik czy detalista może być stały w uczuciach. Bardzo ryzykowna sytuacja. Żeby się nie okazało kochani producenci, że zostaniecie tylko z przetwórstwem.

 

Jestem dużym pośrednikiem, ale interesów mam kilka. Po ch... mam pakować takie pieniądze, schodzić z marży, użerać się z handlarzami, którzy próbują wejść niższą ceną w tym poj... czasie skoro mogę z tego zrezygnować i przerzucić inwestycję i środki w inny biznes, który prowadzę lub zacznę prowadzić ?

Ktoś o tym myślał ?

Myślenie, że cena będzie niska za 3miesiące czy pół roku to bzdura. Można myśleć równie dobrze, że za miesiąc albo 20 lat.

Liczy się tu i teraz, a nie interesy fata morgana, że może kiedyś coś zarobię.

 

To tak jak z burakami co sprzedają po bandzie, żeby wejść do klienta, bo za miesiąc za robią. Prawie zawsze kończy się tak samo. Jak za ten miesiąc podniesie grosza, albo nie opuści, bo jajko potaniało to i ta wyleci.

Jak bilans ? Miesiąc woził za darmo albo dokładał.

Fakt, że znalazł sobie zajęcie i jeśli patrzeć pod kątem domu to plus taki, że na starą nie musiał patrzeć, albo jej słuchać, bo zapier... z jajami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie coraz ciekawiej widzę że szukamy winnego ..... ale czego ????

 

 

tego, że jajko kosztuje za chwilę 100% więcej w ciągu 1,5miesiąca.

taka sytuacja jest z tego co mi wiadomo (operuję w różnych branżach) tylko w rolnictwie.

 

to w rolnictwie jest cena dnia/tygodnia i zawsze każdy chce jak najwięcej wycisnąc czy to producent czy pośrednik.

 

nie mówię o it czy innych sprzętach i artykułach zwłaszcza importowanych, bo tam wpływ ma np.waluta, ale nigdy nie są to różnice powyżej 20% i nie ma takiego pazernego zachowania, żeby wręcz cisnąć raz w upadłość producenta, raz w upadłość handlarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem leży w tym, że jajka w detalu są za tanie, od lat ta sama cena w detalu - 50 groszy, dzisiaj L powinna na rynku kosztować ,MINIMUM 70 groszy i nie byłoby problemów. Wszystko drożeje a niektóre rzeczy jak jajka stoją w miejscu.
spokojnie Andrzeju, to się wyklepie , jeszcze trochę i w detalu trzeba będzie podnieść jak wszystko inne zdrożeje (kurczak, kura, pasza, to ostatnie już kilka miesięcy temu mocniej zdrożało). Ostatnie większa podwyżka w detalu która się utrzymuje do dzisiaj to czas wymiany klatek w 2011r.

 

Jak już szukamy winowajców, to głównym są wielkie fermy stosujące niedozwolone substancje i zaraz za nimi producenci i dystrybutorzy felernych środków chemicznych. Wszystkich ich łączy bezpośrednia chęć wzbogacenia się jak najniższym kosztem. Dokładnie jak swego czasu spora afera w Niemczech z jajami ekologicznymi (jaja eko od kur hodowanych tradycyjnie http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/789756,Afera-spozywcza-skandal-w-zwiazku-z-jajkami-w-Niemczech). Beneficjentem tanich jaj z wielkich ferm było przetwórstwo, a więc jeżeli zabrakło jaj to i oberwało się sieci detalicznej i hurtownikom bo raczej przemysłu jajecznego się dzisiaj nie zamknie lub nie ograniczy. Także głównym winowajcą jest fipronil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz propozycje za L 46 i M 42, przemysł 7, a ja im wciąż mówię że nie mam...

- ale się wku....

ps.

pół roku bedzie bite dobrej ceny, jak nie dłużej, mam wiadomości z pewnych źródeł, nie słuchajcie tych nowicjuszy, ciągnąć ile się da, co ugracie to wasze, przestańcie się martwić o handlarzy, oni tyle w życiu nie dołożyli co my, mają z czego dokładać.

- lubię ich KWIK. KWIK, KWIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego, że jajko kosztuje za chwilę 100% więcej w ciągu 1,5miesiąca.

taka sytuacja jest z tego co mi wiadomo (operuję w różnych branżach) tylko w rolnictwie.

a masło to co, hodowcy bydła raczej nie dostają 2 zł za litr mleka tylko kilka groszy więcej niż rok temu (podwyżka może 10%), a maso skoczyło z 2,5 na 8zł (a więc ponad 300%), także sprawca zamieszania z cenami jest bardziej przemysł niż rolnik (lub nawet producent). A przemysł przetwórczy to raczej już nie rolnictwo tak samo jak skład węgla to nie kopalnia chociaż obracają tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Demi może tak być, ale uwaga- mam informacje, że wybrane przetwórnie w Polsce stoją zapchani towarem. I teraz pytanie czy to nie oni robią sobie bufor windując cenę, a za miesiąc jak pier... to na święta będą po 0,15PLN.

Już są wypowiadane umowy z dużymi graczami na rynku detalicznym (sieciom). Ciekawe czy oni pozwolą na to, żeby przetwórstwo zabrało towar. \

Ciekawe czy producenci pozwolą sobie na to, żeby oddawać wszystko na przetwórstwo wiedząc, że ono jest na chwilę, a pośrednik czy detalista może być stały w uczuciach. Bardzo ryzykowna sytuacja. Żeby się nie okazało kochani producenci, że zostaniecie tylko z przetwórstwem.

 

Jestem dużym pośrednikiem, ale interesów mam kilka. Po ch... mam pakować takie pieniądze, schodzić z marży, użerać się z handlarzami, którzy próbują wejść niższą ceną w tym poj... czasie skoro mogę z tego zrezygnować i przerzucić inwestycję i środki w inny biznes, który prowadzę lub zacznę prowadzić ?

Ktoś o tym myślał ?

Myślenie, że cena będzie niska za 3miesiące czy pół roku to bzdura. Można myśleć równie dobrze, że za miesiąc albo 20 lat.

Liczy się tu i teraz, a nie interesy fata morgana, że może kiedyś coś zarobię.

 

To tak jak z burakami co sprzedają po bandzie, żeby wejść do klienta, bo za miesiąc za robią. Prawie zawsze kończy się tak samo. Jak za ten miesiąc podniesie grosza, albo nie opuści, bo jajko potaniało to i ta wyleci.

Jak bilans ? Miesiąc woził za darmo albo dokładał.

Fakt, że znalazł sobie zajęcie i jeśli patrzeć pod kątem domu to plus taki, że na starą nie musiał patrzeć, albo jej słuchać, bo zapier... z jajami

 

Drogi Misiu:

Też znam taką jedną wybijalnie... oni nawet 10 grudnia mają towaru w opór przynajmniej przez telefon i skupują z litości

 

Powiem Ci jak to wygląda: Otóż większość tego co skupują nawet nie idzie do nas na produkcje w tym momencie, tylko przepakowują i na zachód ślą. Jeśli ktoś myśli że wybijalnie krajowe w tym momencie obsługują głównie zapotrzebowanie krajowe, to pragnę wszystkich wyprowadzić z błędu. Jajo nawet nie jest wybijane !!! O czym tu mówić...

 

Masz rację te zagrywki ostatnio to są po bandzie jedni przez drugich, sam się z takimi cwaniakami borykam. Z tymi podjazdowiczami to zwykle jest dokładnie tak jak mówisz Jest nawet jedna firma co "ustawowo" dokłada do obsługi klientów po niedawnej telenoweli w tiefauenie

Normalna sprawa, pewnie chce odzyskać rynek.

 

Ja i tak za największego szkodnika w branży uważam pewną monopolistyczną sieć dyskontów. To co oni odp... to się po prostu w pale nie mieści. Jakoś z rodzimymi sieciami idzie się dogadać, a z nimi niekoniecznie.

 

Jeśli w końcu nie powstanie ustawa ograniczająca takie szopki to będzie tak ciągle. Jakoś na zachodzie takich numerów nie ma. Tylko my robimy za kraj białych murzynów. Najgorsze są opóźnione płatności oraz jawne i bezczelne wykorzystywanie przewagi kontraktowej.

 

Ogólnie temat rzeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam juz propozycje za L 46 i M 42, przemysł 7, a ja im wciąż mówię że nie mam...

- ale się wku....

ps.

pół roku bedzie bite dobrej ceny, jak nie dłużej, mam wiadomości z pewnych źródeł, nie słuchajcie tych nowicjuszy, ciągnąć ile się da, co ugracie to wasze, przestańcie się martwić o handlarzy, oni tyle w życiu nie dołożyli co my, mają z czego dokładać.

- lubię ich KWIK. KWIK, KWIK

tumblr_njj3jvebod1qbwmg0o1_250.gif

 

130988297_qrnssew.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam juz propozycje za L 46 i M 42, przemysł 7, a ja im wciąż mówię że nie mam...

- ale się wku....

ps.

pół roku bedzie bite dobrej ceny, jak nie dłużej, mam wiadomości z pewnych źródeł, nie słuchajcie tych nowicjuszy, ciągnąć ile się da, co ugracie to wasze, przestańcie się martwić o handlarzy, oni tyle w życiu nie dołożyli co my, mają z czego dokładać.

- lubię ich KWIK. KWIK, KWIK

tumblr_njj3jvebod1qbwmg0o1_250.gif

 

130988297_qrnssew.jpg

a na koniec tego waszego"melanżu"dajcie sobie buziaka i idźcie spać.i się nie podniecaj za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego, że jajko kosztuje za chwilę 100% więcej w ciągu 1,5miesiąca.

taka sytuacja jest z tego co mi wiadomo (operuję w różnych branżach) tylko w rolnictwie.

a masło to co, hodowcy bydła raczej nie dostają 2 zł za litr mleka tylko kilka groszy więcej niż rok temu (podwyżka może 10%), a maso skoczyło z 2,5 na 8zł (a więc ponad 300%), także sprawca zamieszania z cenami jest bardziej przemysł niż rolnik (lub nawet producent). A przemysł przetwórczy to raczej już nie rolnictwo tak samo jak skład węgla to nie kopalnia chociaż obracają tym samym.

 

z masłem to jeszcze inaczej było, choć bywa podobnie i kto wie czy nie dzisiaj właśnie... były zbyt duże składy mleka w proszku które jest ważnym składnikiem masla... zabrakło mleka to i zabrakło masla....

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Maslo-mocno-podrozalo-Wyjasniamy-skad-wziely-sie-takie-ceny-Analiza-7532966.html

 

 

kto wie czy teraz nie jest tak ze przetwórstwo miało mase i proszek i ch... wbijali, az nagle wszyscy chcieli kupic jak w międzyczasie fipronil wjechal i zabral im kury które dawaly towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam juz propozycje za L 46 i M 42, przemysł 7, a ja im wciąż mówię że nie mam...

- ale się wku....

.....

- lubię ich KWIK. KWIK, KWIK

 

Sadysta W sumie to jak na tym filmiku:

http://www.dailymotion.com/video/x55azvn

 

 

szarpcie ile wlezie, bo zaraz my was będziemy doic i będziecie mieć nieprzespane noce na rozmyslaniu co tu zrobić z towarem, bo nawet utylizacja będzie tańsza niż gromadzenie na strychach i dachach. i sami do tego doprowadzacie puszczając się przetwórstwem. koniec kropa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam juz propozycje za L 46 i M 42, przemysł 7, a ja im wciąż mówię że nie mam...

- ale się wku....

.....

- lubię ich KWIK. KWIK, KWIK

 

Sadysta W sumie to jak na tym filmiku:

http://www.dailymotion.com/video/x55azvn

 

 

szarpcie ile wlezie, bo zaraz my was będziemy doic i będziecie mieć nieprzespane noce na rozmyslaniu co tu zrobić z towarem, bo nawet utylizacja będzie tańsza niż gromadzenie na strychach i dachach. i sami do tego doprowadzacie puszczając się przetwórstwem. koniec kropa

 

... straszysz ? obiecujesz czy składasz propozycje ?

Wytłumacz mi proszę dlaczego niby macie dostawać towar taniej niż my sprzedawać możemy na zachód ? Działa to w drugą stronę? Z moich obserwacji rynku w 96% nie. Dla tych 4% jest oczywiście niższa cena. Reszta będzie musiała się dostosować, nie żyjemy w kraju z gospodarką centralnie planowaną i cenami limitowanymi.

Taki jest rynek, jak się dokładało po 10 gr. do produkcji jajka nikt prawie się nie litował... takie ceny dyktowała Europa wszyscy powtarzali, to ja mówię, że teraz takie ceny też dyktuje Europa. A na Europie... ceny aktualnie są wyższe.

 

A co do twojego zaraz, to takie ruskie poczekaj

Doskonale wiem jak to w makro skali wygląda... tylko dla własnego dobra o tym nie będę się rozpisywać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam juz propozycje za L 46 i M 42, przemysł 7, a ja im wciąż mówię że nie mam...

- ale się wku....

.....

- lubię ich KWIK. KWIK, KWIK

 

Sadysta W sumie to jak na tym filmiku:

http://www.dailymotion.com/video/x55azvn

 

 

szarpcie ile wlezie, bo zaraz my was będziemy doic i będziecie mieć nieprzespane noce na rozmyslaniu co tu zrobić z towarem, bo nawet utylizacja będzie tańsza niż gromadzenie na strychach i dachach. i sami do tego doprowadzacie puszczając się przetwórstwem. koniec kropa

 

miś, czemu jesteś taki przeżarty nienawiścią, jesteś pijany, czy upośledzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy ale regularnie czytam to forum. Od 20 lat prowadzę firmę handlująca jajkami, ale teraz nie mam wyjścia. Muszę ją zamknąć bo szykuje się spora dokładka, a tego nie zamierzam. Teraz już dokładam do interesu a co będzie gdy przyjdą święta. Kredytu nie zamierzam brać i pakować się w długi na długie lata. Na szczęście teraz pracy jest dużo i bez problemu coś znajdę. Jeszcze na formie zarobię bo punkty sprzedam i wezmę żywą gotówkę. Wystarczy na jakiś czas dopóki nie znajdę jakieś dobrej pracy za przyzwoite pieniądze. Prawdę mówiąc, kilka ofert już mam bo było nie było mam już spore doświadczenie w branży.

Drodzy hodowcy, podcinacie gałąź, na której siedzicie. Ja zawsze byłem wobec hodowców fair. Płaciłem nawet więcej niż była cena rynkowa bo nie chciałem, by dokładali z własnej kieszeni. Teraz w podzięce mój stały dostawca jak poczuł kasę to mi dyktuje cenę jak skoczkowi. Ma zbyt więc nie obchodzi go jego stały klient. ale poczekamy zobaczymy. Kiedyś sytuacja się odwróci i zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni. Ja zawsze brałem od niego dużo i płaciłem przyzwoicie. Jak za kilka miesięcy jajka będzie w bród to będzie siedział i płakał. Ta sytuacja dotyczy wszystkich hodowców, którzy teraz rżną handlarzy na kasę. Jeśli wykończą cenowo mniejszych hurtowników, którzy razem w kupie sprzedają duże ilości jaj na rynku to sami będą musieli zapełnić lukę na rynku. Pokupować samochody, pozatrudniać kierowców i rozwozić towar sami do sklepów.

A w Biedronce dalej M po 0,37 groszy. Powodzenia życzę w dalszym podnoszeniu cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam juz propozycje za L 46 i M 42, przemysł 7, a ja im wciąż mówię że nie mam...

- ale się wku....

.....

- lubię ich KWIK. KWIK, KWIK

 

Sadysta W sumie to jak na tym filmiku:

http://www.dailymotion.com/video/x55azvn

 

 

szarpcie ile wlezie, bo zaraz my was będziemy doic i będziecie mieć nieprzespane noce na rozmyslaniu co tu zrobić z towarem, bo nawet utylizacja będzie tańsza niż gromadzenie na strychach i dachach. i sami do tego doprowadzacie puszczając się przetwórstwem. koniec kropa

 

... straszysz ? obiecujesz czy składasz propozycje ?

Wytłumacz mi proszę dlaczego niby macie dostawać towar taniej niż my sprzedawać możemy na zachód ? Działa to w drugą stronę? Z moich obserwacji rynku w 96% nie. Dla tych 4% jest oczywiście niższa cena. Reszta będzie musiała się dostosować, nie żyjemy w kraju z gospodarką centralnie planowaną i cenami limitowanymi.

Taki jest rynek, jak się dokładało po 10 gr. do produkcji jajka nikt prawie się nie litował... takie ceny dyktowała Europa wszyscy powtarzali, to ja mówię, że teraz takie ceny też dyktuje Europa. A na Europie... ceny aktualnie są wyższe.

 

A co do twojego zaraz, to takie ruskie poczekaj

Doskonale wiem jak to w makro skali wygląda... tylko dla własnego dobra o tym nie będę się rozpisywać.

 

Pozdrawiam

 

 

Demi dlatego, że zachód macie na chwilę, a później się prosicie żeby coś od Was wzieli, a my Polacy zawsze od Was bierzemy. To Ty mi wytlumacz dlaczego mamy płacić tyle co przetwórstwo z zachodu które handluje z Wami tylko jak mają zapalenie dupy, a tak to ścinają Wam cenę i nie robią zamówień ile wlezie.

Dla nas teraz cena powinna być 0,35 a dla przetwórstwa zwłaszcza za granicą 0,65.

Dodam jeszcze, że handlarze są w najgorszej sytuacji, bo nie dość, że cisną ich producenci z tymi cenami to inni handlarze robią podjazdy, a już nie wspomnę, że dajecie tym co biorą paletę lepszą cenę niż tym co biorą 20.

Nie raz się już spotkałem z sytuacją w której mogłem kupić 10 skrzynek taniej o 3 grosze niż płaciłem za 20 palet

Niestety, ale to tylko dzięki nam funkcjonują producenci, bo umówmy się, że na przetwórstwie pociągnelibyście max 2 lata, a później plajta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...