Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Po każdych świetach jest tydzień kołowrotu ale już zaczął się normalny handel , bez paniki 2 tygodnie i może być odbicie na eksporcie 10gr różnicy , zaczęliśmy ostro wywozić .

Szkoda, że hodowcy muszą liczyć na eksport, bo handlarze w kraju nie dają warunków do godziwego zarobku.

 

 

Kolego 30 groszy za jajo niegodziwe, to ile byś chciał

30 groszy to nie jest mój zarobek.

A ile Ty masz na jajku ? Płacisz 30 groszy a wstawiasz po 50-60 groszy.

 

Po co inwestować grube miliony w produkcje aby zgarniać grosze, skoro można zainwestować kilkukrotnie mniej i zarabiać duuużo więcej na handlu. I o ile mniejsze ryzyko. I stres mniejszy.

Tak to wygląda Panowie.

 

 

Czy 30 gr za jajo przy dzisiejszych kosztach produkcyjnych to dla Ciebie za mało,

to ile powinno kosztować jajo u producenta żeby był dobrze

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po każdych świetach jest tydzień kołowrotu ale już zaczął się normalny handel , bez paniki 2 tygodnie i może być odbicie na eksporcie 10gr różnicy , zaczęliśmy ostro wywozić .

Szkoda, że hodowcy muszą liczyć na eksport, bo handlarze w kraju nie dają warunków do godziwego zarobku.

 

 

Kolego 30 groszy za jajo niegodziwe, to ile byś chciał

30 groszy to nie jest mój zarobek.

A ile Ty masz na jajku ? Płacisz 30 groszy a wstawiasz po 50-60 groszy.

 

Po co inwestować grube miliony w produkcje aby zgarniać grosze, skoro można zainwestować kilkukrotnie mniej i zarabiać duuużo więcej na handlu. I o ile mniejsze ryzyko. I stres mniejszy.

Tak to wygląda Panowie.

 

 

Czy 30 gr za jajo przy dzisiejszych kosztach produkcyjnych to dla Ciebie za mało,

to ile powinno kosztować jajo u producenta żeby był dobrze

 

To ja Ci przypomnę to co pisałem w innym miejscu, rozsądnego zarobku wprostproporcjonalnego do ponoszonego ryzyka i wkładu jaki poniosłem i ponoszę na stworzenie produkcji.

Dlaczego śmietankę na górce ma spijać pośrednik ? Gdyby to w PL była akcja z fipronilem, to pośrednicy dopieroby płakali musząc sprowadzać jaja z Holandii...

Odwróc bieguny i przemyśl to co napisałem.

To tak jak w zawodach sportowych Ci co jadą na dopingu muszą ponieść konsekwencje a wygrywają w ostatecznym finale inni zawodnicy a Z NIMI ich trenerzy oraz cała kadra wsparcia (supportu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mam rozumieć że 30 gr to dla ciebie też za mało ?

 

30gr średnio za jajko przez cały rok? Dla mnie bomba. Z tym, ze jest mały problem. Twoi koledzy na Żurominie już dziś proponują 22 za M i 25 za L. Jak tak dalej pójdzie, zamykam fermę i biorę się za handel. Zbyt rozkręcony, a zawsze taniej kupię niż jestem w stanie wyprodukować.

 

Gdyby koledzy producenci, nie stawiali kurników jak po.... to sytuacja wyglądałaby inaczej. Sami jesteśmy sobie winni. A pośrednik korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mam rozumieć że 30 gr to dla ciebie też za mało ?

 

W tych realiach rynkowych czy ogólnie pytasz ?

Bo odpowiedzi są dwie zasadniczo się różniące.

 

Mi wystarczy 0,26 za jajo średnio rocznie przy założeniu że czynniki kosztowe nie ulegną poważnej zmianie i rynek nie będzie poddawany zachwianiom przez okres powiedzmy 10 lat. To jest ok. Ale TAK nie było nigdy i nigdy nie będzie. Jeśli patrzymy z perspektywy chwili obecnej to nie, 30 gr to absolutnie za mało i nie jest to uczciwe zagranie. Zwłaszcza, że sytuacja jest taka jaką opisuje p. Leszkiewicz. o 0,25 za L to jeszcze nie słyszałem, słyszałem o wolontariuszach rozdających jajo M po 0,22...

Spoko, w lutym może jeszcze wrócić 4 z przodu... Albo zmienię strategię i będę właził na chama bez patrzenia na cokolwiek w punkty handlowców. Mam jeszcze czas na spokojne po przeliczanie paru rzeczy. Skoro mam przewagę inwestycyjną w tym momencie dlaczego miałbym jej bez skrupułów nie wykorzystać ? Pytanie czy mi się chce... i czy nie mogę tego w co innego obrócić. np. bardziej długofalowo i stabilnie dochodowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mam rozumieć że 30 gr to dla ciebie też za mało ?

 

30gr średnio za jajko przez cały rok? Dla mnie bomba. Z tym, ze jest mały problem. Twoi koledzy na Żurominie już dziś proponują 22 za M i 25 za L.

 

To prawda, właśnie ktoś z tamtego rejonu wpier... mi się i zjeb... cenę na którą tak cieżko harowałem, po takich cenach odpuściłem se klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 30 gr za jajo przy dzisiejszych kosztach produkcyjnych to dla Ciebie za mało,

to ile powinno kosztować jajo u producenta żeby był dobrze

Tyle, żeby hodowca zarabiał na jajku nie mniej niż handlarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 30 gr za jajo przy dzisiejszych kosztach produkcyjnych to dla Ciebie za mało,

to ile powinno kosztować jajo u producenta żeby był dobrze

Tyle, żeby hodowca zarabiał na jajku nie mniej niż handlarz.

 

 

 

Zawiść to straszna cecha nawet jest film o takim tytule, polecam .

A mnie gów.o obchodź ile zarabia handlarz czy sklep czy ktokolwiek inny i to też polecam łatwiej się wtedy żyje, nie będziesz ciągle rozczarowany.

 

PS Straszna z Ciebie maruda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 30 gr za jajo przy dzisiejszych kosztach produkcyjnych to dla Ciebie za mało,

to ile powinno kosztować jajo u producenta żeby był dobrze

Tyle, żeby hodowca zarabiał na jajku nie mniej niż handlarz.

 

 

 

Zawiść to straszna cecha nawet jest film o takim tytule, polecam .

A mnie gów.o obchodź ile zarabia handlarz czy sklep czy ktokolwiek inny i to też polecam łatwiej się wtedy żyje, nie będziesz ciągle rozczarowany.

 

PS Straszna z Ciebie maruda

 

Przez długi czas, jajko oscylowało w granicach 20 paru groszy, teraz musi być bliżej 40 żeby średnia nam dała 30. A jak zaraz mam sprzedawać po 30, albo taniej, to nijak mi nie wyjdzie średnia roczna na poziomie 30gr. Taki zbijanie ceny ponad 50% w 2 tyg. nikomu nie służy, ani Wam ani Nam. Jednak nie każdy to rozumie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i kareta zamieniła się w dynie.

 

Jak czytam takie teksty, to się rzygac chce. Szkoda, ze takie osoby siedzą w tej samej branży...

 

O cenach nie pisze, bo każdy ma inne, a w moje i tak nikt nie uwierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mam rozumieć że 30 gr to dla ciebie też za mało ?

 

30gr średnio za jajko przez cały rok? Dla mnie bomba. Z tym, ze jest mały problem. Twoi koledzy na Żurominie już dziś proponują 22 za M i 25 za L.

 

To prawda, właśnie ktoś z tamtego rejonu wpier... mi się i zjeb... cenę na którą tak cieżko harowałem, po takich cenach odpuściłem se klienta

 

Kolego, a może to cena tymi swoimi busami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje w takich cenach bo wiem ile mnie to kosztuje L- 0,50-60 , M- 0,46-50 .

Ale ty DUBLU jest cenanieNaceny skąd możesz wiedzieć jak podpuszczasz hodowcę na hodowcę że możesz taniej kupić i jedziesz z tanim towarem i psujesz cenę .

 

Ps . Wina hodowców jest taka że nie umiemy ze sobą rozmawiać i ustalać cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest cenaniemaceny: L- 0,50-60 , M- 0,46-50

Potwierdzam ceny, u nas na targowisku każdy tak sprzedaje. Trochę drożej tylko u tych, co w kosze przekładają. Dziś każdy może kupić L-35, nawet w ilościach skrzynkowych, ale każdy czeka i bierze na styk, bo po co przepłacać? Za tydzień będzie taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...