Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj tutaj to co jeden lepszy koza jest tamten się chwali że tak tanio kupuje jajka to chciałem od niego kupić 0,04 zł by miał marży to według ciebie małą każdy dużo gada A w rzeczywistości sprzedaje skrzynkę na dzień

 

No w moim przypadku to mijałoby się z celem sprzedać Tobie paletę takich jaj z narzutem 0,04gr gdy bez problemu mogę narzucić 0,40gr. Ot i to pewnie przyczyna dlaczego 0,04gr nie jest atrakcyjne dla niektórych.

 

To znaczy tyle, że nie jesteście w stanie kupić w tej cenie większych ilości kremu, albo w ogóle. Dla mnie 4 grosze to jest bardzo dużo, tylko że ja na skrzynki nie handluje.

Panowie nie czarujmy się i piszmy ceny realne a nie pierdololamento.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię jajko kremowe / mieszane Mkę , współpraca na stałe . Dolnośląskie i ościenne. Gotówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię jajko kremowe / mieszane Mkę , współpraca na stałe . Dolnośląskie i ościenne. Gotówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu Przewiń historię i zobacz co pisałem chciałem kupić 28 Palet i nadal chce kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupię jajko kremowe / mieszane Mkę , współpraca na stałe . Dolnośląskie i ościenne. Gotówka 601 54 24 58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dobrze wiecie że nie ma opcji kupić kremowe go jajka po 0,26 zł Lwszyscy dobrze wiecie że nie ma opcji kupić kremowe go jajka po 0,26 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L krem bez sprzedaje się od 0,32 do 0,36 bez problemu

 

No u mnie do 0,3 może w przyszłym tygodniu podniosę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj tutaj to co jeden lepszy koza jest tamten się chwali że tak tanio kupuje jajka to chciałem od niego kupić 0,04 zł by miał marży to według ciebie małą każdy dużo gada A w rzeczywistości sprzedaje skrzynkę na dzień

 

No w moim przypadku to mijałoby się z celem sprzedać Tobie paletę takich jaj z narzutem 0,04gr gdy bez problemu mogę narzucić 0,40gr. Ot i to pewnie przyczyna dlaczego 0,04gr nie jest atrakcyjne dla niektórych.

 

To znaczy tyle, że nie jesteście w stanie kupić w tej cenie większych ilości kremu, albo w ogóle. Dla mnie 4 grosze to jest bardzo dużo, tylko że ja na skrzynki nie handluje.

Panowie nie czarujmy się i piszmy ceny realne a nie pierdololamento.

 

A jest różnica w stwierdzeniu 2 palety, a 50 skrzynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj tutaj to co jeden lepszy koza jest tamten się chwali że tak tanio kupuje jajka to chciałem od niego kupić 0,04 zł by miał marży to według ciebie małą każdy dużo gada A w rzeczywistości sprzedaje skrzynkę na dzień

 

No w moim przypadku to mijałoby się z celem sprzedać Tobie paletę takich jaj z narzutem 0,04gr gdy bez problemu mogę narzucić 0,40gr. Ot i to pewnie przyczyna dlaczego 0,04gr nie jest atrakcyjne dla niektórych.

 

To znaczy tyle, że nie jesteście w stanie kupić w tej cenie większych ilości kremu, albo w ogóle. Dla mnie 4 grosze to jest bardzo dużo, tylko że ja na skrzynki nie handluje.

Panowie nie czarujmy się i piszmy ceny realne a nie pierdololamento.

 

A jest różnica w stwierdzeniu 2 palety, a 50 skrzynek?

 

Udajesz, czy o drogę pytasz ?

Poza tym on pisał wyraźnie że chce kupić lufę towaru a nie 1-2 palety.

Ponadto 2 palety to już nie jest detal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz podejrzewam 3/4 ludzi to nie odróżnia tego co drugi pisze , pisze zrozumiale ze chce kupić 28 palet L krem płace 31 gr płatność jak l

Pasuje gotówka przelew przedpłata to tamten się wymądrza ze 2 palety 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj tutaj to co jeden lepszy koza jest tamten się chwali że tak tanio kupuje jajka to chciałem od niego kupić 0,04 zł by miał marży to według ciebie małą każdy dużo gada A w rzeczywistości sprzedaje skrzynkę na dzień

 

No w moim przypadku to mijałoby się z celem sprzedać Tobie paletę takich jaj z narzutem 0,04gr gdy bez problemu mogę narzucić 0,40gr. Ot i to pewnie przyczyna dlaczego 0,04gr nie jest atrakcyjne dla niektórych.

 

To znaczy tyle, że nie jesteście w stanie kupić w tej cenie większych ilości kremu, albo w ogóle. Dla mnie 4 grosze to jest bardzo dużo, tylko że ja na skrzynki nie handluje.

Panowie nie czarujmy się i piszmy ceny realne a nie pierdololamento.

 

A jest różnica w stwierdzeniu 2 palety, a 50 skrzynek?

 

Udajesz, czy o drogę pytasz ?

Poza tym on pisał wyraźnie że chce kupić lufę towaru a nie 1-2 palety.

Ponadto 2 palety to już nie jest detal.

2 palety dla niektórych to jeszcze detal (a przynajmniej nie hurt z ceną zbitą o połowę), idzie tyle sprzedać w jeden nieświąteczny dzień targowy po 10 sztuk na jednym stoisku (oczywiście nie z koszyka) zachowując normalne ceny detaliczne (tj minimum 2x to jak teraz idzie w dużym hurcie)... no chyba że mówimy o 2 paletach na raz.

A w hurcie 2 palety to jest nic i nikt ich po 20 a nawet 30 groszy w kremie nie sprzeda, by musiał mieć albo stare zbuki, albo być niespełna rozumu skoro może to wielokrotnie drożej sprzedać samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma ktoś czas na to, to nie ma problemu. Mnie raczej interesuje długofalowa perspektywa współpracy a nie to czy w danym momencie ktoś mi da więcej. Po za tym nie można zbyt wielu srok ciągnąc za ogon... Dlatego jedni i handlują głównie lufami albo solówkami a inni bawią się w detalowanie na skrzynki. Choć nie powiem, czasem przy mniejszej skali można na tym zarobić dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma ktoś czas na to, to nie ma problemu. Mnie raczej interesuje długofalowa perspektywa współpracy a nie to czy w danym momencie ktoś mi da więcej. Po za tym nie można zbyt wielu srok ciągnąc za ogon... Dlatego jedni i handlują głównie lufami albo solówkami a inni bawią się w detalowanie na skrzynki. Choć nie powiem, czasem przy mniejszej skali można na tym zarobić dużo lepiej.
Dlatego nie pcham się na sklepy, hotele i nie współpracuję z wielkimi handlarzami. U mnie to tylko detal klientowi ostatecznemu, mali odbiorcy (co zaopatrują własne, małe punkty handlowe i przetwórcze- biorą do 3 skrzynek na raz, ale osobiście, nie trzeba jeździć nigdzie), ewentualnie proszkownia podczas wysypu. Owszem przy pewnym pułapie zmieniają się priorytety, mia by się nie opłacało.

 

Co do jaj, wróbelki ćwierkają że na jesień ma być cena lepsza (już 2. raz to słyszę, z tym że na wiosnę też miało być znacznie lepiej wg prognoz ubiegłorocznych, a co się porobiło to widać, choć narzekać nie można )...

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/jesienia-jaja-beda-drogie,95619.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja nie bardzo rozumiem takiej ekonomii. Patrząc oczywiście ze stołka kupującego. Bo po co mam przepłacać na całym składzie (28palet) za jajko, jak mogę kupić po 2 palety od różnych producentów i to z dowozem na miejsce. Poza tym nikt mi jeszcze nie zaoferował się z całym składem kremowego jajka w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz ja nie bardzo rozumiem takiej ekonomii. ...

 

Ale nawet nie próbuj zrozumieć !!! Nie ma dwóch firm, które posługiwałyby się identyczną ekonomią. Licz swoje i nie oglądaj się na innych.

 

...tamten się wymądrza ze 2 palety 😂😂😂

Morus... Jak pijesz do ekonomii to widzę, że "tamten" zarobi na 2 paletach więcej jak Ty na 28. Podobno słyszałem, że Mierzeję trzeba przekopać. Nie chcesz? Tam szukają tanich i pracowitych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz ja nie bardzo rozumiem takiej ekonomii. Patrząc oczywiście ze stołka kupującego. Bo po co mam przepłacać na całym składzie (28palet) za jajko, jak mogę kupić po 2 palety od różnych producentów i to z dowozem na miejsce. Poza tym nikt mi jeszcze nie zaoferował się z całym składem kremowego jajka w dobrej cenie.
Dobra cena czyli jaka?...

Poza tym sprzedający obracający milionami jaj dziennie w hurcie zabije śmiechem Pana jeżeli chciałby Pan "tylko" 2 palety kupić, pomijając już cenę (która będzie zawsze większa). Zresztą aby dostać skład 28 palet na raz to raczej nie może być pierwszy lepszy producent a ten co własnie milionami obraca, jaj czy złotych wszystko jedno...

Druga sprawa kupi Pan 2 palety, od Pana W. 2 palety od Pana M., 2 palety od Pana S.... itd.- każda partia takich jaj będzie się różnić a to świeżością, a to jakością, a to zapachem, a to konsystencją, a to kolorem, czasem znacząco, raczej nie wszędzie Pan potem to sprzeda bezproblemowo bo niektórzy chcą mieć towar jednorodny, choć z tym też niektórzy wyznają zasadę że jajo to jajo, każde takie samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak widzę ze z nikim się nie dogadam , ja cały czas pisze ze mogę od was kupić 28 palet a z ilu to jest ferm zbierane to już jest mało istotne . Jakiś czas temu jajco i jajkuje87 chwalili się ze mogą sprzedać duże ilości , nawet podałem numer tel i cisza . To wiec pytam się was poco krzyczycie ze takie ilości obracacie jak w rzeczywistości podejrzewam ze skrzynkami tylko obracacie 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M kremowe to wszędzie jest pod dostatkiem nigdzie praktycznie niema L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu Przewiń historię i zobacz co pisałem chciałem kupić 28 Palet i nadal chce kupić
Nie handluje na tiry, bo nie widzę sensu w takich przerzutach. Kremu w takich ilościach na raz też nie mam.

Natomiast jak handlujesz z kimś 20/30 lat i doskonale wiecie że te kremowe jajko jest w tej samej klatce co brązowe to dlaczego producent miałby chcieć ode mnie więcej za to jajko?

Dlatego od jednego kupuje w tej samej cenie i tak. W tym tygodniu dalej 0,26 za Lke. Drugi tłumaczy że to ryzyko, że bez pieczątek, że tak nie można i ma rację więc dostaje grosik więcej chociaż to takie gadanie dla gadania żeby grosz wyszarpać. Trzeci z kolei mówi że naprawdę może to sprzedać komuś innemu dużo drożej w co też wierzę, ale mi przywozi solówkę co tydzień od blisko 3 dekad, więc liczy dwa grosze więcej. Jeszcze inny chce 0,35 za kremows Lke i od niego nie biorę. Ale wtedy i relacje są inne, więc brąz przywozi po 0,25 bo w dalszym ciągu trend bliżej południa niż północy.

I nie muszę tu nikomu nic udowadniać bo za stary jestem, żeby komuś udowodnić tira. Było paru takich co chcieli tira podstawiać, a potem problem z kasą przed odjazdem.

A czy cena lepsza przy pełnym zestawie? Obecnie takie czasy, że jak weźmiesz 5 palet to ci zrobi taką cenę jak temu co 12 wywozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj se jaki z ciebie kozak długo ci zajęło myślenie tego morału😎😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie handlujesz na Tiry bo nie masz skąd wziasc tyle jaja a po drugie kozak z ciebie dobry cena rynkowa wszędzie jest około 33 gr za krem L a tobie gonią po 26 do 28 weź przestań te bajki opowiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...