Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Dla znających inglisz... Pokłosie aferki fipronilowej. W końcu znalazłem. Nic ciekawego jednak się tam nie znajdzie. Biurokratyczny bełkot tylko.

Ja się pytam gdzie są wyniki losowania lotto w Europie ! Czemu to jest tak "ale urwał" utajnione.

https://ec.europa.eu/food/sites/food/files/safety/docs/rasff_fipronil-incident_conclusions_201709.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gorąca prośba do wszystkich hodowców i osób związanych z branżą produkcji zwierzęcej. Zjawisko eko terroryzmu jest nam wszystkim dobrze znane. Co rusz jakaś "eko" grupa wymyśla coraz to nowe postulaty likwidacji hodowli. Na nas producentach niosek wymyślono klatki wzbogacane a także systemy alternatywne hodowli. Ostatnio nagonka najmocniej uparła się na zwierzęta futerkowe, które zwiększają pośrednio zyski naszej branży, bo to one zjadają padlinę oraz opady po produkcyjne z naszych ferm oraz ubojni drobiu. Wykażmy chociaż odrobinę zainteresowania i solidarnie wesprzyjmy akcję hodowców zwierząt futerkowych w najprostszy możliwy sposób - zagłosujcie w tej ankiecie. Na samym dole strony zawartej w ankiecie. Z góry dziękuję, robię to na prośbę jednej z osób z tej branży. Pozdrawiam.

 

http://m.se.pl/wiadomosci/polityka/nie-zabraniajcie-hodowac-norek_1022038.html

 

Przykra sprawa ale takie głosowanie nie wiele da. Przemysł utylizacyjny jest tak potężną i dobrze opłacalną branżą, że niestety utylizacja naturalna odpadów wkrótce zniknie. Ludziska bardziej martwią się o zwierzątka, które a propo utylizują odpady właśnie w sposób naturalny. Ciekawe czy taki protestujący chciałby mieć w swoim sąsiedztwie zakład utylizacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj zjechały jaja w cenach:

 

3PL (1a) - 0,50 gr netto

3PL (1b) - 0,45

 

1PL (1a) - 0,46

2PL (1a) - 0,42

0PL (1a) - 0,55

 

Jak widać chów klatkowy szaleje. Oj... Palec Boży już kiwa. Ja tam nie chcę przesądnym być, ale odbije to się czkawką, odbije. A sieciówki się śmieją z osiołków i kasę liczą. W marketach L po 39.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mnie dzisiaj zjechały jaja w cenach:

 

3PL (1a) - 0,50 gr netto

3PL (1b) - 0,45

 

1PL (1a) - 0,46

2PL (1a) - 0,42

0PL (1a) - 0,55

 

Jak widać chów klatkowy szaleje. Oj... Palec Boży już kiwa. Ja tam nie chcę przesądnym być, ale odbije to się czkawką, odbije. A sieciówki się śmieją z osiołków i kasę liczą. W marketach L po 39.

 

raczej masz ceny nieaktualne ale kto zabroni pisania

podaj namiary przyjade po 1 i po 2 jak zejdziesz 2 grosze na 0 to tez wezme tylko podaj jakie ilosci masz wiadomosc na pw prosze wyslac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

podaj namiary przyjade po 1 i po 2 jak zejdziesz 2 grosze na 0 to tez wezme tylko podaj jakie ilosci masz wiadomosc na pw prosze wyslac

 

No jasne już czekam z niecierpliwością na Ciebie, bo jajka przecież w bród i jeszcze opuszczę 2gr bo kupiłem po 0,55gr a sprzedam za 0,53gr. Poszukaj głupszego od siebie. A jak tak bardzo chcesz to zapraszam za dwa miesiące to opuszczę nawet 4gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu podajesz nieaktualne ceny i jeszcze mnie obrażasz . napisalem ze kierowce moge wyslac jezeli masz takie ceny nie denerwuj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to czemu podajesz nieaktualne ceny i jeszcze mnie obrażasz . napisalem ze kierowce moge wyslac jezeli masz takie ceny nie denerwuj sie

 

A nie widać, że podałem ceny zakupu? A ty jeszcze chcesz ode mnie 2gr taniej? Pomyśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mnie dzisiaj zjechały jaja w cenach:

 

3PL (1a) - 0,50 gr netto

3PL (1b) - 0,45

 

1PL (1a) - 0,46

2PL (1a) - 0,42

0PL (1a) - 0,55

 

Jak widać chów klatkowy szaleje. Oj... Palec Boży już kiwa. Ja tam nie chcę przesądnym być, ale odbije to się czkawką, odbije. A sieciówki się śmieją z osiołków i kasę liczą. W marketach L po 39.

 

 

jajeczny ja za bardzo nie rozumiem... jakim cudem kupujesz wolny wybieg i sciólke taniej od klatki skoro przetwórstwo placi za jajko a nie za rodzaj chowu ? jestem handlarzem i nie po drodze mi podwyżki cen również sciolki i wolnego, ale tak się niestety dzieje, ze nie tylko klatka drożeje.

ja kupie od ciebie sciolke po 0,50 i wolny po 0,50 wiec jak jesteś zainteresowany i się nie pomyliles to pisz na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich zainteresowanych.Ceny jaj konsumpcyjnych to kompletne dno!!! Ale nie bedzie az tak źle gdyż rusza export,kur niosek ubywa z dnia na dzień (pod nóż). Średnie ceny w mazowieckim (bezpośrednio na fermach dużych i średnich producentów):

O- 22-23grosze

S- 17-19 gr.

1A- 14-16 gr.

1B- 12-14gr.

2A- 11gr

2B- 10gr.

 

A jak wyglądają cenki w innych rejonach?

 

GŁOWA DO GÓRY KOLEDZY-EXPORT NAS URATUJE

takie ceny byly w 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jajeczny ja za bardzo nie rozumiem... jakim cudem kupujesz wolny wybieg i sciólke taniej od klatki ...

 

Ja też tego nie rozumiem, ale taka sama sytuacja była już w 2012 roku. A co do handlu z Tobą to przelicz jeszcze raz. Albo sprawdź po ile na półce w sklepie jak masz kłopoty z kalkulacją. Takie ceny jak proponujesz to może dostaniesz na kurniku, choć w to wątpię. Mają jaja tylko dla stałych odbiorców i zakładam, że nie podkupisz ich nawet ceną. Jak się pracuje z producentem uczciwie latami to i cena jest miła. A tak można się obejść tylko smakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jajeczny ja za bardzo nie rozumiem... jakim cudem kupujesz wolny wybieg i sciólke taniej od klatki ...

 

Ja też tego nie rozumiem, ale taka sama sytuacja była już w 2012 roku. A co do handlu z Tobą to przelicz jeszcze raz. Albo sprawdź po ile na półce w sklepie jak masz kłopoty z kalkulacją. Takie ceny jak proponujesz to może dostaniesz na kurniku, choć w to wątpię. Mają jaja tylko dla stałych odbiorców i zakładam, że nie podkupisz ich nawet ceną. Jak się pracuje z producentem uczciwie latami to i cena jest miła. A tak można się obejść tylko smakiem.

racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

jajeczny ja za bardzo nie rozumiem... jakim cudem kupujesz wolny wybieg i sciólke taniej od klatki ...

 

Ja też tego nie rozumiem, ale taka sama sytuacja była już w 2012 roku. A co do handlu z Tobą to przelicz jeszcze raz. Albo sprawdź po ile na półce w sklepie jak masz kłopoty z kalkulacją. Takie ceny jak proponujesz to może dostaniesz na kurniku, choć w to wątpię. Mają jaja tylko dla stałych odbiorców i zakładam, że nie podkupisz ich nawet ceną. Jak się pracuje z producentem uczciwie latami to i cena jest miła. A tak można się obejść tylko smakiem.

racja

 

bzdury piszesz skoro twierdzisz ze wolny i sciolke kupujesz taniej niz klatke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszesz skoro twierdzisz ze wolny i sciolke kupujesz taniej niz klatke

 

I bardzo dobrze, że nie wierzysz. Ja nie wierzę w siłę grawitacji i zaraz się uniosę. Jakie to ma znaczenie czy uwierzysz w to, że tak kupuję? Dla mnie to nie ma znaczenia. Jest to portal o cenach to podaję i nie mam zamiaru komuś udowadniać swoich racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu wbrew pozorom jajeczny może mówić prawdę... wolny i ściółka zwykle podlegają kontraktacji, więc jeśli są wahania to tam skoki w górę albo w dół są dużo mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu wbrew pozorom jajeczny może mówić prawdę... wolny i ściółka zwykle podlegają kontraktacji, więc jeśli są wahania to tam skoki w górę albo w dół są dużo mniejsze.

 

akurat sciolki, wolnego, zielononozki i eko sprzedaje najwiecej w PL wiec nie musicie mnie pouczac jakie sa ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu wbrew pozorom jajeczny może mówić prawdę... wolny i ściółka zwykle podlegają kontraktacji, więc jeśli są wahania to tam skoki w górę albo w dół są dużo mniejsze.

 

akurat sciolki, wolnego, zielononozki i eko sprzedaje najwiecej w PL wiec nie musicie mnie pouczac jakie sa ceny

 

*nie wiem skąd "w PL" się wzięło- chodziło mi, że najwięcej sprzedaję tego asortymentu, w PL gdzieś w czołówce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...