Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam wolny wybieg dla wybrednych handlarzy ale ceny ...typu 55 gr za M i 60 gr za L to u mnie były normą przed podwyżka wiec poniżej to ... proszę nie zawracać gitary oferty na priv limitowana ilość.
to idź kolego na rynek tam na pewno sprzedaż.a nie tu na forum gitarę zawracasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Niemczech po cement (bo jest tańszy) i przy okazji zajechałem zatankować paliwo. 5% droższe niż u nas ale za to jakość lepsza. Teraz powiedz mi za paliwo czy wczasy polak może zapłacić tle co niemiec a za jajko już chce połowę taniej? Weź walnij baranka w ścianę.

 

Rodacy niech się wszyscy nie uczą tanio kupować tylko dużo zarabiać. To będzie po problemie.

 

ty tandeta.ludzie w Polsce nie zarabiają jak na zachodzie oni juz w detalu płaczą jak jest po 70gr.a ty każesz płacić biedakom po 1zł.za jajo weź walnij baranka w ścianę.wiem że rynek dyktuje cenę.ale daj pan spokój i mnie nie (słowo zostało usunięte)!cena dla co najmniej dla ponad połowy społeczeństwa jest już. Absurdalna.L-52 jak w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "świeże jaja" zbukami zalatują i z barana w ścianę to śmiało wal bo mimo iż się z tobą zgadzam to nie rozumiem czemu wszystkich w jeden worek wkładasz paciorkowcu .... bo komurek masz chyba za mało by pojąć co to wolny wybieg i jak moze jajko smakowac Wnerwia mnie ze jak ktoś robi coś dobrze to albo musi "cepiec na rynku" by klient to docenił i wtedy ma kase albo zdać się na łaskę Hama co podyktuje mu ceny bo zawsze może sobie zrobić 1 z 3 czekam kiedy się za was zabiorą bo mam dość wozenia jaj do Niemiec jak jest dołek. Wyjaśnie Ci czemu latem mimo iż jestem pod Warszawą jaja szły tam ... bo tu żaden normalny człowiek nie chciał dać głupich 40 gr za jajo bo mieli po 18gr klatkę i robili z niej co chcieli a takich jak ja mają na papier. Ja handlarze nie zaczną być uczciwi to sami się skasują mimo iż mi się nie widzi łapanie za kolejne gałęzie to będę zmuszony bo jak cena walnie to znów zostane z pijaka u szyi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te "świeże jaja" zbukami zalatują i z barana w ścianę to śmiało wal bo mimo iż się z tobą zgadzam to nie rozumiem czemu wszystkich w jeden worek wkładasz paciorkowcu .... bo komurek masz chyba za mało by pojąć co to wolny wybieg i jak moze jajko smakowac Wnerwia mnie ze jak ktoś robi coś dobrze to albo musi "cepiec na rynku" by klient to docenił i wtedy ma kase albo zdać się na łaskę Hama co podyktuje mu ceny bo zawsze może sobie zrobić 1 z 3 czekam kiedy się za was zabiorą bo mam dość wozenia jaj do Niemiec jak jest dołek. Wyjaśnie Ci czemu latem mimo iż jestem pod Warszawą jaja szły tam ... bo tu żaden normalny człowiek nie chciał dać głupich 40 gr za jajo bo mieli po 18gr klatkę i robili z niej co chcieli a takich jak ja mają na papier. Ja handlarze nie zaczną być uczciwi to sami się skasują mimo iż mi się nie widzi łapanie za kolejne gałęzie to będę zmuszony bo jak cena walnie to znów zostane z pijaka u szyi.

jak jest wielki to myśli że może podyktować ceny dla każdego takie same, a czy 1 czy 3 to i tak jeden pies, on tego nie je (ino wypycha). To że 3 może być czystsza biologicznie niż 1 czy 2 to fakt, ale to że kura karmiona byle czym da byle jaki produkt to też fakt- i to się tyczy każdego systemu chowu. Handlarze (nie wszyscy) zachowują się ostatnio jakby ich oparzył, a szczególnie Ci co mają podpisane niekorzystne umowy (a czy sami sobie winni nie są jeżeli godzili się na źle skonstruowaną umowę?). Można "wziąć kredyt, zmienić pracę", jak to zrobiło wielu mniejszych producentów. Mówicie handlarze,że jaja produkowane w PL często nie mają tzw." jakości handlowej". A jak jajo za 20gr lub mniej ma mieć Waszą jakość jak producent musi oszczędzić na czym się da. A klient kupi Wszystko, byle ładnie upakować lub zrobić szumną reklamę w TV, nie musi być smaczne, musi być tanie- taka jest Wasza polityka Panowie handlowcy. Trochę pokory i mniej obrażania innych na tym forum. I nie martwić się o ludzi, że drogiego Wam nie kupią, zachowujecie się jakby mieli taki obowiązek. Nie kupią, pójdą gdzie indziej i może po pewnym czasie wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo tematów zastępczych.

Czyżby redukcja cen ?

 

Detal - 30% zejście

 

To nie jest reguła, u mnie detal średnio +15%. Zyskują mali producenci (nie tylko przez cenę, ale przede wszystkim przez zwiększenie popytu) i inne systemy chowu niż "3". Zależy też od regionu- gdzie deficyt tam wyższe ssanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłem w Niemczech po cement (bo jest tańszy) i przy okazji zajechałem zatankować paliwo. 5% droższe niż u nas ale za to jakość lepsza. Teraz powiedz mi za paliwo czy wczasy polak może zapłacić tle co niemiec a za jajko już chce połowę taniej? Weź walnij baranka w ścianę.

 

Rodacy niech się wszyscy nie uczą tanio kupować tylko dużo zarabiać. To będzie po problemie.

 

ty tandeta.ludzie w Polsce nie zarabiają jak na zachodzie oni juz w detalu płaczą jak jest po 70gr.a ty każesz płacić biedakom po 1zł.za jajo weź walnij baranka w ścianę.wiem że rynek dyktuje cenę.ale daj pan spokój i mnie nie (słowo zostało usunięte)!cena dla co najmniej dla ponad połowy społeczeństwa jest już. Absurdalna.L-52 jak w temacie
zobaczcie jaki mondrala dajcie mu wódki.ludzie są za biedni żeby tyle płacić i przestań (słowo zostało usunięte)!ludzie mama wiecej zarabiac.a z kad?jak na fermie placa najnizsza krajowa to z kad CI biedni ludzie maja Sobie podnisec place co ty (słowo zostało usunięte)!bredzisz weZ sie zastanow co piszesz a na fermie placa minimal a bierzcie przyklad od siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie są za biedni żeby tyle płacić i przestań (słowo zostało usunięte)!ludzie mama wiecej zarabiac.a z kad?jak na fermie placa najnizsza krajowa to z kad CI biedni ludzie maja Sobie podnisec place co ty (słowo zostało usunięte)!bredzisz weZ sie zastanow co piszesz a na fermie placa minimal a bierzcie przyklad od siebie

Straszne głupoty wypisujesz. I przy do tego Twoja pisownia sugeruje, żeś już nieźle podchmielony. Aż żal to czytać.

Chociaż koniunktura lepsza jest ledwo od miesiąca z małym hakiem, u mnie ludzie właśnie dostali podwyżki. Widzą, że cena wzrosła, że stać mnie na trochę więcej, więc czemu mam się z nimi nie podzielić ? Widzę, że od razu pracuje się im lepiej

Ciekawe tylko, kto im wytłumaczy, że znowu muszę im zabrać, jak cena zacznie spadać. Bo żeby dać, trzeba mieć z czego.

 

A jajko nawet jak będzie po 80 gr. to też się będzie sprzedawało. Nie panikuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze bierze się z ciężkiej pracy. Każdy drobiarz to wie bo tyra 24/h każdy dzień w roku. Jakby Janusze zamiast 24 piw w piątek na taśmie w Biedrze położyli paczkę jajek i 3 mineralne wody to by im jeszcze na kino wystarczyło. Ale Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tych co jak jadą do Chorwacji na wczasy to konserwy z kraju zabierają bo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pieniądze bierze się z ciężkiej pracy. Każdy drobiarz to wie bo tyra 24/h każdy dzień w roku. Jakby Janusze zamiast 24 piw w piątek na taśmie w Biedrze położyli paczkę jajek i 3 mineralne wody to by im jeszcze na kino wystarczyło. Ale Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tych co jak jadą do Chorwacji na wczasy to konserwy z kraju zabierają bo taniej.

100% racji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pieniądze bierze się z ciężkiej pracy. Każdy drobiarz to wie bo tyra 24/h każdy dzień w roku. Jakby Janusze zamiast 24 piw w piątek na taśmie w Biedrze położyli paczkę jajek i 3 mineralne wody to by im jeszcze na kino wystarczyło. Ale Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tych co jak jadą do Chorwacji na wczasy to konserwy z kraju zabierają bo taniej.
jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pieniądze bierze się z ciężkiej pracy. Każdy drobiarz to wie bo tyra 24/h każdy dzień w roku. Jakby Janusze zamiast 24 piw w piątek na taśmie w Biedrze położyli paczkę jajek i 3 mineralne wody to by im jeszcze na kino wystarczyło. Ale Ty tego nie zrozumiesz bo należysz do tych co jak jadą do Chorwacji na wczasy to konserwy z kraju zabierają bo taniej.

 

 

nie dość że moderator to jeszcze mądrze pisze. brawo !

 

oby wszyscy tak myśleli

 

w Polsce jest tak: przetargi, interesy, zlecenia- główne i pierwsze kryterium to cena

 

już za naszą zachodnią granicą w Niemcowni- najpierw doświadczenie, jakość obsługi, jakość sprzętu, KAT na kurnikach itp. itd. a dopiero na szarym końcu CENA

 

Nie wspomnę już o tym, że niemiec kończy 16;00 i niech się wali i pali on ma wolne.

 

Polak ma wolne jak się pomyli, albo jest chory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cen niestety przewiduję, że już nie będzie podwyżki na święta, a zaraz po świętach spadnie (jeśli nie będzie salci i ptasiej grypy) i to sporo (sądzę, że ok. 40gr/L w styczniu)

 

towar odkłada się po fermach, praktycznie nie ma zejścia na XL i 0 (sam telefon dzwoni i pyta czy nie chcę XL co jest bardzo rzadkie)

 

masa ludzi ma 10-15 tygodniowe kury na odchowalniach (często tych którzy teraz nie mają produkcji) i jak tylko one wjadą w cykl produkcyjny to zacznie lecieć na łeb na szyję.

 

w Niemcowni również dużo osób czeka już na odbiór kur choć nie wszyscy po czyszczeniu fipronilu zdecydowali się na obsady

 

zamówienia na połowę tygodnia zmniejszyłem, bo sporo zapasów na magazynie, ceny bez zmian- ten co opuścił i ci co nie opuścili trzymają ceny jak w zeszłym tygodniu.

 

dostałem jednak tel od jednego gigusia i może się połakomię, bo wiem, że trochę palet u niego stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak takich masz co maja coś na magazynie to bierz . zaczynaj się przecież zamówienia świąteczne

 

tak właśnie się zastanawiam, ale powiem Tobie, że trochę się obawiam, bo zejście dalej jest tylko tam gdzie brak towaru na sieciach.

 

nie chcialbym zostac z towarem na swieta, a co dopiero wyrzucac tak drogi towar

 

sam nie wiem co tu robic. teoretycznie gorke na swieta juz mam- tylko ja utrzymac, a z drugiej strony jest ktos kto chce taniej sprzedac (tzn. tak myślę ) i warto byloby chyba kupic... hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak a 30% ferm ma tak stare kury że nie wiadomo czy doczekają do świąt bo jaja się leją na taśmy . Więc nikt nic nie wie co będzie po świętach , oczywiście misio jasnowidz

Ceny stabilne L-0,52-53 gr na fermach M-0,48-50 gr .Magazyny na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeże jaja to ceny w dystrybucji w opakowaniu typu Hartman. Niemcy 1,60euro POLSKI PRZEMYSŁ 6.90-7.10 NIE PISZE CEN zakupu na private prosze pytać,cena bezwzględnie spadnie,za wysokie ceny na detalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny u mnie:

M-0.46

L-0.50

XS/S- 0.38

Towar tylko dla swoich odbiorców

A XL(0) dokupuje po 0.52

Zaczęły się podjazdy handlarzy ze śląska z 1b pakowaną w plastik po 5.20 netto!!!

Co za kretynizm teraz tak robić jak do świąt miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam kury nioski HYLINE w ilości 50 tyś sztuk.

Pełny program szczepień.

10.11.2017 skończyły 13 tyg.

woj mazowieckie

tel 600-605-775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...