Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kogutkowo trochę zaniżyłeś notowania, ceny są wyższe aniżeli podałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi Panowie, dlaczego jaja z białą skorupą są droższe od tych z kremową? Czy tylko chodzi o lepszy handel z zagranicą, czy też te jaja czymś szczególnym się różnią od jaj kremowych- lepsza/gorsza skorupa, lepszy/gorszy smak, stosunek żółtka do białka, preferencje klientów? bo szczerze nie wiem.

 

Detal u mnie bez zmian (popyt i ceny). Myślałem Panie misio, że forum jest dla każdego producenta/hndlarza jaj, a nie tylko dla dużych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Kogutkowo trochę zaniżyłeś notowania, ceny są wyższe aniżeli podałeś

podane ceny są za 44 tydzień czyli tak 10-15 dni temu

 

Może żle sprecyzowałem pytanie z poprzedniego postu: Chodzi mi o wyższość jednych jaj od drugich. Dla mnie to różnica żadna. Teoretycznie tylko to, że za komuny władza wbiła do łbów ludzi to że białe jaja to są higieniczniejsze od tych ciemniejszych (co jest taką samą głupotą że jaja od zielonej nóżki mają mniej cholesterolu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi Panowie, dlaczego jaja z białą skorupą są droższe od tych z kremową? Czy tylko chodzi o lepszy handel z zagranicą, czy też te jaja czymś szczególnym się różnią od jaj kremowych- lepsza/gorsza skorupa, lepszy/gorszy smak, stosunek żółtka do białka, preferencje klientów? bo szczerze nie wiem.

 

Detal u mnie bez zmian (popyt i ceny). Myślałem Panie misio, że forum jest dla każdego producenta/hndlarza jaj, a nie tylko dla dużych.

 

Oczywiście, że dla każdego, ale ceny niech podają więksi gracze, bo jest wtedy do czego się odnosić. W sensie proszę, żeby ludzie, którzy sprzedają skrzynki nie pisali nt. cen zwłaszcza dzisiaj w trakcie tej histerii popytowo podażowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Kogutkowo trochę zaniżyłeś notowania, ceny są wyższe aniżeli podałeś

podane ceny są za 44 tydzień czyli tak 10-15 dni temu

 

Może żle sprecyzowałem pytanie z poprzedniego postu: Chodzi mi o wyższość jednych jaj od drugich. Dla mnie to różnica żadna. Teoretycznie tylko to, że za komuny władza wbiła do łbów ludzi to że białe jaja to są higieniczniejsze od tych ciemniejszych (co jest taką samą głupotą że jaja od zielonej nóżki mają mniej cholesterolu).

 

a z tą kwestią to u mnie jest np. na odwrót białe jajka znaczniej słabiej się sprzedają i mam je sporo taniej od nawet brązowych. krem jest najdroższy

jednego się nauczyłem: wystarczą dwa końce tej samej ulicy, żeby preferencje zakupowe klientów różniłly się diametralnie. Po jednej stronie sprzedają się tylko XLki białe z podwójnym żółtkiem bez pieczątki, na drugiej tylko mki kremowe z 0PL i za chiny ludowe nie przestawisz konsumenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastopil szczyt cenowy nowe wyższe ceny spowolnią sprzeda detaliczna ,Niemcy płacą za L-52 gr M-46 gr 43 44 tydzień i to narazie koniec ,dajcie zarobić przenosicie podwyżki na hurtowników ,macie panowie wysoka cenę kiedy zarobimy jak nie teraz ,dużo firm sie zawia przemyśl wam tego nie wybaczy i tak kupie m-42 l-45,jak ma dodatkowe zamówienia to zapłaci więcej,nie opanujecie ceny jak wiejska kura wejdzie w nisnosc,ale to jeszcze potrwa,detal ma cenę L-7.50 mamy zapasy cena spowalnia ,rynek jaj sie pięknie wyczyścił,cena jaj klatkowych podniosła ceny jaj ściółkowych,wolny wybieg ,ekologi, to pozwoli na rozwiniecie sie tych korników,powoli jaja klatkowe idą na przemysł,ale jednak w Niemczech jaja klatkowe wróciły na polki sklepowe przy braku jaj ,ci co maja ceny 52 za L MUSZĄ EIS ZASTANOWIĆ CO DALEJ? CISZA PRZED OGROMNA BURZA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno wróciliście z kościoła to policzcie kasę ta która macie poza kurnikami i czy ona wróci do was ,te wszystkie tiry po 30 palet za które niby osiągniecie cenne nett 150 000 tys zlptych nie jednego przewiążą ten rynek niema już kasy dla was??????????????????????????? i niewiele morze zostać po waszych podwyszkach i ogarnie was strach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 tydzień to się kończy się 4 listopada i to nie są moje ceny tylko niemieckie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczak21 jak zwykle bełkocze. Zasady pisowni widać są mu nieznane. Zero dużych liter, zdania nieskładne, przecinki w dziwnych miejscach. Nie to, żebym się czepiał bo sam robie dużo błędów, ale ja po prostu z jego postów kompletnie nic nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A a pro po cen- to są jakie są. Jeśli mam towar i są osoby, które chcą zapłacić za ten towar określoną kwotę, to dlaczego mam tego towaru za tą cenę im nie sprzedać ?

Wszystkie rozważania typu, że na rynku niemieckim, w Biedronce lub Tesco to są po tyle a nie po tyle, można sobie w buty wsadzić.

Jeśli przyjdzie klient i powie, że chce kupić jaja po 1 zł, to są tacy, którzy mu ten towar po tej cenie sprzedadzą. I to nawet wtedy, gdy w Biedronce będzie po 50 gr.

 

P.S.

Jaj na rynku brak. Naprawdę. Podzwońcie, popytajcie, spróbujcie dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są duże fermy które puszczają L po 0,48 i M po 0,44 tir dla swoich o małych nie wspomnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mnie zastanawia skąd się takie duraki jak kurczak21 biorą... Jeśli cena przystopuje to przystopuje, na chwilę obecną idzie w górę. Jeśli ktoś w listopadzie pisze o kurach wiejskich to jest bałwanem... one mogą namieszać, ale dopiero w na wiosnę.

2.70netto może, może... ich sprawa. Ja takich nie znam. Owszem są fermy które w tej cenie co podałeś dają na przemysł... to wynika z przeliczenia na kilogram. Czy są to duże ilości ? NIE ! Ilości tirowe przy obsadzie np. 700 tys. kur to są normalne ilości... (Ilość to kwestia względna!) Może chodzi o zdobycie nowych rynków zbytu ?

Wszyscy wiemy, że to je...nie, nikt nie wie jednak kiedy (najpewniej po nowym roku), to być może ich polisa i tak JEŚLI istnieją takie sprzedaże można oceniać

 

Sporo kury trafi do wycinki na święta te i wielkanocne... także ja bym nie przewidywał jakiegoś wielkiego krachu prowadzącego do braku opłacalności produkcji, ot cena spadnie do poziomu 30-40 gr.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasami mnie zastanawia skąd się takie duraki jak kurczak21 biorą... Jeśli cena przystopuje to przystopuje, na chwilę obecną idzie w górę. Jeśli ktoś w listopadzie pisze o kurach wiejskich to jest bałwanem... one mogą namieszać, ale dopiero w na wiosnę.

2.70netto może, może... ich sprawa. Ja takich nie znam. Owszem są fermy które w tej cenie co podałeś dają na przemysł... to wynika z przeliczenia na kilogram. Czy są to duże ilości ? NIE ! Ilości tirowe przy obsadzie np. 700 tys. kur to są normalne ilości... (Ilość to kwestia względna!) Może chodzi o zdobycie nowych rynków zbytu ?

Wszyscy wiemy, że to je...nie, nikt nie wie jednak kiedy (najpewniej po nowym roku), to być może ich polisa i tak JEŚLI istnieją takie sprzedaże można oceniać

 

Sporo kury trafi do wycinki na święta te i wielkanocne... także ja bym nie przewidywał jakiegoś wielkiego krachu prowadzącego do braku opłacalności produkcji, ot cena spadnie do poziomu 30-40 gr.

 

Pozdrawiam

 

i taki poziom byłby ok dla uczciwych producentów i handlarzy...

co do kurczak21 to tragedia ja też nic nie rozumiem z jego wpisów...

 

w każdym razie cena na ten moment stabilizuje się i mówi o tym wiele źródeł:

 

http://www.minrol.gov.pl/Rynki-rolne/Zintegrowany-System-Rolniczej-Informacji-Rynkowej/Biuletyny-Informacyjne/Rynek-jaj-spozywczych/RYNEK-JAJ-SPOZYWCZYCH-notowania-za-okres-23.10.2017-29.10.2017-r

 

http://www.deu-eier.de/cms/front_content.php?idcat=76

 

https://www.ama.at/Marktinformationen/Eier-und-Geflugel/Preise

 

itp. itd.

 

 

Najbliższe 2-3 tygodnie będą decydujące jeśli chodzi o poziom ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 2-3 tygodnie będą decydujące jeśli chodzi o poziom ceny

Tak ? A to dlaczego ?

Są jakieś tego powody ? Zmniejszona/zwiększona podaż w tym okresie ? Bicie starych stad ? Zasiedlanie kurników ? Ptasia grypa ? Zwiększony/zmniejszony popyt z jakiegoś powodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak naprawdę zawirowania na rynku zaczną się w drugim tygodniu grudnia. Okres przedświąteczny, a nie widać, żeby ilość jajka na rynku do tego czasu się zwiększyła. Sporo sklepów zostanie bez jaj.

Po świętach tradycyjnie zaczynają się przepierzenia i likwidacja tych stad, które były eksploatowane po to, żeby przy tej cenie dociągnąć do świąt. Po świętach nikt z małym jajkiem nie będzie wchodził, więc różnie to może być. No i jeszcze od stycznia nowe przepisy odnośnie Salmonelli. Dużo niewiadomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 2-3 tygodnie będą decydujące jeśli chodzi o poziom ceny

Tak ? A to dlaczego ?

Są jakieś tego powody ? Zmniejszona/zwiększona podaż w tym okresie ? Bicie starych stad ? Zasiedlanie kurników ? Ptasia grypa ? Zwiększony/zmniejszony popyt z jakiegoś powodu ?

 

A dla tego że są to tygodnie robienia zapasów na święta i towarowania marketów a od drugiego tygodnia grudnia towar się sprzedaje a nie kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 2-3 tygodnie będą decydujące jeśli chodzi o poziom ceny

Tak ? A to dlaczego ?

Są jakieś tego powody ? Zmniejszona/zwiększona podaż w tym okresie ? Bicie starych stad ? Zasiedlanie kurników ? Ptasia grypa ? Zwiększony/zmniejszony popyt z jakiegoś powodu ?

 

A dla tego że są to tygodnie robienia zapasów na święta i towarowania marketów a od drugiego tygodnia grudnia towar się sprzedaje a nie kupuje

 

Częściowych... na dobre, zacznie się za 2 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 2-3 tygodnie będą decydujące jeśli chodzi o poziom ceny

Tak ? A to dlaczego ?

Są jakieś tego powody ? Zmniejszona/zwiększona podaż w tym okresie ? Bicie starych stad ? Zasiedlanie kurników ? Ptasia grypa ? Zwiększony/zmniejszony popyt z jakiegoś powodu ?

 

A dla tego że są to tygodnie robienia zapasów na święta i towarowania marketów a od drugiego tygodnia grudnia towar się sprzedaje a nie kupuje

Hehe. Pogadamy za miesiąc.

Przypomnę ten wpis przed świętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja kupuje 20000szt M tygodniowo. Obecna cena to 0,40 netto za sztuke. Co na tą chwile myślicie o tej cenie?

 

Tomek

Żnin - Kujawsko-pomorskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...