Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, 2.70netto napisał:

m po 63

l po 65

m po60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś napisze, że po 50 M, śmiech na sali 😃 Dla mnie to i za 20 gr możecie kupować, jak hodowca w „gumiakach” wam sprzeda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ferma Pomorskie napisał:

Zaraz ktoś napisze, że po 50 M, śmiech na sali 😃 Dla mnie to i za 20 gr możecie kupować, jak hodowca w „gumiakach” wam sprzeda. 

Ale przecież dokładnie taka cena czyli 0,50 obowiązywała w ubiegłym tygodniu na jaja z Ukrainy.

W tym tygodniu to 0,54, a w przyszłym zakontraktowane 0,58.

Natomiast PL na ten tydzień u mnie od stałych dostawców:

M-0,66

L-0,70-0,71

Ale wiem, że są tacy co i taniej kupują.

Natomiast ja wam powiem, że sprzedać w hurcie jaja ze wschodu za 0,64 jest ciężko, pomimo że jak wspólnie piszemy Mka jest powyżej 0,65 a nawet niektórzy podają ceny bliżej 0,70 czy samą 0,70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem 2 tyg. temu że jajka z Ukrainy sprzedają w Przemyślu. Teraz handel wychamował, kury odchowanej jest ile chcesz, po świętach będzie bardzo źle. M-56 L-65

W dniu 21.03.2023 o 21:13, JajkujeOd87 napisał:

Ale przecież dokładnie taka cena czyli 0,50 obowiązywała w ubiegłym tygodniu na jaja z Ukrainy.

W tym tygodniu to 0,54, a w przyszłym zakontraktowane 0,58.

Natomiast PL na ten tydzień u mnie od stałych dostawców:

M-0,66

L-0,70-0,71

Ale wiem, że są tacy co i taniej kupują.

Natomiast ja wam powiem, że sprzedać w hurcie jaja ze wschodu za 0,64 jest ciężko, pomimo że jak wspólnie piszemy Mka jest powyżej 0,65 a nawet niektórzy podają ceny bliżej 0,70 czy samą 0,70.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dla osób chcących ściągnąć jajo z Ukrainy z Avangardy (każdy może) . Sami organizują transport zasady DDP, początkowo przedpłata , w kartonach lub bez co niektórzy dostaja nawet bezpieczątki i klepia ze swoim numerem ta sama osoba co kiedyś wpadła związku salomonellą. Brąz , białe , zazwyczaj nie jest to jedna wielkość na aucie L i M . 840 kartonów na tira. 50 % przedpłaty po przekroczeniu granicy reszta , póżniej jak się współpracuję to 100% jak dojedzie. Formalności trzeba pozałtawiąc po stronie polskiej weterynaria i ihars. Auto na granicy może stać 7 dni.Maks od wyjazdu to 12dni. L bardzo ładna do tego po świętach zacznie im się sypać S. Ceny maja różne w zależności z kim  już współpracują i jak ktoś się targuje ale zawsze tańsze niż polskie. Mocno to jajo opłaca się dawać na wybijalnie choc sam się dziwię że nie biora sami lub dlaczego Avangarda im nie dostarcza w końcu przed wojna mieli bardzo duzo kontraktów nawet samym byłym Weko z Holandii. Avangarda również ma swoje biuro w Polsce. Gdyby nie tak długie postoje na granicy towar trafiałby do sieci handlowych. Tak samo jestem ciekawy polityki tej firmy jęsli jajko z drugiej wielkiej firmy na Ukrainie jest droższe. Rozumiem że brakuje w Polsce jajka ale czy nie ma to na celu zdławienie Polskich hodowców bo Holendrzy trzymaja pieczę na ukrainskim rolnictwem, a polskie jest mocno konkurencyjne w Unii więc jesli pozwola Ukrainie polskie rolnictwo trochę dostanie. Na Ukrainie jest parę ferm które mają certyfikat unijny oraz też jest lista ferm. wszystko jest w necie tylko trzeba poszukać. Kipdip powinien się tym zając ale zapewne też robią tam interesy : )

 

https://www.zoominfo.com/pic/avangardco-investments-public-limited/372137068?__cf_chl_tk=2gz3CSpHDil4U.kDXY0O7bJBOpDeVa3YNCbQURwFEPU-1679554324-0-gaNycGzNDDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2023 o 08:22, Gall napisał:

Witam

 

Dla osób chcących ściągnąć jajo z Ukrainy z Avangardy (każdy może) ....

Może ale czy powinien? To tak jak z pszenicą- można kupić kilkadziesiąt procent taniej i ubić kilku bambrów w kraju- dla jednorazowego zysku pozbawić się zysków w przyszłości jak już UA się pozbiera i przestanie wysyłać do Nas. Zresztą to jest bardzo na rękę zachodowi co zawsze w kwestii żywności miał nam za złe że produkujemy dużo, dobrze i za dumpingowe ceny. Ciche przyzwolenie z UE na niszczenie gospodarek środkowoeuropejskich jak widać się udało zrealizować, niestety na dodatek przy aprobacie również naszych "zarzadców" państwowych.

Przynajmniej ja to tak widzę, a lepiej sprzedać za przysłowiowe g..., ale zarobić chociażby na utrzymanie tej produkcji niż wrzucić do dołu- robili to u Nas jak jajo było po 20 groszy przy kosztach 2x wyższych (ratując się, ale i niszcząc tym samym tych co nie mogli sobie pozwolić na beznadziejnie niskie ceny) i robią teraz to samo na Ukrainie przemycając za ile się da co się da- bo jak sama weterynaria mówi- są kontrole, ale mocno wyrywkowe i nieadekwatne do wolumenu przywozu za wschodu. Co do samego Avangardco- firma straciła dużą część zakładów w UA i rynków od Białorusi, Rosji po ZEA, Afrykę i to co się da wypycha do UE- bo tylko taka droga jej została. Samo jajo z tej firmy się nadaje wyłącznie na proszek- chociażby za 7 dni na granicy i niezliczoną ilość dni w UA na magazynie- bo wątpię że to "coś" ma mniej niż 15-20 dni jak trafi w ręce konsumenta w PL- a wiec wszystkim konsumentom w PL (ale i handlarzom co pewnie konsumują ciastka i wypieki gotowe również) smacznego i zdrowego. Oszczędzanie na jedzeniu prędzej czy później zemści się na każdym.

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, thunder13 napisał:

Co do samego Avangardco- firma straciła dużą część zakładów w UA i rynków od Białorusi, Rosji po ZEA, Afrykę i to co się da wypycha do UE- bo tylko taka droga jej została. Samo jajo z tej firmy się nadaje wyłącznie na proszek- chociażby za 7 dni na granicy i niezliczoną ilość dni w UA na magazynie- bo wątpię że to "coś" ma mniej niż 15-20 dni jak trafi w ręce konsumenta w PL- a wiec wszystkim konsumentom w PL (ale i handlarzom co pewnie konsumują ciastka i wypieki gotowe również) smacznego i zdrowego. Oszczędzanie na jedzeniu prędzej czy później zemści się na każdym.

Po co siejesz ferment? Skoro informacje o kolejkach na granicy są jawne i w zależności od przejścia wynoszą 24-48h(w weekendy dużej). Podaj źródło tych swoich 7 dni.

Jakość towaru? Pierwsza klasa. Absolutnie nie mam nic do zarzucenia i potwierdzają to zakłady z którymi współpracujemy. Skąd teoria, że nadaje się tylko na proszek? Może znowu podzielisz się źródłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JajkujeOd87 napisał:

Po co siejesz ferment? Skoro informacje o kolejkach na granicy są jawne i w zależności od przejścia wynoszą 24-48h(w weekendy dużej). Podaj źródło tych swoich 7 dni.

Jakość towaru? Pierwsza klasa. Absolutnie nie mam nic do zarzucenia i potwierdzają to zakłady z którymi współpracujemy. Skąd teoria, że nadaje się tylko na proszek? Może znowu podzielisz się źródłem?

Jestem tak samo handlarzem jak ty , ale kolejki na granicy to minimum 5 dni i nie opowiadaj głupot !! Tak samo chce zarobić jak najwiecej na jajku , ale spójrz z innej beczki zobacz co te wschodnie pasożyty zrobili z polskim zbożem cena dno i to samo będzie z innymi produktami . I wspomnisz moje słowa jak ruszy im Export na kraje trzecie to oni Polskę oleją ciepłym moczem 🤣🤣 Ten naród nigdy nie był fair wobec nasz to takie 

PASOŻYTY , a polski rząd gada daje na lewo i prawo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Morus napisał:

Jestem tak samo handlarzem jak ty , ale kolejki na granicy to minimum 5 dni i nie opowiadaj głupot !! Tak samo chce zarobić jak najwiecej na jajku , ale spójrz z innej beczki zobacz co te wschodnie pasożyty zrobili z polskim zbożem cena dno i to samo będzie z innymi produktami . I wspomnisz moje słowa jak ruszy im Export na kraje trzecie to oni Polskę oleją ciepłym moczem 🤣🤣 Ten naród nigdy nie był fair wobec nasz to takie 

PASOŻYTY , a polski rząd gada daje na lewo i prawo 

Za to zatrzymała się dzięki temu chora galopada cen jaj. 

Tyle w temacie. Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej bez względu na to jacy to wróżbici cen jaj się tu będą wypowiadać. 

Święta w które zarobi zarówno producent jak i handlarz. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Ukriana wchodzi pełna parą. Dla osób które chcą zarobić a nie brać od pośredników 

Andrii Movchan Head of Export Department AVANGARDCO Tel. +38 067 654 70 97

Jeszcze Ukraincy tanio oferuja wytłaczanki do jaj po 30gr za sztukę parę osób je ma w Polsce i zarabia krocie 

https://cardboard.com.ua/en/production/egg-packaging/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2023 o 18:56, Gall napisał:

Jak tam Ukriana wchodzi pełna parą. Dla osób które chcą zarobić a nie brać od pośredników 

Andrii Movchan Head of Export Department AVANGARDCO Tel. +38 067 654 70 97

Jeszcze Ukraincy tanio oferuja wytłaczanki do jaj po 30gr za sztukę parę osób je ma w Polsce i zarabia krocie 

https://cardboard.com.ua/en/production/egg-packaging/

niejeden już się najadł tego jajeczka....

mówisz o tej wytłaczance co lepiej ściąga wodę niż osuszacz powietrza ?!   😛

kupisz lepszą wytłaczankę w przybliżonej cenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedsm Jaja UA

M-0,65

L-0,70

Biale, znakowane, dobrze wysortowane, dzisiaj przyjechało, Odbiór Górny Śląsk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłaczanka wytłaczanką w tym okresie liczą sie pieniądze na wiosne będzie trzeba weryfikowac od kogo kupić bo tak jak mówisz kilka producentów wytłaczanek ma ten problem ale jak któs na bieżaco sprzedaje jajka i kupujący tak samo oraz w dobrych warunkach jest przechowywane to póki co problem jest nie zauważalny. 

Co do jaja z Ukrainy to przywiozą w cenie 50 euro L i  46 euro za M za karton 360szt. Mimo ze kontrole sprawdzają czy jest ze stemplem ale pobieżnie to i tak wjeżdza bez stempla co dla nie których. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gall napisał:

Wytłaczanka wytłaczanką w tym okresie liczą sie pieniądze na wiosne będzie trzeba weryfikowac od kogo kupić bo tak jak mówisz kilka producentów wytłaczanek ma ten problem ale jak któs na bieżaco sprzedaje jajka i kupujący tak samo oraz w dobrych warunkach jest przechowywane to póki co problem jest nie zauważalny. 

Co do jaja z Ukrainy to przywiozą w cenie 50 euro L i  46 euro za M za karton 360szt. Mimo ze kontrole sprawdzają czy jest ze stemplem ale pobieżnie to i tak wjeżdza bez stempla co dla nie których. 

Faktycznie tyle na tym jajku zysku z UA ze szkoda gadać sam brałem od nich kilka aut bezpośrednio od producenta i dużo drożej trza im zapłacić niż 50€ za karton to nie pierdol farmazonów , mało tego jajko przychodzi w kartonie i żadna przetwórnia w kartonie nie weźmie , a co się z tym wiąże trza wszystko wypakować to czas i dodatkowe koszty więc sumując zostaje tyle zysku co w pysku 😆😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Morus nie gorączkuj sie że płacisz więcej bo firmie Avangarda liczy sie podejście do klienta indywidualnie. Tak samo możesz dostać bez kartonów a to żd dajesz na wybijalnie to kogo obchodzi (od 9.6 zł/kg ). I nie biadol na kartony bo z tira masz ich 840 i teraz cena rynkowa 2.5 to tylko 2k. do przodu oczywiście jeśli dostarczasz na sklepy czy hurtownie itp. kto życzy sobie w kartonach. Może jeszcze napisać kto w Polsce kupuje to jajo z Avangardy : ) jak jest się sprytnym to te informacje się dostanie. W Polsce jest tez wielu hodowców którzy maja różne ceny dla swoich odbiorców, wolny rynek. A po świętach w Ukrainie też cena jaja bedzie sie dostosywało do polskiego i nie pamiętam takiej sytuacji aby cos takiego miało miejsce chyba że 1992-1994 jajko z Rosji które za bez cen było przywożone i też w kartonach chyba jak pamiętam 700 kartonów i to czasami nawet za Uralu : ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2023 o 10:39, JajkujeOd87 napisał:

Sprzedsm Jaja UA

M-0,65

L-0,70

Biale, znakowane, dobrze wysortowane, dzisiaj przyjechało, Odbiór Górny Śląsk. 

Przeciez juz taniej mozna kupic polski towar 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, dariuszz napisał:

Przeciez juz taniej mozna kupic polski towar 😂😂😂

czego żeś się najarał ?!!?!?!? :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pawel1981 napisał:

Jak tam handel jajkiem 

handel taki że każdy czekał do ostatniej chwili a teraz wszyscy mają zapierd.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, eggland napisał:

handel taki że każdy czekał do ostatniej chwili a teraz wszyscy mają zapierd.....

 

Potwierdzam. Wszyscy rzucili się na ostatni tydzień. Ale jeszcze tylko pare dni i odpoczynek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...