Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam informacje z pierwszej ręki, że ceny sie stabilizują. Kosmiczny wystrzał cen spowodował rezygnację wielu pośredników oraz wstrzymanie działalności przez dużą liczbę handlarzy przez co duża część mniejszych i średnich ferm zaczyna sie zapełniać jajkiem. Duzi jeszcze sie trzymają poprzez duże dostawy za granicę, choć podobno ma to się ustabilizować. Chociażby przez całą mase nowych wstawień młodej kury na większości ferm.

Na jednej z Mazowieckich od przyszlego tygodnia wstawienie 3 dużych kurnikow młoda dająca już jajka kura.

 

Informacje z wyzszych szczebli.

Co będzie pokaże juz najblizszy tydzień.

 

Już się zaraz skończy eldorado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie w tym miesiącu cena będzie sie stabilizowac. Jesli ktoś liczy na delikatne spadki cen to nie wczesniej niz w listopadzie. Przed świętami raczej nie bedzie drastycznych spadków jak to niektórzy sugerowali ale scenariusz powrotu do cen z przed kilku miesiecy jest bardzo prawdopodobny.

 

Niewidzialna ręka rynku ze szczebli władzy tylko tyle powiem bo nie chce być scigany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestawcie się nakręcać, cena jest i będzie, wy mali popiartki na pare palet nic nie znaczycie w handlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajka klatkowe nie powinny byc drozsze niz 0,38-0,40 za L, wtedy wszystkie ceny innych produktow nie wystrzela w kosmos.

niedlugo jak zamowicie torta to zaplacicie tysiaka

 

WOW ! A jak to policzyłeś bystrzaku ?

Policzyłeś koszty:

inwestycji w środki trwałe+pisklaki+odchów+ pasza+energia+praca+ ubezpieczenia+szczepienia+opakowania+ryzyko (np. salmonella)+koszty transportu+zarobek hodowcy+marża pośrednika+marża sklepu ?

 

Możesz mi powiedzieć ile w tej cenie jest zarobku sklepu, pośrednika i producenta ?

 

Dużo się mądrzysz, więc liczę, że jesteś w stanie podać dokładne wyliczenia.

 

To zdumiewające, że do ceny tortu wliczyłeś koszt zakupu jajka, a do ceny jajka nie wliczasz kosztów jego produkcji. Jajka naprawdę nie spadają z nieba.

 

 

tak to policzyłem, że skoro produkujecie przez dwa lata po 0,25 za L to w takim razie zarabiacie, zreszta nie od dzis wiadomo, że koszt produkcji jajka uwzgledniajacy odchów, pasze, transport i amortyzacje wychodzi ok 0,20.

czyli rozumiem kolega yoyo nie bylby zadowolony gdyby producenci mieli takie ceny non stop jak 0,38 za L ?

buhahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na głównej stronie portalu jest artykuł o jajach a Ukrainy, zgoda Brukseli na potop Ukraińskich jaj...

 

Nauczycie się szanować nawzajem...

Proszę Cię... Ale, żeś nowinę wynalazł. Ukraina od kilku lat ma możliwość exportu jaj do krajów UE na przemysł (jaja kat B). No i ... ? No i dzisiaj przemysł płaci już ponad 7zł/kg. Pomimo"zalewu" ukraińskich jaj.

 

 

yoyo w ogóle nie czytałeś artykułu. od 12 wrzesnia ukraina ma pozwolenie na kat A wiec zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yoyo w ogóle nie czytałeś artykułu. od 12 wrzesnia ukraina ma pozwolenie na kat A wiec zobaczysz

 

rozśmieszasz całe forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestawcie się nakręcać, cena jest i będzie, wy mali popiartki na pare palet nic nie znaczycie w handlu

 

 

ja np. kupuję więcej niż razem ze wszystkimi sąsiadami produkujesz... jeśli zamknę interes kolejnym odbije się czkawką więc nie kozacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz wam powiem, wczoraj podzwonilem po znajomych na wybijalniach w Polsce, robią sobie stany z proszkiem i was zajadą za 3 miesiące jak nie będą potrzebowali towaru i zaproponuja 0,50 za kg. Chcieliscie to macie, przetworstwo i posrednicy odbili wam juz pileczke i teraz czekamy az do was doleci i palnie w ten pusty chamski łeb ktory nie ma nic wspolnego z interesami tylko z checia nachapania sie za wszelka cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz wam powiem, wczoraj podzwonilem po znajomych na wybijalniach w Polsce, robią sobie stany z proszkiem i was zajadą za 3 miesiące jak nie będą potrzebowali towaru i zaproponuja 0,50 za kg. Chcieliscie to macie, przetworstwo i posrednicy odbili wam juz pileczke i teraz czekamy az do was doleci i palnie w ten pusty chamski łeb ktory nie ma nic wspolnego z interesami tylko z checia nachapania sie za wszelka cene

 

i straciliscie juz wszystkich ktorzy was szanowali, teraz kazdy nas bedzie was doil az do konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu role sie odwróciły teraz handlarz jest przyparty do muru . Już Panowie wiecie jak sie czuliśmy niedawno. moze nauczy was ten okres ze nie należny nas dusić bo jak jesteście postawieni w naszej sytuacji to już nie jest tak kolorowo

L 0.42 do 0.44 bez problemu i sie prosza o jajo ciekawe co przyniesie nastepny tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestawcie się nakręcać, cena jest i będzie, wy mali popiartki na pare palet nic nie znaczycie w handlu

 

Standardowy tekst naćpanego kasą wsiurka. Już to słyszałem w 2012 roku, a później się okazuje że tacy to sól wsiowej ziemi(sami tak mówiliście) , bo płacą gotówką i odbierają regularnie. Za chwilę twój wielki odbiorca znajdzie u sąsiada 2 grosze taniej i będziesz wydzwaniał do popierdków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przestawcie się nakręcać, cena jest i będzie, wy mali popiartki na pare palet nic nie znaczycie w handlu

 

Standardowy tekst naćpanego kasą wsiurka. Już to słyszałem w 2012 roku, a później się okazuje że tacy to sól wsiowej ziemi(sami tak mówiliście) , bo płacą gotówką i odbierają regularnie. Za chwilę twój wielki odbiorca znajdzie u sąsiada 2 grosze taniej i będziesz wydzwaniał do popierdków.

Tak jest. 90% małych płaci w dniu zakupu, zaś 90% dużych odbiorców płaci dosłownie pod koniec terminu zapadalności faktury lub nawet grubo po. O przetwórcach jaj lub żywca się już nie mówi bo Ci robią lepsze kwiatki.

 

Problem z małymi taki, że nie są stali w odbiorze (bo gdzieś dorwą taniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak i większość mniejszych tak jak ktos wczesniej wspomniał jestesmy dość stali w uczuciach. Zawsze place gotówka.

Dużo ferm utrzymuje niską cenę dla dyplomatów nie chcąc urywac rynku zbytu jednoczesnie podnoszac ceny mniejszym odbiorcom nie pamiętając że są stałym przepływem zywej gotówki a nie obietnic że za miesiąc zapłacą.

 

Dostałem dzis telefon z góry, że cena ma sie ustabilizować na dniach lecz nie chciała ta osoba powiedzieć konkretnie czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz wam powiem, wczoraj podzwonilem po znajomych na wybijalniach w Polsce, robią sobie stany z proszkiem i was zajadą za 3 miesiące jak nie będą potrzebowali towaru i zaproponuja 0,50 za kg. Chcieliscie to macie, przetworstwo i posrednicy odbili wam juz pileczke i teraz czekamy az do was doleci i palnie w ten pusty chamski łeb ktory nie ma nic wspolnego z interesami tylko z checia nachapania sie za wszelka cene

 

Przestań piep..... głupoty człowieku. Jak jesteś taki „duży” jak piszesz to nie siedzialbys na forum i żalił się na sytuacje, tylko zajmował się swoimi firmami, bo masz ich kilka. Cena jak wszyscy widza, co tu pisać. Magazyn wyczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak i większość mniejszych tak jak ktos wczesniej wspomniał jestesmy dość stali w uczuciach. Zawsze place gotówka.

Dużo ferm utrzymuje niską cenę dla dyplomatów nie chcąc urywac rynku zbytu jednoczesnie podnoszac ceny mniejszym odbiorcom nie pamiętając że są stałym przepływem zywej gotówki a nie obietnic że za miesiąc zapłacą.

 

Dostałem dzis telefon z góry, że cena ma sie ustabilizować na dniach lecz nie chciała ta osoba powiedzieć konkretnie czemu.

 

Ale macie newsy )))) ktoś coś powiedział, bo gdzieś usłyszał.

Jak mi się udusiło 2x stado i 700.000 zł w plecy, to nik się nade mną nie użalał.

A jak brałem kredyt na 4 obiekty, to tylko mi pokazaliście bank w którym mam się zadłużyć. Wiec obrotowke w banku i jazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak i większość mniejszych tak jak ktos wczesniej wspomniał jestesmy dość stali w uczuciach. Zawsze place gotówka.

Dużo ferm utrzymuje niską cenę dla dyplomatów nie chcąc urywac rynku zbytu jednoczesnie podnoszac ceny mniejszym odbiorcom nie pamiętając że są stałym przepływem zywej gotówki a nie obietnic że za miesiąc zapłacą.

 

Dostałem dzis telefon z góry, że cena ma sie ustabilizować na dniach lecz nie chciała ta osoba powiedzieć konkretnie czemu.

 

Telefon z góry..., czyżby to było źródło przecieku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio ciekaw teorie snujesz proszkownia robi zapas na drogim jajku a odda i dolozy do tego zastanow sie dwa razy co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w chwili obecnej na markety uderzają handlarze, bo ceny z fermy są droższe niż na markecie, ale nie rozumiem, że w kolejce ustawiają się też tam i...mniejsze fermy Normalnie groteska panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misio ciekaw teorie snujesz proszkownia robi zapas na drogim jajku a odda i dolozy do tego zastanow sie dwa razy co piszesz

 

zgadzam się z przedmówcą

w poniedziałek handlarze obudza sie po raz kolejny z reka w nocniku przykra prawda i co jest groteskowe wszyscy o tym wiedza ale nikt nie dopuszcza tego do swoich mysli . przykro mi ale to tylko interes sami tak mowiliscie dzwoniac do mnie jakis czas temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie mili producenci opanowania w podnoszeniu cen,nie macie omów,kontraktów,jest wolna amerykanka ,nie szanujecie odbiorców,którzy zainwestowali pośrednio w w odbiór od was jajek,to nie będzie trwać długo, jaja z Ukraina, Kanady już płyną,niemiecki i krajowy przemysł osłabnie, nasz klient sie zemści na producentach i zakładach pakowania jaj,finanse firm kończą sie nie poradzicie sobie z platnoscjami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie macie mili producenci opanowania w podnoszeniu cen,nie macie omów,kontraktów,jest wolna amerykanka ,nie szanujecie odbiorców,którzy zainwestowali pośrednio w w odbiór od was jajek,to nie będzie trwać długo, jaja z Ukraina, Kanady już płyną,niemiecki i krajowy przemysł osłabnie, nasz klient sie zemści na producentach i zakładach pakowania jaj,finanse firm kończą sie nie poradzicie sobie z platnoscjami .

 

dzis mam czas wiec sie poudzielam jak nie mam co sprzedac

Jakos radzilismy sobie jak dokladalismy kredyty robily swoje teraz sytuacja jest odwrotna i nagle macie to samo co my polecam kredycik np. obrotowy . trzeba bylo z nami umowy podpisywac a nie skakac gdzie taniej teraz o umowach mowicie troche za późno . prawda jest jedna zamiast szanowac producenta to byla mowa ten taniej ma jajko a tamten mi przywiezie . wszyscy wiedza jakie sa realia i teraz ci co dy.... i hodowcow najwiecej placza . ktos ma inne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz wam powiem, wczoraj podzwonilem po znajomych na wybijalniach w Polsce, robią sobie stany z proszkiem i was zajadą za 3 miesiące jak nie będą potrzebowali towaru i zaproponuja 0,50 za kg. Chcieliscie to macie, przetworstwo i posrednicy odbili wam juz pileczke i teraz czekamy az do was doleci i palnie w ten pusty chamski łeb ktory nie ma nic wspolnego z interesami tylko z checia nachapania sie za wszelka cene

 

i straciliscie juz wszystkich ktorzy was szanowali, teraz kazdy nas bedzie was doil az do konca

 

Są też narkotyki po których pisze się durne komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...