Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Może być i po 1.5zl na fermie. Jak klient nadal będzie kupował w tej cenie to tak trzymać. Jeśli zmniejszy się przez to wolumen sprzedaży to rynek skoryguje sam ceny. Chociaz szkoda czytać te wszystkie artykuły bo każdy jeden opiera się na tym samym przedruku PAP i niczego nowego do wiedzy o rynku nie wnosi. 

Obserwuje Was od dłuższego czasu i forum to polega chyba tylko na tym aby przepychali się ze sobą robiąc sobie tym "dobrze" handlarze z producentami. 

Ja podniosłem od poniedziałku ceny w detalu. Sprzedaż mniejsza o około 20% - detal.

Również ceny w hurcie zostały przeze mnie podniesione - skutek - zastój i 40% mniejsze zamówienia. 

Czy jest to spowodowane ceną czy chwilowym zastojem na rynkach czas pokaże. Najwyżej za tydzień kupię od producenta mniej. Ot tyle. 

Nauczyłem się jednak kupować towar na dwa tygodnie, aby móc odciąć się od tych potyczek cenowych psychicznie i zająć się sprzedażą. 

Nigdy nie płaczę nad podwyżkami - co najwyżej zmieniam wolumen zakupu. Jednak obserwując Was - zarówno jedną jak i drugą stronę - odnoszę wrażenie, że cała ta walka na to "kto ma rację" i " kto postawi na swoim" jest jakby sensem życia niejednego z tu obecnych. 

 Bierzcie przykład z leni i nierobów na socjalach w Polsce. Mają kase i niczym się nie przejmują. Wy ją również macie - kasę - bo zarówno produkcja jaj i handel to dochodowy biznes jak na nasze warunki w kraju a nadal się przejmujecie dniem jutrzejszym. 

Trochę więcej uśmiechu zamiast forumowej bitwy o 2 grosze.

Miłego weekendu chłopaki;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam wolny wybieg L.
Mam 4 palety. 0,80 bez negocjacji.
Odbiór na Górnym Śląsku.
733-811-841

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xantro napisał:

0,60M i nawet brak jakichkolwiek limitów 🤣

20230208_102403.jpg

Takie promocje są ogromnym problemem. Potem pełno telefonów i pretensje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, PanKurnikarz1 napisał:

Takie promocje są ogromnym problemem. Potem pełno telefonów i pretensje. 

Dokładnie tak jest.

Ciekawe dlaczego nikt nie wrzuca zdjęć jak w sklepie jest drożej.... hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eggland napisał:

Dokładnie tak jest.

Ciekawe dlaczego nikt nie wrzuca zdjęć jak w sklepie jest drożej.... hmmmm

Bo to normalna sytuacja . Kupujesz 10 jaj  = 70 groszy / sztuka , kupujesz Paletę masz 60 groszy / sztuka . Tutaj jest zupełnie odwrotnie .JAK PISZE  @PanKurnikarz1 to ogromny problem -zgoda w 100% - nie wiem dlaczego Ty go nie widzisz. 

Edytowane przez FarmaKB
bład w pisowni
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymi wysokimi cenami jaj przegonicie ludzi do marketów  gdzie Jajko jest po 0,60  i to jest na rękę największym producentom  i nie piszcie w komentarzach głupot bo jestem hodowcą , produkujemy od 60 lat  i znam rynek na wylot 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ceny to są kosmos a co niektórzy to chyba urwali się z Choinki jak kolega mister Leszkiewicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogą to już było cena utrzyma się maksymalnie do Wielkanocy a później zaczną się ostre zjazdy i będą co niektórzy oczy przecierać bo Kur wszędzie nastawiali na potęgę wspomnicie moje słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Morus napisał:

Dokładnie ceny to są kosmos a co niektórzy to chyba urwali się z Choinki jak kolega mister Leszkiewicz

O proszę, główny handlarzyk Polski wrócił na forum. Wielokrotnie ci mówiłem ODCZEP SIĘ ode mnie. Jak ci zle w tym biznesie to go zmień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem i producentów i handlujących jajem ale Panowie jak sami dobrze o tym wiecie rynek zweryfikuję ceny i pośrednicy niebawem znów będą zarabiać kokosy a hodowca drobne do skarbonki i będzie liczył na kolejną górkę lub zabierzemy się za dystrybucję bo normalne czasy by weryfikowały towar a nie cenę i szantaż że można kupić taniej od biedaka który koszulę zastawia by pchać swój biznes....(tylko kredyty droższe więc szybciej bankructwa oczy otwierają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony za jajem dzwonią nawet z Hiszpanii i z Portugali na nasze fermy. Także bajka o tańszym jajku z zachodu jest dobra do straszenia dzieci. Jaja z USA nie tknął bym kijem nawet za pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, _s69 napisał:

Telefony za jajem dzwonią nawet z Hiszpanii i z Portugali na nasze fermy. Także bajka o tańszym jajku z zachodu jest dobra do straszenia dzieci. Jaja z USA nie tknął bym kijem nawet za pieniądze. 

To sprzedawaj i dalej zaklinaj rzeczywistość xD Zamiast tego pienisz się na forum nie wiadomo do kogo. 

Mi jak idzie jajko to nawet czasu tu wejść nie mam zatem....

Mi też wiele razy śni się, że dzwonią do mnie za jajkiem a ja we śnie nie dobiegam do telefonu 😉

 

 

 

Edytowane przez Detalista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, _s69 napisał:

Telefony za jajem dzwonią nawet z Hiszpanii i z Portugali na nasze fermy. Także bajka o tańszym jajku z zachodu jest dobra do straszenia dzieci. Jaja z USA nie tknął bym kijem nawet za pieniądze. 

Dobra nowina tel za jajem dzwonią z zachodu 🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia Hodowcą , Oby co ten kolega wyżej pisze było prawdą ale dobrze każdy wie że rzeczywistość jest inna a do naszych Wschodnich granic ostro dobijają się bracia ze wschodu z bardzo promocyjna cena towaru i każdy dobrze o tym wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Morus napisał:

Życzę powodzenia Hodowcą , Oby co ten kolega wyżej pisze było prawdą ale dobrze każdy wie że rzeczywistość jest inna a do naszych Wschodnich granic ostro dobijają się bracia ze wschodu z bardzo promocyjna cena towaru i każdy dobrze o tym wie

Ukraina M mocno ponizej 0,50 i sie prosza zeby brac…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dariuszz napisał:

Ukraina M mocno ponizej 0,50 i sie prosza zeby brac…

jedz i bierz tylko kask sobie kup 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ukrainą jest jak z Yetim.....

------ ktoś słyszał, lecz nikt nie wiem gdzie  :))))   ------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, eggland napisał:

jedz i bierz tylko kask sobie kup 

Czubku… jezdzic to sobie mozesz po pare skrzynek, mi 28palet przywoza gdzie chce i kiedy chce. Trzymaj sie pseudoproducencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dariuszz napisał:

Czubku… jezdzic to sobie mozesz po pare skrzynek, mi 28palet przywoza gdzie chce i kiedy chce. Trzymaj sie pseudoproducencie

1. czubek to cię zrobił, żeby wiedział co to wyjdzie to spuściłby w pokrzywy.....i niejeden na tym forum przyzna mi rację :)))) także cmoknij mnie w .... aż ci się zabuja

2. na zakup 28 palet jaj to trzeba mieć pieniążki a nie plewy w kieszeni jak u cb (poza tym gdzie do tego siajerka pomieściłbyś 28paletek )  :)))

3.trzymam się i to dobrze a takim jak ty ręki nie podaję 

Przez to że jesteś ....em musiałeś dostać lekcję pokory, ja cie nie obrażałem . a zapamiętaj jeszcze jedno, karma wraca i wróciła do ciebie z podwojoną siłą.

teraz życzę ci spokojnego wieczorku.  CMOK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...