Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu... ceny ruszyły.

 

Przyszły tydzień to jedna wielka niewiadoma. Zagłębie mazowieckie powoli podnosi cenę. U od morza po góry u wszystkich braki jaja.

U mnie w tym tygodniu podwyżki symboliczne. +0,01-0,02 zależy od sortu.

 

Druga połowa tygodnia to będzie pewnie armagedon.

 

Ps. Nie panikować jak za chwilę zejście stanie na M. Po prostu biedry zakończyły akcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu... ceny ruszyły.

 

Przyszły tydzień to jedna wielka niewiadoma. Zagłębie mazowieckie powoli podnosi cenę. U od morza po góry u wszystkich braki jaja.

U mnie w tym tygodniu podwyżki symboliczne. +0,01-0,02 zależy od sortu.

 

Druga połowa tygodnia to będzie pewnie armagedon.

 

Ps. Nie panikować jak za chwilę zejście stanie na M. Po prostu biedry zakończyły akcję.

 

Racja żeby nie było takiej sytuacji ze kilka palet stanie na magazynie z zwieracze puszcza, cenę która się ukształtuje spokojnie damy radę utrzymać do świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację ale jak ktoś nie ma na pasze to nie tylko zwieracze mu puszczają a co do ceny w tym kraju nic nie wiadomo

 

Fakt ale to podcinanie gałęzi, tak czy inaczej te dwa słabe lata muszą się wreszcie odbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
s 0.13

m 0,23

l 0,3

Drogo

M 0.23

L 0.26

Nic nie idzie.Wszystko stoi. Co to będzie co to bedzie.

Pzdr

 

Poprosze o namiary chętnie kupie w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Misio ? pewnie siedzi na telefonie i szuka jaja

jak tak dalej będzie to M dogoni L , duże fermy szykują się na nowy tydzień na cenę M 0,28 a mali jak zwykle w tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie Misio ? pewnie siedzi na telefonie i szuka jaja

jak tak dalej będzie to M dogoni L , duże fermy szykują się na nowy tydzień na cenę M 0,28 a mali jak zwykle w tyle .

 

 

Nie tylko mali.

 

A tak poważnie, ja wychodzę z założenia że jak mnie nie łupili to i ja nie łupię... podnoszę wolniej po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie Misio ? pewnie siedzi na telefonie i szuka jaja

jak tak dalej będzie to M dogoni L , duże fermy szykują się na nowy tydzień na cenę M 0,28 a mali jak zwykle w tyle .

 

 

Nie tylko mali.

 

A tak poważnie, ja wychodzę z założenia że jak mnie nie łupili to i ja nie łupię... podnoszę wolniej po prostu.

 

I to jest normalne, takie ludzkie podejście. U mnie podobnie, odbiorcy, którzy nie jechali po bandzie podczas złej koniunktury, tez nie maja jechanie po bandzie z mojej strony podczas dobrej koniunktury.

 

Ciekawe tylko czy te optymistyczne nastroje długo się utrzymają, powodzenia wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywołany do tablicy melduję się

 

nie ma jakiegoś nie wiadomo jakiego wow cenowego ani bóg wie jakiego zapotrzebowania na jajka.

 

wszyscy lecą na fame że salmonella wszędzie. nie wszędzie tylko na kilku fermach.

za gramanicą cena na przetwórstwie ok 1EUR/kg

 

ja kupuję w dwóch cenach

 

XL-0,34

L-0,28

M-0,23

 

XL-0,36

L-0,29

M-0,24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie Misio ? pewnie siedzi na telefonie i szuka jaja

jak tak dalej będzie to M dogoni L , duże fermy szykują się na nowy tydzień na cenę M 0,28 a mali jak zwykle w tyle .

 

 

Nie tylko mali.

 

A tak poważnie, ja wychodzę z założenia że jak mnie nie łupili to i ja nie łupię... podnoszę wolniej po prostu.

 

I to jest normalne, takie ludzkie podejście. U mnie podobnie, odbiorcy, którzy nie jechali po bandzie podczas złej koniunktury, tez nie maja jechanie po bandzie z mojej strony podczas dobrej koniunktury.

 

Ciekawe tylko czy te optymistyczne nastroje długo się utrzymają, powodzenia wszystkim.

 

To ja o tym mówię już od dawna, jak mam odbiorców, którzy nie szaleją, jak jest dołek to i ja nie szaleję teraz przez wiele wiele lat wyrobiłem sobie relacje z lojalnymi klientami i dzięki temu nie słyszę w maju jak nie opuścisz to nie wezmę, co za tym idzie rzadko kiedy zapełniony mam magazyn dzięki temu lepiej mi się i handluje i żyje

Ale są tu tacy co handel traktują jak wojne, to widać kto co pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wywołany do tablicy melduję się

 

nie ma jakiegoś nie wiadomo jakiego wow cenowego ani bóg wie jakiego zapotrzebowania na jajka.

 

wszyscy lecą na fame że salmonella wszędzie. nie wszędzie tylko na kilku fermach.

za gramanicą cena na przetwórstwie ok 1EUR/kg

 

ja kupuję w dwóch cenach

 

XL-0,34

L-0,28

M-0,23

 

XL-0,36

L-0,29

M-0,24

U siebie mniej więcej to samo, XL 0,36 ale już L 0,28 i M 0,23-0,24.

 

Ruch całkiem dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duże fermy na poniedziałek L 0,32 a M 0,28 .

wszędzie braki szczególnie M telefon za telefonem .

nie mierz wszystkich swoją skalą

póki co m10 można spokojnie kupić po 2,8 brutto. A na poniedziałek bez zmian 0,23 l 0,3 więc nie siej fermentu. Jaja pod dostatek a zwłaszcza na wielkopolsce. Jest w bród S a zaraz przejdzie to na M. Ale nie którzy lubią sobie krzyczeć że zawsze są braki no i magazyny puste. A w rzeczywistości jaja pochowane po oborach bo na magazynie nie ma już gdzie du**Y przecisnąć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Duże fermy na poniedziałek L 0,32 a M 0,28 .

wszędzie braki szczególnie M telefon za telefonem .

nie mierz wszystkich swoją skalą

póki co m10 można spokojnie kupić po 2,8 brutto. A na poniedziałek bez zmian 0,23 l 0,3 więc nie siej fermentu. Jaja pod dostatek a zwłaszcza na wielkopolsce. Jest w bród S a zaraz przejdzie to na M. Ale nie którzy lubią sobie krzyczeć że zawsze są braki no i magazyny puste. A w rzeczywistości jaja pochowane po oborach bo na magazynie nie ma już gdzie du**Y przecisnąć....

 

Pewnie w Zakopanem popijawa była to przez jakieś 2 do 3 tyg. podwyżki będą. Potem i tak znowu każdy do swojego wróci. Trzeba przeczekać... Na szczęście ruch słabiutki więc szybko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia.... ,

stara śpiewka:

"nic nie idzie, handel stoi, jaja w bród"

 

Hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...