Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, eggland napisał:

czy swędziały czy nie, chciałem się podzielić informacją w jakich cenach można sprzedać towar a co ból jakiś że Ci teraz cenkę podniosą ?

jak tanieje to też piszą także luzik.

 

Tak jak pisałem kiedyś, mam głęboko w poważaniu po ile są jajka bo jeśli klient kupi ode mnie mniej to ja mniej kupię od hodowcy - swoje i tak na podwyższonej marży zarobię. To Ty się martw o sprzedaz. 

Moi dostawcy są bardziej twardo stojący na ziemi niż niektórzy, którzy z dnia na dzień podnosza sobie ceny bo słoneczko na niebie nie zaświeciło - ot powód wielu. 

Po 7 zł masło jest chyba u Ciebie na wsi u Pani Zosi. W każdym mieście 200g kosztuje od 3 do 4,50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cenami podawanymi tu jest jak z tymi na stronie ministerstwa rolnictwa.

Dla przykładu ostatnie ceny:

Na jednym zdjęciu ceny jaj płacone na zakładach pakowania jaj ( de facto na fermie, bo tak w rzeczywistości to wygląda) 12.02 - L 0.86

Cena płacona przez sklepy detaliczne 12.02 - L 0.80

 

Wychodzi na to, że handlarz kupuje jajko u producenta za 86gr i sprzedaje je na sklep po 80gr majac 6 groszy straty. 

Wiem, że te dane są bardzo ogólne lecz również pokazujące to jakie mogą być rozbieżności w tym jaką cenę podajemy publicznie a jaka otrzymujemy w rzeczywistości. 

Dlatego najlepszym źródłem REALNYCH cen nie są żadne fora i "internety" tylko telefon do hodowcy z zapytaniem ofertowym. Podkreślam - HODOWCY - który realnie stąpa po ziemi i wie jakie są ceny u konkurencji a nie w "internetach".

Cena jak zawsze przed świętami trochę podskoczy, jednak to już nie będą wzrosty do których przyzwyczaił Nas poprzedni rok. Nie ma co się łudzić. Nie ma ku temu decydujacych powodów. 

Jeśli zaś będą ( a jak człowiek również jestem omylny ) to odbije się to tylko i wyłącznie na wolumenie sprzedaży. Klient kupi zwyczajnie mniej. 

Mądry handlarz zmniejszoną sprzedaż nadrobi zwiększoną marzą. Czy hodowca zaś zmniejszoną sprzedaż zdoła wytlumaczyć kurom prosząc je, aby niosły mniej jajek mniej przy tym jedząc? 

Tak wiem, można wybić pół stada jednak z tego co słyszę to w olbrzymiej liczbie miejsc sytuacja jest odwrotna - są bardzo liczne nowe wstawienia.

I aby była jasność - nie zależy mi na obniżce cen - bo dziwnym trafem przy dużo wyższych cenach marże są o wiele większe ( u mnie, nie wiem jak radzą sobie z tym inni ). 

Mi do świąt pozostały jeszcze 2 zatowarowania więc nie będę brał udziału w Waszej walce na noże. Dobra chłodnia i można się odciąć od tłumaczenia klientom powodów podwyżek. 

Screenshot_20230225_102745_Acrobat for Samsung.jpg

 

Screenshot_20230225_104441_Acrobat for Samsung.jpg

Edytowane przez Detalista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Detalista napisał:

Tak jak pisałem kiedyś, mam głęboko w poważaniu po ile są jajka bo jeśli klient kupi ode mnie mniej to ja mniej kupię od hodowcy - swoje i tak na podwyższonej marży zarobię. To Ty się martw o sprzedaz. 

Moi dostawcy są bardziej twardo stojący na ziemi niż niektórzy, którzy z dnia na dzień podnosza sobie ceny bo słoneczko na niebie nie zaświeciło - ot powód wielu. 

Po 7 zł masło jest chyba u Ciebie na wsi u Pani Zosi. W każdym mieście 200g kosztuje od 3 do 4,50 zł.

Tyle prawdy jest w tych Twoich postach jak w tej cenie masła którą podałeś.

Ps. U mnie na wsi nie ma sklepu, musiałeś mnie z kimś pomylić. Do najbliższej biedronki mam 500m jak coś.

No i Pany nastał czas .... dziś sobota a tel aż się gotuje za towarem. 

M propozycja 0.70 

I bez zbędnych komentarzy ,poczekajcie do poniedziałku.

Miłego ..... .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eggland napisał:

Tyle prawdy jest w tych Twoich postach jak w tej cenie masła którą podałeś.

Ps. U mnie na wsi nie ma sklepu, musiałeś mnie z kimś pomylić. Do najbliższej biedronki mam 500m jak coś.

No i Pany nastał czas .... dziś sobota a tel aż się gotuje za towarem. 

M propozycja 0.70 

I bez zbędnych komentarzy ,poczekajcie do poniedziałku.

Miłego ..... .

 

To leć do Biedronki na promocję skoro do tej pory miałeś masło po 7 zł. Screenshoty z pierwszych 3 gazetek sklepowych - żebyś nie powiedział, że moje ceny są wzięte z kosmosu. 

Masło w tej cenie można kupić już od dobrych 3 tygodni - sklepy w każdej gazetce przypominają o tym swoimi kolejnymi promocjami na nie. Oczywiście z limitem, aby Janusz biznesu nie zatowarował swojego wiejskiego sklepu po brzegi. 

Dziś dzwoniłem - 0.69 za L niezmiennie na przyszły tydzień - dodam, że mówię o niedużej ilości - cena na tiry mnie nigdy nie interesowała bo takich przerzutów nie robię. 

Jeśli grzeje Ci się telefon to Ci gratuluję i szczerze współczuję skoro musisz prowadzić biznes nawet w sobotę. 

Skoro ktoś sam Ci proponuję cene to musisz mieszkać na jakimś jajkowym zadupiu bo zazwyczaj to producent podaje cenę pierwszy - ten ceniący się i swój towar. 

Niemniej jednak życzę udanego weekendu i tygodnia 😉

Screenshot_20230226_003803_Blix.jpg

Screenshot_20230226_003727_Blix.jpg

Screenshot_20230226_003655_Blix.jpg

Edytowane przez Detalista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detalista chyb nie lubi producentów...?:[ a z naszego towaru się dorabia i ma zasze jakiś kesz.. A czasem dokładkę jak umowę za tanio podpisze ale to jego wina bo nie patrzy na globalną produkcję. Na paru fermach zaniżone ceny się mu uda zostawić. Bo stałą współpracą ludzie tłumaczą brak chęci zmian i sam tego doświadczyłem i nawet popieram bo to się liczy w biznesie tak jak i zaufanie.. tylko żeby nie przegapić życia  na rozmienianiu się na drobne. Bo to wk...ące jest dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jajazmazowsza napisał:

Detalista chyb nie lubi producentów...?:[ a z naszego towaru się dorabia i ma zasze jakiś kesz.. A czasem dokładkę jak umowę za tanio podpisze ale to jego wina bo nie patrzy na globalną produkcję. Na paru fermach zaniżone ceny się mu uda zostawić. Bo stałą współpracą ludzie tłumaczą brak chęci zmian i sam tego doświadczyłem i nawet popieram bo to się liczy w biznesie tak jak i zaufanie.. tylko żeby nie przegapić życia  na rozmienianiu się na drobne. Bo to wk...ące jest dla wszystkich.

Nie podpisuję umów cenowych więc nie robie dokładek. Jeśli komuś nie odpowiada nowa cena to bierze mniej. Ja swoje zarobie - troszke mniej - ale zarobię. 

Producentów lubię - szczególnie tych z którymi współpracuje - którzy podwyżki robią z realnych powodów a nie dlatego, że wypada. 

Producenci od których biorę możecie mi wierzyć bądź nie to ludzie z ktorymi współpracuje juz 7 lat - bez żadnej zmiany na innego. Oni zawsze mają pewność że od nich wezme w cenie jaka oni powiedzą. Nigdy się nie targuje - nigdy. Mam to szczęście, że są to ludzie ktorzy manipulują ceną wtedy, gdy sa faktycznie do tego przesłanki. 

Czy obecna cena jest zaniżona? Na większości na szczęście taka sama jak moja z drobnymi wyjątkami. 

Co będzie to będzie. Intelignecja biznesowa producentów albo pozwoli na dalszy byt, gdy górka się skończy lub nie. To samo tyczy sie handlarzy. 

Bez Was nie ma mnie. Bez Nas nie ma Was. Musimy w tym być razem - odpowiedzialnie patrząc na przyszłość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki tu spokój .... :))))

czyżby cisz przed burzą ?!!!?!?!?!?   🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Hazardzista napisał:

U mnie tel cały czas.Jaja dla wybranych

Święta będą bez jaj .......

Święta będą bez jaj 😎😎😎 ale za to w maju będzie płacz i trwoga 😃😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Hazardzista napisał:

U mnie tel cały czas.Jaja dla wybranych

Święta będą bez jaj .......

Jak ruszą młode nasadzenia kurki , A teraz na obecną chwilę potężne ilości jaja wjeżdża do Polski z Ukrainy to niedługo zrobi się ostra jazda z korektami w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Morus napisał:

Jak ruszą młode nasadzenia kurki , A teraz na obecną chwilę potężne ilości jaja wjeżdża do Polski z Ukrainy to niedługo zrobi się ostra jazda z korektami w dół

Buahaha, o tej Ukrainie słyszę już od 3 mies. tylko nikt tego jajka nie widział. A co do „młodych” kurek, to jesteś jak zwykle mocno nie w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, P.leszkiewicz napisał:

Buahaha, o tej Ukrainie słyszę już od 3 mies. tylko nikt tego jajka nie widział. A co do „młodych” kurek, to jesteś jak zwykle mocno nie w temacie. 

Jajka z Ukrainy 😀 w google wpisać IGRiT😀tam jest ogłoszenie z Starachowic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Pawel1981 napisał:

Jajka z Ukrainy 😀 w google wpisać IGRiT😀tam jest ogłoszenie z Starachowic 

dokładnie, można zadzwonić do sprzedawcy i usłyszeć że będą dostępne za 2 tyg, 2 tyg mija i znowu dostępne za 2 tyg :)))))

dajcie sobie luz  z tymi jajkami z ukrainy. już nie jeden w swoim życiu taniego syfu się najadł dlatego nikt tego nie chce ściągać i brudzic sobie rąk.

lepiej napiszcie jakie ceny najsmaczniejszego polskiego jajeczka 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Hazardzista napisał:

Straszne BRAKI jaj....

poczekaj jeszcze chwilkę ..... to jest dopiero początek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Pawel1981 napisał:

Tutaj Jajka z Ukrainy w Przemyślu na rynku białe jak śnieg po 70 gr w detalu rozmiar M

Coś taniego, jak transport, cło i tak dalej.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła nie ma na zboża jajka a przecież w czasie wojny wszystko przywiezie 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pololy07 napisał:

Coś taniego, jak transport, cło i tak dalej.
 

To wydaje się wyssane z palca ale możliwe że jakiś manniak z PL chce zwabić klienta jajek i zaistnieć. A może to reprodukcja..?

Ja obserwuję podobnego typka i rozmawiając z nim tłumaczę że zaniża ceny a On się śmieje i mówi że i tak zarabia... 

Prawda jak patrzę na jego promocyjne ceny to wabią i daje się odczuć że przejoł część klientów. Czekam jak cena w hurcie spadnie to bez stresu zjadę do jego poziomu inteligencji a teraz ... no cóż sprzedam mniej mimo iż towar mam leprzej jakości ale zarober taki sam jak on majac sprzedaż 2xwiekszą .najgorsze jest to że obaj jesteśmy producentami i taki Cymbał psuje dobry moment. Na odkucie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, jajazmazowsza napisał:

To wydaje się wyssane z palca ale możliwe że jakiś manniak z PL chce zwabić klienta jajek i zaistnieć. A może to reprodukcja..?

Ja obserwuję podobnego typka i rozmawiając z nim tłumaczę że zaniża ceny a On się śmieje i mówi że i tak zarabia... 

Prawda jak patrzę na jego promocyjne ceny to wabią i daje się odczuć że przejoł część klientów. Czekam jak cena w hurcie spadnie to bez stresu zjadę do jego poziomu inteligencji a teraz ... no cóż sprzedam mniej mimo iż towar mam leprzej jakości ale zarober taki sam jak on majac sprzedaż 2xwiekszą .najgorsze jest to że obaj jesteśmy producentami i taki Cymbał psuje dobry moment. Na odkucie. 

chyba wiem  kim mówisz 🙂

też się dziwie gościowi .... ale cóż zrobisz jak nic nie zrobisz 🙂

jak tam ceny jajeczek oczywiście tych Polskich a nie jakiegoś dziadostwa ?

dziś usłyszałem na wlkp m 0,73 i co Wy na to ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...