Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam w Zakopcu butelkę Whisky jak w 2018 spadnie do 0,18 zł jajo...

 

Jak było w tym roku że taka cena była

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam w Zakopcu butelkę Whisky jak w 2018 spadnie do 0,18 zł jajo...

 

Jak było w tym roku że taka cena była

 

 

 

W Zakopcu w tym roku było "grubo" jedni gwoździa przybili z tego co pamiętam Niektórych klimat mocno poniósł... Robiła jedna osoba konkurencje kapeli góralskiej. Ty też byłeś, podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam w Zakopcu butelkę Whisky jak w 2018 spadnie do 0,18 zł jajo...

 

Jak było w tym roku że taka cena była

 

 

 

W Zakopcu w tym roku było "grubo" jedni gwoździa przybili z tego co pamiętam Niektórych klimat mocno poniósł... Robiła jedna osoba konkurencje kapeli góralskiej. Ty też byłeś, podobno

 

Co nie co słyszałem, bardzo żałuję że w tym roku mnie nie było, tak się złożyło. Teraz myślę że zdrowie mi pozwoli i pojadę.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja sprawa czy mam 30 gr na jaju czy 10 czy 1. Nie obchodziło Cię jak dokładałem, to niech nie obchodzi Cię jak zarabiam. Btw. jak myślisz że zrobisz jajo po 0,18 to zakładaj produkcję... Będziesz konkurencyjniejszy od większości producentów.

No i nie musi mnie obchodzić, jak nie będziecie marudzić na forum, żeby ktoś wam za darmo odsprzedał, a że sobie coś policzę, to też moja sprawa.

A gdzie ja napisałem, że akurat 0,18? Przecież większość z was nie przyznawała się do cen, jakie podał misiek, za to do cen 53-56 bardzo chętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanko:

 

jak wozicie towar na cukiernię? "luzem", czy "luzem" w kartonach zbiorczych, czy w zgrzanych 30 ?

 

dziękuję

 

Po Twoich pytaniach widać misiu jaki to z ciebie „wielki” hurtownik.....

 

Ja się pytam, gdzie jajka co mi obiecałeś???

 

 

sprzedaje 3 razy wiecej niz mozesz sobie wyobrazic.

a juz na pewno ty i 10 twoich kolegow tyle nie jestescie w stanie wyprodukowac.

zwlaszcza po salci.

synus producenta ci odpowiedzial- jak nie to wal na ingrit.pl albo lap za telefon

 

pytam o cukiernie bo nigdy sie nimi nie interesowalem, ale rozumiem, ze ty jestes taki wybitny, ze wiesz wszystko- zatem podziel sie informacjami a nie pyszczysz

 

Pyszczyć to możesz do swojej starej. Pierniczysz głupoty, jak mało kto, niby taki wielki z ciebie cwaniak, a nie wiesz jak wozić towar po punktach. Szkoda słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez zmian

 

L 50-52 gr

M 46-48 gr

 

NA STRAGANIE

 

z korektą 0,44-0,47 M, 0,50-0,51 L

netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od co najmniej pół roku o tym mówię i dziwię się, że tu na forum, przy obecnej cenie kłócimy się o dwa grosze "w tą czy w tamtą", a nie rozmawiamy na naprawdę ważne tematy. Za chwilę będziecie musieli handlować pietruszką, bo przepisy, które funduje nasz kochany rząd z całą pewnością unicestwi krajowe drobiarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam w Zakopcu butelkę Whisky jak w 2018 spadnie do 0,18 zł jajo...

 

Jak było w tym roku że taka cena była

 

 

 

W Zakopcu w tym roku było "grubo" jedni gwoździa przybili z tego co pamiętam Niektórych klimat mocno poniósł... Robiła jedna osoba konkurencje kapeli góralskiej. Ty też byłeś, podobno

 

Całe sympozjum obywało się w pokoju nr. 136

Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanko:

 

jak wozicie towar na cukiernię? "luzem", czy "luzem" w kartonach zbiorczych, czy w zgrzanych 30 ?

 

dziękuję

 

Po Twoich pytaniach widać misiu jaki to z ciebie „wielki” hurtownik.....

 

Ja się pytam, gdzie jajka co mi obiecałeś???

 

 

i pytam o takie rzeczy bo zgodnie z obowiazujacymi przepisami nie mozna ich wozic luzem i moze to robic tylko zaklad pakowania i sortowania jaj

 

rozumiem, ze sa kozaki i sie nie patyczkuja, ale ja jestem odpowiedzialny kozak i chce wiedziec

 

No nie do końca to jest tak... bo są w wytłaczance, jeżeli kupujesz dany towar z pakowni to de facto jest on już zweryfikowany i zapakowany... a to że na palecie zbiorczej... Kwestia tego jak ktoś podejdzie do definicji "zapakować" dla mnie jak jajko jest w wytłaczance to jest już zapakowane...

jak najbardziej, ważne jest nie opakowanie (czy paletka, czy butelka, czy wytłoczka), a to skąd jajo wyszło i czy jest legalnie wprowadzone do obrotu. To prawie tak jak ze sprzedażą bezpośrednią na targowisku- może nawet sprzedawać na torebki i wiaderka byle było wiadomo skąd jaja pochodzą. Co do odstawiania do szkół/cukierni to wystarczy oznaczyć partię towaru numerem pakowni i danymi zakładu (oczywiście jaja ostemplować)- wystarczy nawet wydruk z danymi umieszczony w widocznym miejscu i wcale nie musi to być jakoś specjalnie opakowane wystarczy zwykła transportówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od co najmniej pół roku o tym mówię i dziwię się, że tu na forum, przy obecnej cenie kłócimy się o dwa grosze "w tą czy w tamtą", a nie rozmawiamy na naprawdę ważne tematy. Za chwilę będziecie musieli handlować pietruszką, bo przepisy, które funduje nasz kochany rząd z całą pewnością unicestwi krajowe drobiarstwo.

a o czym tu rozmawiać, co ma być to i tak będzie niezależnie od naszych lamentów, to samo jest z zakazem hodowli zwierząt na futra- tak ma być bo prezes tak postanowił i basta, a że odwlecze się to 10 at co najmniej... (no a za 10 lat kolejna ekipa która co innego wymyśli).

 

Teraz już analityki wieszczą wzrost cen zboża o 100%- http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/prezes-bgz-zapowiada-kryzys-zywnosciowy/q9w144x, ale źródło mocno dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od co najmniej pół roku o tym mówię i dziwię się, że tu na forum, przy obecnej cenie kłócimy się o dwa grosze "w tą czy w tamtą", a nie rozmawiamy na naprawdę ważne tematy. Za chwilę będziecie musieli handlować pietruszką, bo przepisy, które funduje nasz kochany rząd z całą pewnością unicestwi krajowe drobiarstwo.

a o czym tu rozmawiać, co ma być to i tak będzie niezależnie od naszych lamentów, to samo jest z zakazem hodowli zwierząt na futra- tak ma być bo prezes tak postanowił i basta, a że odwlecze się to 10 at co najmniej... (no a za 10 lat kolejna ekipa która co innego wymyśli).

 

Teraz już analityki wieszczą wzrost cen zboża o 100%- http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/prezes-bgz-zapowiada-kryzys-zywnosciowy/q9w144x, ale źródło mocno dyskusyjne

ups, link bez przecinka na końcu będzie działał; swoją drogą już kiedyś pszenica była po 1k zł (L w hurcie chodziły wtedy po po max 30gr z tego co pamiętam), ale nie tak dawno temu była również i po niecałe 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych cenach zbóż to się wypowiadają też analitycy bankowi... czas pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie cieszy, z tego względu że jednak większość przechodzi na proszek i masę. Z tego też powodu nie spożywam już takich wyrobów. Promuję zdrową żywność.

 

No taa, bo jak jajo wyjdzie z pakowni to od razu z miejsca traci swoją "zdrowotność" i staje się chemicznym wynalazkiem... Ziemia też jest płaska wg. Ciebie ? :D:D

 

W dupie mam jaka jest ziemia, ale znam rozporządzenia cymbale. Jak chcesz się wypowiadać w tej sprawie to trochę wiedzy nie zaszkodzi. Są powszechnie dostępne. A jeśli już zajmujesz się to branżą to twoim zasranym obowiązkiem jest je znać. Ja do Unii się nie pchałem, ale skoro już w niej jesteśmy to nie uciekniesz przed odpowiedzialnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dla mnie jak jajko jest w wytłaczance to jest już zapakowane...

 

Wiedza jednak boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dla mnie jak jajko jest w wytłaczance to jest już zapakowane...

 

Wiedza jednak boli...

 

to proszę wskazać artykuł/y w rozporządzeniu lub samo rozporządzenie, które mówi o konieczności pakowania jaj w opakowania detaliczne..., mało tego w rozporządzeniu jest nawet wymienione coś takiego jak „sprzedaż luzem”. Ma być oznaczone i legalnie wprowadzone do obrotu, a o rodzaj opakowania nie ma znaczenia.

 

Jakby chciał to pojedyncze jaja można i by było w markecie sprzedawać (tylko je oznaczyć etykietą) konsumentowi końcowemu i raczej rozporządzenie nie zostało by złamane. Zależy od interpretacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Ma być oznaczone i legalnie wprowadzone do obrotu, a o rodzaj opakowania nie ma znaczenia.

 

....

I właśnie odpowiedziałeś na swoje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Ma być oznaczone i legalnie wprowadzone do obrotu, a o rodzaj opakowania nie ma znaczenia.

 

....

I właśnie odpowiedziałeś na swoje pytanie

😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanko:

 

jak wozicie towar na cukiernię? "luzem", czy "luzem" w kartonach zbiorczych, czy w zgrzanych 30 ?

 

dziękuję

 

Po Twoich pytaniach widać misiu jaki to z ciebie „wielki” hurtownik.....

 

Ja się pytam, gdzie jajka co mi obiecałeś???

 

 

i pytam o takie rzeczy bo zgodnie z obowiazujacymi przepisami nie mozna ich wozic luzem i moze to robic tylko zaklad pakowania i sortowania jaj

 

rozumiem, ze sa kozaki i sie nie patyczkuja, ale ja jestem odpowiedzialny kozak i chce wiedziec

 

No nie do końca to jest tak... bo są w wytłaczance, jeżeli kupujesz dany towar z pakowni to de facto jest on już zweryfikowany i zapakowany... a to że na palecie zbiorczej... Kwestia tego jak ktoś podejdzie do definicji "zapakować" dla mnie jak jajko jest w wytłaczance to jest już zapakowane...

 

no właśnie to chyba zależy od tego kto interpretuje przepisy.

według mojego prawnika wytłaczanka 30 to wytłaczanka transportowa i ewentualnie jeśli sanepidy nie robią problemów to można dorzucić etykietę luzem lub zawrzeć info na fakturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Btw. jak myślisz że zrobisz jajo po 0,18 to zakładaj produkcję... Będziesz konkurencyjniejszy od większości producentów.

 

...

 

A założymy się, że taka cena będzie?

 

Oczywiście, możemy się założyć. Bo ja liczę z pełną amortyzacją i kredytem. A jak ktoś tego nie dolicza to albo ma budynki po 50 lat a wyposażenie po 20+, albo liczy że to z nieba spadło...

 

To nie zakład o czyjąś amortyzacje czy kredyt, ale zakład o cenę, w której będzie dostępne jajko. Oby nie doszło do wykupu kwot jajecznych... Ostatnimi czasy mało brakowało.

 

Stawiam w Zakopcu butelkę Whisky jak w 2018 spadnie do 0,18 zł jajo...

 

nie spadnie. najtaniej to będzie 3 z przodu w 2018

 

nie wiem czy czytaliście na łonecie, ale analitycy jednego z banku (związanego mocno ze spożywką) twierdzą, że w najbliższej dekadzie bardzo dużo artykułów spoż podrożeje o 100% (ciekawe czy jajka również)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanko:

 

jak wozicie towar na cukiernię? "luzem", czy "luzem" w kartonach zbiorczych, czy w zgrzanych 30 ?

 

dziękuję

 

Po Twoich pytaniach widać misiu jaki to z ciebie „wielki” hurtownik.....

 

Ja się pytam, gdzie jajka co mi obiecałeś???

 

 

sprzedaje 3 razy wiecej niz mozesz sobie wyobrazic.

a juz na pewno ty i 10 twoich kolegow tyle nie jestescie w stanie wyprodukowac.

zwlaszcza po salci.

synus producenta ci odpowiedzial- jak nie to wal na ingrit.pl albo lap za telefon

 

pytam o cukiernie bo nigdy sie nimi nie interesowalem, ale rozumiem, ze ty jestes taki wybitny, ze wiesz wszystko- zatem podziel sie informacjami a nie pyszczysz

 

Pyszczyć to możesz do swojej starej. Pierniczysz głupoty, jak mało kto, niby taki wielki z ciebie cwaniak, a nie wiesz jak wozić towar po punktach. Szkoda słów...

 

 

Widzisz gamoniu... gdybyś się uczył czytania ze zrozumieniem, a nie dąsania od prawa do lewa ze swoimi przykrymi cechami, które mało mnie obchodzą, wiedziałbyś o co pytam. A pytam, bo w przeciwieństwie do ciebie chcę ruszyć temat profesjonalnie i możliwie najbardziej zgodnie z przepisami.

Co tutaj dla ciebie jest niejasne ? Oświeć mnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanko:

 

jak wozicie towar na cukiernię? "luzem", czy "luzem" w kartonach zbiorczych, czy w zgrzanych 30 ?

 

dziękuję

 

Po Twoich pytaniach widać misiu jaki to z ciebie „wielki” hurtownik.....

 

Ja się pytam, gdzie jajka co mi obiecałeś???

 

 

i pytam o takie rzeczy bo zgodnie z obowiazujacymi przepisami nie mozna ich wozic luzem i moze to robic tylko zaklad pakowania i sortowania jaj

 

rozumiem, ze sa kozaki i sie nie patyczkuja, ale ja jestem odpowiedzialny kozak i chce wiedziec

 

No nie do końca to jest tak... bo są w wytłaczance, jeżeli kupujesz dany towar z pakowni to de facto jest on już zweryfikowany i zapakowany... a to że na palecie zbiorczej... Kwestia tego jak ktoś podejdzie do definicji "zapakować" dla mnie jak jajko jest w wytłaczance to jest już zapakowane...

jak najbardziej, ważne jest nie opakowanie (czy paletka, czy butelka, czy wytłoczka), a to skąd jajo wyszło i czy jest legalnie wprowadzone do obrotu. To prawie tak jak ze sprzedażą bezpośrednią na targowisku- może nawet sprzedawać na torebki i wiaderka byle było wiadomo skąd jaja pochodzą. Co do odstawiania do szkół/cukierni to wystarczy oznaczyć partię towaru numerem pakowni i danymi zakładu (oczywiście jaja ostemplować)- wystarczy nawet wydruk z danymi umieszczony w widocznym miejscu i wcale nie musi to być jakoś specjalnie opakowane wystarczy zwykła transportówka.

 

 

tak podejrzewałem- to jest bardzo wyczerpująca odpowiedź, dzięki serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie cieszy, z tego względu że jednak większość przechodzi na proszek i masę. Z tego też powodu nie spożywam już takich wyrobów. Promuję zdrową żywność.

 

No taa, bo jak jajo wyjdzie z pakowni to od razu z miejsca traci swoją "zdrowotność" i staje się chemicznym wynalazkiem... Ziemia też jest płaska wg. Ciebie ? :D:D

 

W dupie mam jaka jest ziemia, ale znam rozporządzenia cymbale. Jak chcesz się wypowiadać w tej sprawie to trochę wiedzy nie zaszkodzi. Są powszechnie dostępne. A jeśli już zajmujesz się to branżą to twoim zasranym obowiązkiem jest je znać. Ja do Unii się nie pchałem, ale skoro już w niej jesteśmy to nie uciekniesz przed odpowiedzialnością.

 

 

jak chcesz wyzywać to P.Leszkiewicz LUBI TO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...