Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

jakiego tira ? idz chłoptasiu pampersa zmień bo ci przecieka mokro masz uszami przebierasz i widzę do każdego się przypierdzielasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle że na zachodzie jest już "po świętach" u nas nie wiedzieć czemu jest dalej ostro na następny tydzień też ma sporo osób zamówienia gdzieś do wtorku/środy. Wniosek jeden, nad nikim nie będzie wisiał topór nad głową. Więc raczej spektaktularnych spadków nie będzie, bedzie jednak powolny trend na spadek długofalowo. Chyba że u sąsiadów się ptasia grypa rozszaleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach wyjechało duże autko. .

 

L 29

M 27

 

- ostatnia chwila, ciągnąć bo po świętach będzie odwrotnie (choć nie musi), wiecie że oni są zawsze na głodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy hodowcy nie szalejcie z cenami, bo moje odczucie jest takie że jak będziemy mieli zbyt drogo to Ukraina nas dotowaruje, ceny spadną a podnieść nie damy rady.

M0,27

L0,29

 

Krem

Ia 0,4

"S" 0,45

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może opuśćmy jeszcze ceny

Głupie gadanie L-ka 10 w promocji 5 zł

 

Ciebie i tak to nie dotyczy, ty wszystko sam to po co zabierasz głos

A L-ke można kupić po 40 gr w promocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy koledzy hodowcy nie szalejcie z cenami, bo moje odczucie jest takie że jak będziemy mieli zbyt drogo to Ukraina nas dotowaruje, ceny spadną a podnieść nie damy rady.

M0,27

L0,29

 

Krem

Ia 0,4

"S" 0,45

pzdr

 

Trochę jest w tym sens, po co ewentualnie zalewać rynek jajem z Ukrainy ,ale raczej trudny do osiągnięcia. Poza tym to handlarze dzwonią i proponuje wyższą cenę bo nie maja jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może opuśćmy jeszcze ceny

Głupie gadanie L-ka 10 w promocji 5 zł

 

Ciebie i tak to nie dotyczy, ty wszystko sam to po co zabierasz głos

A L-ke można kupić po 40 gr w promocji

 

Szuka podobnych do siebie by znaleźć potwierdzenie swojej głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy koledzy hodowcy nie szalejcie z cenami, bo moje odczucie jest takie że jak będziemy mieli zbyt drogo to Ukraina nas dotowaruje, ceny spadną a podnieść nie damy rady.

M0,27

L0,29

 

Krem

Ia 0,4

"S" 0,45

pzdr

 

Popieram.

M powyżej 0,26-0,27 będzie powodować "import" jaj z Ukrainy lub z Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

M powyżej 0,26-0,27 będzie powodować "import" jaj z Ukrainy lub z Niemiec

 

Tu nie jest problemem cena tylko przyznany kontyngent... Zawsze za mały. Kilkukrotnie startowałem i się nie udało. Kolejki dłuuuugie za tym jajkiem. Teraz druga firma dołączyła do kontyngentu więc może się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

M powyżej 0,26-0,27 będzie powodować "import" jaj z Ukrainy lub z Niemiec

 

Tu nie jest problemem cena tylko przyznany kontyngent... Zawsze za mały. Kilkukrotnie startowałem i się nie udało. Kolejki dłuuuugie za tym jajkiem. Teraz druga firma dołączyła do kontyngentu więc może się uda.

 

Kontyngent = obniżka cła zwykle o 50% a czasami jeszcze mniej jeśli chodzi o jaja. Więc tak naprawdę chodzi o cenę

Był kontyngent na nowy rok jeden. Obniżka cła 50%. To że są 2 firmy nie zmienia kwoty kontyngentowej, bo ona jest ustalana odgórnie. Ilość podmiotów od których można kupić towar nie ma znaczenia. Kwota kontyngentu jest określona dla puli transferu z państwa A do państwa B (np. 1000 ton, albo 10 mln. szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

M powyżej 0,26-0,27 będzie powodować "import" jaj z Ukrainy lub z Niemiec

 

Tu nie jest problemem cena tylko przyznany kontyngent... Zawsze za mały. Kilkukrotnie startowałem i się nie udało. Kolejki dłuuuugie za tym jajkiem. Teraz druga firma dołączyła do kontyngentu więc może się uda.

 

Kontyngent = obniżka cła zwykle o 50% a czasami jeszcze mniej jeśli chodzi o jaja. Więc tak naprawdę chodzi o cenę

Był kontyngent na nowy rok jeden. Obniżka cła 50%. To że są 2 firmy nie zmienia kwoty kontyngentowej, bo ona jest ustalana odgórnie. Ilość podmiotów od których można kupić towar nie ma znaczenia. Kwota kontyngentu jest określona dla puli transferu z państwa A do państwa B (np. 1000 ton, albo 10 mln. szt.)

 

I dalej będę się upierał, że problemem nie jest cena a ilość przyznanego kontyngentu. Jajo ukraińskie schodzi z pnia. Trudno do niego się dostać. A cenę zawsze dopasują do naszego rynku. Pomimo, że kontyngent jest teraz bezcłowy i zwiększony to i tak trudno się dopchnąć. Układy i układziki niestety. Trzeba swoje w kolejce odstać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cisza.

Tymczasem brak towaru praktycznie w całym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza.

Tymczasem brak towaru praktycznie w całym kraju.

Nie potwierdzam. Centrum lekko zawalone. Osobiście wyprzedzałem zapas tydzień temu i ludzie szaleju na hali dostają bo towaru nie starcza dla wszystkich. Chciałem kupić i odsprzedać w detalu, ale wprost mówią, że innych nie chcą... jak żyć.... Pierwszy taki rok od ponad 30 lat, a produkcja podobna. Sąsiady natomiast zawalone jajami 😀 i narzekają.

Detal u mnie to:

XL 0,9zł

L 0,8zł

M 0,7zł

S 0,6zł

Ceny za krem. 95% to detal w ostatnim miesiącu. Markety mają średnio 15gr taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L - 0,8 M - 0,7

Ile koszy dziennie sprzedajesz?

W dzień stoisz na targu tupiac nogami z zimna, a wieczorami roznosisz po osiedlach ? Niedługo doczekamy się wpisów "dziś sprzedałem 2 kratki jaj za 54 złote, L - 0,9"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRAK BRAK BRAK JAJA zamówienia dziś na po świętach , wczoraj obdzwoniłem 7 ferm duuużych i ani jednej palety nie dostałem a usłyszałem że muszą się towarować na po świetach na eksport bo duże zamówienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L - 0,8 M - 0,7

Ile koszy dziennie sprzedajesz?

W dzień stoisz na targu tupiac nogami z zimna, a wieczorami roznosisz po osiedlach ? Niedługo doczekamy się wpisów "dziś sprzedałem 2 kratki jaj za 54 złote, L - 0,9"

Tak, tak. Zgadza się 30k na 2h targu z koszyków , pewnie że dało by radę, tylko ile tych koszyków na jednym kramie by trzeba by było mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BRAK BRAK BRAK JAJA zamówienia dziś na po świętach , wczoraj obdzwoniłem 7 ferm duuużych i ani jednej palety nie dostałem a usłyszałem że muszą się towarować na po świetach na eksport bo duże zamówienia

Potwierdzam, co nie oznacza, że L- 0,8

thunder, gratuluję podzielnej uwagi, jedną ręką wyjmować jaja z kosza, drugą pisać post

Spadam i nie zasmiecam forum, Tobie proponuję to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza.

Tymczasem brak towaru praktycznie w całym kraju.

Nie potwierdzam. Centrum lekko zawalone. Osobiście wyprzedzałem zapas tydzień temu i ludzie szaleju na hali dostają bo towaru nie starcza dla wszystkich. Chciałem kupić i odsprzedać w detalu, ale wprost mówią, że innych nie chcą... jak żyć.... Pierwszy taki rok od ponad 30 lat, a produkcja podobna. Sąsiady natomiast zawalone jajami 😀 i narzekają.

Detal u mnie to:

XL 0,9zł

L 0,8zł

M 0,7zł

S 0,6zł

Ceny za krem. 95% to detal w ostatnim miesiącu. Markety mają średnio 15gr taniej.

Centrum lekko zawalone ? Niby gdzie ?

Powiem Ci, że ceny w detalu masz wysokie. No chyba, że sam na targu sprzedajesz. Oczywiście nie ma co krytykować, bo można tylko pozazdrościć takich cen (a te na targu są jak najbardziej realne), ale przy ciut większej produkcji taki handel jest raczej niemożliwy.

Paradoksalnie może się jednak okazać, że Ty przy takim handlu z małej produkcji masz o wiele więcej niż niejeden z większej tylko przy odbiorcach hurtowych.

 

Dla mnie detal, to odbiorcy po 1-2 palety, sklepy, piekarnie, cukiernie, stołówki, itp. i takich cen jak Ty napewno w detalu nie mam.

 

Przez ostatnie dwa miesiące dokupowałem tygodniowo po kilka palet dużego jajka. W tym tygodniu źródełko wyschło i jajek zabrakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza.

Tymczasem brak towaru praktycznie w całym kraju.

Nie potwierdzam. Centrum lekko zawalone. Osobiście wyprzedzałem zapas tydzień temu i ludzie szaleju na hali dostają bo towaru nie starcza dla wszystkich. Chciałem kupić i odsprzedać w detalu, ale wprost mówią, że innych nie chcą... jak żyć.... Pierwszy taki rok od ponad 30 lat, a produkcja podobna. Sąsiady natomiast zawalone jajami 😀 i narzekają.

Detal u mnie to:

XL 0,9zł

L 0,8zł

M 0,7zł

S 0,6zł

Ceny za krem. 95% to detal w ostatnim miesiącu. Markety mają średnio 15gr taniej.

Centrum lekko zawalone ? Niby gdzie ?

Powiem Ci, że ceny w detalu masz wysokie. No chyba, że sam na targu sprzedajesz. Oczywiście nie ma co krytykować, bo można tylko pozazdrościć takich cen (a te na targu są jak najbardziej realne), ale przy ciut większej produkcji taki handel jest raczej niemożliwy.

Paradoksalnie może się jednak okazać, że Ty przy takim handlu z małej produkcji masz o wiele więcej niż niejeden z większej tylko przy odbiorcach hurtowych.

 

Dla mnie detal, to odbiorcy po 1-2 palety, sklepy, piekarnie, cukiernie, stołówki, itp. i takich cen jak Ty napewno w detalu nie mam.

 

Przez ostatnie dwa miesiące dokupowałem tygodniowo po kilka palet dużego jajka. W tym tygodniu źródełko wyschło i jajek zabrakło.

 

Kolega po prostu podał ceny jaj 0PL czyli ekologii. To by się zgadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centrum = wielkopolska ? tak Poznaniacy przynajmniej uważają. Dla mnie centrum to Łódź.

znajomi z mazowieckiego mają za to 0 jaja na stanie... ilości mikroskopijne. Nawet na średniej wielkości fermach.

U mnie wygląda to podobnie. Zaczynają spływać zamówienia na po świętach. Jedna osoba już ma cały tydzień po świętach wybrany...

 

Po mojemu obniżki to po świętach minimalne mogą być na 0,28 za L i 0,24 za M

Bardziej bym się obawiał 2 połowy kwietnia. Bardzo niekorzystny jest trend na zachodzie Europy... Także 2 połowa kwietnia zdecyduje jaka bedzie cena na Lato.

 

Ps. Wróżbita Misio tym razem się pomylił (nie mogłem się powstrzymać )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wróżbita Misio tym razem się pomylił (nie mogłem się powstrzymać )

Kurde, a miałem się go pytać o numery w LOTTO

 

Prawda taka, że nikt nie wie, co będzie za miesiąc lub dwa. W mojej okolicy (a wiem, że nie tylko) hodowcy wstrzymują się ze wstawieniami.

Sytuacja wygląda tak, że kupisz pisklaka, odchowasz, przeniesiesz do klatki, pozbędziesz się „pierwszego groszku”, kura zacznie Ci nieść już poważne jajko, a np. w 30-tym tygodniu wchodzi weterynaria i musisz oddać i jajka i stado na utylizacje. ZERO odszkodowania. Jedną decyzją urzędnika kilkaset tys./kilka mln. PLN w plecy

No normalnie interes życia. Nic, tylko brać kurczaki i wstawiać kury.... bo aktualnie cena w miarę dobra (normalna).

 

I to się nazywa LOTTO !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza.

Tymczasem brak towaru praktycznie w całym kraju.

Nie potwierdzam. Centrum lekko zawalone. Osobiście wyprzedzałem zapas tydzień temu i ludzie szaleju na hali dostają bo towaru nie starcza dla wszystkich. Chciałem kupić i odsprzedać w detalu, ale wprost mówią, że innych nie chcą... jak żyć.... Pierwszy taki rok od ponad 30 lat, a produkcja podobna. Sąsiady natomiast zawalone jajami 😀 i narzekają.

Detal u mnie to:

XL 0,9zł

L 0,8zł

M 0,7zł

S 0,6zł

Ceny za krem. 95% to detal w ostatnim miesiącu. Markety mają średnio 15gr taniej.

Centrum lekko zawalone ? Niby gdzie ?

Powiem Ci, że ceny w detalu masz wysokie. No chyba, że sam na targu sprzedajesz. Oczywiście nie ma co krytykować, bo można tylko pozazdrościć takich cen (a te na targu są jak najbardziej realne), ale przy ciut większej produkcji taki handel jest raczej niemożliwy.

Paradoksalnie może się jednak okazać, że Ty przy takim handlu z małej produkcji masz o wiele więcej niż niejeden z większej tylko przy odbiorcach hurtowych.

 

Dla mnie detal, to odbiorcy po 1-2 palety, sklepy, piekarnie, cukiernie, stołówki, itp. i takich cen jak Ty napewno w detalu nie mam.

 

Przez ostatnie dwa miesiące dokupowałem tygodniowo po kilka palet dużego jajka. W tym tygodniu źródełko wyschło i jajek zabrakło.

 

Kolega po prostu podał ceny jaj 0PL czyli ekologii. To by się zgadzało.

2PL, żadne eko, ale strzelajcie Panowie dalej, ja sprzedam a Panowie jeszcze trochę obniżcie bo konkurencja i te bzdety, najlepiej sprzedać poniżej czegokolwiek wykańczając się nawzajem... każdy robi jak mu wygodnie; fakt że dla mnie detal to do 150, czasem skrzynki, ale to tutaj są pieniądze, a nie na cukierenkach czy małych sklepikach, co innego jak jest stała umowa z molochem na odbiór. O zawalonym centrum to mówię to co widzę (na straganie jaj w bród, od producentów, nie przekupek), nie skupuję ani nie obchodzą mnie zbytnio wielcy więc co do nich nie wiem, ale u takich do 5k kur to jaja są (tylko że taki to raczej palety po 15 czy 20 gr nie sprzeda i może stąd Was to nie obchodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...