Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

lidl m 10 4,50 to zakup 3,50 -pudełko czyli M LUZ O,30 HA HA HA ale rodzina drobiarska robi was w ch

 

Kto wyprodukował ? Warto poznać godność takiego krezusa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po handlu - kto może to odpuszcza.... i dobrze trzeba opanować ta panikę Bo jak się z wysoka nagle spadnie to boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to sie potwierdzi ze przemysł ma po 7zl 1kg tj. L-45 gr M-40gr to sie narozrabia,zacznie sie panika ,myślę ze wchodzi jajko z poza uni nawet przy cle 7,5 grosza za jedno jajko po za unia jaja sa po 22gr do 28 gr,podejrzewam ze przemysł już ciągnie po 12 października ,jutro sie odezwę,pozdrawiam jojo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netto 2.70 rozumiem,, koparki,, przemysł sie zemści skupia 4 mld .szt.jaj,unia potraciła rynki eksport z uni stanol .Żuromin niech wozi do,, kura-sika,, w Lidlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to sie potwierdzi ze przemysł ma po 7zl 1kg tj. L-45 gr M-40gr to sie narozrabia,zacznie sie panika ,myślę ze wchodzi jajko z poza uni nawet przy cle 7,5 grosza za jedno jajko po za unia jaja sa po 22gr do 28 gr,podejrzewam ze przemysł już ciągnie po 12 października ,jutro sie odezwę,pozdrawiam jojo.

 

...ale się razmarzyłeś!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczam sprzedaż, trzeba zrobić lekki zapas świąteczny

20% produkcji z tygodnia powinno starczyć

ps.

w tym roku handlarzom wyprawię Mikołaja, oj długo będą go pamiętać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnia cena wolny rynek

L - 50

M - 46

przemysł 7,5 do 8,5 zł

 

średnia cena w kontraktach

L - 30 / 35

M - 25 /30

przemysł 3 do 3,5 zł

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Janusz z Grażyną kombinuje gdzie wstawić kury (balkon piwnica ogródek) bo jak sobie przeliczyli 10 jajek kura - złoty interes ,poprodukcyjne kury na wiosnę zaczną nosić kto siedzi w temacie ten wie jakie to mogą być ilości (codziennie 20 tel za kurą obojętnie jaką )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Janusz z Grażyną kombinuje gdzie wstawić kury (balkon piwnica ogródek) bo jak sobie przeliczyli 10 jajek kura - złoty interes ,poprodukcyjne kury na wiosnę zaczną nosić kto siedzi w temacie ten wie jakie to mogą być ilości (codziennie 20 tel za kurą obojętnie jaką )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy Janusz z Grażyną kombinuje gdzie wstawić kury (balkon piwnica ogródek) bo jak sobie przeliczyli 10 jajek kura - złoty interes ,poprodukcyjne kury na wiosnę zaczną nosić kto siedzi w temacie ten wie jakie to mogą być ilości (codziennie 20 tel za kurą obojętnie jaką )

Straszysz, obiecujesz, czy przewidujesz ? Jaki sens ma Twój wpis ?

To, że "Każdy Janusz z Grażyną kombinuje gdzie wstawić kury" na wiosnę, to ja mam dzisiaj obniżyć cenę jajka o 5 gr ? Dzieje się zupełnie odwrotnie- skutecznie motywujesz mnie do tego, żebym te ceny podnosił jeszcze bardziej, ile się da, do oporu, bo nikt nie wie, co będzie za pół roku. Może to ostatni moment, żeby się jakoś odkuć o rzucić ten "złoty" interes w cholerę.

Dla wszystkich jasnowidzów- przyszły rok to jedna wielka niewiadoma. W dalszym ciągu nie ma oficjalnego rozporządzenia dot. zwalczania salmonelli, a od tego bardzo dużo zależy. Poza tym, który z szamanów zaklinających dzisiaj rzeczywistość tu na forum, przewidział pół roku temu fipronil na fermach i jajo po 50 gr. w październiku ? Także wszystko się może zdarzyć- zarówno w jedną, jak i w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Jaja, nawiąże stałą współpracę z odbiorcami jajko typu messa itp Proszę o nr tel na priv , oddzwonię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy Janusz z Grażyną kombinuje gdzie wstawić kury (balkon piwnica ogródek) bo jak sobie przeliczyli 10 jajek kura - złoty interes ,poprodukcyjne kury na wiosnę zaczną nosić kto siedzi w temacie ten wie jakie to mogą być ilości (codziennie 20 tel za kurą obojętnie jaką )

Straszysz, obiecujesz, czy przewidujesz ? Jaki sens ma Twój wpis ?

To, że "Każdy Janusz z Grażyną kombinuje gdzie wstawić kury" na wiosnę, to ja mam dzisiaj obniżyć cenę jajka o 5 gr ? Dzieje się zupełnie odwrotnie- skutecznie motywujesz mnie do tego, żebym te ceny podnosił jeszcze bardziej, ile się da, do oporu, bo nikt nie wie, co będzie za pół roku. Może to ostatni moment, żeby się jakoś odkuć o rzucić ten "złoty" interes w cholerę.

Dla wszystkich jasnowidzów- przyszły rok to jedna wielka niewiadoma. W dalszym ciągu nie ma oficjalnego rozporządzenia dot. zwalczania salmonelli, a od tego bardzo dużo zależy. Poza tym, który z szamanów zaklinających dzisiaj rzeczywistość tu na forum, przewidział pół roku temu fipronil na fermach i jajo po 50 gr. w październiku ? Także wszystko się może zdarzyć- zarówno w jedną, jak i w drugą stronę.

 

Noooo Yoyo ma racje, strachy na lachy.

Jak będzie dół a będzie to zobaczymy wtedy te stałe współprace i dokładanie do ceny paru groszy bo jest nie rentowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszysz, obiecujesz, czy przewidujesz ? Jaki sens ma Twój wpis ?

To, że "Każdy Janusz z Grażyną kombinuje gdzie wstawić kury" na wiosnę, to ja mam dzisiaj obniżyć cenę jajka o 5 gr ? Dzieje się zupełnie odwrotnie- skutecznie motywujesz mnie do tego, żebym te ceny podnosił jeszcze bardziej, ile się da, do oporu, bo nikt nie wie, co będzie za pół roku. Może to ostatni moment, żeby się jakoś odkuć o rzucić ten "złoty" interes w cholerę.

Dla wszystkich jasnowidzów- przyszły rok to jedna wielka niewiadoma. W dalszym ciągu nie ma oficjalnego rozporządzenia dot. zwalczania salmonelli, a od tego bardzo dużo zależy. Poza tym, który z szamanów zaklinających dzisiaj rzeczywistość tu na forum, przewidział pół roku temu fipronil na fermach i jajo po 50 gr. w październiku ? Także wszystko się może zdarzyć- zarówno w jedną, jak i w drugą stronę

 

Zgadza się w 100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, nigdy nie udzielałem się na tym forum, ale uważam że nadszedł czas ażebym wyraził swoją opinię. Jestem handlarzem detalicznym. Na najlepszym z moich punktów, jeszcze półtora miesiąca temu, sprzedaż wynosiła 42000 sztuk jaj tygodniowo. W chwili obecnej 12000 sztuk. Klient na targowiskach nie zaakceptował takich podwyżek. Ciekawe jaki procent utraconych klientów, wróci kiedykolwiek do mnie na zakupy. Martwię się, że niewielki. Ludzie jak nigdy porównują ceny. Sieci ze mną wygrały. Tyle lat się broniłem, a jednak wygrały. W okolicy tylko w jednym markecie nie ma jaj, u pozostałych L 5,00 pod dostatkiem. Jedynie dwóm, z pięciu moich dostawców, woda sodowa nie uderzyła do głowy. Pozostali potraktowali mnie jak powietrze, po tylu latach współpracy. Od dłuższego czasu sygnalizowałem, że przy obecnych cenach, dojdzie do gwałtownego spadku sprzedaży. Miałem rację. A moi dostawcy i klienci dzisiaj myślą tylko o sobie. Ja nigdy nie kupowałem nisko. Najważniejsza była jakość. Wiem ile pracy i pieniędzy kosztuje wyprodukowanie jajka. Płaciłem wyżej a sprzedawałem w rozsądnych cenach, ażeby klient był zadowolony. Czy było warto??? Teraz zostałem sam. Szkoda tych lat i serca które w to włożyłem. Całe szczęście, że nie jestem ułomny i bez pieniędzy, na pewno wymyślę co dalej. I niestety twierdzę, że już niedługo polski handel zostanie doszczętnie zniszczony. A Wam moi dostawcy i klienci sieci handlowe z pewnością wtedy dołożą!!! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drobiarstwie nigdy nie było zasad i po 2017 r. na pewno nie będzie,ale sa producenci co szanują cenę i odbiorce dziekuie za to ciekawy ostatni wpis handlowca detalicznego ,to cieszka praca ,walcz ,nie podawaj sie. potwierdzam ceny na przemysł 7.00 zl.Panowie handlowcy NIE dajcie sobie podnosić cen,producenci na sowiej dystrybucji maja niższe ceny,L-43 gr. na cukiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...