Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czytasz ze zrozumieniem, czy masz z tym problem?

 

Kto tu pisze a jakiś samochodach? Chcesz się pochwali to wróć do przedszkola, bo na mnie nie robią wrażenia Twoje wyjazdy.

 

Ja piszę i jak zauważyłeś obchodzi to Ciebie tak jak mnie obchodzą Twoje problemy rozwojowe i sprzedażowe. Więc to Ty wróć do przedszkola i przytul się do mamy i wyżal się, że ponosisz Taaaaakie ryzyko. Zachowujesz się tak jakby Twoje problemy były największe i najważniejsze. Ja jak widzisz wolę być pozytywnym człowiekiem i jak już wybieram chwalenie się, to dobrami a nie problemami. A moje planowane wyjazdy dla myślącego człowieka powinny robić wrażenie, bo jeśli nie ma się wyznaczonego celu to po Ch....j ta robota? Po to by się narobić? Bozia dała rączki, ale i dała mózg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PO WIELKANOCY TO WIĘKSZOŚC HODOWCÓW BĘDZIE WOZIŁA SAMA JAJA JAK TAK DALEJ PUJDZIE

 

Już nie mogę się doczekać by przejść na emeryturę. Straszą co kilka postów ale jakoś chętnych nie widać do rozwożenia. Szczególnie teraz ciągle słyszę: " Panie, przyjedź zabierz jajka."

 

Ceny wczorajsze u mnie nieaktualne... 0,01 w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o[/color]rek"]1a-0.16

 

1b-0.14

 

2a-0.11

 

2b-0.09

1a-0.26

 

1b-0.24

 

2a-0.21

 

2b-0.19

 

U was z całą pewnością łeb służy wyłącznie do mocowania uszu... Niezaleznie czy te bzdety napisaliście z przekonania czy z chęci prowokatorskiego szczucia i zaistnienia. Lepiej byłoby chyba, gdybyście bez gaci obiegli rynek swojej wioski i dali się nakręcić smartfonem, może tez byście się stali znanymi.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o[/color]rek"]1a-0.16

 

1b-0.14

 

2a-0.11

 

2b-0.09

1a-0.26

 

1b-0.24

 

2a-0.21

 

2b-0.19

 

U was z całą pewnością łeb służy wyłącznie do mocowania uszu... Niezaleznie czy te bzdety napisaliście z przekonania czy z chęci prowokatorskiego szczucia i zaistnienia. Lepiej byłoby chyba, gdybyście bez gaci obiegli rynek swojej wioski i dali się nakręcić smartfonem, może tez byście się stali znanymi.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w okolice Łomży wozi ktoś białe jajka?i w jakiej cenie

A jakie ilości Cię interesuja ?

Kilkanaście palet to Ci przywiozę i z Poznania

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak tam cenki , zatrzymały się już ?

kiepska sprawa z tą całą sytuacją, ale najgorzej mają Ci co dawali tylko na eksporty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o[/color]rek"]1a-0.16

 

1b-0.14

 

2a-0.11

 

2b-0.09

1a-0.26

 

1b-0.24

 

2a-0.21

 

2b-0.19

 

U was z całą pewnością łeb służy wyłącznie do mocowania uszu... Niezaleznie czy te bzdety napisaliście z przekonania czy z chęci prowokatorskiego szczucia i zaistnienia. Lepiej byłoby chyba, gdybyście bez gaci obiegli rynek swojej wioski i dali się nakręcić smartfonem, może tez byście się stali znanymi.

 

.

Uszy tu do niczego nie potrzebne. Przejrzyj na oczy bo obudzisz się z ręką w nocniku. Jaja wjechały w cenie L-0,23 i M-0,21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego. Widzę, że ceny jaj lecą cały czas w dół. W przeciągu kilku miesięcy powinny dobić do 0.05 gr. za M. Z całego serca tego życzę hodowcom. Pazerność nigdy nie popłaca.

Ja już od kilku miesięcy nie handluję jajkami. Kosmiczne ceny z października mnie załatwiły. Dlatego dobrze, że teraz karta się odwraca. Znajomi handlarze mówią, że nie będzie dla was żadnej litości. Wielu takich jak ja hurtowników padło, a ci co przetrwali tą karuzelę cenową sobie teraz odbiją. Wkrótce oddacie z nawiązką wszystko co zarobililiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu, bez urazy. ale P.Leszkiewicz ma 100% racji.

5gr. więcej za jajko dla handlarzy za to, że muszą się użerać z odbiorcami. A Wy to niby kto ? Kto nam dołoży, za użeranie się z Wami ?

Poza tym, piszesz to tak, jakby "użeranie się" z odbiorcami było najgorszą rzeczą pod słońcem i dlatego trzeba do ceny doliczyć dodatkowe 5gr.

Twoja wypowiedź pokazuje tylko, że Wy faktycznie nie macie pojęcia o produkcji.

 

A może to właśnie producent powinien zarabiać te dodatkowe 5 gr. za swoje ryzyko jakie podjął dokonując inwestycji (na której Ty też zarabiasz). Za te wszystkie niedziele i święta, które dla hodowcy wcale nie są wolne, za te upadki kur w upały, za te nieprzespane nocki przy agregacie gdy nie ma prądu, i za wiele, wiele innych rzeczy, o których widać nie macie pojęcia.

 

Chcesz żerować na inwestycji producenta i zarabiać więcej od niego. Twój wpis był albo nie przemyślany, albo zwyczajnie głupi.

 

yoyo ok, rozumiem, albo i nie, bo ciężko znaleźć środek między producentem a handlarzem. napisałem tak o z czapy a leszkiewicz zamiast napisać, że fajnie by było zarabiać ciągle 15gr na czysto przypier... się te 5gr różnicy co w ogólnie nie jest istotne. napisałem tak, bo kilkuset klientów to dla mnie problem nieco większy niż dla moich producentów, którzy mają po kilku max kilkunastu odbiorców i nie stoją na rozładunkach w wielkich kolejkach, a przede wszystkim nie robią zwrotów przeterminowanego towaru na sklepie i podejrzewam, że te 5gr różnicy byłoby mało na pokrycie samych zwrotów zwłaszcza w takich cenach jak ostatnio

 

ale te 5gr to tylko tak o z głupa napisałem, chodziło mi o to, żeby każdy miał min. 15gr na jajku, to leszkiewicz woli teraz 15gr dokładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w okolice Łomży wozi ktoś białe jajka?i w jakiej cenie

A jakie ilości Cię interesuja ?

Kilkanaście palet to Ci przywiozę i z Poznania

pzdr

 

 

zdesperowany jestes. jeszcze się przedstaw proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu zdesperowany ? Wozi się po Europie to i do Łomży można 18-stkę wysłać .

Nie przedstawiam się bo taki pacjent jak Ty wykorzysta tak jak w przypadku pana L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś pięknego. Widzę, że ceny jaj lecą cały czas w dół. W przeciągu kilku miesięcy powinny dobić do 0.05 gr. za M. Z całego serca tego życzę hodowcom. Pazerność nigdy nie popłaca.

Ja już od kilku miesięcy nie handluję jajkami. Kosmiczne ceny z października mnie załatwiły. Dlatego dobrze, że teraz karta się odwraca. Znajomi handlarze mówią, że nie będzie dla was żadnej litości. Wielu takich jak ja hurtowników padło, a ci co przetrwali tą karuzelę cenową sobie teraz odbiją. Wkrótce oddacie z nawiązką wszystko co zarobililiście.

 

 

A Ty to z kim na mózgi się zamieniłeś, że takie głupie wywody piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w okolice Łomży wozi ktoś białe jajka?i w jakiej cenie

A jakie ilości Cię interesuja ?

Kilkanaście palet to Ci przywiozę i z Poznania

pzdr

 

 

zdesperowany jestes. jeszcze się przedstaw proszę

 

i debili na dnie to sobie razem z lesiem w domu poszukajcie, a nie na forum.

 

ktoś (chyba jajeczny) napisał, że my dzwinym trafem nie piszemy jak nam źle, że filtr powietrza do wymiany w aucie, że paleciaka nowego trzeba, że to, że tamto. i że INWESTYCJEEEE... takie ze jop twa mac KOSMOS ZDOBYWAJĄ!

my co najwyżej płaczemy jak nas traktują producenci jak zadzwoni niemiec skoczek z lepszą ofertą a polaczkom sie zapomina z kim handluja nascie lat i kto strzelal do jego dziadka !!!

 

wy natomiast nas ciągle obciążacie swoimi już prześladującymi i śniącymi się po nocach INWESTYCJAMI.. ja nie mam kury ani sztuki i chcialbym widziec minę leszkiewicza i twoja pewnie rowniez gdyby zobaczyl moje inwestycje. z tym, że bez kredytów!

nic merytorycznego nie potrafisz napisać z kolegą, bo nawet nie macie większego pojęcia o rynku i handlu, a coś tam wam się jedynie wydaje.

my jestesmy od handlu i nikt tego nie zmieni. ja nie musze isc kur karmic, a w tym czasie siedze i przegladam co sie dzieje na swiecie i pozniej to wykorzystuje.

 

Jezdze na targi handlowe a ty do zakopca w gumiakach.

ot cała prawda nie wrzucając oczywiscie wszystkich do tego samego worka. handlarzy z kompleksami tez nie brakuje.

 

napisz misio kim jesteś. a po kij ? chcesz mi jaja wylizać ? mam od tego starą, a jak mi sie juz znudzi to pojade bentleyem kupic sobie nowa. albo 3 aaa co !! buźka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś pięknego. Widzę, że ceny jaj lecą cały czas w dół. W przeciągu kilku miesięcy powinny dobić do 0.05 gr. za M. Z całego serca tego życzę hodowcom. Pazerność nigdy nie popłaca.

Ja już od kilku miesięcy nie handluję jajkami. Kosmiczne ceny z października mnie załatwiły. Dlatego dobrze, że teraz karta się odwraca. Znajomi handlarze mówią, że nie będzie dla was żadnej litości. Wielu takich jak ja hurtowników padło, a ci co przetrwali tą karuzelę cenową sobie teraz odbiją. Wkrótce oddacie z nawiązką wszystko co zarobililiście.

 

 

A Ty to z kim na mózgi się zamieniłeś, że takie głupie wywody piszesz

 

 

ale to po części prawda niestety. ja gdybym na początku podwyżek nie narobił afery i za 5 min się przeprosił i dogadał z moimi dostawcami, a oni kroiliby mnie jak inni jeszcze innych to dzisiaj mieliby przeze mnie problem, bo zbitej skrzynki bym u nich nie zamówił a z kilkudziesięcioma paletami nie byłoby u nich pustego magazynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu zdesperowany ? Wozi się po Europie to i do Łomży można 18-stkę wysłać .

Nie przedstawiam się bo taki pacjent jak Ty wykorzysta tak jak w przypadku pana L.

 

 

jak dla mnie to bez znaczenia czy piszę do niego leszkiewicz czy jakkolwiek inaczej

 

skoro on to on a nie dubel - to jednym slowem jest wybitny, że się chwali nazwiskiem lub co bardziej prawdopodobne nie wiedział jak założyć konto na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś pięknego. Widzę, że ceny jaj lecą cały czas w dół. W przeciągu kilku miesięcy powinny dobić do 0.05 gr. za M. Z całego serca tego życzę hodowcom. Pazerność nigdy nie popłaca.

Ja już od kilku miesięcy nie handluję jajkami. Kosmiczne ceny z października mnie załatwiły. Dlatego dobrze, że teraz karta się odwraca. Znajomi handlarze mówią, że nie będzie dla was żadnej litości. Wielu takich jak ja hurtowników padło, a ci co przetrwali tą karuzelę cenową sobie teraz odbiją. Wkrótce oddacie z nawiązką wszystko co zarobililiście.

 

Z chwilą gdy cena jaja spadnie mocno poniżej opłacalności, wielu będzie wolało ubić lub zagazować stado.

Nikt nie będzie chciał powtórzyć błędów sprzed 2 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu zdesperowany ? Wozi się po Europie to i do Łomży można 18-stkę wysłać .

Nie przedstawiam się bo taki pacjent jak Ty wykorzysta tak jak w przypadku pana L.

 

przykro mi, że musisz latac z takimi ilosciami po europie, chyba ze mowisz o Drezden to faktycznie z Poznania masz chyba bliżej niż na Obroki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś pięknego. Widzę, że ceny jaj lecą cały czas w dół. W przeciągu kilku miesięcy powinny dobić do 0.05 gr. za M. Z całego serca tego życzę hodowcom. Pazerność nigdy nie popłaca.

Ja już od kilku miesięcy nie handluję jajkami. Kosmiczne ceny z października mnie załatwiły. Dlatego dobrze, że teraz karta się odwraca. Znajomi handlarze mówią, że nie będzie dla was żadnej litości. Wielu takich jak ja hurtowników padło, a ci co przetrwali tą karuzelę cenową sobie teraz odbiją. Wkrótce oddacie z nawiązką wszystko co zarobililiście.

 

Z chwilą gdy cena jaja spadnie mocno poniżej opłacalności, wielu będzie wolało ubić lub zagazować stado.

Nikt nie będzie chciał powtórzyć błędów sprzed 2 lat.

 

i tak w koło macieju... raz ostro do góry, raz ostro w dół... bilans jest podobny, ale kazdy na siebie syczy, krzywo patrzy itp.

 

chciałem jeszcze Tobie za tą MOBĘ się zrewanżować DEMI i powiem, że po wielu latach obserwacji, użytkowania różnych sprzętów firma MOBA to nic nadzwyczajnego poza ceną, a od mycia mam ludzi- racja nawet nie wiem jak się to robi A MASZ !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio ty tak lubisz sam ze sobą pisać ?

 

 

najbardziej siedzę zalogowany, robię przelewy i żeby nie dostać oczopląsów od tych cyferek popisuję.

 

korzystam bardzo dużo z komunikatorów i ciężko jest mi się przestawić, że to forum, powinienem napisać post i zniknąć na miesiąc albo jak mi zaraz napiszą na zawsze

 

ale jakaś interakcja jednak pomiędzy mną a innymi jednak jest, już nie gadaj- patrz na lesia i ffermiarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...