Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Pawel1981 napisał:

Tak to prawda bez problemu można dostać jajka L-65. M-58

Gratulacje !!! przebiłeś dziś tu wszystkich :))))

najważniejsze że jest poczucie humoru  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ovum napisał:

Widać już efekty na fermach nie ma już problemu z zakupem bo towar jest dostępny od ręki. Sytuacja dużo lepsza niż przed Świetami Bożego Narodzenia.

...dużo lepsza....

no tak, jest drożej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, eggland napisał:

...dużo lepsza....

no tak, jest drożej 🙂

Drożej? To chyba ja mam jakąś niespodziewana promocje xD 

Bądź poważny to i poważnie będą Cię traktować stary. 

L płace teraz 72gr. Cena jak cena. Akceptowalna. Przed świętami podskoczy do 75gr i odpoczynek. 

Po świętach trochę spadnie i się ustabilizuje. Podejrzewam, że w granicach 68-69 groszy za L. 

Skąd wiem? Tarota rozłożyłem xD 

Tak podejrzewam po obserwacji rynku. Mediana odrzucając tych co po 80gr krzyczą, że sprzedają..... komuś......i tych co po 65gr wyjmują na towar...chyba trochę niedobudzeni ze snu zimowego.

O tej porze na miesiac przed świętami markety powinny już przynajmniej od tygodnia robić zapasy...a jakoś wielkiego boom nie widać. Dobrze wiedzą, że jajko będzie drogie w sklepie i że dużych ilości nie sprzedadzą. 

Każdy się śmieje z Ukrainy, że ich jajko to widmo...nikt go nie widział a jednak sam prezes izby drobiarskiej mówi, że import z tamtych stron wzrósł rok do roku o kilka tysięcy procent. Pijany przy wywianie raczej nie był xD

Co będzie to będzie. Jak zawsze przeżyjemy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towaru w brud… pozyjemy zobaczymy ale w tej sytuacji nawet korekta w dol przed swietami mnie nie zdziwi 🤣

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie towaru pełen magazyn.Handel bardzo słaby i dokupuje niewiele

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Detalista napisał:

Drożej? To chyba ja mam jakąś niespodziewana promocje xD 

Bądź poważny to i poważnie będą Cię traktować stary. 

L płace teraz 72gr. Cena jak cena. Akceptowalna. Przed świętami podskoczy do 75gr i odpoczynek. 

Po świętach trochę spadnie i się ustabilizuje. Podejrzewam, że w granicach 68-69 groszy za L. 

Skąd wiem? Tarota rozłożyłem xD 

Tak podejrzewam po obserwacji rynku. Mediana odrzucając tych co po 80gr krzyczą, że sprzedają..... komuś......i tych co po 65gr wyjmują na towar...chyba trochę niedobudzeni ze snu zimowego.

O tej porze na miesiac przed świętami markety powinny już przynajmniej od tygodnia robić zapasy...a jakoś wielkiego boom nie widać. Dobrze wiedzą, że jajko będzie drogie w sklepie i że dużych ilości nie sprzedadzą. 

Każdy się śmieje z Ukrainy, że ich jajko to widmo...nikt go nie widział a jednak sam prezes izby drobiarskiej mówi, że import z tamtych stron wzrósł rok do roku o kilka tysięcy procent. Pijany przy wywianie raczej nie był xD

Co będzie to będzie. Jak zawsze przeżyjemy xD

wróżbita maciej :))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dariuszz napisał:

Towaru w brud… pozyjemy zobaczymy ale w tej sytuacji nawet korekta w dol przed swietami mnie nie zdziwi 🤣

😂😂🤣🤣🤣 też się uśmiałem .... z tych marzeń 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Byłem na 6 fermach i wszędzie jajka pełno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na pomorzu ale u moich dostawcow jakis czas temu faktycznie byly braki poniewaz przesuwali dostawy na 1-2 dni pozniej. W tym momencie do ktorego nie zadzwonie - sa w ten dzien ktory chce, ba nawet jeden mialbyc w pt a sam zaproponowal czwartek. To tez o czyms swiadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dariuszz napisał:

Nie wiem jak na pomorzu ale u moich dostawcow jakis czas temu faktycznie byly braki poniewaz przesuwali dostawy na 1-2 dni pozniej. W tym momencie do ktorego nie zadzwonie - sa w ten dzien ktory chce, ba nawet jeden mialbyc w pt a sam zaproponowal czwartek. To tez o czyms swiadczy.

Kurde chwile mnie nie było, a tu taka sytuacja 😞 jajka wszędzie pełno, gdzie nie spojrzeć białe jajko z Ukrainy, same młode stada :((((( muszę ceny opuścić bo 0 ruchu

 

od jutra 

M 20gr. 

L 25gr. 


obym na święta nie został z pełnym magazynem…….

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, P.leszkiewicz napisał:

Kurde chwile mnie nie było, a tu taka sytuacja 😞 jajka wszędzie pełno, gdzie nie spojrzeć białe jajko z Ukrainy, same młode stada :((((( muszę ceny opuścić bo 0 ruchu

 

od jutra 

M 20gr. 

L 25gr. 


obym na święta nie został z pełnym magazynem…….

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ceny-jaj-wciaz-bija-rekordy-ekonomisci-wskazuja-kiedy-beda-tansze/ze9nlfd

Wybacz za oznaczenie Ciebie. Niechcący.

Tak ogólnie to przedszkole. Zamiast faktów to przemychanka. Jeden mówi że mu brakuje drugi, że towaru w brud. 

Wchodzę tu już chyba tylko po to, aby poczuć Wasze ciepło xD

Magazyn dziś zatowarowany. 2 tygodnie spokoju 😉

Będę tu zaglądał 😉

Edytowane przez Detalista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2023 o 19:23, Morus napisał:

Widzę co niektórzy to takie głupoty tu wypisują odnośnie cen że szkoda gadać a faktycznie to każdy dobrze wie po ile można kupić 

cena 2,55 euro to pewnie głupota  w POLSCE 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mrok napisał:

cena 2,55 euro to pewnie głupota  w POLSCE  10335 zł / tonę w lutym i dalej rośnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:   https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ceny-jaj-wciaz-bija-rekordy-ekonomisci-wskazuja-kiedy-beda-tansze/ze9nlfd

Powiem tak, fajni ekonomiści 🙂 u nich zawsze używaja słowa "może", nikt nie przewidział obecnej sytuacji, to jak mogą wiedzieć ile będzie kosztowało jajko w 2024 roku :))) 

 

W mojej okolicy zamknęło się 12 ferm kur niosek i żadna nowa się nie otworzyła 🙂 3 znane mi wybijalnie płacą 12zł za kilogram...

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam odchowalnie na około 20tys. sztuk kur firmy meller. Kompletna, używana, w stanie ok. cena 50tys. Zdjęcia i informacje pod nr. tel. 888-501-500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie handlowcy proszę mi napisać po ile kupujecie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Ovum napisał:

Panowie handlowcy proszę mi napisać po ile kupujecie ?

 

nie chcą się chwalić jak drogo płacą.....

aby tu wirtualnie mają m po 0,60 gr a w rzeczywistości 10-12 gr więcej...

takie życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że każda ze stron wybiera rodzynki i się nimi chwali... zrozumiałe bo każdy chce coś ugryźć z tego serniczka;) . Tylko nie zaklinajcie rzeczywistość bo jest bez zmian na dziś jak u mnie a chęć przetasowań jest i wybierzemy tych najbardziej rzetelnych co płacą a nie płaczą. Bo tego brakuje najbardziej. Miałem jednego odbiorcę którego nie musiałem pilnować z płatnościami i... tęsknię za nim 😕 choć mam lepszą cenę to obecne napięcie mnie dobija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, marcin.farm napisał:

L 74

M 70 

Skąd jesteś?

 

U mnie ten tydzień:

M - 0,66-0,67

L - 0,72

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...