Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy.

 

3,30- 3,35 netto wlkp. Duże wagi ptaków na życzenie ubojni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 gr podwyżki na tydzień, oj jaki płacz i lament, teraz 5 - 10gr rombią nam od razu i jest cacy

Tak postępują krwiopijcy gó.nozjazdy, powiem więcej... szmaciarze

- czasy jeszcze się zmienią, warto to zapamiętać, szczególnie ja

 

L 42

M 37

 

pozdrawiam hodowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku i w halach targowych na południu Polski pojawiły się jaja z Ukrainy. Ponoć miały jechać do przetwórstwa, ale jak widać nie dojechały... U nas cena jajka o 0,02 zł/szt. w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na rynku i w halach targowych na południu Polski pojawiły się jaja z Ukrainy. Ponoć miały jechać do przetwórstwa, ale jak widać nie dojechały... U nas cena jajka o 0,02 zł/szt. w dół...

 

od jakiej ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eksporty ruszają na Holandii M-ka 0,44 gr wychodzi

Ps . dziś 2 tiry wysłane reszta busami sprzedane i DO CZEGO MI POŚREDNIK .

 

Skoro omijasz pośredników , to skąd wiesz ile płacą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie pytanie retoryczne zaznaczę gdyż nie wszyscy czytają ze zrozumieniem czy myślicie że detal obniży ceny jak dostanie taniej przed świętami i ruch na jajo się rozkręci(podobno detal ma taki wpływ) czy wybijalnie sobie odrobią w styczniu to co nadszarpnęło ich budżety i zarazem mój przez który trafiłem na to forum. Jak to się mówi co za dużo to i świnia nie zje. A ruchu od handlowców sieciowych jak i wolnych strzelców w spożywce nie ma.Sam wstrzymałem dostawy surowców aby sprawdzić kto ma naprawdę duże COJONES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owieczka przystrzyżona teraz czas na baranów golenie

cena L 0,40

M 35

 

 

spójrz w lustro i co widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo dzwonią i szukają gdzie taniej .. bu hahaaaaa a tu puste magazyny zaczynają się robić

 

 

Aha czyli ty zawsze podajesz ceny jakie proponują pośrednicy to wszystko tłumaczy . Ale i tak nie zmienia to faktu, że nie masz pojęcia ile tak naprawdę płacą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owieczka przystrzyżona teraz czas na baranów golenie

cena L 0,40

M 35

 

 

spójrz w lustro i co widzisz?

 

 

WYLUZUJ,coś cię boli a ciśnienie nie trzyma??? mówiłem że będzie do świąt korekta nie wspomnę co będzie po świętach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te co mrożą to na masie a nie na jajach robią

 

A masę to się z powietrza robi znawca tematu...

 

A z czego masę się robi to wiedzą tylko ci, którzy ja produkują. Mogę tylko przypuszczać, że jajka są tam znikomym dodatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te co mrożą to na masie a nie na jajach robią

 

A masę to się z powietrza robi znawca tematu...

 

A z czego masę się robi to wiedzą tylko ci, którzy ja produkują. Mogę tylko przypuszczać, że jajka są tam znikomym dodatkiem.

 

na pewno z osadu kanalizacyjnego robią...

Tak jak spożywanie GMO spowoduje że sam będziesz GMO

A wszystkiemu winni żydzi, masoni i cykliści...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki. Generalnie leżę i odpoczywam- w nosie mam już jajka w tym roku, ale chciałem Wam przekazać co dostałem na @ podczas mojej nieobecności.

 

Może ktoś potwierdzi, albo skontruje, bo słyszę, że rozbieżności ogromne.

 

Dzisiaj od jednego dużego stałego dostałem zapytanie czy nie potrzebuję:

XL- 0,50

L- 0,44

M-0,40

 

Od drugiego dużego:

SUPER- 0,50

ESA- 0,46

1A- 0,44

1B- 0,42

2A- 0,38

 

 

Problem jest faktycznie z kremowym jajkiem na rynku, więc może tutaj zejście jest. Tak samo z wolnym wybiegiem i ekologią, ale sytuacja jest raczej jasna- nie ma dużej różnicy w cenie pomiędzy klatką, a ściółką.

 

Eko bez problemu 0,58 L.

 

Dyrektor handlowy mówi mi, że detal za pierwsze dwa tygodnie grudnia w zestawieniu do lipca 2017 -15% !!!

Takiej lipy jeszcze nie było !!!

 

Zejście jest u tych co napisałem + jajka bez pieczątek + jeśli mały producent + ewentualnie zamówienia do sieci na promo.

 

Wszyscy przestraszeni na detalu nie chcą brać towaru, bo mają jeszcze ten sprzed 2/3 tygodni i o tyle o ile jak były po 0,30 to się nie bali, że wyrzucą tak teraz jak mają zapłacić 2x więcej każdy się obawia.

Zwłaszcza mali, którzy widzą co jest w Biedzie czy pozostałych sieciach.

 

Inni mają towaru po dach- jeden PAN wiem, że będzie musiał wyrzucić 10 palet, bo myślał, że sprzeda 2gr taniej niż inni i nie zdążył nawet 10gr taniej oddać, a już ma 3,5 tygodniowe jajko

 

Jeśli ktoś ma pusty magazyn to niech całuje bozie w nogi- szczęściarz.

 

 

A do tych co pisali w listopadzie, że poczekaj tydzień dwa to chciałem zapytać ile mam jeszcze czekać ? Może święta się pomyliły.

 

Styczeń 2 z przodu, a jak przetwórstwo się zemści to i 1 nawet.

Oby nie, bo później znowu 30gr up i 40gr down.

 

Umówcie się w tym Zakopcu koledzy i koleżanki, że cena na zawsze 0,30 i kropka. A kto opuści to (słowo zostało usunięte)

Inaczej zawsze będą takie zabawy i jazdy w górę i doł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest faktycznie z kremowym jajkiem na rynku, więc może tutaj zejście jest. Tak samo z wolnym wybiegiem i ekologią, ale sytuacja jest raczej jasna- nie ma dużej różnicy w cenie pomiędzy klatką, a ściółką.

 

Dyrektor handlowy mówi mi, że detal za pierwsze dwa tygodnie grudnia w zestawieniu do lipca 2017 -15% !!!

Takiej lipy jeszcze nie było !!!

 

Zejście jest u tych co napisałem + jajka bez pieczątek + jeśli mały producent + ewentualnie zamówienia do sieci na promo.

 

Wszyscy przestraszeni na detalu nie chcą brać towaru, bo mają jeszcze ten sprzed 2/3 tygodni i o tyle o ile jak były po 0,30 to się nie bali, że wyrzucą tak teraz jak mają zapłacić 2x więcej każdy się obawia.

Zwłaszcza mali, którzy widzą co jest w Biedzie czy pozostałych sieciach.

 

Inni mają towaru po dach- jeden PAN wiem, że będzie musiał wyrzucić 10 palet, bo myślał, że sprzeda 2gr taniej niż inni i nie zdążył nawet 10gr taniej oddać, a już ma 3,5 tygodniowe jajko

 

Jeśli ktoś ma pusty magazyn to niech całuje bozie w nogi- szczęściarz.

Co do lepszego zejścia jaj kremowych to zgoda to idzie dobrze. U mnie detal za pierwsze dwa tygodnie grudnia w zestawieniu do lipca 2017 +40% więc to też zależy od wielu czynników. Pan porównuje grudzień do najbidniejszego czy najlepszego swojego miesiąca?

Co do detalistów to mam trochę inne zdanie- przynajmniej ja nie widzę żeby handlarze bali się brać droższe jajo, przynajmniej krem.

To że pieczątki nie idą to trochę bujda. Owszem ludzie są przewrażliwieni jeżeli pieczątka jest co chwilę inna (jeszcze z trójką na bazarze), ale jak ktoś bierze z pewnego jednego źródła to raczej ma klientów. Bez pieczątek to bardziej handlarze targowi, a nie detal. Chyba że chodzi o taką eko pieczątkę w kształcie kleksa lub nóżki, to wtedy tak, ludzie raczej takich nie chcą.

Z zamawianiem sieci na promo drogiego jaja to też tak niezbyt, chyba że mowa o partii tańszych jaj które to ostatnio się pojawić mogły na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest faktycznie z kremowym jajkiem na rynku, więc może tutaj zejście jest. Tak samo z wolnym wybiegiem i ekologią, ale sytuacja jest raczej jasna- nie ma dużej różnicy w cenie pomiędzy klatką, a ściółką.

 

Dyrektor handlowy mówi mi, że detal za pierwsze dwa tygodnie grudnia w zestawieniu do lipca 2017 -15% !!!

Takiej lipy jeszcze nie było !!!

 

Zejście jest u tych co napisałem + jajka bez pieczątek + jeśli mały producent + ewentualnie zamówienia do sieci na promo.

 

Wszyscy przestraszeni na detalu nie chcą brać towaru, bo mają jeszcze ten sprzed 2/3 tygodni i o tyle o ile jak były po 0,30 to się nie bali, że wyrzucą tak teraz jak mają zapłacić 2x więcej każdy się obawia.

Zwłaszcza mali, którzy widzą co jest w Biedzie czy pozostałych sieciach.

 

Inni mają towaru po dach- jeden PAN wiem, że będzie musiał wyrzucić 10 palet, bo myślał, że sprzeda 2gr taniej niż inni i nie zdążył nawet 10gr taniej oddać, a już ma 3,5 tygodniowe jajko

 

Jeśli ktoś ma pusty magazyn to niech całuje bozie w nogi- szczęściarz.

Co do lepszego zejścia jaj kremowych to zgoda to idzie dobrze. U mnie detal za pierwsze dwa tygodnie grudnia w zestawieniu do lipca 2017 +40% więc to też zależy od wielu czynników. Pan porównuje grudzień do najbidniejszego czy najlepszego swojego miesiąca?

Co do detalistów to mam trochę inne zdanie- przynajmniej ja nie widzę żeby handlarze bali się brać droższe jajo, przynajmniej krem.

To że pieczątki nie idą to trochę bujda. Owszem ludzie są przewrażliwieni jeżeli pieczątka jest co chwilę inna (jeszcze z trójką na bazarze), ale jak ktoś bierze z pewnego jednego źródła to raczej ma klientów. Bez pieczątek to bardziej handlarze targowi, a nie detal. Chyba że chodzi o taką eko pieczątkę w kształcie kleksa lub nóżki, to wtedy tak, ludzie raczej takich nie chcą.

Z zamawianiem sieci na promo drogiego jaja to też tak niezbyt, chyba że mowa o partii tańszych jaj które to ostatnio się pojawić mogły na rynku.

 

 

do najbidniejszego. oczywiście sztukowo, nie kwotowo.

właśnie piszę, że drogie jajko chyba llepiej się sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest faktycznie z kremowym jajkiem na rynku, więc może tutaj zejście jest. Tak samo z wolnym wybiegiem i ekologią, ale sytuacja jest raczej jasna- nie ma dużej różnicy w cenie pomiędzy klatką, a ściółką.

 

Dyrektor handlowy mówi mi, że detal za pierwsze dwa tygodnie grudnia w zestawieniu do lipca 2017 -15% !!!

Takiej lipy jeszcze nie było !!!

 

Zejście jest u tych co napisałem + jajka bez pieczątek + jeśli mały producent + ewentualnie zamówienia do sieci na promo.

 

Wszyscy przestraszeni na detalu nie chcą brać towaru, bo mają jeszcze ten sprzed 2/3 tygodni i o tyle o ile jak były po 0,30 to się nie bali, że wyrzucą tak teraz jak mają zapłacić 2x więcej każdy się obawia.

Zwłaszcza mali, którzy widzą co jest w Biedzie czy pozostałych sieciach.

 

Inni mają towaru po dach- jeden PAN wiem, że będzie musiał wyrzucić 10 palet, bo myślał, że sprzeda 2gr taniej niż inni i nie zdążył nawet 10gr taniej oddać, a już ma 3,5 tygodniowe jajko

 

Jeśli ktoś ma pusty magazyn to niech całuje bozie w nogi- szczęściarz.

Co do lepszego zejścia jaj kremowych to zgoda to idzie dobrze. U mnie detal za pierwsze dwa tygodnie grudnia w zestawieniu do lipca 2017 +40% więc to też zależy od wielu czynników. Pan porównuje grudzień do najbidniejszego czy najlepszego swojego miesiąca?

Co do detalistów to mam trochę inne zdanie- przynajmniej ja nie widzę żeby handlarze bali się brać droższe jajo, przynajmniej krem.

To że pieczątki nie idą to trochę bujda. Owszem ludzie są przewrażliwieni jeżeli pieczątka jest co chwilę inna (jeszcze z trójką na bazarze), ale jak ktoś bierze z pewnego jednego źródła to raczej ma klientów. Bez pieczątek to bardziej handlarze targowi, a nie detal. Chyba że chodzi o taką eko pieczątkę w kształcie kleksa lub nóżki, to wtedy tak, ludzie raczej takich nie chcą.

Z zamawianiem sieci na promo drogiego jaja to też tak niezbyt, chyba że mowa o partii tańszych jaj które to ostatnio się pojawić mogły na rynku.

 

 

do najbidniejszego. oczywiście sztukowo, nie kwotowo.

właśnie piszę, że drogie jajko chyba llepiej się sprzedaje

 

efekt psychologiczny, droższe znaczy lepsze, zdrowsze, pewniejsze, świeższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend się nazbiera Gastro cukiernie do środy/czwartku i mamy święta więc wszystkiego najlepszego no i aby kury mało jadły a dużo jajek znosiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...