Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Hahahaha żałosny jesteś z tym zawyzaniem ceny

Dyziu, z tego co zdążyliśmy się zorientować po Twoich wpisach, to Ty szczęśliwy będziesz dopiero, jak producenci będą towar rozdawali za darmo a w sklepach (Biedronkach) będzie on za free...

Myślę, że właśnie wtedy zaczniesz kosić szmal.

 

Za darmo !? Oby jeszcze nie trzeba było dopłacać. Utylizacja droższa będzie jak zlikwidują hodowle zwierząt futerkowych. Spalarnia skasuje 100zł za 20kg jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Cyna myślisz że nikt nie wie że jesteś handlarzem ?

To że próbujesz pisać jak hodowca ale zaniżasz ceny jak handlarz to cię zdradza. bu ha ha ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nic na to nie poradzisz zaczynają się puste magazyny robić a co za tym idzie CENA UP UP UP ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty Cyna myślisz że nikt nie wie że jesteś handlarzem ?

To że próbujesz pisać jak hodowca ale zaniżasz ceny jak handlarz to cię zdradza. bu ha ha ...

 

Puki co to moje ceny są wyższe niż srednie na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodujący - Handlarz

I mi nie na rękę niskie ceny jak tobie

 

A dlaczego handlarzowi na rekę są niskie ceny, jemu tez wtedy jest trudniej sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniec tanich jaj , L-30GR , M-23-24GR na fermach puste magazyny się robią .

 

Kiedy ktoś ogłosił, że były pełne? Jak pracuję w tej branży to zawsze były puste. Stan magazynów od lat bez zmian. Zmienia się tylko cena.

 

L - 0,24

M - 0,20

Czy wysoka, czy niska to ocena zależy od miejsca siedzenia. W mediach straszą o obniżkach w detalu. Producent natomiast zapowiada podwyżki. A ja się dostosuję... Jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... nic na to nie poradzisz zaczynają się puste magazyny robić a co za tym idzie CENA UP UP UP ...

 

Jajczorek sorry, że zapytam, ale gdzie Ty wyczytałeś, że magazyny puste= cena do góry ? Próbuj podnieś, a zaraz obniżysz, bo stracisz klientów.

 

Pusty magazyn u jednego, pięciu, dziesięciu nigdy nie jest = podwyżce, chyba, że pusto wszędzie w całym kraju.

 

A tak jak pisał Demi jest rozstrzał cenowy- ja dostałem wczoraj propo za 0,22, ale się boję o świeżość, poza tym detal tragedia, więc nie mam potrzeb.

 

Były próby podnoszenia w tamtym tygodniu to już wybrańcy dostali bana, a w tym tygodniu oddają taniej o 2gr niż przed podwyżką.

Było 0,26, podnieśli na 0,29 i teraz oddają po 0,24.

Chcesz to podnoś tylko się nie zdziw, że będziesz pierwszy opuszczający.

Cena powinna odbić do ok. 30gr w ciagu 2 tygodni, ale nie róbcie nic na siłę, bo jeszcze więcej oddacie koledzy producenci.

 

Od 1 marca zacznie iść do góry, ale nie sądzę, że przekroczy 0,40 na święta.

Po świętach export stop, detal stop, wstawienia i jajka będą po 10gr lub tak jajeczny napisał trzeba będzie dopłacić.

 

 

Ceny na ten tydzień:

 

3PL

XL-0,32

L-0,26

M-0,22

 

2PL

XL-0,35

L-0,28-0,30

M-0,24-0,26

 

1PL

XL-0,40

L-0,35

M-0,30

 

KREMOWE 3PL

XL-0,40

L-0,35

M-0,30

 

KREMOWE 1PL

XL-0,50

L-0,40

M-0,35

 

0PL

L-0,50

M-0,45

 

ceny netto, ilości paletowe/samochodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniec tanich jaj , L-30GR , M-23-24GR na fermach puste magazyny się robią .

 

Kiedy ktoś ogłosił, że były pełne? Jak pracuję w tej branży to zawsze były puste. Stan magazynów od lat bez zmian. Zmienia się tylko cena.

 

L - 0,24

M - 0,20

Czy wysoka, czy niska to ocena zależy od miejsca siedzenia. W mediach straszą o obniżkach w detalu. Producent natomiast zapowiada podwyżki. A ja się dostosuję... Jak zawsze.

 

 

dokładnie, trzeba tylko pamiętać, żeby nie wpaść w pułapkę, że zawsze mam np. 20gr, bo 20gr marży przy cenie zakupu 0,30 netto to trochę inny procent niż przy zakupie za 0,55, a jednak obsługa pieniądza i cash flow też kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniec tanich jaj , L-30GR , M-23-24GR na fermach puste magazyny się robią .

 

Kiedy ktoś ogłosił, że były pełne? Jak pracuję w tej branży to zawsze były puste. Stan magazynów od lat bez zmian. Zmienia się tylko cena.

 

L - 0,24

M - 0,20

Czy wysoka, czy niska to ocena zależy od miejsca siedzenia. W mediach straszą o obniżkach w detalu. Producent natomiast zapowiada podwyżki. A ja się dostosuję... Jak zawsze.

 

 

dokładnie, trzeba tylko pamiętać, żeby nie wpaść w pułapkę, że zawsze mam np. 20gr, bo 20gr marży przy cenie zakupu 0,30 netto to trochę inny procent niż przy zakupie za 0,55, a jednak obsługa pieniądza i cash flow też kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio nie strasz bo się z.esrasz

Sam sprzedaje swój towar bo mam 0,20 gr na jaju więcej a druga sprawa że woziłem handlarzowi pod nos to jeszcze go kredytowałem , bo większość z was nie śmierdzi kasą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno kto chętny umyć mi Bentleya bo strasznie się unorał po nartach

Dochodzę do wniosku, że jednak Ty to dobry wariat jesteś (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie to L 27 na piątek...

Może i Jajczarek miał rację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w tej branży nie być wariatem wmawiają Ci że L-ka po 20gr a sprzedaje się po 40 POZDRAWIAM .

 

przyjacielu, ale ja przecież nie jestem Ci wrogiem

jedyne co to już trochę irytujące, że piszesz w kółko to samo

 

sprzedajesz widocznie tam gdzie nie ma hien i Ci na to pozwala sytuacja.

poza tym nie wiem jaką masz produkcję- łatwiej sprzedać busa, dwa, tira niż 10 tirów.

chciałbym widzieć jak na KAT sprzedajesz w takich cenach z kolegami z obroków na pagonach- tam za grosza się dadzą pociąć.

 

mam jednego znajomego (producenta), który sprzedaje w swoim województwie w tej chwili L10 najtaniej po 0,60 netto i nie ma żadnych podjazdów, bo nie ma tam handlarzy (tzn są, ale nie jadą po bandzie i nie ścigają się na ceny)

 

jeśli chciałbyś zakłamać prawdę i uwierzyć w to, że cała Polska nie potrzebuje handlarzy to tak jakbyś wierzył w dobrą zmianę. nic mi do tego, bo każdy może mieć swoją opinię tylko fakty mogą nieco odbiegać od twojego wyobrażenia.

 

żadnej firmy produkcyjnej, która startuje bez wielkiego kapitału (dziesiątki mln złotych) nie stać na to, żeby samemu zajmować się marketingiem, handlem, dystrybucją i trzymać tyle srok za ogon.

 

jeśli tobie się to udało- gratulować- napisz książkę

 

oczywiście znam takich producentów jak Ty, którzy sami wożą i to na pęczki nawet ich jest- tylko żaden nie ma więcej niż 20k kury.

 

co do bentleya- możemy się umówić na POZ i sprawdzić czy moje RS7 nie będzie aby szybsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS7 to inna klasa samochodu od Bentleya. Co innego jest ich targetem docelowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem lepiej- gdyby nie handlarze nie kupiłbyś nic co pomaga Ci prowadzić firmę.

 

Telefony i komputery- głównie AB ściąga do PL

Samochody- to, że kupiłeś w salonie nie znaczy, że kupiłeś od Bentleya, bo z Bentleya to ma tylko nazwę ten owy salon i to ten owy salon Cie okrada z racji tej, że u subdilera(brokera) kupisz to auto 30% taniej.

Ciągniki siodłowe i busy- to samo, kupiłeś od handlarza nie od producenta.

Nawet jak kupujesz paszę to kupujesz od handlarza, a nie producenta, bo Twój dostawca jest co najwyżej mieszającym komponenty od producentów śrutu.

 

I tak to właśnie wygląda, więc to, żeby każdy producent sam rozwoził swój towar jest pobożnym życzeniem, które nigdy się nie spełni- chyba, że PIS coś zmieni i zakaże procederu pośrednictwa.

 

Idąc dalej napiszę tylko, że nie chcę nawet wiedzieć co by było gdyby 7mld ludzi zajmowało się tylko produkcją, a nie handlem.

Nasz stok magazynowy sięgałby księżyca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RS7 to inna klasa samochodu od Bentleya. Co innego jest ich targetem docelowym.

 

Dzięki Demi- nie wiedziałem

Tak masz rację- w Bentleyu chodzi tylko o wożonko (dzień bez lansu dzień stracony), a w RSce o technikę, właściwości jezdne i osiągi

 

W cenie Bentleya i w jego klasie- chyba najgorszy z możliwych wyborów

A waga prawie jak ciągnika pod naczepę

 

Swoją drogą nie kumam ludzi, którzy kupują takie auta czy lepsze jak BMW760i long i sami nimi kierują

 

Masz Bentleya powinieneś mieć szofera.

 

Widać jednak kolega jestcenaniemaceny kupił Bentla, ale oszczędził na powłoce przeciw zabrudzeniom, bo jak usłyszał 10k to epilepsji prawie dostał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj chłopaki, chyba macie małe ptaszki, że tak się o tych furach rozpisujecie

 

Lepiej mieć małego ptaszka jak ptaszora w kurniku

Ich sprawa... każdego kręci co innego i to jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj chłopaki, chyba macie małe ptaszki, że tak się o tych furach rozpisujecie

 

Lepiej mieć małego ptaszka jak ptaszora w kurniku

Ich sprawa... każdego kręci co innego i to jest OK.

 

 

otóż to

 

Demi jak z detalem u Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...