Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

jajeczny czy tam Panie Adamie watpie zeby ktos Panu sprzedał w tej cenie ale mozna sobie pomarzyć
Witam jestem po rozmowie z Ukrainką trzeba wziąć 4 tiry jaj L,M miesięcznie szybka realizacja.Ja jestem w stanie wziąć jednego,moja propozycja zbierzmy się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"no i widzisz kolego... ja tak samo szanowałem, ba pomagałem a dzisiaj na przyszzły tydzien krzyczy mi 46. Koniec wspolpracy. Jest to duzy producent a już wiem o kilkunastu jego odbiorcach ktorzy za ten numer sie obrocili przeciwko niemu i bedzie mial chlop kare"

 

Będzie miał chłop dopiero problem jak przyjdzie dołek. A przyjdzie, i to gigantyczny. Za parę miesięcy. U mnie na sklepach już stanęło. ruch jak w wakacje, a nawet jeszcze gorszy. Zawsze we wrześniu i październiku miałem znaczny wzrost sprzedaży. A teraz regres totalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

oj za tyle to chętnie wstrzymam wszystko i kupie od ciebie 0,02 wiecej

 

No i proszę. Płaczą, że drogo a sami cenę podbijają. To już teraz wiecie dlaczego w takiej cenie nikt wam nie da. Liczą się tylko stali odbiorcy. Dla misio8 tylko wydawało się, że jest "fair".

 

 

Jakbym nie wiedział, że jesteś producentem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajeczny z misiem idźcie na portal randkowy... Ewentualnie na priv.

 

oj demi nie płacz tylko podaj ceny na przyszły tydzień bo dawno nie widziałem żebyś się chwalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajeczny czy tam Panie Adamie watpie zeby ktos Panu sprzedał w tej cenie ale mozna sobie pomarzyć
Witam jestem po rozmowie z Ukrainką trzeba wziąć 4 tiry jaj L,M miesięcznie szybka realizacja.Ja jestem w stanie wziąć jednego,moja propozycja zbierzmy się

 

 

łaski nie robią podobnie jak Polacy- mam lepsze wieści :P:P

 

kupiłem na południu Austrii z dostawą na wtorek, na papierze a nie na plastiku ! tira ściółki Lki po przeliczeniu za 0,43 !!! w paczke i heja banana w dupie z rodzimą produkcją. Na Ukraińców również czekam i słabo kolego negocjujesz jak musisz 4 tiry zabrać.

Co do ukraincow to trzeba przyznać, że próbują podobnie do pl szarpac ile wlezie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na proszek już sprawdzają ceny transportu lotniczego z USA, bo jednak kontener płynie ponad miesiąc, a lotniczy 3-4 dni.

Ale impreza, no czegoś takiego to się nikt z kolegów z jednej i drugiej strony chyba nie spodziewał :D:D:D

Ciekaw jestem kto tak na prawdę dołoży. Wy czy my ?

 

Pewne jest jednak to, że nie dołożą sieciówki... i to boli najbardziej, bo im dokładka należy się jak psu buda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był chętny w przyszła środę to będę miał

L 1 pl 0.51

M 1 pl 0.49

Odbiór Wielkopolska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że podwyższacie ceny tylko na forum chcąc sprawdzić ich odbiór jednak Was zmartwię.

 

Na tą chwilę na większości ferm w tym tygodniu ceny ustały, widoczne jest osłabienie w zakupie jaj przez hurtowników i handlarzy.

Cena M spadła o okolo 5% zaś L i XL się stabilizują.

 

Stabilizacja cen przyszła wcześniej niż się większość spodziewała. Co do obniżek hmmm kto wie może jeszcze w tym miesiącu.

 

Skąd mam takie informacje? Mało ważne jednak będzie mi miło jak ktoś zacytuje mój wpis pod koniec miesiąca.

 

P.S. Producenci nie martwicie się. Cena zatrzyma się na zadowalającym każdą stronę poziomie.

 

Proszę nie hejtować bo tylko informuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super- niech się cena stabilizuje. Nie będę protestował. Rosnąć bez końca przecież nie może. Obecny poziom cenowy jest bardziej niż satysfakcjonujący dla producentów, a po stabilizacji i wyrównaniu cen w detalu, mam nadzieje, że będzie również atrakcyjny i dla osób zajmujących się handlem.

 

Podnosić ceny w detalu ! To jest właśnie ten moment, w którym należy "dźwigać" ceny dla odbiorców końcowych !

Jeżeli uda się odpowiednio podnieść ceny w detalu, to przez dłuuuugie miesiące będzie to procentowało zarówno nam producentom, jak i Wam handlarzom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych cen w detalu nie podniosłem i nie podniosę bo jestem producentem najwyżej taniej dokupię już niedługo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w Auchan M Mizgiera pakowana po 10 w cenie 2,48 groszy za dziesiątkę. Patrzyłem - całkiem przyzwoita M - na oko 2b. I co wy na to producenci? Cena dnia - bije nawet Biedronkę na głowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo nie mów handlarzom o podnoszeniu cen w detalu.

 

Najpierw należy podnieść ceny w handlu z sieciowkami a to już nie jest kwestia handlarzy tylko producentów.

Nie da sie podnieść cen w detalu jesli Pan Mozgier i inni podobni sprzedają jajko sieciom poniżej kosztów produkcji.

 

Klient który ma promocję 2.49 za 10 szt M w Auchan to nie będzie się zastanawiał czy może nie dorobić handlarza lub mniejszego sklepu.

 

Zacznijcie podwyżki od sieciowek a jak już to zrobicie i sie Wam uda to podnieście ceny handlarzom. Inaczej za chwilę doprowadzicie do upadku handlarzy i pośredników i zostaniecie z samymi sieciowkami dokladajac do tego interesu kolejne duże pieniądze.

 

Podwyzszyliscie ceny handlarzom i dusicie ich bo nie dają rady konkurowac na rynku detalicznym z sieciami do ktorych sprzedajecie jaja za bezcen.

 

Jeśli tak dalej pójdzie to ciężko będzie juz Wam odrobić straty jakie bedziecie ponosic takim brakiem strategii cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszecie,że takie promocje a u nas w marketach puste półki i karki z napisem chwilowy brak towaru🙂Promocja może i jest tylko towaru brak😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy mają do końca października podpisane umowy,więc stąd może te niskie ceny...Jeszcze trochę to i w sieciówkach cena pójdzie do góry 👍Tak jak pisałem wcześniej u nas w marketach brak towaru- widocznie umowy się już pokończyły 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanimi jajami w Auchan od Pana M. bym się nie przejmował. Zostało tylko to, co na półkach. Więcej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka stabilizacja jajek w całej europie brakuje . Przemysł dalej podnosi cenę bo ma braki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem od kiedy przewidujecie podwyżki cen na sieciówkach takich jak Auchan, Biedronka, Lidl itp ?

 

Bo to od nich zależy czy my będziemy mogli podnieść ceny w detalu i nie umrzeć z braku klientów lecących do sieciowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły tydzień przemysł dał mi propozycję 7,5zł za kg przy TIRZE jaj. Proszę sobie przeliczyć ile wychodzi L i M na szt. przyjmując 23,6 i 20,4 kg skrzynka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...