Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to i świnia by mogła jaja sprzedawać i by sobie poradziła

Ależ oczywiście. Chcesz kupić kurkę ładnie odchowaną ? 28 zł/szt. Będziesz miał jajka za darmo. Tylko musisz wcześniej kurnik sobie postawić. Myślę, że w 2 mln zł się wyrobisz za taki na 30 tys. szt.

. Ja sobie Kurę sam odchowu je i wychodzi mi po 10 zł

22,23-28 zł. Skad do jasnej (słowo zostało usunięte) wy te kury bieżecie? Na targowisku kupujecie?

Do mnie w polowie pazdziernika przyszla 16 tyg z odchowalni ze szczepieniami po 13.50 netto(mialem umowe zaplacilem 50% zaliczki a reszte po 7 dniach i ...juz powoli jajo sie robi- pieniadz panowie rzadzi swiatem ,chcesz miec towar tanio to Pan plać a nie trzymaj nieswojego......Wiadomo jajo teraz w cenie to i odchowalnie chca cos wiecej zarobic.Jaki sens ma kupowanie kury po np 23 zl, kiedy ona sie odrobi jak cena nam poleci na 25-28 za L. Tak to moze sobie kupic babcia co na targu kaja po 1 zl sprzedaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz to i świnia by mogła jaja sprzedawać i by sobie poradziła

Ależ oczywiście. Chcesz kupić kurkę ładnie odchowaną ? 28 zł/szt. Będziesz miał jajka za darmo. Tylko musisz wcześniej kurnik sobie postawić. Myślę, że w 2 mln zł się wyrobisz za taki na 30 tys. szt.

. Ja sobie Kurę sam odchowu je i wychodzi mi po 10 zł

22,23-28 zł. Skad do jasnej (słowo zostało usunięte) wy te kury bieżecie? Na targowisku kupujecie?

Do mnie w polowie pazdziernika przyszla 16 tyg z odchowalni ze szczepieniami po 13.50 netto(mialem umowe zaplacilem 50% zaliczki a reszte po 7 dniach i ...juz powoli jajo sie robi- pieniadz panowie rzadzi swiatem ,chcesz miec towar tanio to Pan plać a nie trzymaj nieswojego......Wiadomo jajo teraz w cenie to i odchowalnie chca cos wiecej zarobic.Jaki sens ma kupowanie kury po np 23 zl, kiedy ona sie odrobi jak cena nam poleci na 25-28 za L. Tak to moze sobie kupic babcia co na targu kaja po 1 zl sprzedaje..

 

 

Jak to skąd te ceny, weź najnowszy informator drobiarski i podzwoń po ogłoszeniach. Tych po 23zł już nie ma, są tylko po 27zł i gotówka na stół. Ceny się uspokoiły, L - 53gr, M - 50gr. S - 42-45gr. XL - 57gr XXL - 65gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ceny sie ustabilizowały, połowa następnego tyg. wyglada tak....

 

L 53

M 49

Ps.

Handlarze juz główkują jak tu zbić cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma zwyżek, nie ma zniżek,, u mnie narazie wygląda tak ... czyli jak było

 

L - 54

M -50

przemysł 8,2

 

Pozdrowienia z Szwajcarii

czyli cos spadło? L-52gr.dostawa na dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba Poloneza Traka.
polonez to jest TRUCK

 

A twój Trak to niby co to miało być?(do drzewa) , czy może ciężarówka z angielskiego we wsiowej nowomowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba Poloneza Traka.
polonez to jest TRUCK :lol: :lol: :lol:

 

A twój Trak to niby co to miało być?(do drzewa) , czy może ciężarówka z angielskiego we wsiowej nowomowie.

we wsiowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie w detalu też bez zmian, ino korekta na największych +5gr od wtorku.

 

Jaj w marketach nie ma, ludzie wyszli na bazary. Widzi się nawet XL (dwójki) po 1zł u handlarzy (nie mylić z przekupkami bo te chcą już 1,3 jak nie więcej).

 

Na święta będzie ciężko (braki dość znaczące i ciężko do produkować, trzeba przetrzymać staruchy). Co ciekawe nawet rzeźnie zaczynają szukać po producentach niosek poprodukcyjnych bo nikt nie odstawia jak co roku (a pasztet dla burków żal robić z brojlera )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz to i świnia by mogła jaja sprzedawać i by sobie poradziła

Ależ oczywiście. Chcesz kupić kurkę ładnie odchowaną ? 28 zł/szt. Będziesz miał jajka za darmo. Tylko musisz wcześniej kurnik sobie postawić. Myślę, że w 2 mln zł się wyrobisz za taki na 30 tys. szt.

. Ja sobie Kurę sam odchowu je i wychodzi mi po 10 zł

22,23-28 zł. Skad do jasnej (słowo zostało usunięte) wy te kury bieżecie? Na targowisku kupujecie?

Do mnie w polowie pazdziernika przyszla 16 tyg z odchowalni ze szczepieniami po 13.50 netto(mialem umowe zaplacilem 50% zaliczki a reszte po 7 dniach i ...juz powoli jajo sie robi- pieniadz panowie rzadzi swiatem ,chcesz miec towar tanio to Pan plać a nie trzymaj nieswojego......Wiadomo jajo teraz w cenie to i odchowalnie chca cos wiecej zarobic.Jaki sens ma kupowanie kury po np 23 zl, kiedy ona sie odrobi jak cena nam poleci na 25-28 za L. Tak to moze sobie kupic babcia co na targu kaja po 1 zl sprzedaje..

w połowie października jeszcze było w miarę spokojnie. Można prosić o namiary na odchowalnię? Jestem bardzo ciekaw jak ta kura jest wychowana, bo nawet mnie wychodzi minimum to 14zł za sztukę odchowanej u siebie i jeżeli rzeczywiście jest w tej cenie co Pan mówi to o co mam odchowywać to 4 miesiące. W okolicy kury po 24 lub więcej (może i da się zejść do 22 ale to przy sporych ilościach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój thunder13. Nie ma żadnych kurek w tej cenie, co tu handlarze wypisują. Czasami bywa tak, że jak masz na odchowalni więcej kurczaków, niż możesz przenieść do klatek, to odsprzedajesz tysiąc lub dwa handlarzom, którzy tym na targach handlują. I wtedy faktycznie się przyjęło, że się te kurki oddaje po tyle, ile mają tygodni. Stąd im się te ceny wzięły.

Prawda jest taka, że handlarze nie mają pojęcia o kosztach produkcji. Im się wydaje, że kurniki same spod ziemi wyrosły albo ktoś je nam za darmo rozdawał, i że kurkę do 20 tyg. to za 10 zł można odchować.

Oni nie widzą tego, że żeby mieć 3 palety jaj dziennie, to trzeba na dzień dobry wydać co najmniej 3 mln zł, a później co roku jakieś 700 tys. na nowe stado jeśli nie masz własnej odchowalni. Ale odchowalnia też sama spod ziemi oczywiście nie wyrośnie. O kosztach paszy nie będę wspominał.

I później według handlarzy, Ty masz zarabiać 1 grosz na jajku, a oni 15 ! Tak mi zresztą powiedział handlarz, gdy jajko było po 20 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daj spokój thunder13. Nie ma żadnych kurek w tej cenie, co tu handlarze wypisują. Czasami bywa tak, że jak masz na odchowalni więcej kurczaków, niż możesz przenieść do klatek, to odsprzedajesz tysiąc lub dwa handlarzom, którzy tym na targach handlują. I wtedy faktycznie się przyjęło, że się te kurki oddaje po tyle, ile mają tygodni. Stąd im się te ceny wzięły.

Prawda jest taka, że handlarze nie mają pojęcia o kosztach produkcji. Im się wydaje, że kurniki same spod ziemi wyrosły albo ktoś je nam za darmo rozdawał, i że kurkę do 20 tyg. to za 10 zł można odchować.

Oni nie widzą tego, że żeby mieć 3 palety jaj dziennie, to trzeba na dzień dobry wydać co najmniej 3 mln zł, a później co roku jakieś 700 tys. na nowe stado jeśli nie masz własnej odchowalni. Ale odchowalnia też sama spod ziemi oczywiście nie wyrośnie. O kosztach paszy nie będę wspominał.

I później według handlarzy, Ty masz zarabiać 1 grosz na jajku, a oni 15 ! Tak mi zresztą powiedział handlarz, gdy jajko było po 20 gr.

Tysiąc kurek dla mnie by zrobił dużą różnice , a wiadome to jest że nikt po kosztach nie sprzeda (nawet takich ponadprogramowych). Raz tylko trafiłem przez 20 lat na okienko co w ciągu tygodnia od zamówienia miałem 1k kurcząt, ale po kosztach to raczej nie było tylko normalnie (ino czasu tyle nie musiałem czekać).

A to że kury rosną na półkach w markecie i każdy hodowca może taką sztukę nówkę sobie tanio kupić to tylko niewtajemniczeni w interes mogą mówić.

Dzwoniłem ostatnio po wylęgarniach, będzie ciężko przynajmniej przez następny rok o naddprogramowe kurczaki (ci co biorą co rok to maja zaklepane, może nie takie ilości co zwykle ale jest dobrze), o odchowanych to nawet nie ma co myśleć, ale jajka to chętnie sprzedadzą jakby brakowało (ale tylko tym co biorą od nich kuraki co roku) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezu, hahaha z kim ja tu siedzę.

Oczywiście, że na Górnym Śląsku są niemieckie markety... tak jak w całej Polsce, czyli Lidl i Aldi. Wy naprawdę jesteście oderwani od rzeczywistości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jezu, hahaha z kim ja tu siedzę.

Oczywiście, że na Górnym Śląsku są niemieckie markety... tak jak w całej Polsce, czyli Lidl i Aldi. Wy naprawdę jesteście oderwani od rzeczywistości...

 

Niektórzy gotowi tam interes przenieść...

 

My tu gadu gadu... a Holandia podniosła ceny

 

aktualnie u nich mniej więcej: 0,535 M i 0,575 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jezu, hahaha z kim ja tu siedzę.

Oczywiście, że na Górnym Śląsku są niemieckie markety... tak jak w całej Polsce, czyli Lidl i Aldi. Wy naprawdę jesteście oderwani od rzeczywistości...

 

Niektórzy gotowi tam interes przenieść...

 

My tu gadu gadu... a Holandia podniosła ceny

 

aktualnie u nich mniej więcej: 0,535 M i 0,575 L

i co z tego jak ty juz po 56 l sprzedajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jezu, hahaha z kim ja tu siedzę.

Oczywiście, że na Górnym Śląsku są niemieckie markety... tak jak w całej Polsce, czyli Lidl i Aldi. Wy naprawdę jesteście oderwani od rzeczywistości...

 

Niektórzy gotowi tam interes przenieść...

 

My tu gadu gadu... a Holandia podniosła ceny

 

aktualnie u nich mniej więcej: 0,535 M i 0,575 L

i co z tego jak ty juz po 56 l sprzedajesz

 

Precyzyjniej:

0,55-0,56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I juz sami sie gubicie z tymi cenami ty dinuś.te ceny to z targu?😆 daj pan spokój nie bądź śmieszny

 

W którym miejscu się niby pogubiłem? U mnie jest taki cennik jak komuś nie pasuje, to nie bierze... Jednak takich nie ma. W następnym tygodniu pewnie będziesz pisał że L po 48 kupiłeś. Skończcie z tą propagandą! Bo już mi się niedobrze robi jak to czytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-52 gr.dostawa na poniedziałek.koniec kropka.
L TIR, NACZEPA.28 PALET ,DŁUGA NACZEPA 30 PALET, 0,49 KURA WŁASNY ODCHÓW MAX 10,50 -16 TYG DLA MATOŁÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I juz sami sie gubicie z tymi cenami ty dinuś.te ceny to z targu?😆 daj pan spokój nie bądź śmieszny

 

W którym miejscu się niby pogubiłem? U mnie jest taki cennik jak komuś nie pasuje, to nie bierze... Jednak takich nie ma. W następnym tygodniu pewnie będziesz pisał że L po 48 kupiłeś. Skończcie z tą propagandą! Bo już mi się niedobrze robi jak to czytam.

spójrz na moje wpisy cen czy ja kiedys zaniżałem?pisze ceny od producenta ilość nie tirowe.a za to zna takich co zawyżają kolego.u jednego co tydzień 2 grosze do góry.ceny rynkowej nie oszukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-52 gr.dostawa na poniedziałek.koniec kropka.
L TIR, NACZEPA.28 PALET ,DŁUGA NACZEPA 30 PALET, 0,49 KURA WŁASNY ODCHÓW MAX 10,50 -16 TYG DLA MATOŁÓW

Z Twojej wypowiedzi zrozumiałem, że masz tira w rozmiarze L, z naczepą na 28 palet, na której mieści się druga naczepa z 30-toma paletami pełnymi kur, które będziesz próbował wcisnąć jakimś (słowo zostało usunięte)om po 49 gr.

Kurde, ludzie ! Jeśli chcecie coś napisać, to piszcie tak, żeby inni Was rozumieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-52 gr.dostawa na poniedziałek.koniec kropka.

Świerze jaja, zamiast się chwalić, że masz tani towar, lepiej korzystaj i nie rozpowiadaj tego nikomu. To Twoja przewaga konkurencyjna. Inni mają drożej. I szanuj dostawcę swojego. Jest dla Ciebie dzisiaj łaskawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...