Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętam wpisy ekofarmera i innych jak jajka brakowało, a cena była z 2 z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek przestań się nakręcać cały czas klepiesz tym ozorem , kiedy ty handlujesz Ja też pośrednicze i wiem że 2 gr stopniało to biorę kasę i git .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misiek przestań się nakręcać cały czas klepiesz tym ozorem , kiedy ty handlujesz Ja też pośrednicze i wiem że 2 gr stopniało to biorę kasę i git .

 

nie zrozumiałem ? no chcę właśnie zarobić bo na święta niestety ale nie podrożeją, a ja podniosę ceny na detalu, bo dostępność za tydzień może być krucha, a ja będę zaje... po dach :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiorcy się będą bali, że zostaną bez towaru i zapłacą ile trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i te 2gr to chyba nie caly twoj zarobek ? ciezko za 2gr przezyc oczywiscie zaraz chlopaki dowala, ze oni musieli ostatnie 10 lat za 2gr produkowac, albo nawet 2 dokladali i to oczywiście moja wina

 

Demi robisz wszystko co popadnie w detalu czy tylko HoReCa albo sklepy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. misio jak będziesz miał nadmiar towaru to pisz może skorzystam bo z tych kurników co biorę to do 20 grudnia czyszczą się z kur . Może być różnie a co do zarobku to jak nie do świąt to po świętach się zaroibi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek, nie zauważyłeś, ze na tym forum już tylko Ty piszesz?

 

I jak z moim jajkiem? Tydzień minął....

 

 

 

 

i te 2gr to chyba nie caly twoj zarobek ? ciezko za 2gr przezyc oczywiscie zaraz chlopaki dowala, ze oni musieli ostatnie 10 lat za 2gr produkowac, albo nawet 2 dokladali i to oczywiście moja wina

 

Demi robisz wszystko co popadnie w detalu czy tylko HoReCa albo sklepy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio8 ty tak drukujesz ze szkodz czytac to wszystko.Za 2 gro sze dal bys sobie ogolic wszystko.A swoich pracodawcow (hodowców) masz gdzieś.Takich jak ty to do wora spuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kto nie musi to nie opuszcza ale są tacy co L puszczają taniej niż 50 gr.

średnia cena L 50-51

M 47-48.

 

bardzo dużo kury zaczynają już ubijać także cena może nie spadnie do poziomu 40 gr za jajko.

co prawda w pip jest grubych sortów no ale święta dopiero przed nami i mam nadzieję dobry handel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misio8 ty tak drukujesz ze szkodz czytac to wszystko.Za 2 gro sze dal bys sobie ogolic wszystko.A swoich pracodawcow (hodowców) masz gdzieś.Takich jak ty to do wora spuścić

 

przynajmniej mam swoje zdanie i jakąś wiedzę, a nie jak inni (czyt. Ty) siedzę cicho w ukryciu, czytam i powtarzam to co mi pasuje z tego co inni napisali

 

szkoda, że pewnie raptem 10% cokolwiek tutaj pisze, a reszta tylko czyta i powtarza "na forum napisali", bo takich tekstów to na pęczki

 

 

do przedmówcy- gdybym tak bardzo łoił swoich dostawców to chyba nie sprzedawaliby mi towaru nie sądzisz ? ja nikomu nie karzę, od czerwonych mord też nie mają nakazu. mamy wolny rynek jeśli zapomniałeś. a jak ktoś sprzedaje bo musi to zwykła (słowo zostało usunięte) z niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

kto nie musi to nie opuszcza ale są tacy co L puszczają taniej niż 50 gr.

średnia cena L 50-51

M 47-48.

 

bardzo dużo kury zaczynają już ubijać także cena może nie spadnie do poziomu 40 gr za jajko.

co prawda w pip jest grubych sortów no ale święta dopiero przed nami i mam nadzieję dobry handel

 

dokładnie. opuszczają ci co muszą lub ci co chcą,

ci co muszą- mówi samo za siebie jacy to przedsiębiorcy. zero stałki i jak handlarz sprzedaje się za 2gr tak wybrani producenci sprzedadzą się za 0,5gr

 

co do uboju zgadza się, ale np. ci ktorych ja znam i oddają kury na ubój to na zakładkę wchodzi młoda albo max. za miesiąc.

 

pewnie znajda sie tez tacy co dopiero za 3-6 mscy sie doczekaja, bo zaspali i trafili na problem z dostępnością kury

 

mam już potwierdzone info od swoich dostawców, że ceny na święta mi już nie podniosą, a może i spadnie- przez przetwórstwo, ktore już mało bierze i płaci ochłapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam takich co na minę się władowali i poodkładali jaja a cena spadła... Inni znowu szykowali się na promocje w innej klasie niż zostanie zrobiona. I w tamtym tygodniu pilnie rezerwy wyprzedawali... Jest za dużo starej kury aktualnie

Moim zdaniem M będzie ścigać L, zrobi się niewielka różnica. Na przyszły tydzień nie planuje L poniżej 0,51 sprzedawać.

 

Carman podał realny przedział cenowy. Aczkolwiek M biega jeszcze i po 0,45-0,46. Zależy jak się ktoś ustawił.

 

Misiu ja głownie siedzę na sklepach... nie mam czasu ani energii zajmować się punktami po 1-2 skrzynki na tydzień taką klientele zostawiam puki co takim jak Ty, te punkty wiem że są bardzo dochodowe przy pewnej ich ilości i sieciowemu dystrybułowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja znam takich co na minę się władowali i poodkładali jaja a cena spadła... Inni znowu szykowali się na promocje w innej klasie niż zostanie zrobiona. I w tamtym tygodniu pilnie rezerwy wyprzedawali... Jest za dużo starej kury aktualnie

Moim zdaniem M będzie ścigać L, zrobi się niewielka różnica. Na przyszły tydzień nie planuje L poniżej 0,51 sprzedawać.

 

Carman podał realny przedział cenowy. Aczkolwiek M biega jeszcze i po 0,45-0,46. Zależy jak się ktoś ustawił.

 

Misiu ja głownie siedzę na sklepach... nie mam czasu ani energii zajmować się punktami po 1-2 skrzynki na tydzień taką klientele zostawiam puki co takim jak Ty, te punkty wiem że są bardzo dochodowe przy pewnej ich ilości i sieciowemu dystrybułowaniu.

 

Racja- bajzel na rynku się narobił ja też z jedną promo przestrzeliłem i będę musiał zrobić drugą promo, żeby się nie ugotować ;/

 

Co do detalu to mylisz się- chyba, że chodziło o zaokrąglenie (przedstawienie wolumenu sprzedaży) Ja też siedzę w większości na sklepach, a min. zamówienie to 4 kartony/dostawa- inaczej nie jadę.

Pytam gdzie jeździsz, bo właśnie chciałem zasięgnąć opinii (chyba, że ktoś inny podpowie) jak wygląda handel z cukierniami ?

Ja mam raptem kilka (tylko ze względu na znajomości i stłuczki), ale one nie są wykładnikiem sądzę, bo mają tylko przyprodukcyjny sklepik.

Żadnej wywózki, sieci własnych sklepów itp. itd.

Oczywiście zamówienia jak kot napłakał.

 

Generalnie chodzi mi o to jakie ilości przerabiają rozwinięte cukiernie ?

Czy one używają tylko proszek ?

 

Wiadomo, że znam sporo ludzi, ale tutaj nikt prawdy nie powie, bo boi się potencjalnej znajomej konkurencji.

Na forum jednak jest większe bezpieczeństwo

 

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mógłby się wymądrzyć i opowiedzieć swoją historię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko:

 

jak wozicie towar na cukiernię? "luzem", czy "luzem" w kartonach zbiorczych, czy w zgrzanych 30 ?

 

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że luzem tzn. 30 transportowa na 30 transportowej

Panowie ruch się zaczyna cos się zarobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że luzem tzn. 30 transportowa na 30 transportowej

Panowie ruch się zaczyna cos się zarobi

 

i sanepidy i inne się nie czepiają ? powinna być gdzieś jednak etykieta z tego co mi wiadomo ? i ile taka sensowna cukiernia przerabia skrzynek na tydzień ?

 

a co w niedziele telefony z zamówieniami ? ludzie nie mają skrupułów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że luzem tzn. 30 transportowa na 30 transportowej

Panowie ruch się zaczyna cos się zarobi

 

i sanepidy i inne się nie czepiają ? powinna być gdzieś jednak etykieta z tego co mi wiadomo ? i ile taka sensowna cukiernia przerabia skrzynek na tydzień ?

 

a co w niedziele telefony z zamówieniami ? ludzie nie mają skrupułów

 

To zależy od 5 skrzynek do 100... bardzo duże jednak robią na jajku w płynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że luzem tzn. 30 transportowa na 30 transportowej

Panowie ruch się zaczyna cos się zarobi

 

i sanepidy i inne się nie czepiają ? powinna być gdzieś jednak etykieta z tego co mi wiadomo ? i ile taka sensowna cukiernia przerabia skrzynek na tydzień ?

 

a co w niedziele telefony z zamówieniami ? ludzie nie mają skrupułów

 

To zależy od 5 skrzynek do 100... bardzo duże jednak robią na jajku w płynie

 

dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanko:

 

jak wozicie towar na cukiernię? "luzem", czy "luzem" w kartonach zbiorczych, czy w zgrzanych 30 ?

 

dziękuję

 

Po Twoich pytaniach widać misiu jaki to z ciebie „wielki” hurtownik.....

 

Ja się pytam, gdzie jajka co mi obiecałeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam czy niektórzy mają kłopot ze zrozumieniem prostych rzeczy, czy za daleko do głowy? Jeśli kol misiek bierze L za 48, to z jakiej racji ma wam to odsprzedać w tej samej cenie? Caritas? Przytulacie teraz 30 gr na jaju i po parę razy pytacie, czy wam ktoś sprzeda bez zarobku. Puk, puk... Jest tam ktoś? Zapłaćcie 53 i będziecie mieć, jeśli wam tak brakuje. Przecież już wam napisał, że jego Lka za 48 dla was, jest tam, gdzie u innych jest od poniedziałku 2gr do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A cenki lecą, ale od poniedziałku 2gr w dół.

 

HA HA HA... Lecą to łabędzie w kierunku Afryki...

 

Rozbawiłeś mnie.

To moja sprawa czy mam 30 gr na jaju czy 10 czy 1. Nie obchodziło Cię jak dokładałem, to niech nie obchodzi Cię jak zarabiam. Btw. jak myślisz że zrobisz jajo po 0,18 to zakładaj produkcję... Będziesz konkurencyjniejszy od większości producentów.

 

synuś na Żurku nie ma tak taniej L... A nawet jeśli jest, co to ma wspólnego z innymi producentami... to teraz wam nie pasuje, że jest rozstrzał cenowy ? :D:D Dziwne, że jak szło w górę, to rozstrzał wam pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...