Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

a teraz wam powiem, wczoraj podzwonilem po znajomych na wybijalniach w Polsce, robią sobie stany z proszkiem i was zajadą za 3 miesiące jak nie będą potrzebowali towaru i zaproponuja 0,50 za kg. Chcieliscie to macie, przetworstwo i posrednicy odbili wam juz pileczke i teraz czekamy az do was doleci i palnie w ten pusty chamski łeb ktory nie ma nic wspolnego z interesami tylko z checia nachapania sie za wszelka cene

Misiu8, biznesmenie od pięciu biznesów. Wytłumacz mi proszę to co napisałeś, bo ja chyba zbyt głupi jestem, żeby to pojąć.

Mówisz, że wybijalnie płacą teraz tak dużo za jajko, żeby zrobić sobie zapasy na czasy, kiedy jajko będzie tanie ? A nie, przepraszam- źle przeczytałem. Już wiem. Przemysł kupuje teraz drogo, żeby sprzedawać wtedy, kiedy będzie tanio.

 

Można ? Można. Bierz z nich przykład- kupuj drogo, sprzedawaj tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale napisalem prawde czemu taki hejt jest na hodowcow ? nie rozumiem tego ja handlarz mial 10 czy 15 gr na jaju bylo ok ale w druga strone to juz nie dziala ? widac ze ci co tu pisza to chyba na skrzynki albo busy sprzedaja

prosze plynie sobie niech plynie i tak zapotrzebowania europy nie zaspokoi takie sa fakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliście za pazerni, myśleliście że biali niewolnicy będą całe życie zapie..... na was, umowy żeście umieli podpisać z odbiorcami, ale z hodowcą już nie ? Przyszedł czas zapłaty, nie może tylko jedna strona ciągle zarabiać, tak nie idzie.

ps.

Ty, brunatny, na dzień dzisiejszy mam tylko TIRA dziennie swoich jajek, w tygodniu jeszcze dwa dokupuję (jak mi się uda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszły tydzień patrząc na to co się dzieje może wyglądać tak:

 

M - 0,45

 

L - 0,50

 

XL - 0,53-0,54 kto to wie...

 

Tak czy siak, domyślam się co kryją słowa Jajczarka. Zapowiada się blokada stonki...

Czyli jeśli będzie chwila dekoniunktury, to po niej nastąpi wręcz wystrzał w kosmos cen

 

 

Mała korekta..

 

L - 46 / 47

M - 40 / 41

przemysł 7zł >

 

- u mnie są takie ceny, plus zaproszenie na dobrą kolację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKOŃCZCIE (słowo zostało usunięte) jak to żeście dokładali blabla bla. Dokładaliście tyle ile musieliście włożyć w żywienie ( 13 gr?) Wszystko mieliście rozłożone na długi okres czasu , poodraczane płatności za pisklaki etc. większość spłacaliście transzami. Ci co sami kręcą paszę byli w jeszcze lepszej sytuacji (lepszej od złej) .

 

A teraz na nas spadło w ciągu dwóch tygodni że mamy środki zaangażowane bezmała 100% wyższe (płacimy gotówką ) na dodatek nie są realizowane zamówienia , do tego mamy zainwestowane pieniądze u odbiorców po (dni 90 terminu u tych większych) .

 

A co chyba najgorsze musimy się użerać z hodowcami co zachowują się jak małe dzieci co rower na komunię dostały (i zegarek).

 

Zaspokoicie "głód" finansowy" to nie ulega wątpliwości , ale tak zwanego szacunku raczej nie doświadczycie nigdy bo historia jest zawsze taka sama od kiedy pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i się machnąłem - miałem napisać 1-3 grosze dokładaliście.

 

A jak niektórym się języki porozwiązywały , to wychodziło że nikt zasadniczo nie dokłada - tyle że nie zarabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jak i większość mniejszych tak jak ktos wczesniej wspomniał jestesmy dość stali w uczuciach. Zawsze place gotówka.

Dużo ferm utrzymuje niską cenę dla dyplomatów nie chcąc urywac rynku zbytu jednoczesnie podnoszac ceny mniejszym odbiorcom nie pamiętając że są stałym przepływem zywej gotówki a nie obietnic że za miesiąc zapłacą.

 

Dostałem dzis telefon z góry, że cena ma sie ustabilizować na dniach lecz nie chciała ta osoba powiedzieć konkretnie czemu.

 

Ale macie newsy )))) ktoś coś powiedział, bo gdzieś usłyszał.

Jak mi się udusiło 2x stado i 700.000 zł w plecy, to nik się nade mną nie użalał.

A jak brałem kredyt na 4 obiekty, to tylko mi pokazaliście bank w którym mam się zadłużyć. Wiec obrotowke w banku i jazda

 

 

 

to żeś pan zwyczajnie glupi jak takie kredyty na takie interesy bierzesz...

wolalbym wyprodukowac fabryke telewizorow, albo kieszonkowych stojaków na peruki...

widze, ze to jednak wy bardziej placzecie od nas. troche jak pis zamiast mowic o swoich osiagnieciach to najazd ze "ostatnie 8 lat rządow peło"

jak jestes taki kozak jeden z drugim i bierzecie kredyty to pokazcie jak sie sprzedaje w okreslonej przez siebie i swoje koszty cenie czyli np. po 0,35 przez cały rok. a nie raz 17 raz chcielibyście już pewnie dzisiaj z 70 hmmm ?

nie potraficie sprzedawać tylko wypychać towar- to jest glowny problem

 

poza tym sorry- kredyt kazdy moze wziac wiec raczej nie zablysniecie takim osiagnieciem

 

to przeciez dzieki wam a nie nam jest tak duzo lub tak malo jajka na rynku.

poza tym wszystko powtarzacie jak mantre:

jest cena- obsadzamy, nie ma ceny- wybijamy.

 

MNIE (słowo zostało usunięte) TYLKO TO, ŻE Z PRODUCENTAMI JAJ NIE DA SIĘ ROBIĆ INTERESÓW W TYM KRAJU. JUŻ NIE ISTOTNE KTO ZACZĄŁ I KTO JEST WINNY I JAKIEJ SYTUACJI !

 

wcześniejszej riposty nie będę nawet komentował, bo brak mi słów na te wstrząsające rewelacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misio ciekaw teorie snujesz proszkownia robi zapas na drogim jajku a odda i dolozy do tego zastanow sie dwa razy co piszesz

 

 

jeszcze wiem co piszę- zastanów się czy podobnej sytuacji nie było jeszcze jakiś czas temu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
synuśproducenta

PostWysłany: Czw Paź 12 13:23 GMT 2017 Temat postu:

SKOŃCZCIE (słowo zostało usunięte) jak to żeście dokładali blabla bla. Dokładaliście tyle ile musieliście włożyć w żywienie ( 13 gr?) Wszystko mieliście rozłożone na długi okres czasu , poodraczane płatności za pisklaki etc. większość spłacaliście transzami. Ci co sami kręcą paszę byli w jeszcze lepszej sytuacji (lepszej od złej) .

 

A teraz na nas spadło w ciągu dwóch tygodni że mamy środki zaangażowane bezmała 100% wyższe (płacimy gotówką ) na dodatek nie są realizowane zamówienia , do tego mamy zainwestowane pieniądze u odbiorców po (dni 90 terminu u tych większych) .

 

A co chyba najgorsze musimy się użerać z hodowcami co zachowują się jak małe dzieci co rower na komunię dostały (i zegarek).

 

Zaspokoicie "głód" finansowy" to nie ulega wątpliwości , ale tak zwanego szacunku raczej nie doświadczycie nigdy bo historia jest zawsze taka sama od kiedy pamiętam.

 

zmień nicka bo nie pasuje do tego co piszesz powinno być raczej synuśhandlarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz wam powiem, wczoraj podzwonilem po znajomych na wybijalniach w Polsce, robią sobie stany z proszkiem i was zajadą za 3 miesiące jak nie będą potrzebowali towaru i zaproponuja 0,50 za kg. Chcieliscie to macie, przetworstwo i posrednicy odbili wam juz pileczke i teraz czekamy az do was doleci i palnie w ten pusty chamski łeb ktory nie ma nic wspolnego z interesami tylko z checia nachapania sie za wszelka cene

 

i straciliscie juz wszystkich ktorzy was szanowali, teraz kazdy nas bedzie was doil az do konca

 

Są też narkotyki po których pisze się durne komentarze.

 

 

 

jajczarek wez sie rozpedz jeb.. o sciane, sprobuj sie podniesc i jeszcze raz rozbiegnac, bo slabo z toba przyjacielu.. ile juz szampana wypiles odkad podwyżki ? moze w cugu lecisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a teraz wam powiem, wczoraj podzwonilem po znajomych na wybijalniach w Polsce, robią sobie stany z proszkiem i was zajadą za 3 miesiące jak nie będą potrzebowali towaru i zaproponuja 0,50 za kg. Chcieliscie to macie, przetworstwo i posrednicy odbili wam juz pileczke i teraz czekamy az do was doleci i palnie w ten pusty chamski łeb ktory nie ma nic wspolnego z interesami tylko z checia nachapania sie za wszelka cene

Misiu8, biznesmenie od pięciu biznesów. Wytłumacz mi proszę to co napisałeś, bo ja chyba zbyt głupi jestem, żeby to pojąć.

Mówisz, że wybijalnie płacą teraz tak dużo za jajko, żeby zrobić sobie zapasy na czasy, kiedy jajko będzie tanie ? A nie, przepraszam- źle przeczytałem. Już wiem. Przemysł kupuje teraz drogo, żeby sprzedawać wtedy, kiedy będzie tanio.

 

Można ? Można. Bierz z nich przykład- kupuj drogo, sprzedawaj tanio.

 

 

 

yoyo ty jestes taki sam cham jak jeb.. jajczarek od 5 bolesci.. z tym, że ty chociaż kulturalny chopina jestes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio8

PostWysłany: Czw Paź 12 14:25 GMT 2017 Temat postu:

P.leszkiewicz napisał:

Sprzedawca rynkowy napisał:

Ja jak i większość mniejszych tak jak ktos wczesniej wspomniał jestesmy dość stali w uczuciach. Zawsze place gotówka.

Dużo ferm utrzymuje niską cenę dla dyplomatów nie chcąc urywac rynku zbytu jednoczesnie podnoszac ceny mniejszym odbiorcom nie pamiętając że są stałym przepływem zywej gotówki a nie obietnic że za miesiąc zapłacą.

 

Dostałem dzis telefon z góry, że cena ma sie ustabilizować na dniach lecz nie chciała ta osoba powiedzieć konkretnie czemu.

 

 

Ale macie newsy Smile)))) ktoś coś powiedział, bo gdzieś usłyszał.

Jak mi się udusiło 2x stado i 700.000 zł w plecy, to nik się nade mną nie użalał.

A jak brałem kredyt na 4 obiekty, to tylko mi pokazaliście bank w którym mam się zadłużyć. Wiec obrotowke w banku i jazda

 

 

 

 

to żeś pan zwyczajnie glupi jak takie kredyty na takie interesy bierzesz...

wolalbym wyprodukowac fabryke telewizorow, albo kieszonkowych stojaków na peruki...

widze, ze to jednak wy bardziej placzecie od nas. troche jak pis zamiast mowic o swoich osiagnieciach to najazd ze "ostatnie 8 lat rządow peło"

jak jestes taki kozak jeden z drugim i bierzecie kredyty to pokazcie jak sie sprzedaje w okreslonej przez siebie i swoje koszty cenie czyli np. po 0,35 przez cały rok. a nie raz 17 raz chcielibyście już pewnie dzisiaj z 70 hmmm ?

nie potraficie sprzedawać tylko wypychać towar- to jest glowny problem

 

poza tym sorry- kredyt kazdy moze wziac wiec raczej nie zablysniecie takim osiagnieciem Smile

 

to przeciez dzieki wam a nie nam jest tak duzo lub tak malo jajka na rynku.

poza tym wszystko powtarzacie jak mantre:

jest cena- obsadzamy, nie ma ceny- wybijamy.

 

MNIE (słowo zostało usunięte) TYLKO TO, ŻE Z PRODUCENTAMI JAJ NIE DA SIĘ ROBIĆ INTERESÓW W TYM KRAJU. JUŻ NIE ISTOTNE KTO ZACZĄŁ I KTO JEST WINNY I JAKIEJ SYTUACJI !

 

wcześniejszej riposty nie będę nawet komentował, bo brak mi słów na te wstrząsające rewelacje

 

 

a jaj jajka były po 15 czy 20 gr to robiłeś interes ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
synuśproducenta

PostWysłany: Czw Paź 12 13:23 GMT 2017 Temat postu:

SKOŃCZCIE PIE..LIĆ jak to żeście dokładali blabla bla. Dokładaliście tyle ile musieliście włożyć w żywienie ( 13 gr?) Wszystko mieliście rozłożone na długi okres czasu , poodraczane płatności za pisklaki etc. większość spłacaliście transzami. Ci co sami kręcą paszę byli w jeszcze lepszej sytuacji (lepszej od złej) .

 

A teraz na nas spadło w ciągu dwóch tygodni że mamy środki zaangażowane bezmała 100% wyższe (płacimy gotówką ) na dodatek nie są realizowane zamówienia , do tego mamy zainwestowane pieniądze u odbiorców po (dni 90 terminu u tych większych) .

 

A co chyba najgorsze musimy się użerać z hodowcami co zachowują się jak małe dzieci co rower na komunię dostały (i zegarek).

 

Zaspokoicie "głód" finansowy" to nie ulega wątpliwości , ale tak zwanego szacunku raczej nie doświadczycie nigdy bo historia jest zawsze taka sama od kiedy pamiętam.

 

zmień nicka bo nie pasuje do tego co piszesz powinno być raczej synuśhandlarza

 

 

no właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio8

PostWysłany: Czw Paź 12 14:25 GMT 2017 Temat postu:

P.leszkiewicz napisał:

Sprzedawca rynkowy napisał:

Ja jak i większość mniejszych tak jak ktos wczesniej wspomniał jestesmy dość stali w uczuciach. Zawsze place gotówka.

Dużo ferm utrzymuje niską cenę dla dyplomatów nie chcąc urywac rynku zbytu jednoczesnie podnoszac ceny mniejszym odbiorcom nie pamiętając że są stałym przepływem zywej gotówki a nie obietnic że za miesiąc zapłacą.

 

Dostałem dzis telefon z góry, że cena ma sie ustabilizować na dniach lecz nie chciała ta osoba powiedzieć konkretnie czemu.

 

 

Ale macie newsy Smile)))) ktoś coś powiedział, bo gdzieś usłyszał.

Jak mi się udusiło 2x stado i 700.000 zł w plecy, to nik się nade mną nie użalał.

A jak brałem kredyt na 4 obiekty, to tylko mi pokazaliście bank w którym mam się zadłużyć. Wiec obrotowke w banku i jazda

 

 

 

 

to żeś pan zwyczajnie glupi jak takie kredyty na takie interesy bierzesz...

wolalbym wyprodukowac fabryke telewizorow, albo kieszonkowych stojaków na peruki...

widze, ze to jednak wy bardziej placzecie od nas. troche jak pis zamiast mowic o swoich osiagnieciach to najazd ze "ostatnie 8 lat rządow peło"

jak jestes taki kozak jeden z drugim i bierzecie kredyty to pokazcie jak sie sprzedaje w okreslonej przez siebie i swoje koszty cenie czyli np. po 0,35 przez cały rok. a nie raz 17 raz chcielibyście już pewnie dzisiaj z 70 hmmm ?

nie potraficie sprzedawać tylko wypychać towar- to jest glowny problem

 

poza tym sorry- kredyt kazdy moze wziac wiec raczej nie zablysniecie takim osiagnieciem Smile

 

to przeciez dzieki wam a nie nam jest tak duzo lub tak malo jajka na rynku.

poza tym wszystko powtarzacie jak mantre:

jest cena- obsadzamy, nie ma ceny- wybijamy.

 

MNIE WKU... TYLKO TO, ŻE Z PRODUCENTAMI JAJ NIE DA SIĘ ROBIĆ INTERESÓW W TYM KRAJU. JUŻ NIE ISTOTNE KTO ZACZĄŁ I KTO JEST WINNY I JAKIEJ SYTUACJI !

 

wcześniejszej riposty nie będę nawet komentował, bo brak mi słów na te wstrząsające rewelacje

 

 

a jaj jajka były po 15 czy 20 gr to robiłeś interes ?

 

 

 

 

robie zawsze taki sam interes i place dostawcom tyle ile chca. nie narzekalem dotychczas na jakosc, serwis itp. a to dla mnie najwazniejsze- cena gdzieś dalej. nigdy też nie slyszalem jaki on to biedny jeden z drugim . zmieniaja cene na + lub na - i ch... mnie to generalnie obchodzi.

aleee.. jak cena idzie w 3 tyg 100%, nie ma dla mnie towaru, bo francuz zabral ktorego ledwo poznal, 10 skrzynek czy 5 palet mogę kupić na rynku taniej/w tej samej cenie niż cały pociąg to mam ochote pojechac i napluc mu w twarz.

wiem poza tym, że takie sytuacje sa nagminne i nie tylko u mnie.

jesli chodzi o takich co szukaja grosz/dwa taniej- sam ich odpinam i staram się żeby zostali z reka w nocniku, wiec blagam jazda po tym po czym jezdzicie w moim kierunku to jakas niedorzecznosc. chyba nie rozumiecie prostych slow.

poza tym wy raczej nie jestescie moimi dostawcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio8

PostWysłany: Czw Paź 12 14:25 GMT 2017 Temat postu:

P.leszkiewicz napisał:

Sprzedawca rynkowy napisał:

Ja jak i większość mniejszych tak jak ktos wczesniej wspomniał jestesmy dość stali w uczuciach. Zawsze place gotówka.

Dużo ferm utrzymuje niską cenę dla dyplomatów nie chcąc urywac rynku zbytu jednoczesnie podnoszac ceny mniejszym odbiorcom nie pamiętając że są stałym przepływem zywej gotówki a nie obietnic że za miesiąc zapłacą.

 

Dostałem dzis telefon z góry, że cena ma sie ustabilizować na dniach lecz nie chciała ta osoba powiedzieć konkretnie czemu.

 

 

Ale macie newsy Smile)))) ktoś coś powiedział, bo gdzieś usłyszał.

Jak mi się udusiło 2x stado i 700.000 zł w plecy, to nik się nade mną nie użalał.

A jak brałem kredyt na 4 obiekty, to tylko mi pokazaliście bank w którym mam się zadłużyć. Wiec obrotowke w banku i jazda

 

 

 

 

to żeś pan zwyczajnie glupi jak takie kredyty na takie interesy bierzesz...

wolalbym wyprodukowac fabryke telewizorow, albo kieszonkowych stojaków na peruki...

widze, ze to jednak wy bardziej placzecie od nas. troche jak pis zamiast mowic o swoich osiagnieciach to najazd ze "ostatnie 8 lat rządow peło"

jak jestes taki kozak jeden z drugim i bierzecie kredyty to pokazcie jak sie sprzedaje w okreslonej przez siebie i swoje koszty cenie czyli np. po 0,35 przez cały rok. a nie raz 17 raz chcielibyście już pewnie dzisiaj z 70 hmmm ?

nie potraficie sprzedawać tylko wypychać towar- to jest glowny problem

 

poza tym sorry- kredyt kazdy moze wziac wiec raczej nie zablysniecie takim osiagnieciem Smile

 

to przeciez dzieki wam a nie nam jest tak duzo lub tak malo jajka na rynku.

poza tym wszystko powtarzacie jak mantre:

jest cena- obsadzamy, nie ma ceny- wybijamy.

 

MNIE WKU... TYLKO TO, ŻE Z PRODUCENTAMI JAJ NIE DA SIĘ ROBIĆ INTERESÓW W TYM KRAJU. JUŻ NIE ISTOTNE KTO ZACZĄŁ I KTO JEST WINNY I JAKIEJ SYTUACJI !

 

wcześniejszej riposty nie będę nawet komentował, bo brak mi słów na te wstrząsające rewelacje

 

 

a jaj jajka były po 15 czy 20 gr to robiłeś interes ?

 

 

 

 

robie zawsze taki sam interes i place dostawcom tyle ile chca. nie narzekalem dotychczas na jakosc, serwis itp. a to dla mnie najwazniejsze- cena gdzieś dalej. nigdy też nie slyszalem jaki on to biedny jeden z drugim . zmieniaja cene na + lub na - i ch... mnie to generalnie obchodzi.

aleee.. jak cena idzie w 3 tyg 100%, nie ma dla mnie towaru, bo francuz zabral ktorego ledwo poznal, 10 skrzynek czy 5 palet mogę kupić na rynku taniej/w tej samej cenie niż cały pociąg to mam ochote pojechac i napluc mu w twarz.

wiem poza tym, że takie sytuacje sa nagminne i nie tylko u mnie.

jesli chodzi o takich co szukaja grosz/dwa taniej- sam ich odpinam i staram się żeby zostali z reka w nocniku, wiec blagam jazda po tym po czym jezdzicie w moim kierunku to jakas niedorzecznosc. chyba nie rozumiecie prostych slow.

poza tym wy raczej nie jestescie moimi dostawcami

 

 

i jak się ma cena klatki, sciolki i czasami wolnego wybiegu (choc nie zawsze) w tej chwili do cen zielononóżki czy ekologii albo nawet przepiórki. Trzy ostatnie stoją w miejscu jak zaczarowane. Sami doprowadzicie do sytuacji, że 3PL będzie droższe niż zielononóżka buhahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajczarek wez sie rozpedz jeb.. o sciane, sprobuj sie podniesc i jeszcze raz rozbiegnac, bo slabo z toba przyjacielu.. ile juz szampana wypiles odkad podwyżki ? moze w cugu lecisz ?

 

 

do takich d e b i l k ó w jak ty...., całe szczęście, że to resztka śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brunatny, jeszcze pół roku bedziesz miał takiego s.r.a.n.i.a, ciekawy jestem czy wytrzymasz do tego czasu pos.ra.ńcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak się ma cena klatki, ściółki i czasami wolnego wybiegu (choc nie zawsze) w tej chwili do cen zielononóżki czy ekologii albo nawet przepiórki. Trzy ostatnie stoją w miejscu jak zaczarowane. Sami doprowadzicie do sytuacji, że 3PL będzie droższe niż zielononóżka buhahaha

Akurat zielononóżki przemysł nie chciał i nie chce bo jest za droga, a należy pamiętać że to również przez przemysł ceny są jakie są na jajo kurze.

Co do jaj przepiórczych ich cena stoi w miejscu, pierwsze przez w miarę stały popyt, a drugie brak afery finpronilowej w produkcji przepiórek, kaczek, gęsi, strusi...

Afera chemiczna zdziesiątkowała najbardziej stada klatkowe, ściółki też trochę, nawet wolnowybiegówkę nadszarpnęło (ale zbyt na te ostatnie jaja był na tyle mały, że raczej nie wpłynęło to na ich cenę).

 

Najbardziej drożeją te jaja które były najtańsze (głównie "3") bo głównie one szły na przemysł. Zabrakło dla przemysłu to cena dla hurtowników poszła w górę.

 

Jeżeli Państwo handlowcy tak uczciwie i stale płacicie za jajo i zgadzacie się na cenę producenta ale za to stałą to zapraszam. Ściółka, M40gr, L50gr, cena za ostatnie 5 lat niezmienna nawet o grosz. Nikogo nie dyskryminuję, stary, nowy, byle płacił od razu gotówką to będzie ok. No ale jest jeden kłopot, jak jaj jest pod dostatkiem to marudzicie że za 20gr dostaniecie Lkę i nie bierzecie, a jak jaja idą i są braki to chcecie się z....ć, zresztą na dzień dzisiejszy tylko dla stałych bo braki. Mam odbiorców co biorą stale, po tych samych cenach jak wyżej od iluś tam lat i chwalą, ale raczej nikt na towarze ode mnie nie zarobi więcej niż 10gr (no chyba że starą wygoni na bazarek z koszykiem ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem rozszerzyć się o jajka... a tu jakaś zaraza i ceny w górę...Skoro nie zarabiałem do tej pory na jajkach to teraz nie będę dopłacał...

 

Poczekam aż się uspokoi...

 

albo jeśli cena w detalu pójdzie do góry i będę mógł płacić wasze wymarzone 50 groszy... Jak na razie, po 50 groszy jajka są w Trójmieście na bazarach...

 

Miłego wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na jutrzejszą dostawę:

 

XL-46/48

L-40/42

M-36/38

 

zależy od kogo

 

przyszły tydzień podobno +0,02 i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na jutrzejszą dostawę:

 

XL-46/48

L-40/42

M-36/38

 

zależy od kogo

 

przyszły tydzień podobno +0,02 i koniec

Koniec czego ? Interesów czy odbiorów jaj bo zapowiadałeś że z holendrami się zwąchasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na jutrzejszą dostawę:

 

XL-46/48

L-40/42

M-36/38

 

zależy od kogo

 

przyszły tydzień podobno +0,02 i koniec

Koniec czego ? Interesów czy odbiorów jaj bo zapowiadałeś że z holendrami się zwąchasz ?

 

Bardzo trafna ocena, zgadzam sie w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy prawda jest taka, że to pośrednicy maja bezpośredni wpływ na wzrost ceny, bo to oni dzwonią jeden prze drugiego i chcą płacić więcej żeby dostać towar

Sytuacja się odwraca, kiedy to producenci maja go za duża i dzwonią opuszczając cenę aby tylko pozbyć się jaj

 

 

CENĘ DYKTUJE POPYT I PODAŻ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...