Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nastopil paradoks Giffena i Veblena ,oraz owczy pęd do gromadzenia jaj w celu uzyskania jak najwierniejszych zysków w krótkim czasie do zaspokojenia swoich potrzeb (efekt spekulacyjny) ,tak sie tworzy krach cenowy.Giffen w Polsce spełnił 3 warunki (odsyłam do Wikipedii ).nastapi kolejny paradoks cenowy? ale to po ,,6 królach,,obecnie cena nie gra żadnej roli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do veblena zaliczymy wolny wybieg ? Ludzie chodzą i obnoszą się z jajami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny falstart wywołany przez przemysł który się troszkę też bał ale wiadomo że rynek próżni nie lubi a ludzie nie lubią lub nie mają z czego przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Veblenem odwołujesz się że każdy chce Panamerę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nastopil paradoks Giffena i Veblena ,oraz owczy pęd do gromadzenia jaj w celu uzyskania jak najwierniejszych zysków w krótkim czasie do zaspokojenia swoich potrzeb (efekt spekulacyjny) ,tak sie tworzy krach cenowy.Giffen w Polsce spełnił 3 warunki (odsyłam do Wikipedii ).nastapi kolejny paradoks cenowy? ale to po ,,6 królach,,obecnie cena nie gra żadnej roli ?

 

To ja Ci odpowiem tak, na tą chwilę przestałem odbierać telefony, na ten tydzień nie mam już towaru i pewnie do wtorku sytuacja się nie zmieni... bo mam odpiórka zamówień na sieci.

W ramach rewanżu od poniedziałku +0,1 zł na każdym sorcie, wszystkim tym którzy tak miło mnie potraktowali tą spekulacją. Jak stracę po świętach to stracę, p. wolę niesprzedać i zaryzykować. Przemysł po świętach to na spokojnie łyknie. Nie będę napędzać koniunktóry osobnikom o pokroju które doskonale opisał Jajczarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno na fermach zalega towar, stąd te obniżki. Ale na serio nie rozumiem polityki sprzedaży tych którym zalega. Jeśli teraz przed świętami nie potraficie sprzedać towaru to co zrobicie w maju?! może lepiej kurnik na magazyn przerobić?

Ja ma pustki, wczoraj straciłem klienta bo nie byłem w stanie zabezpieczyć mu towaru, mimo że dokupiłem.

ubojnie zakontraktowane, wielu wybija, przemysł za chwile ruszy, salmonella w grudniu zbiera żniwo. Drodzy koledzy handlowcy obyście sie z ręką w nocniku nie obudzili z tymi spadkami w drugiej dekadzie stycznia.

 

ceny u mnie na chwilę obecną

2PL

Xl 54

L 50

M 48

S 36

3PL

XL 50

L 47

M 45

S 33

skoczków nie obsługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wszystkim, może być rozbieżność grosz dwa, ale 10gr na sorcie

- nie piszmy głupot tylko realną średnią cenę.

ps.

Kto chce kupić L po 40gr tira dwa, interes życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo z racji wieku i salmonelli dużo kur idzie do uboju, wiele stad jest obecnie przepierzanych, styczeń luty na ubojni palca juz nie wciśnie, także nie powinno być takiej wielkiej tragedii. Na dzień dzisiejszy lekkie zapasy się odłożyły bardzo dużym fermom, wynika to z chytrości, myśleli że na święta będzie Bóg wie ile. 40gr za L.... to właśnie od nich po tyle można kupić.

 

Moja sprzedaż

L 42

M 37

- co uzbieram to odjazd (kilka tirów w tyg)

ZERO ZAPASU - na bierząco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim samochodzie wy piszecie, Panamera Panamera to wiocha. Po takich dwóch grubych miesiącach to po nowego FANTOMA się jedzie, jeszcze na szofera powinno zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadam na rampę, choć śniegu nie ma, ale ściągnąć wodę trzeba

ps.

- sprzedawać i jeszcze raz sprzedawać, droższe nie będzie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantomy modne w okolicach Nowej soli i Wolsztynie,samochody i transport w naszej branży niezbędne,ja już wodę na rampie ściągnąłem jest podgrzewana a doki załadunkowe sa klimatyzowane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższe 2-3 tygodnie będą decydujące jeśli chodzi o poziom ceny

Tak ? A to dlaczego ?

Są jakieś tego powody ? Zmniejszona/zwiększona podaż w tym okresie ? Bicie starych stad ? Zasiedlanie kurników ? Ptasia grypa ? Zwiększony/zmniejszony popyt z jakiegoś powodu ?

 

A dla tego że są to tygodnie robienia zapasów na święta i towarowania marketów a od drugiego tygodnia grudnia towar się sprzedaje a nie kupuje

Hehe. Pogadamy za miesiąc.

Przypomnę ten wpis przed świętami.

 

No i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DUBEL nic nie potrafisz sam , nick skopiowany i reszta też kopiuj wklej .

Ps . już 300 nie bo końcem tygodnia ubite prawie 100 i luuuzik ...

 

 

Przypomnieć Ci kto kopiuje texty z netu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...