Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Serio ? Naprawdę nie zrozumiałeś przekazu ?

Jak padnie 100 handlarzy to ojoj "wielki dramat". Ale napewno nie dla rynku.

Jak padnie 100 ferm- to na pewno rynek to odczuje. Rynek, i przede wszystkim handlarze.

 

nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz kolego.

gdyby padlo 100 producentow w pl, to tez nikt by nie plakal, bo to my bysmy kupowali od niemcow tak jak oni teraz od nas, wiec bzdurki piszesz

Rynek UE (w tym Niemcy) i polski rynek to jedno. Już od dawna należymy do UE. Jeśli w Polsce pada 100 producentów, to wierz mi, że w na niemieckim rynku też dzieje się zawierucha. Jeśli padają z powodu niskiej ceny, to padają też i na zachodzie.

Nie ma czegoś takiego, jak my czy Niemcy. Jest JEDEN rynek !

W Polsce zrejestrowanych jest 1141 ferm wliczając w to małe fermy, które z mocy prawa dostają nr weterynaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio ? Naprawdę nie zrozumiałeś przekazu ?

Jak padnie 100 handlarzy to ojoj "wielki dramat". Ale napewno nie dla rynku.

Jak padnie 100 ferm- to na pewno rynek to odczuje. Rynek, i przede wszystkim handlarze.

 

nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz kolego.

gdyby padlo 100 producentow w pl, to tez nikt by nie plakal, bo to my bysmy kupowali od niemcow tak jak oni teraz od nas, wiec bzdurki piszesz

A po ile byś wtedy od Niemców kupował ? Bo oni teraz kupują od nas już po 50 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio ? Naprawdę nie zrozumiałeś przekazu ?

Jak padnie 100 handlarzy to ojoj "wielki dramat". Ale napewno nie dla rynku.

Jak padnie 100 ferm- to na pewno rynek to odczuje. Rynek, i przede wszystkim handlarze.

 

Tak odczują, ci co zostaną będą mieli lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie płaczcie handlarze bo jak kupowaliście po 0,12 to mowa była rynek tak płaci dziś rynek też płaci tylko więcej

mieliście wówczas przebitkę 100% i mega promocje za kasę hodowców dziś jest chwila żeby hodowcy złapali oddech bo nikt ich nie żałował jak dostawali po d...

mówi się trudno i żyje się dalej a co będzie czas pokaże

głowa do góry dziś czujecie to co my przez długi długi czas

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie handlowałem jeszcze jajkami, nie licząc dawnych lat w PRL w sklepie moich rodziców

 

a teraz chciałbym uzupełnić swoją ofertę o jajka i szukam towaru, jak widzę czas nie jest dobry na zakupy, ale mi nie zależy na super niskiej cenie zakupu, mogę płacić parę groszy więcej. Na początek nie szukam dużych ilości, jakieś 5.000 szt. na próbę a potem jak sądzę jakieś 10.000 - 15.000 tygodniowo.

 

Myślę o Jajkach " A " i nie " 0 " i " 1 " przynajmniej na razie a zresztą czas okaże.

 

 

 

Jestem z Trójmiasta jakby kto pytał.

 

Jak ktoś ma chęć ze mną popracować to niech poda kontakt na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąca prośba do wszystkich hodowców i osób związanych z branżą produkcji zwierzęcej. Zjawisko eko terroryzmu jest nam wszystkim dobrze znane. Co rusz jakaś "eko" grupa wymyśla coraz to nowe postulaty likwidacji hodowli. Na nas producentach niosek wymyślono klatki wzbogacane a także systemy alternatywne hodowli. Ostatnio nagonka najmocniej uparła się na zwierzęta futerkowe, które zwiększają pośrednio zyski naszej branży, bo to one zjadają padlinę oraz opady po produkcyjne z naszych ferm oraz ubojni drobiu. Wykażmy chociaż odrobinę zainteresowania i solidarnie wesprzyjmy akcję hodowców zwierząt futerkowych w najprostszy możliwy sposób - zagłosujcie w tej ankiecie. Na samym dole strony zawartej w ankiecie. Z góry dziękuję, robię to na prośbę jednej z osób z tej branży. Pozdrawiam.

 

http://m.se.pl/wiadomosci/polityka/nie-zabraniajcie-hodowac-norek_1022038.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś pisał, że nastąpiła stabilizacja ..... nie wydaje mi się.

Ceny cały czas do góry

 

Zgadza się to pisałem w tamtym tygodniu:

 

Przyszły tydzień patrząc na to co się dzieje może wyglądać tak:

 

M - 0,45

 

L - 0,50

 

XL - 0,53-0,54 kto to wie...

 

Tak czy siak, domyślam się co kryją słowa Jajczarka. Zapowiada się blokada stonki...

Czyli jeśli będzie chwila dekoniunktury, to po niej nastąpi wręcz wystrzał w kosmos cen

 

W zależności od fermy +/- mniej więcej tak chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami się nakręcacie. Na wszystkich dużych fermach na których biore jaja cena stala od zeszłego poniedziałku. Na ten tydzień również te same ceny

 

Nakrecajcie sie dalej ze ktos komus mowil ze gdzies podrozalo. Wszystko gdzies drozeje jednak mediana jednoglosnie pokazuje stabilizacje ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sami się nakręcacie. Na wszystkich dużych fermach na których biore jaja cena stala od zeszłego poniedziałku. Na ten tydzień również te same ceny

 

Nakrecajcie sie dalej ze ktos komus mowil ze gdzies podrozalo. Wszystko gdzies drozeje jednak mediana jednoglosnie pokazuje stabilizacje ceny.

 

Przemysł zeszły tydzień 6,70-7,20 ( początek) 7,5 (środek tygodnia)

 

ten tydzień 8 zł/kg faktycznie stabilizacja jak uj.

Za 7 zł kat B chodzi...

Policz sobie ile to wychodzi za jajo... to te ceny które podałem są jeszcze za niskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nas ptasia grypa nie motyla noga to cena zacznie spadać

 

lepiej żeby trochę spadła ta cena... bo obecny pułap jest wbrew pozorom nieciekawy.

z ptasią jak zwykle nie wiadomo... oby sobie poszła bokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki przemysł wstrzymuje skup jaj z polski czeka na stabilizacje ,jaja maja z polskich kontraktów po 4,50gr za kilogram,sprzedaż, na detalu( chamowata przykro mi) producenci nie maja omów ryzykują współprace,jaja na polskim detalu drogie, w Biedronce brakuje jaj dalej M-38 GR ,spadnie spożycie,ZAKŁADY PAKOWANIA jaj blokują sprzedaż i drastycznie podnoszą ceny, grupa handlowców powiadamia urząd uoik o stosowanie niehandlowych praktyk przez dyskonty w Polsce i ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemiecki przemysł wstrzymuje skup jaj z polski czeka na stabilizacje ,jaja maja z polskich kontraktów po 4,50gr za kilogram,sprzedaż, na detalu( chamowata przykro mi) producenci nie maja omów ryzykują współprace,jaja na polskim detalu drogie, w Biedronce brakuje jaj dalej M-38 GR ,spadnie spożycie,ZAKŁADY PAKOWANIA jaj blokują sprzedaż i drastycznie podnoszą ceny, grupa handlowców powiadamia urząd uoik o stosowanie niehandlowych praktyk przez dyskonty w Polsce i ?.

Człowieku, czego Ty żeś się najarał ? Taki bełkot, że nie da się z tego nic zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemiecki przemysł wstrzymuje skup jaj z polski czeka na stabilizacje ,jaja maja z polskich kontraktów po 4,50gr za kilogram,sprzedaż, na detalu( chamowata przykro mi) producenci nie maja omów ryzykują współprace,jaja na polskim detalu drogie, w Biedronce brakuje jaj dalej M-38 GR ,spadnie spożycie,ZAKŁADY PAKOWANIA jaj blokują sprzedaż i drastycznie podnoszą ceny, grupa handlowców powiadamia urząd uoik o stosowanie niehandlowych praktyk przez dyskonty w Polsce i ?.

Człowieku, czego Ty żeś się najarał ? Taki bełkot, że nie da się z tego nic zrozumieć.

 

Ja tam rozumiem. Co prawda napisane jakby po speedzie...

Niemcy sobie mogą blokować... nie tylko do nich to szło jajo... Włosi nie wiedzą podejrzewam co mają robić... bo kasacja większości stad na kraju doprowadzi do upadku tego działu drobiarstwa u nich (nie stać ich na odszkodowania) ciekawe czy KE będzie badać stan praworządności w tej materii we Włoszech :D:D

Ale ! mimo wszystko mam nadzieję że jednak się cena ustabilizuje w bliższej perspektywie na poziomie 0,4 za L to byłoby i opłacalne dla hurtowników jak i dla producentów. Pozdrawiam. Nic się nie poradzi na to że cena idzie w górę na tą chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...