Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Początkowo miałem tu napisać jakiś komentarz to obszernych wypowiedzi Misia8.

Stwierdziłem jednak, że to chyba nie ma sensu, bo chłop bredzi. Odpłynął kompletnie. Może się fipronilu nawąchał.

 

Prośba do hodowców i handlarzy: podnosić ceny w detalu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio8

PostWysłany: 13:50 Sro 11 Paź 2017 Temat postu:

carman poczytaj najpierw moje posty to zobaczysz jak ich rżnąłem

 

 

taaaaa przeczytam dziecku na dobranoc , mam nadzieję że przy tych bajkach szybko zaśnie .....

 

napewno jako jedyny zawsze płaciłeś 2-3 gr drożej niż inni.....znamy te opowieści wszyscy

 

kolego Yoyo przecież tak zawsze było że handlarze ślizgali się na producencie, postaw sobie pytanie który z Twoich odbiorców płaci zawsze gotówką na czas ??? większość napewno na termin i co jakiś czas aneks z terminem przedłużenia .

 

nie denerwujcię się bo będzie jeszcze drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Początkowo miałem tu napisać jakiś komentarz to obszernych wypowiedzi Misia8.

Stwierdziłem jednak, że to chyba nie ma sensu, bo chłop bredzi. Odpłynął kompletnie. Może się fipronilu nawąchał.

 

Prośba do hodowców i handlarzy: podnosić ceny w detalu !!!

 

 

chłopie kto tu bredzi, jaką cenę na detal ? już jest ładnie ponad 0,50PLN za Lkę, zaraz będzie 0,60 i kto wie czy nie zrobicie sytuacji pt. 0,70 + marża sklepu i co chcesz klatkę po 10PLN na sklepie ? Czy Ciebie juz całkiem Bóg opuścił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś usłyszałem, że cena za L może dojść nawet do 200 zł

Co o tym myślicie?

 

 

sądzę, że za tydzień, dwa, miesiąc albo rok będzie ok. 500 i towaru będzie w bród

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Demi dlatego, że zachód macie na chwilę, a później się prosicie żeby coś od Was wzieli, a my Polacy zawsze od Was bierzemy. To Ty mi wytlumacz dlaczego mamy płacić tyle co przetwórstwo z zachodu które handluje z Wami tylko jak mają zapalenie dupy, a tak to ścinają Wam cenę i nie robią zamówień ile wlezie.

Dla nas teraz cena powinna być 0,35 a dla przetwórstwa zwłaszcza za granicą 0,65.

Dodam jeszcze, że handlarze są w najgorszej sytuacji, bo nie dość, że cisną ich producenci z tymi cenami to inni handlarze robią podjazdy, a już nie wspomnę, że dajecie tym co biorą paletę lepszą cenę niż tym co biorą 20.

Nie raz się już spotkałem z sytuacją w której mogłem kupić 10 skrzynek taniej o 3 grosze niż płaciłem za 20 palet

Niestety, ale to tylko dzięki nam funkcjonują producenci, bo umówmy się, że na przetwórstwie pociągnelibyście max 2 lata, a później plajta

 

 

Leże i płaczę... ja rozumiem że niektórzy żyją mentalnie w Austro-Węgrzech, wierzą w dobrobyt za tow. Gierka... Ale JAK się pytam, ty się uchowałeś tyle lat na wolnym rynku... Przecież jeśli ja Ci sprzedam po 0,35 to znajdzie się BYZNESMEN co wykupi ze sklepu po 0,50 i na przetwórstwo powiezie ewentualnie za granicę... Ty oczywiście będziesz potrzebował więcej i więcej, bo zbyt Ci będzie rósł... Ewentualnie skrócisz łańcuch i sam za granicę powieziesz.

Ty proponujesz czystą KOMUNE, gdzie nie ma jakiejkolwiek swobody gospodarczej.

Trzeba było podpisać ze swoimi skoro tak dobrze im płaciłeś umowy z karami umownymi rzędu kilkuset tysięcy albo wręcz milionów za złamanie. Wtedy nikt by ich Ci nie wypowiedział.

Ba! W teorii powinieneś z nimi zawierać umowy w myśl obowiązującej ustawy od marca.

Więc albo kłamiesz, albo jesteś pozbawionym realizmu romantykiem. Opcje nr 2 bym wykluczył ze względu na twoją rzekomo długą działalność na rynku... Gdzie w większości utrzymali się tylko tacy co rzeźbili hodowców, po za nielicznymi wyjątkami owe wyjątki to jakieś 4% A i one nie płaczą mi że ceny idą ostro w górę.

 

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie kto tu bredzi, jaką cenę na detal ? już jest ładnie ponad 0,50PLN za Lkę, zaraz będzie 0,60 i kto wie czy nie zrobicie sytuacji pt. 0,70 + marża sklepu i co chcesz klatkę po 10PLN na sklepie ? Czy Ciebie juz całkiem Bóg opuścił ?

A Ty ile chciałbyś, żeby kosztowało jajko w sklepie ? Ciągle 3 zł za 10 szt ?

Tyle, to kosztowało, jak paliwo było po 2.5zł, pasza po 750zł a o energii i kosztach pracy to już nie wspomnę.

Co jest złego w 10 zł ? Coś nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie kto tu bredzi, jaką cenę na detal ? już jest ładnie ponad 0,50PLN za Lkę, zaraz będzie 0,60 i kto wie czy nie zrobicie sytuacji pt. 0,70 + marża sklepu i co chcesz klatkę po 10PLN na sklepie ? Czy Ciebie juz całkiem Bóg opuścił ?

A Ty ile chciałbyś, żeby kosztowało jajko w sklepie ? Ciągle 3 zł za 10 szt ?

Tyle, to kosztowało, jak paliwo było po 2.5zł, pasza po 750zł a o energii i kosztach pracy to już nie wspomnę.

Co jest złego w 10 zł ? Coś nie tak ?

 

a chciałbyś kupować inne wyroby do ktorych uzywa sie jaj za 2x tyle ? prosze bardzo. dojna zmiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie kto tu bredzi, jaką cenę na detal ? już jest ładnie ponad 0,50PLN za Lkę, zaraz będzie 0,60 i kto wie czy nie zrobicie sytuacji pt. 0,70 + marża sklepu i co chcesz klatkę po 10PLN na sklepie ? Czy Ciebie juz całkiem Bóg opuścił ?

A Ty ile chciałbyś, żeby kosztowało jajko w sklepie ? Ciągle 3 zł za 10 szt ?

Tyle, to kosztowało, jak paliwo było po 2.5zł, pasza po 750zł a o energii i kosztach pracy to już nie wspomnę.

Co jest złego w 10 zł ? Coś nie tak ?

 

a chciałbyś kupować inne wyroby do ktorych uzywa sie jaj za 2x tyle ? prosze bardzo. dojna zmiano

 

jajka klatkowe nie powinny byc drozsze niz 0,38-0,40 za L, wtedy wszystkie ceny innych produktow nie wystrzela w kosmos.

niedlugo jak zamowicie torta to zaplacicie tysiaka

 

 

robcie co chcecie tylko pozniej sie nie dziwcie, ze nie ma komu towaru sprzedac nawet za 0,05pln

 

ukraina juz wpuszcza jajka, zaraz dolacza inni i zobaczycie na swieta swoje 0,50 za 1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uspokajam. Nie ma tragedii. 100 skrzynek Mki dzisiaj zakupionej po 0,38 brutto - naprawdę ładna, po 8-10 skrzynek w każdym Kauflandzie od Woźniaka, polecam. Lka była 4,49 za paczkę, ale już nie taka ładna i sporo mniejszych zapasów. Jutro dalej w Kauflandy i zobaczymy co Lewiatan ma pokazać, bo w gazetce Mka 3,99 zł startuje od jutra.

 

 

Są i smutne wiadomości, jeden z hurtowników miał zawał, przeżył. Nie każdy psychicznie jest wstanie sobie poradzić z obecną sytuacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajka klatkowe nie powinny byc drozsze niz 0,38-0,40 za L, wtedy wszystkie ceny innych produktow nie wystrzela w kosmos.

niedlugo jak zamowicie torta to zaplacicie tysiaka

 

WOW ! A jak to policzyłeś bystrzaku ?

Policzyłeś koszty:

inwestycji w środki trwałe+pisklaki+odchów+ pasza+energia+praca+ ubezpieczenia+szczepienia+opakowania+ryzyko (np. salmonella)+koszty transportu+zarobek hodowcy+marża pośrednika+marża sklepu ?

 

Możesz mi powiedzieć ile w tej cenie jest zarobku sklepu, pośrednika i producenta ?

 

Dużo się mądrzysz, więc liczę, że jesteś w stanie podać dokładne wyliczenia.

 

To zdumiewające, że do ceny tortu wliczyłeś koszt zakupu jajka, a do ceny jajka nie wliczasz kosztów jego produkcji. Jajka naprawdę nie spadają z nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na głównej stronie portalu jest artykuł o jajach a Ukrainy, zgoda Brukseli na potop Ukraińskich jaj...

 

Nauczycie się szanować nawzajem...

Proszę Cię... Ale, żeś nowinę wynalazł. Ukraina od kilku lat ma możliwość exportu jaj do krajów UE na przemysł (jaja kat B). No i ... ? No i dzisiaj przemysł płaci już ponad 7zł/kg. Pomimo"zalewu" ukraińskich jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na głównej stronie portalu jest artykuł o jajach a Ukrainy, zgoda Brukseli na potop Ukraińskich jaj...

 

Nauczycie się szanować nawzajem...

Proszę Cię... Ale, żeś nowinę wynalazł. Ukraina od kilku lat ma możliwość exportu jaj do krajów UE na przemysł (jaja kat B). No i ... ? No i dzisiaj przemysł płaci już ponad 7zł/kg. Pomimo"zalewu" ukraińskich jaj.

 

 

Idź dobrze przeczytaj ten artykuł a pojmiesz co nadchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na głównej stronie portalu jest artykuł o jajach a Ukrainy, zgoda Brukseli na potop Ukraińskich jaj...

 

Nauczycie się szanować nawzajem...

Proszę Cię... Ale, żeś nowinę wynalazł. Ukraina od kilku lat ma możliwość exportu jaj do krajów UE na przemysł (jaja kat B). No i ... ? No i dzisiaj przemysł płaci już ponad 7zł/kg. Pomimo"zalewu" ukraińskich jaj.

 

 

Idź dobrze przeczytaj ten artykuł a pojmiesz co nadchodzi...

Czytałem już dużo wcześniej tą informację. Gdyby było to takie proste, to przemysł ciągnąłby już dzisiaj całe jajko z Ukrainy (kat A można zaliczyć do kat. B. Odwrotnie się nie da). I co ? Jaj na przemysł ciągle brak. 1 mln niosek i to dopiero w perspektywie 2 lat. I gdzie tu sensacja ? Co niby nadchodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na głównej stronie portalu jest artykuł o jajach a Ukrainy, zgoda Brukseli na potop Ukraińskich jaj...

 

Nauczycie się szanować nawzajem...

Proszę Cię... Ale, żeś nowinę wynalazł. Ukraina od kilku lat ma możliwość exportu jaj do krajów UE na przemysł (jaja kat B). No i ... ? No i dzisiaj przemysł płaci już ponad 7zł/kg. Pomimo"zalewu" ukraińskich jaj.

 

 

Idź dobrze przeczytaj ten artykuł a pojmiesz co nadchodzi...

Czytałem już dużo wcześniej tą informację. Gdyby było to takie proste, to przemysł ciągnąłby już dzisiaj całe jajko z Ukrainy (kat A można zaliczyć do kat. B. Odwrotnie się nie da). I co ? Jaj na przemysł ciągle brak. 1 mln niosek i to dopiero w perspektywie 2 lat. I gdzie tu sensacja ? Co niby nadchodzi ?

 

 

 

Ekspansja nadchodzi, rozkręci się na dobre import jaj z Ukrainy. Nie wiem po co Polska tak wspiera dążenia Ukrainy do UE, przecież to są i będą nasi najwięksi konkurenci w UE i nie tylko w UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jutra wysyłam chłopaków niech latają po Biedronkach i kupuja L 0.43. M 0.38. Wypakuje się opakowania zostaną i przytnie się z 5 grosiakow.

uote="HandlarzOd87"]Panowie, uspokajam. Nie ma tragedii. 100 skrzynek Mki dzisiaj zakupionej po 0,38 brutto - naprawdę ładna, po 8-10 skrzynek w każdym Kauflandzie od Woźniaka, polecam. Lka była 4,49 za paczkę, ale już nie taka ładna i sporo mniejszych zapasów. Jutro dalej w Kauflandy i zobaczymy co Lewiatan ma pokazać, bo w gazetce Mka 3,99 zł startuje od jutra.

 

 

Są i smutne wiadomości, jeden z hurtowników miał zawał, przeżył. Nie każdy psychicznie jest wstanie sobie poradzić z obecną sytuacją.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na głównej stronie portalu jest artykuł o jajach a Ukrainy, zgoda Brukseli na potop Ukraińskich jaj...

 

Nauczycie się szanować nawzajem...

Proszę Cię... Ale, żeś nowinę wynalazł. Ukraina od kilku lat ma możliwość exportu jaj do krajów UE na przemysł (jaja kat B). No i ... ? No i dzisiaj przemysł płaci już ponad 7zł/kg. Pomimo"zalewu" ukraińskich jaj.

 

 

Idź dobrze przeczytaj ten artykuł a pojmiesz co nadchodzi...

Czytałem już dużo wcześniej tą informację. Gdyby było to takie proste, to przemysł ciągnąłby już dzisiaj całe jajko z Ukrainy (kat A można zaliczyć do kat. B. Odwrotnie się nie da). I co ? Jaj na przemysł ciągle brak. 1 mln niosek i to dopiero w perspektywie 2 lat. I gdzie tu sensacja ? Co niby nadchodzi ?

 

 

 

Ekspansja nadchodzi, rozkręci się na dobre import jaj z Ukrainy. Nie wiem po co Polska tak wspiera dążenia Ukrainy do UE, przecież to są i będą nasi najwięksi konkurenci w UE i nie tylko w UE.

 

To dalej utwierdza w przekonaniu że trzeba przycinać teraz jak najwięcej... coby odłożyć na emeryturę

A poważnie. Z samej Holandii zniknęło 10 mln szt. kur (1/7 produkcji całego kraju) z tego co słyszę... Tyle co ma cały Ovostar, a nie jeden z jego segmentów który dopuścili na rynek UE.

10 mln... sama Holandia, a gdzie reszta ? Gdzie Włochy gdzie skala problemu jest dużo większa ?

Pomijam Niemców, Belgów itd... im też powycinali.

Owszem to panoszenie się Ukrainy jest bardzo niebezpieczne dla całego rynku spożywczego. Z tym że na pewno nie wpłynie w tym momencie na chociażby zahamowanie wzrostu cen.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam informacje z pierwszej ręki, że ceny sie stabilizują. Kosmiczny wystrzał cen spowodował rezygnację wielu pośredników oraz wstrzymanie działalności przez dużą liczbę handlarzy przez co duża część mniejszych i średnich ferm zaczyna sie zapełniać jajkiem. Duzi jeszcze sie trzymają poprzez duże dostawy za granicę, choć podobno ma to się ustabilizować. Chociażby przez całą mase nowych wstawień młodej kury na większości ferm.

Na jednej z Mazowieckich od przyszlego tygodnia wstawienie 3 dużych kurnikow młoda dająca już jajka kura.

 

Informacje z wyzszych szczebli.

Co będzie pokaże juz najblizszy tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Są i smutne wiadomości, jeden z hurtowników miał zawał, przeżył. Nie każdy psychicznie jest wstanie sobie poradzić z obecną sytuacją.

Very Happy Very Happy"

 

Takie ffermiarz śmieszne? Trzeba być ostatnią szują i skur... by cieszyć się z cudzego nieszczęścia. Ale karma wraca. Nie życz drugiemu co tobie niemiłe bo samego też cię to spotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...