Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Salci to nikt nie będzie produkował w niskich cenach bo jak zwykle hodowca ponosi całe ryzyko , i jak trafi go salcia to po nim, a handlarz bierze czyste pieniądze bez ryzyka i jeszcze większość kredytuje się u hodowcy.

Ps. wiem wiem zaraz będą wyzwiska i takie tam ot cała prawda.

 

Jeszcze powie co tak drogo

ps.

- nie mam problemu ze sprzedażą, ale ich teksty i honor to mnie dobijają, jeszcze trochę i przyjdą z powrotem w łaskę, wtedy im pokażę.... 10gr od razu góra, nie to nie, spierd.... na ukrainę po syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla forumowiczów z obydwóch stron barykady !

 

Jakie ceny u Państwa na ten tydzień ?

 

U mnie dzisiejsza dostawa:

XL-0,40

L- 0,33

M- 0,30

 

ale gdzie nie dzwonię to każdy ma inaczej

 

Ja powiem więcej... Na jednej fermie ceny potrafią być w DH tak rostrzelone że ho ho...

 

Jajczarek, zgadza się nad niektórymi wisi topór, i będzie jeszcze w tym roku ich płacz i lament.

Najśmieszniejsze jest to, że tych co traktowałem ulgowo mieli niższe ceny jak rosło teraz są pierwsi żeby im obniżać, a czy wezmą to nie jest powiedziane... najpierw im obniż to oni pomyślą... Jawne szukanie Jeleni, z resztą co pogadam to u wielu takie zagrywki niektórzy uskuteczniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja powiem więcej... Na jednej fermie ceny potrafią być w DH tak rostrzelone że ho ho...

 

Jajczarek, zgadza się nad niektórymi wisi topór, i będzie jeszcze w tym roku ich płacz i lament.

Najśmieszniejsze jest to, że tych co traktowałem ulgowo mieli niższe ceny jak rosło teraz są pierwsi żeby im obniżać, a czy wezmą to nie jest powiedziane... najpierw im obniż to oni pomyślą... Jawne szukanie Jeleni, z resztą co pogadam to u wielu takie zagrywki niektórzy uskuteczniają.

 

100% racji, też traktowałem ulgowo myśląc że bedą długo to pamiętać, a tu wielkie rozczarowanie z mojej strony.

Hm... ja wytrzymam, nie ma problemu, ale lekcje życia ode mnie dostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój dostawca też dziś prawie się poplakał jak miał opuścić 2 gr.do 39gr.i lament ale było po 52gr.a ja mówię że było 20gr.a no było odpowiada.a jaja już slabiutkie każdym trzyma kurki jak jeszcze jest cena.podwyższali po 7 gr. A jak ma spuścić dwa to lament.staly odbiorca skorupki słabe niemowlę rozgniecie ach co te pieniądze z tych farmerów robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz głowa zadarta i wielki pan licho zapłaci albo nie wezmie , a dziad jeszcze kasę winien za poprzednie dostawy wielki pan handlowiec .

Dobrze ze człowiek ubił stado a resztę po 0,50 gr się sprzeda samemu , zaraz 4 busy dołączą do taboru i kolejnego handlowca się wysadzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demi masz rację, że teraz niektórzy handlarze zachowują się jak świnie.

Część też wypomina zagrania swoich dostawców i się odwdzięcza.

Zawsze jakaś część handlarzy i producentów to chamy niezależnie od sytuacji.

 

Mam ponad to wszystko jednak głęboką nadzieję, że ostatnie 3 msce nauczyły nas wszystkich baaaaaardzo wiele i że wyciągniemy odpowiednie wnioski na przyszłość, a takie chamskie zagrywki prędzej czy później zostaną wyplewione przynajmniej z tej branży.

 

 

Tak z innej beczki to okazało się, że handel ruszył dopiero w wigilię, bo wiele sklepów została ładnie wyczyszczona z towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz głowa zadarta i wielki pan licho zapłaci albo nie wezmie , a dziad jeszcze kasę winien za poprzednie dostawy wielki pan handlowiec .

Dobrze ze człowiek ubił stado a resztę po 0,50 gr się sprzeda samemu , zaraz 4 busy dołączą do taboru i kolejnego handlowca się wysadzi .

jak się z dziadami zadaje.dziadom sprzedaje.to sam wychodzi sie jak dziad.szanuje dostawce ale i jemu juz różki wyrosły.pozdrawiam.a konkurencja i on taniej sprzedają nie można zostawać w tyle .jak to mówił jajczarek w październiku" ciągnąć ile sie da nikt wam nie dołoży" Bez sarkamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wam się pod dekielkiem trochę poprzestawiało widzę. Płacz jakby po 15 groszy sprzedawali. Sami teraz widzicie kto jest pazerną hieną.

Widzisz, nie chodzi o to że tak się rynek ustabilizował i tak jest... tylko to naginanie rzeczywistości bo w UE spadło może o 10-15% łącznie ! U nas masz już spadek 45-60% za chwile, a my (PL) nie jesteśmy największym graczem jeśli chodzi o produkcje jaj. To jest spekulacja w drugą stronę. U nas ceny jak była górka ledwo dotkneły cen na zachodzie, nie były odrealnione od standardów wspólnego rynku.

I żeby nie było uważam, że ceny były absurdalne, ale miały jakieś podstawy, teraz ja nie widzę podstaw do jakiegokolwiek opuszczania bo wiem jakie jest zejście na detalu, jakie ja mam ilości jaja na magazynie i ile mi zostało na BN. To co się dzieje to jest ABSURD.

Ja jaj przedświątecznych nie mam...

Wiem po ile biega u Niemca, Francuza i Holendra.

A zachowania takie jakie widze mnie po prostu rozwalają, kiedy wiem że dawałem cenę z korektą do dołu niektórym.

 

Misiu, zgadza się ja największą dzicz sprzedażową na sklepach miałem zaraz przed Wigilią, a po świętach musiałem wysyłać kolejny transport bo jaja im poschodziły. Nawet teraz w przerwie po Sylwku musiałem robić kolejne zaopatrzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wam się pod dekielkiem trochę poprzestawiało widzę. Płacz jakby po 15 groszy sprzedawali. Sami teraz widzicie kto jest pazerną hieną.

 

Proponuję odszukać położną, która cię odbierała. Musiałeś jej upaść i zdrowo się uderzyć w głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem po ile biega u Niemca, Francuza i Holendra.

 

Nie ma to znaczenia. Nie tylko jajka są tam droższe. Jest bardzo wiele artykułów które tam eksportujemy. Panowie nie patrzcie tylko na zachód , bo to nie jest jedyny wyznacznik. Jeżeli na danym produkcie nie można zarobić to zainteresowanie spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem po ile biega u Niemca, Francuza i Holendra.

 

Nie ma to znaczenia. Nie tylko jajka są tam droższe. Jest bardzo wiele artykułów które tam eksportujemy. Panowie nie patrzcie tylko na zachód , bo to nie jest jedyny wyznacznik. Jeżeli na danym produkcie nie można zarobić to zainteresowanie spada.

 

Pełna zgoda, tylko pewne zachowania "jednego" rynku są wspólne, rządzą nim te same prawa i założenia, w ujęciu Janka i Waldka może być różnie. W ujęciu statystycznym - już nie. Nawet nigdy procentowo takiego spadku po świętach nie było co jest teraz w tych ramach czasowych.

Jak poprzeginają przysłowiową pałę jeszcze trochę, to ja wszelkie zahamowania wynikające z Dobrej Praktyki Handlowej porzucę. I z tego co słyszę nie będę w takiej zmianie ról jedyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Salci to nikt nie będzie produkował w niskich cenach bo jak zwykle hodowca ponosi całe ryzyko , i jak trafi go salcia to po nim, a handlarz bierze czyste pieniądze bez ryzyka i jeszcze większość kredytuje się u hodowcy.

Ps. wiem wiem zaraz będą wyzwiska i takie tam ot cała prawda.

 

 

Toż przecie jesteś już i handlarzem i dalej źle? Pokryjesz ryzyko produkcji z handlu. No chyba, że kredytujesz się sam u siebie to kiepsko to wychodzi. Proponuję kupić na krechę u kogoś innego. Dają na potęgę na wieczne oddanie. Taki Czachorowski coś na ten temat wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wam się pod dekielkiem trochę poprzestawiało widzę. Płacz jakby po 15 groszy sprzedawali. Sami teraz widzicie kto jest pazerną hieną.

Widzisz, nie chodzi o to że tak się rynek ustabilizował i tak jest... tylko to naginanie rzeczywistości bo w UE spadło może o 10-15% łącznie ! U nas masz już spadek 45-60% za chwile, a my (PL) nie jesteśmy największym graczem jeśli chodzi o produkcje jaj. To jest spekulacja w drugą stronę. U nas ceny jak była górka ledwo dotkneły cen na zachodzie, nie były odrealnione od standardów wspólnego rynku.

I żeby nie było uważam, że ceny były absurdalne, ale miały jakieś podstawy, teraz ja nie widzę podstaw do jakiegokolwiek opuszczania bo wiem jakie jest zejście na detalu, jakie ja mam ilości jaja na magazynie i ile mi zostało na BN. To co się dzieje to jest ABSURD.

Ja jaj przedświątecznych nie mam...

Wiem po ile biega u Niemca, Francuza i Holendra.

A zachowania takie jakie widze mnie po prostu rozwalają, kiedy wiem że dawałem cenę z korektą do dołu niektórym.

 

Misiu, zgadza się ja największą dzicz sprzedażową na sklepach miałem zaraz przed Wigilią, a po świętach musiałem wysyłać kolejny transport bo jaja im poschodziły. Nawet teraz w przerwie po Sylwku musiałem robić kolejne zaopatrzenia...

 

 

Dokładnie- mi to także pokrzyżowało plany bo sądziłem, że zasypię wszystkich między świętami i nowym, a ten tydzień uda mi się zamknąć firmę i wysłać ludzi na urlopy, a tu 02.01 6;00 rano pierwsze telefony, że już nie mają towaru, a byłem 3 dni wcześniej zostawiając +30% więcej. Z tymi świętami to już coraz dziwniej się robi i nic nie można zaplanować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zejście na detalu w nowym roku bardzo ładne.

Ciągną ceny w dół, bo przetwórstwo słabe zamówienia składa i też szuka ceny choć zaczynają się powoli telefony z DE,AT i B.

W związku z tym niektórzy producenci stoją z towarem, ale dotyczy to raczej małych co są skazani na hurtowników no bo jak tygodniową produkcję 3 palety wywieść na przetwórstwo ?

Może faktycznie się skończyć tak jak mówisz DEMI- za miesiąc 30gr do góry, bo kolejna bańka pęknie (zwłaszcza, że z tą salcią różnie może być).

 

.

Sporym problemem są frajerzy co nie potrafią handlować tylko jechać i proponować niższą cenę, bo kupił stary towar, dorzuci 2gr i jest dużo tańszy niż ja z porządnym towarem, magazynami, sprzętami, ludźmi itp. itd.

 

Mam postanowienie na nowy rok- każdego takiego szmaciarza dokładnie sprawdzać i podpier.. do odpowiednich instytucji za pomocą moich prawników. Nie mam niczego do ukrycia i nic mi nie grozi, więc nie obawiam się, że będą na mnie pisać.

Także południowa Polsko- miejcie się na straży, bo kierowcy i handlowcy już zaczynają działać.

Zobaczymy czy dalej będzie takie ciągnięcie ceny i jeżdżenie za darmo jak ukrócimy procedery:

- jajek bez pieczątek,

- 0PL na klatkowym,

- pakowanie na samochodzie, albo w garażu w cięte 30, żeby 3gr oszczędzić

- przebijanie dat,

- przeładowane auta

- brak klimatyzacji, osuszaczy, karmników deratyzacyjnych i innych sprzętów w miejscu przechowywania towaru

itp itd etc

Ciekawe czy dalej za 2gr będzie się opłacać jechać jak przyje... jednemu i drugiemu karę i zobowiążą do naprawienia szkód/poprawy prowadzanego biznesu.

 

Wszystkim prawdziwym przedsiębiorcom polecam robić to samo

 

SPRZEDAĆ POTRAFI 5 LETNIE DZIECKO.

PYTANIE ILE TRZEBA MIEĆ LAT ŻEBY ZAROBIĆ ?

TANIO KAŻDY POTRAFI, A DOBRZE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Salci to nikt nie będzie produkował w niskich cenach bo jak zwykle hodowca ponosi całe ryzyko , i jak trafi go salcia to po nim, a handlarz bierze czyste pieniądze bez ryzyka i jeszcze większość kredytuje się u hodowcy.

Ps. wiem wiem zaraz będą wyzwiska i takie tam ot cała prawda.

 

 

Toż przecie jesteś już i handlarzem i dalej źle? Pokryjesz ryzyko produkcji z handlu. No chyba, że kredytujesz się sam u siebie to kiepsko to wychodzi. Proponuję kupić na krechę u kogoś innego. Dają na potęgę na wieczne oddanie. Taki Czachorowski coś na ten temat wie.

 

 

Dodam, że handlarz ma jeszcze to ryzyko, że dostanie od producenta stary towar

Będąc producentem raczej wiem czy mam stary czy świeży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Nie mam niczego do ukrycia i nic mi nie grozi, więc nie obawiam się, że będą na mnie pisać...

 

Daj człowieka a paragraf się znajdzie. A tak naprawdę wstajesz rano i jeszcze nie wiesz, że jesteś przestępcą i oby się nikt z nas o tym nie przekonał. Czego sobie i wszystkim życzę.

Jest jeszcze inna starsza sentencja, którą pewnie wszyscy znają: " Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku

panowie wy tu gadu gadu a cenki nadzień 04.01.2018

 

1a-0.26

1b-0,24

2a-0,22

2b-0,20

netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym roku

panowie wy tu gadu gadu a cenki nadzień 04.01.2018

 

1a-0.26

1b-0,24

2a-0,22

2b-0,20

netto

 

Kolego, Ty 23 października napisałeś "cenki w dół" co oznacza, że pomyliłeś się o 2 miesiące ,bo jajo zaczęło w grudniu.

 

I dzisiaj też bardzo się mylisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym roku

panowie wy tu gadu gadu a cenki nadzień 04.01.2018

 

1a-0.26

1b-0,24

2a-0,22

2b-0,20

netto

 

Co wy chcecie... Wernychora przemówił.

 

Ciekawe jakich specyfików ów zażywa, że ma takie wizje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

królkur w dymaniu

Ps. ja tam tak sprzedaje bezpośrednio na sklepy sklepiki cukiernie małe sieci itd. ..

L- 0,50-60

M- 0,46-50

i o żadnych spadkach nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
królkur w dymaniu

Ps. ja tam tak sprzedaje bezpośrednio na sklepy sklepiki cukiernie małe sieci itd. ..

L- 0,50-60

M- 0,46-50

i o żadnych spadkach nie słychać

 

Ten jak zwykle bzdury pisze.

 

Myślisz że miedzy pośrednikami nie ma konkurencji, jest i to jeszcze większa, bo jest ich dużo więcej na rynku niż producentów.

Z tymi cena za dużo nie powojujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...