Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Misiu z tym wyłudzaniem to wiem do czego pijesz. Ani jeden normalnie myślący nie podchodził w ten sposób do tego zagadnienia, żeby taki numer zrobić... po za jednym producentem (tak, wszyscy wiedzą o kogo chodzi) W normalnych warunkach Salka to dramat i strata finansowa (czasem mniejsza, czasem większa) Pewna osoba jest podejrzewana o to że "zrobiła" sobie Salke.. na 50% produkcji... w różnych fermach itd... Ja nie oceniam, owszem w tamtym momencie mogła być taka zagrywka nawet bardzo opłacalna. Problem w tym, że ktoś przegiął ze skalą(w konsekwencji wszyscy dostali po paluszkach). Rozumiem stronę rządową, że chcieli na przyszłość uniknąć podobnych numerów, tylko oni "wylali dziecko z kąpielą" robiąc taki przepis. Po za tym, nie od dziś wiadomo, że kasy w budżecie na zwalczanie chorób zakaźnych nie ma. ASF mocno drenuje i tak uszczuplony budżet epizotiologiczny. Toteż jak zwykle, cały ciężar zwalą na drobiarstwo. Drobiarstwo w naszym kraju rozwija się dość prężnie i nie ma subwencji, ani dotacji specjalnych tak jak mają: bydło, świnie (w mniejszym zakresie) My w tej branży od zarania dziejów jesteśmy drenowani

 

 

tak właśnie sobie pomyślałem o tej sytuacji z tym jednym Panem. czyli myślisz, że rząd mógł mieć takie przekonanie, że producenci ich cyckają i dlatego ucieli temat czy bardziej dlatego, że kasy brak ?

 

bo jesli nr 1 to nalezy jechac do miłego Pana i powiedzieć w twarz, że to dzieki niemu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmieniając temat; chciałem was producenci zapytać o salmonellę:

 

czy to nie jest tak, że rząd wycofał wypłaty odszkodowań, żeby producenci po pierwsze nie wyłudzali odszkodowań (tak sobie to tłumaczę, że jeśli ktoś ma starą kurę która i tak na ubój, to zarazimy ją salcią i jeszcze kasę dostaniemy? ), a po drugie żeby czym prędzej wywozili stare kury najbardziej narażone na salcie ?

 

bo inaczej to nie rozumiem tego rządu

 

jeśli tak jest/było to faktycznie się może okazać, że nagle salci będzie mniej

 

 

jak wy to interpretujecie ? zapraszam do dyskusji nawet P.Leszkiewicza

Odszkodowanie za starą kurę !!!???

Co za idiota. Lepiej się nie wypowiadaj.Szkoda słów.

 

 

 

 

Następny ograniczony małorolny, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

Znaków interpunkcyjnych też nie nauczył się używać- nie wiem czy jesteś w stanie to sobie wyobrazić, ale jeden ! lub ? w zupełności mi wystarczy.

 

Dlaczego wybrani potrafią konstruktywnie odpowiedzieć, a inni wyskakują jak filip z konopi z bluzgami. Nie udzielasz się praktycznie na forum, nie podajesz cen itp. więc proponuję, żebyś dalej milczał.

Jak już chcesz coś pisać to albo odp. na pytania albo podaj ceny.

 

 

Nie jestem producentem i gdybyś nie zauważył to jest napisane, że: "ja tak to sobie tłumaczę", a oprócz tego pytam producentów jak to jest, bo problem dotyczy głównie ich (nie mojej) produkcji (na mnie się ewentualnie odbiją) !

 

Gdybyś jednak chciał wiedzieć to zastanawiało mnie dlaczego nasz rząd czy inni władni tego ustroju zamknęli ten temat tekstem; ""koniec odszkodowań, bo nie ma wyników walki z salmonellą na oczekiwanym poziomie".

dla mnie to nie jest wytłumaczenie, a nie oddając wam odszkodowań i karząc wozić do przetwórstwa itp. itd. robią jeszcze większy problem dla całej branży

 

stąd stwierdziłem, że tak to może wyglądać i napisałem post w celu rozwiania moichwątpliwości

 

 

P.Leszkiewicz nie zapomnij napisać co ze mnie za handlarz skoro nic nie wiem o płatnościach/ponoszonych kosztach itp. za starą, chorą czy jaką tam jeszcze inną KURĘ

Jest takie przysłowie "Krowa która dużo ryczy mało mleka daje"

Ograniczony to Ty jesteś bo wypisujesz takie wywody że szkoda słów, nie zauważyłeś że prawie sam do siebie piszesz i się żalisz.

Zasada jest prosta, mało jaj większa cena, duża jaj niższa cena a Ty przeżywasz jak stonka wykopki i siedzisz cały czas na forum .

M 0,43

L 0,48

pzdr

 

 

 

widzisz, może piszesz o sobie, bo ja akurat jestem bykiem, a nie krową, a piszę dlatego, że mam ochotę i czas na który sobie zapracowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno,

Za te głupie podśmie(słowo zostało usunięte)ki z człowieka że go dopadła salcia nie powinno się z Tobą pisać, pokazałeś że jesteś dno.

 

 

akurat nie śmieję się, że go dopadła salcia, a wręcz współczułem. ale znowu kłania się czytanie ze zrozumieniem

 

 

a skoro sam do siebie piszę to nie rozumiem po co dalej odp. na moje posty ? hm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przestańcie pisać z tym baranem nie misiem , przecież on sprzedaje 3 skrzynki dziennie jaj i cały czas przesiaduje na tym forum . Tutaj znalazł sobie rozrywkę pseudo handlarz który bierze jaja na krechę i nie płaci BO TERAZ TAKICH PEŁNO CO NABRALI I NIE PŁACĄ .

 

 

w porywach do 4 skrzynek, a płacić w ogóle nie płacę tylko zmieniam dostawców bo chętnie dają na wieczne oddanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno,

Za te głupie podśmie(słowo zostało usunięte)ki z człowieka że go dopadła salcia nie powinno się z Tobą pisać, pokazałeś że jesteś dno.

 

idąc tokiem rozumowania tego pana, to sam sobie podlozylem salcie, zeby wyludzic odszkodowanie. Przy tej cenie i tym zbycie heh.........

 

Ceny

 

L- 50gr

M - 47gr

 

 

 

P.Leszkiewicz- przeczytaj poprzednie posty czy się śmiałem jak zarzuca ffermiarz czy współczułem za salcie to raz. Dwa jest takie, że to były moje domysły nie stanowisko i prosiłem o wyjaśnienia osób bezpośrednio związanych z tematem, a trzy, że nie każdy kto ma salcie musi wyłudzać przecież ?

 

Żeby było jasne- przykro mi, że miałeś salcie i odbudujesz się jak cena sporo spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też pośredniczę ale takich bzdur i tłumaczeń to misio jeszcze nie słyszałem , bież się za handel bo PRZEŚPISZ i powiesz że to wina kurnikowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie spekulacja, tylko pękają ci co myśleli że będzie jeszcze drożej i trzymali towar na magazynach , a teraz próbują się go pozbyć

 

Ja tylko piszę swoje przemyślenia odnośnie stałych odbiorców. I nie jest to przetwórstwo. To, że paru nie wie co z towarem zrobić to inna para kaloszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena 2gr spadła i się zatrzymała ciekawe co dalej , ruch się właśnie zaczyna .

zaczynają spływać zamówienia wstępne na święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przyszłym tygodniu zacznie sie dopiero handel przedświąteczny. Wielka szlachta pośrednicza zrobiła hodowców w ch..a obniżając ceny. Ogólnie nie ma za wiele jaj. Na miejscu producentów wstrzymał bym przez tydzień sprzedaż i zaraz bedzie piątka z przodu, tak zrobili producenci zbóż.

u mnie żniwa zaczęły się już w tym tygodniu, co prawda jeszcze nie takie jak na tydzień przed ale już się mocno czuje- zapas na święta zaczyna topnieć i boję się że może być na styk lub nawet zabraknie bo mam mniej niż w poprzednich latach. Najwyżej ludzie kupią gdzie indziej, ja tam nie handluję cudzym i jest dobrze. Gdyby jajo dało się przetrzymać tak długo jak zboże to nie taka cena by była, ale "jaja stuletnie" to juz pod mocne przetwórstwo podchodzai by trzeba było dodatkowe wymagania higieniczne spełnić .

 

W Niemcach w poprzednich dwóch tygodniach dało się odczuć lekką obniżkę i może to wpłynęło trochę na sytuację w kraju, ale z tego co widzę to tam zaczyna od nowa drożeć. Jaja brak i raczej nie ma perspektyw żeby taniało przed świętami.

 

Przestańcie się chłopaki przekomarzać, bo naprawdę nie ważne kto ma większą rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ruch w hurcie po dzisiejszym dniu się zwiększył, lecz detal nadal stoi.

Panowie i panie nie szalejmy z tymi cenami bo klient detaliczny się odwróci.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też ruch w hurcie po dzisiejszym dniu się zwiększył, lecz detal nadal stoi.

Panowie i panie nie szalejmy z tymi cenami bo klient detaliczny się odwróci.

pzdr

nie odwróci, nie ma na razie alternatywy w postaci tańszych jaj (bo 5 groszy więcej lub mniej za jajo to żadna alternatywa dla klienta detalicznego).

Mówiłem wcześniej o żniwach w detalu. Hurt to mam taki sam na razie, ale to może 10% całej mojej produkcji- reszta detal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno,

Za te głupie podśmie(słowo zostało usunięte)ki z człowieka że go dopadła salcia nie powinno się z Tobą pisać, pokazałeś że jesteś dno.

idąc tokiem rozumowania tego pana, to sam sobie podlozylem salcie, zeby wyludzic odszkodowanie. Przy tej cenie i tym zbycie heh.........

Ceny

L- 50gr

M - 47gr

P.Leszkiewicz- przeczytaj poprzednie posty czy się śmiałem jak zarzuca ffermiarz czy współczułem za salcie to raz. Dwa jest takie, że to były moje domysły nie stanowisko i prosiłem o wyjaśnienia osób bezpośrednio związanych z tematem, a trzy, że nie każdy kto ma salcie musi wyłudzać przecież ?

Żeby było jasne- przykro mi, że miałeś salcie i odbudujesz się jak cena sporo spadnie.

 

ALE CZAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno,

Za te głupie podśmie(słowo zostało usunięte)ki z człowieka że go dopadła salcia nie powinno się z Tobą pisać, pokazałeś że jesteś dno.

idąc tokiem rozumowania tego pana, to sam sobie podlozylem salcie, zeby wyludzic odszkodowanie. Przy tej cenie i tym zbycie heh.........

Ceny

L- 50gr

M - 47gr

P.Leszkiewicz- przeczytaj poprzednie posty czy się śmiałem jak zarzuca ffermiarz czy współczułem za salcie to raz. Dwa jest takie, że to były moje domysły nie stanowisko i prosiłem o wyjaśnienia osób bezpośrednio związanych z tematem, a trzy, że nie każdy kto ma salcie musi wyłudzać przecież ?

Żeby było jasne- przykro mi, że miałeś salcie i odbudujesz się jak cena sporo spadnie.

 

ALE CZAD

 

Spadnie, albo nie spadnie. Przy mojej bazie klientów nie będzie tak źle. Ja tam nie płacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie weźcie zimny prysznic

 

 

Ceny bez zmian

 

L 50/52

M 46/48

 

A z ceny lecą tylko poje..y, co rozumu nie mają, trzeba było po złotówce krzyczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze to samo cena do góry to u handlarzy cena bez zmian, cena spada to u hodowców cena bez zmian.

Panowie korzystajcie, handlujecie zarabiajcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest dobra dla wszystkich. Nie narzekać- ani jedni, ani drudzy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum, chociaż obserwuje dyskusje od dłuższego czasu.

 

ceny u mnie, hurt od 5 palet - stali odbiorcy:

 

Xl - 55

L -51

M- 47

S - 42

 

Skoczki przedświąteczni oraz mniejsi odbiorcy 3gr plus

 

A teraz mam pytanie do kolegów hodowców z Mazowieckeigo. Są głosy, że u Was poleciała cena na klatkowym jajku. Jak podzwoniłem dzisiaj po znajomych hodowcach to obniżki max 1-2 grosze.

Pytanie brzmi: czy prawdą jest tajne spotkanie "dużych" handlarzy z rejonu i zmowa w celu sztucznego obniżenia cen przed świętami hodowcom aby odrobić straty ostatnich dwóch miesięcy?

Nie twierdze, że tak jest ale kilka osób mi o tym mówiło. Czy ktoś coś takiego słyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jestem nowy na forum, chociaż obserwuje dyskusje od dłuższego czasu.

 

ceny u mnie, hurt od 5 palet - stali odbiorcy:

 

Xl - 55

L -51

M- 47

S - 42

 

Skoczki przedświąteczni oraz mniejsi odbiorcy 3gr plus

 

A teraz mam pytanie do kolegów hodowców z Mazowieckeigo. Są głosy, że u Was poleciała cena na klatkowym jajku. Jak podzwoniłem dzisiaj po znajomych hodowcach to obniżki max 1-2 grosze.

Pytanie brzmi: czy prawdą jest tajne spotkanie "dużych" handlarzy z rejonu i zmowa w celu sztucznego obniżenia cen przed świętami hodowcom aby odrobić straty ostatnich dwóch miesięcy?

Nie twierdze, że tak jest ale kilka osób mi o tym mówiło. Czy ktoś coś takiego słyszał?

Tak jest coś się dzieje żadnych telefonów , wygląda to na zmowę,ale podobno do tego dołączył też przemysł.Zobaczymy nie przewiduję utrzymania ceny.Ale kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie zabiorą handlarze rozwieziemy sami

 

To tacy jak ty teraz opuszczają, ty nie potrafisz handlować patrzysz bardzo krótkowzrocznie, z twoim cenami nawet małym handlarzom nie podskoczysz jesteś nie stabilny

 

Gdybyś nie walił kto da więcej to teraz nie musiał byś opuszczać a tak zrobiła się tendencja spadkowa właśnie przez takich jak ty

 

PS Nic nikomu na razie nie opuściłem

 

L 50/52

M 46/48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego panowie nic nie mówią o cenach na eksport, jakie ceny proponuje polski przemysł , ja te ceny znam ? ci co eksportowali wracają na polski rynek,na detalu dalej od dwóch tygodni zamówienia sa male mniejsze o 40 procent,jajko nie jest promowane,zamówienia na jaja zostyaly przesunięte lub wycofane na eksport ,polski detal nie odbiera towaru ,jaja na targowiskach po 1 zlotowce za szt.klatka stanęła jak wryta ,spadła nagle konsumpcja, piszecie ceny ale piszcie za sztukę ,na pomorzu jest L- po 80gr ale za dwie sztuki .Wisienki z tortu wam spadły ale dalej macie tort . Masa z jaj jest tańsza od jaj (na magazynach zalegają tony masy). Swoimi cenami panowie wypompowaliście polskie zakłady pakowania jaj.Sprawcie jakie ceny sa na przetargach?Strach i panika systematyczne podnoszenie cen kilka rzazy w tygodniu spowodowały zgromadzenie sie zapasów w pakowniach,oddajemy taniej niż kopiliśmy ,nie mamy wyjścia kolejne straty?brak zamówień. MAMY ZAPASY PANOWIE MAJA ZAPASY jako pleśnieje ,klatka na wasze życzenie sie roz. iła,teraz sie roz.oli wolny,sciola ,a z ekologi nieliczni beda piekli mazurki z ekologi, a po świętach będziecie pakować jaja do tych nowych pięknych samochodów i na bazary i na sieci,na Dedal.Niema żadnej zmowy rynek wymusza sytuacje.Policzcie sobie ile wysłaliście drogiego jajka na rynek.Za tydzień będzie jeszcze inna sytuacja,boli mnie to bardzo i dotyka,idę do pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...