Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie pisali o spekulacjach jak jaja były po 0,08-0,12 gr !!!

TERAZ MAGAZYNY PUSTE A ZA 2 TYGODNIE BĘDZIE JESZCZE DROZAŁO .

Po pierwsze to o jakich ty piszesz spekulacjach , a po drugie to nie pamiętam kiedy oddawalem Jajko po 10 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie pisali o spekulacjach jak jaja były po 0,08-0,12 gr !!!

TERAZ MAGAZYNY PUSTE A ZA 2 TYGODNIE BĘDZIE JESZCZE DROZAŁO .

Po pierwsze to o jakich ty piszesz spekulacjach , a po drugie to nie pamiętam kiedy oddawalem Jajko po 10 gr

 

W psychologii to się nazywa wsparcie, lepiej nie pamiętać złych wspomnień... O spekulacjach mówił ex minister rolnictwa P. Sawicki, sam mający swoje za uszami... Jak to PSLowiec niezdolny do niczego poza kłapaniem. To za jego kadencji to miało miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty dubel to nic nie pamiętasz i jesteś ciemny jak patelnia od spodu .

Co drugi artykuł pisze o spekulacji , a M-ka była po 0,08 gr jak wrócę z wypoczynku to napisze dokładną datę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w temacie dzwonią i szukają aby zatowarować się już na święta bo wiedzą ze dla kogoś braknie jaja i zdrożeje . Od dużych pakowni słyszę ze L-ka może wejść na poziom 0,60 gr przed świętami . Ale co tu pisać przecież nasi kochani odbiorcy wiedzą to lepiej od nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w temacie dzwonią i szukają aby zatowarować się już na święta bo wiedzą ze dla kogoś braknie jaja i zdrożeje . Od dużych pakowni słyszę ze L-ka może wejść na poziom 0,60 gr przed świętami . Ale co tu pisać przecież nasi kochani odbiorcy wiedzą to lepiej od nas

 

Dalej obstawiam dużo wyższy pułap...

 

Korekta nastąpi +0,15 MINIMUM od cen aktualnie panujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Wam te ceny spadną to przez 10 lat się nie pozbieracie i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak Wam te ceny spadną to przez 10 lat się nie pozbieracie i tyle w temacie

 

Powiedziałeś w jednym zdaniu całą prawdę i na szczęście niedaleką przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak Wam te ceny spadną to przez 10 lat się nie pozbieracie i tyle w temacie

 

Powiedziałeś w jednym zdaniu całą prawdę i na szczęście niedaleką przyszłość.

 

Oj, oj niedoczekanie wasze .... Następny rok też będziecie musieli zapłacić niemało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to jak ci moi producenci co to jajem 30 lat handlują próbują mi przez telefon wmówić te wasze brednie, a ja słucham i niby udaje, że nic nie wiem, stare dziadki nauczyły się korzystać z internetów i łykają wszystko jak pelikany, że zachód, że przemysł, itd.

 

Górny Śląsk pozdrawia, ale jaj mamy pod dostatkiem, że na Obrokach L-0,50 jakoś nie specjalnie ma wzięcie, a przemysł to już bliżej 6 niż 7 zł.

Sobota bez handlu, niedziela też. Już powiedziałem stałym, że jak chcą w poniedziałek przyjechać to L-0,48. Dekadę się szanowaliśmy, ale tak jak w tym roku postąpiliście to nie daruje i bez skrupułów będę rzucał teksty w stylu „jak nie chcesz to nie przyjeżdżaj”. Wasza szkoła. Wiem, że ostatnie lata was nie rozpieszczały, ale w przypływie wielkich podwyżek większość z was rozum postradała. A jajko tańsze 10-12 groszy to cały czas w marketach było i jest dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najśmieszniejsze jest to jak ci moi producenci co to jajem 30 lat handlują próbują mi przez telefon wmówić te wasze brednie, a ja słucham i niby udaje, że nic nie wiem, stare dziadki nauczyły się korzystać z internetów i łykają wszystko jak pelikany, że zachód, że przemysł, itd.

 

Górny Śląsk pozdrawia, ale jaj mamy pod dostatkiem, że na Obrokach L-0,50 jakoś nie specjalnie ma wzięcie, a przemysł to już bliżej 6 niż 7 zł.

Sobota bez handlu, niedziela też. Już powiedziałem stałym, że jak chcą w poniedziałek przyjechać to L-0,48. Dekadę się szanowaliśmy, ale tak jak w tym roku postąpiliście to nie daruje i bez skrupułów będę rzucał teksty w stylu „jak nie chcesz to nie przyjeżdżaj”. Wasza szkoła. Wiem, że ostatnie lata was nie rozpieszczały, ale w przypływie wielkich podwyżek większość z was rozum postradała. A jajko tańsze 10-12 groszy to cały czas w marketach było i jest dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najśmieszniejsze jest to jak ci moi producenci co to jajem 30 lat handlują próbują mi przez telefon wmówić te wasze brednie, a ja słucham i niby udaje, że nic nie wiem, stare dziadki nauczyły się korzystać z internetów i łykają wszystko jak pelikany, że zachód, że przemysł, itd.

 

Górny Śląsk pozdrawia, ale jaj mamy pod dostatkiem, że na Obrokach L-0,50 jakoś nie specjalnie ma wzięcie, a przemysł to już bliżej 6 niż 7 zł.

Sobota bez handlu, niedziela też. Już powiedziałem stałym, że jak chcą w poniedziałek przyjechać to L-0,48. Dekadę się szanowaliśmy, ale tak jak w tym roku postąpiliście to nie daruje i bez skrupułów będę rzucał teksty w stylu „jak nie chcesz to nie przyjeżdżaj”. Wasza szkoła. Wiem, że ostatnie lata was nie rozpieszczały, ale w przypływie wielkich podwyżek większość z was rozum postradała. A jajko tańsze 10-12 groszy to cały czas w marketach było i jest dostępne.

Prezentujesz typ myślenia rolnika, jak u "sąsiadów" wysuszyło to cena będzie wysoka... a to g. prawda. W dzisiejszych czasach rynek jednego kraju ma mały wpływ na ceny. Z fipronilem problem jest ogólno unijny(zaryzykować możn że globalny wręcz), dlatego tak cena poszła. Skoro jest kupiec który więcej zapłaci.. to czemu mam mu nie sprzedać, skoro krajowy nie chce podnieść - bo w jego mniemaniu cena i tak jest za wysoka. Jakoś wielu z was zapomniało że to RYNEK KREUJE CENE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najważniejszy jest klient zasada nr.1 można produkować wszystko ale trzeba mieć komu sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty wiesz o handlu z dyskontami? Za krótki jesteś. Podpisz umowę na odbiór jaj na 6 miechów i odbieraj tirami a nie żukiem i będziesz miał cenę dyskontową. Dam ci namiar jak chcesz to ci opowiem jak kupuje dyskont?

 

Najśmieszniejsze jest to jak ci moi producenci co to jajem 30 lat handlują próbują mi przez telefon wmówić te wasze brednie, a ja słucham i niby udaje, że nic nie wiem, stare dziadki nauczyły się korzystać z internetów i łykają wszystko jak pelikany, że zachód, że przemysł, itd.

 

Górny Śląsk pozdrawia, ale jaj mamy pod dostatkiem, że na Obrokach L-0,50 jakoś nie specjalnie ma wzięcie, a przemysł to już bliżej 6 niż 7 zł.

Sobota bez handlu, niedziela też. Już powiedziałem stałym, że jak chcą w poniedziałek przyjechać to L-0,48. Dekadę się szanowaliśmy, ale tak jak w tym roku postąpiliście to nie daruje i bez skrupułów będę rzucał teksty w stylu „jak nie chcesz to nie przyjeżdżaj”. Wasza szkoła. Wiem, że ostatnie lata was nie rozpieszczały, ale w przypływie wielkich podwyżek większość z was rozum postradała. A jajko tańsze 10-12 groszy to cały czas w marketach było i jest dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najśmieszniejsze jest to jak ci moi producenci co to jajem 30 lat handlują próbują mi przez telefon wmówić te wasze brednie, a ja słucham i niby udaje, że nic nie wiem, stare dziadki nauczyły się korzystać z internetów i łykają wszystko jak pelikany, że zachód, że przemysł, itd.

 

Górny Śląsk pozdrawia, ale jaj mamy pod dostatkiem, że na Obrokach L-0,50 jakoś nie specjalnie ma wzięcie, a przemysł to już bliżej 6 niż 7 zł.

Sobota bez handlu, niedziela też. Już powiedziałem stałym, że jak chcą w poniedziałek przyjechać to L-0,48. Dekadę się szanowaliśmy, ale tak jak w tym roku postąpiliście to nie daruje i bez skrupułów będę rzucał teksty w stylu „jak nie chcesz to nie przyjeżdżaj”. Wasza szkoła. Wiem, że ostatnie lata was nie rozpieszczały, ale w przypływie wielkich podwyżek większość z was rozum postradała. A jajko tańsze 10-12 groszy to cały czas w marketach było i jest dostępne.

Prezentujesz typ myślenia rolnika, jak u "sąsiadów" wysuszyło to cena będzie wysoka... a to g. prawda. W dzisiejszych czasach rynek jednego kraju ma mały wpływ na ceny. Z fipronilem problem jest ogólno unijny(zaryzykować możn że globalny wręcz), dlatego tak cena poszła. Skoro jest kupiec który więcej zapłaci.. to czemu mam mu nie sprzedać, skoro krajowy nie chce podnieść - bo w jego mniemaniu cena i tak jest za wysoka. Jakoś wielu z was zapomniało że to RYNEK KREUJE CENE.

Ale czy ja się burze, że ceny idą do góry?

Jest takie przysłowie: lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

I dlatego stali producenci woleli sprzedać mi L po 0,52 niż komuś innemu po 0,55. Bo handlujemy naście lat, bo pieniądze są zawsze na czas, bo wiedzą czego się spodziewać, bo wiedzą, że za tydzień znowu od nich wezmę. I to pasuje. I może być cena 0,20 za L, albo 0,50 za L - ja tego nie zmienię, mój producent też nie. Rynek to weryfikuje, my się możemy jedynie "kosmetycznie" dogadać na różne warunki.

 

Ale... nagle ludzie, których znam od wielu, wielu lat zaczynają się rzucać, że przemysł płaci więcej, że zachód bierze i on ma milion telefon każdego dnia i jak nie chce zapłacić 0,52 za L to nie, on sobie to może ot tak, na pstryknięcie sprzedać, biorę czy nie. I nie ma, że mam się zastawiać tylko decyzja tu i teraz, bo, jak nie to on zaraz to komuś innemu sprzeda. I umawiasz się z człowiekiem, bo w sumie zejście było, a dostawa tak jak przez ostatnie 4 lata co wtorek rano nagle przyjeżdża w środę późnym wieczorem, no nic... trzeba przyjść, bo odjedzie. Dalej. Nagle się okazuje, że jak się umawialiśmy, że wśród 18 palet będzie 6 eLek to są tylko 3, nagle się okazuje, że samochód w ogóle ma 16 palet, a nie jak zawsze pełny.

 

I to mi się nie podoba, bo ja zawsze grałem fair, a wam zwyczajnie odbiło. I teraz się zrewanżuje. Jak będę miał pełny magazyn to nie będzie chciał dostawy "jak zawsze co wtorek rano", bo jakoś to upcham i sprzedam dalej, ale sobie przesunę o 2 dni. I pasuje ci, albo nie przyjeżdżaj.

 

Tu absolutnie nie chodzi o cenę, bo ta jest jaka jest i nikt z forum tego nie zmieni, ale o wasze zachowanie w stosunku do wieloletnich odbiorców.

 

Przez ostatnie 2 miesiące notorycznie moi dostawcy, których zawsze traktowałem fair przesuwali mi dostawy, zmniejszali zamówioną ilość, zmieniali zamówienie bez rozmowy ze mną, a nawet przywozili jajko niedoważone czy stare(przetrzymane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty wiesz o handlu z dyskontami? Za krótki jesteś. Podpisz umowę na odbiór jaj na 6 miechów i odbieraj tirami a nie żukiem i będziesz miał cenę dyskontową. Dam ci namiar jak chcesz to ci opowiem jak kupuje dyskont?
Ale co mnie obchodzi jak kupuje dyskont i umowy z nimi? Co się od razu długości czepiasz, gryzie cie, że chcecie sprzedawać L za 0,55 brutto, a w niemieckich marketach dostanę 15 groszy taniej? I ja nie mówię o skrzynce czy dwóch, ale normalnie z kierownikiem sklepu zamawiam paletę. Zerknij sobie ile na Górnym Śląsku w promieniu 25km masz niemieckich marketów, zapraszamy! Wystarczy dla każdego! Mogę ci nawet napisać kto dostarcza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najważniejszy jest klient zasada nr.1 można produkować wszystko ale trzeba mieć komu sprzedać

Przez ostatnie trzy miesiące NIC nie oddałem na wybijalnie. Detal bierze jak szalony. Hurtownicy (2, 5, 12 palet) też biorą, że aż miło. Gdybym miał 3x więcej towaru, to też by się sprzedało. A Tobie "nic nie idzie".

Jajka tanie: "Panie, nic nie idzie. Zero handlu"

Jajka w normalnej cenie: "Panie, nic nie idzie. Zero handlu"

U Was zawsze "Panie, nic nie idzie. Zero handlu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co mnie obchodzi jak kupuje dyskont i umowy z nimi? Co się od razu długości czepiasz, gryzie cie, że chcecie sprzedawać L za 0,55 brutto, a w niemieckich marketach dostanę 15 groszy taniej? I ja nie mówię o skrzynce czy dwóch, ale normalnie z kierownikiem sklepu zamawiam paletę. Zerknij sobie ile na Górnym Śląsku w promieniu 25km masz niemieckich marketów, zapraszamy! Wystarczy dla każdego! Mogę ci nawet napisać kto dostarcza!

No to ja nie rozumiem co Ty tu robisz tu na forum. Czasu Ci nie żal ? Załatwiaj sprawę z kierownikiem sklepu i będziesz miał towar tańszy o 15gr. niż Twoja konkurencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co mnie obchodzi jak kupuje dyskont i umowy z nimi? Co się od razu długości czepiasz, gryzie cie, że chcecie sprzedawać L za 0,55 brutto, a w niemieckich marketach dostanę 15 groszy taniej? I ja nie mówię o skrzynce czy dwóch, ale normalnie z kierownikiem sklepu zamawiam paletę. Zerknij sobie ile na Górnym Śląsku w promieniu 25km masz niemieckich marketów, zapraszamy! Wystarczy dla każdego! Mogę ci nawet napisać kto dostarcza!

No to ja nie rozumiem co Ty tu robisz tu na forum. Czasu Ci nie żal ? Załatwiaj sprawę z kierownikiem sklepu i będziesz miał towar tańszy o 15gr. niż Twoja konkurencja.

Forum jest super, można się nieźle pośmiać, taki branżowy kabaret

Uśredniając z cenami dostawców to 15 groszy od ceny rynkowej nie mam, ale nie narzekam i biorę wszystko co mi markety dadzą w lepszych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...