Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Będziemy się pózniej martwić, teraz to wy macie problem, my musimy odrobić to co nam nie raz było zabrane.

 

a skoro coś było ci zabierane to po cholere brałeś się za taki biznes jeden z drugim ? trzeba było od razu oddać innym pieniądze, a nie udawać, że prowadzisz firmę i zatrudniasz ludzi. ja wiem po co: bo usłyszałeś, że na jajkach można zarobić, ktoś powiedział, że koszt produkcji 0,20pln, a była cena na poziomie 0,30 to już wam się miliony śniły. naje... kurników jeden na drugim i zdziwieni, że za 0,15pln jajka oddają

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy fiprofil działa na biedronki

 

Działa ;]

 

Jajczarek like pro z tym linkiem

 

cały czas u mnie aktualne:

 

M - 0,44 L - 0,50

 

Jak tak dalej będzie to przy palecie jajek trzeba będzie stawiać ochroniarzy co by ktoś przypadkiem nie podpierniczył wytłaczanki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy macie racje jedni drugich straszą.

Zadajcie sobie pytatnie . Czy komuś w kraju brakuje jajek ???

-Odp. Brakuje wybijalnią. To oni windują cene

 

Jaj w kraju jest sporo , ale barierą dla odbiorców detalicznych zaczyna byc cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

europie brakuje i tak nas po.... doli jak się odbuduje ze zdwojoną siła i na swoich marketach będą mieli swoje jajko a POLAK ZAKOPIE jak za sasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno po tych szalonych cenach przyjdzie stabilizacja , a po tem obniżki cen ALE kiedy to bedzie to nikt z nas nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to co teraz zarobicie inwestujcie w branże i na podbój USA i KANADY BRAZYLII , MEKSYKU HA HA HA

 

co za podłość

ps.

życzę Ci żebyś wytrzymał ten półtoraroczny kryzys

 

poniedziałek , wtorek 2 duże sprzedane...

 

L - 50

M - 46

przemysł 7,5 aż do 8,5 zł

 

ciągłe braki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytrzymam mam pełną obsadę do maja i ubojnie która po tygodniu od zgłoszenia zacznie robić swoje bez względu na sytuacje na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie nakrecajcie sie .wszyscy wiedza jaka sytuacja jest na rynku bardziej oplaca sie sprzedac do przemyslu niz do posrednika . takie sa fakty teraz posrednik ktory w przetargu wygral albo podpisal umowe na dostawy ma problem bo hodowca dal rozsadna cene a on cene z dna szamba w jakim teraz wszyscy jestesmy . ceny sa wysokie wszyscy o tym wiemy prosze o zachowanie jakiegos poziomu na forum albo admina o banowanie troli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba do moderatora.. wywalcie tego bota..

 

jestem za chyba, że wie gdzie jajka poniżej 30 gr kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie nakrecajcie sie .wszyscy wiedza jaka sytuacja jest na rynku bardziej oplaca sie sprzedac do przemyslu niz do posrednika . takie sa fakty teraz posrednik ktory w przetargu wygral albo podpisal umowe na dostawy ma problem bo hodowca dal rozsadna cene a on cene z dna szamba w jakim teraz wszyscy jestesmy . ceny sa wysokie wszyscy o tym wiemy prosze o zachowanie jakiegos poziomu na forum albo admina o banowanie troli

 

 

tak to jest w 100% jedyne co boli to, że mała ferma bez problemu sprzeda za 0,42 1A, a jak kupuje kilkadziesiąt palet to płacę 0,48. Ok, w tej chwili dostawcy już wyluzowali i faktycznie mam taniej, bo jak przeliczyć to przetwórstwo wychodzi ok.0,56.

teraz martwi mnie sytuacja z detalem który stanął jak zaczarowany. pocieszające jest jednak, że na sieciówkach zaczyna brakować jaj i to nagminnie, choć niektóre w drugą stronę- jajko po 0,40 na półce.

 

pamiętajcie kochani, że klient/sklep który sprzedaje np. 360 jajek tygodniowo i dzisiaj nie wytrzyma próby ceny/możliwości otrzymania towaru, to za pół roku przestoju więcej nie będzie chciał handlować jajkami. oczywiście nie jeden wróci do tego handlu, ale sądzę, że i tak detal spadnie o 15-25% na kolejne długie miesiące po powrocie ceny do jakiejkolwiek "normy" choć 0,35 za 1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu marudzisz jak jeden z naszych kolegów

 

ale powiedz, tylko tak obiektywnie- nie mam racji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas kilku hodowców z okolicy już się "nacieszyło" ceną i właśnie oddają stada na ubój sanitarny.

Czy ktoś już wie jak będzie wyglądała sprawa odszkodowań za salmonellę od stycznia ?

 

Tym handlarzom, którym się wydaje, że te informacje ich nie dotyczą powiem, że jak dalej tak pójdzie, to za chwilę w ogóle nie będzie czym handlować. W zasadzie w naszej okolicy to już nie ma.

 

Brak jaj i robi się go jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas kilku hodowców z okolicy już się "nacieszyło" ceną i właśnie oddają stada na ubój sanitarny.

Czy ktoś już wie jak będzie wyglądała sprawa odszkodowań za salmonellę od stycznia ?

 

Tym handlarzom, którym się wydaje, że te informacje ich nie dotyczą powiem, że jak dalej tak pójdzie, to za chwilę w ogóle nie będzie czym handlować. W zasadzie w naszej okolicy to już nie ma.

 

Brak jaj i robi się go jeszcze mniej.

 

Dużo ich do SPA poszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest ciekawie detal ostro hamuje,dostawy sa minimalne inne rodzie chowu wybiera do handlu ,ekologie wolny wybieg ,ściółka,narazie przemysł jest nie nasycony goldex,nowa sol 7,20-7.50 zl 1 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...