Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.04.2023 o 17:01, dariuszz napisał:

Wszyscy dostawcy schodza z ceny, czemu fermiarze na forum tacy oburzeni? Naturalna kolej rzeczy po swietach. 

Niestety jeszcze nie ale to kwestia czasu 🙂 bardzo krotkiego czasu

Chyba się troszeczkę przejęzyczyłeś ....

Nie jest naturalną rzeczą opuszczanie cen jaj gdzie wszędzie są braki ale rozumiemy cię dobrze że chciałbyś tak, niestety to nie ten czas.

Tak dla tych co nie w temacie ;

L 72-74

M 67-70

A o do tego bardzo dużo zamówiem z pl i eu

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam są braki i niema powodu by zmienić cenę a nawet nie wiem czy nie podnieść. Opuszczają głównie Ci co podnosili na święta i ... ja do nich niestety nie należałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eggland napisał:

Chyba się troszeczkę przejęzyczyłeś ....

Nie jest naturalną rzeczą opuszczanie cen jaj gdzie wszędzie są braki ale rozumiemy cię dobrze że chciałbyś tak, niestety to nie ten czas.

Tak dla tych co nie w temacie ;

L 72-74

M 67-70

A o do tego bardzo dużo zamówiem z pl i eu

 

 

L65

M60

Niestety na zachodzie cena spada a polske zalewa ukrainskie jajo i nie zaklinaj rzeczywistosci. Milego weekendu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eggland napisał:

Marzenia ? Powodzenia !

Wszędzie pustki na fermach 

A tego syfu z ukraincow juz się najedli i nadlugo starczy co niektórym,  tak się kończy jak się jest za bardzo łakomym....

Ale ja nie przeczę, że na fermach pustawo, bo po świętach każdy chciał uzupełnić magazyn, plus do tego wiadomo po Wielkanocy wymiana stad.

Nie mniej jednak ceny w dół, a Ukrainy coraz więcej. 

Wasze oczernianie tego jajka na niewiele się zdaje, bo ludzie faktycznie początkowo mieli obawy, ale każdy kto wziął raz to teraz bierze regularnie. 

Bardzo dobrze wysortowane jajko, brak zażaleń do świeżości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JajkujeOd87 napisał:

Ale ja nie przeczę, że na fermach pustawo, bo po świętach każdy chciał uzupełnić magazyn, plus do tego wiadomo po Wielkanocy wymiana stad.

Nie mniej jednak ceny w dół, a Ukrainy coraz więcej. 

Wasze oczernianie tego jajka na niewiele się zdaje, bo ludzie faktycznie początkowo mieli obawy, ale każdy kto wziął raz to teraz bierze regularnie. 

Bardzo dobrze wysortowane jajko, brak zażaleń do świeżości. 

Akurat z tą świeżością bym się średnio z toba zgodził , wziąłem dwa razy i podziękuje !!! Sami wczoraj do mnie dzwonili i oferowali M po 55 gr , ale podziękowałem . Kwestia czasu jak wyjdzie kolejny bubel z ich jajkiem , jak to teraz jest ze zbożem 🤣🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobią teraz Ci co sprowadzali z UA jak wprowadzą https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-zakaz-importu-produktow-z-ukrainy-wydano-rozporzadzenie,nId,6719301, zaczną się zjeżdżać jaja z Hiszpanii czy Cypru?

Jakby tylko to wprowadzili to i ceny zostaną odpowiednio podniesione, ewentualnie zastopuje się ich zniżka co i tak będzie z dobrym efektem dla branży- również handlarskiej. Żeby tylko jajo było starawe to by był najmniejszy ich problem. Duża część spożywki z UA jest czymś skażona (choćby chloropiryfos w zbożach w stężeniu niebezpiecznym; mykotoksyny w kukurydzy; antybiotyki, mykotoksyny i dioksyny w jajach i mięsie- a nie każda przetwórnia w PL i nie każdy lab jeszcze bada takie rzeczy). Zresztą jakby nic temu towarowi ich nie było to cena była by też odpowiednio wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JajkujeOd87 napisał:

Ale ja nie przeczę, że na fermach pustawo, bo po świętach każdy chciał uzupełnić magazyn, plus do tego wiadomo po Wielkanocy wymiana stad.

Nie mniej jednak ceny w dół, a Ukrainy coraz więcej. 

Wasze oczernianie tego jajka na niewiele się zdaje, bo ludzie faktycznie początkowo mieli obawy, ale każdy kto wziął raz to teraz bierze regularnie. 

Bardzo dobrze wysortowane jajko, brak zażaleń do świeżości. 

Ściągnąłeś jajeczka kolego z bytoma i na tym koniec 😁😁🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, thunder13 napisał:

Co zrobią teraz Ci co sprowadzali z UA jak wprowadzą https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-zakaz-importu-produktow-z-ukrainy-wydano-rozporzadzenie,nId,6719301, zaczną się zjeżdżać jaja z Hiszpanii czy Cypru?

Jakby tylko to wprowadzili to i ceny zostaną odpowiednio podniesione, ewentualnie zastopuje się ich zniżka co i tak będzie z dobrym efektem dla branży- również handlarskiej. Żeby tylko jajo było starawe to by był najmniejszy ich problem. Duża część spożywki z UA jest czymś skażona (choćby chloropiryfos w zbożach w stężeniu niebezpiecznym; mykotoksyny w kukurydzy; antybiotyki, mykotoksyny i dioksyny w jajach i mięsie- a nie każda przetwórnia w PL i nie każdy lab jeszcze bada takie rzeczy). Zresztą jakby nic temu towarowi ich nie było to cena była by też odpowiednio wyższa.

Nareszcie coś mądrego wymyślił nasz  kochany rząd!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli kupie te jaj z Ukrainy ale z innego kraju ?  Odpowiednie osoby trzymaja rękę i Ukraina była potrzebna do świąt aby jajo nie było po 1zł a teraz boja się aby jajko krajowe nie było po 40 gr. Szczerze to teraz Avangarda musi natychmiast szukać innych krajow w europie i ta osoba która nawiąze umowę i ma firme w innym kraju niz Polska to może zarobić krocie do chwili kiedy kolejny kraj nie wprowadzi sankcji. I tak są dziury w sankcjach z Rosji np stal która dostrczana jest na Litwę i przemetkowana na litewską i dalej sprzedawana , kto potrafi ten zarobi. Co do samej Avangardy i jej sprzedazy na Polske to jest ciekawa sprawa bo firma posrednicząca z która ma umowe z avangardo prowadzi dla  niej usługi za co maja wypłacane wynagrodzenie i ostatnimi tygodniami mocno zaczeła rozpychać sie na rynku dzwoniąc i proponując to jajo. Natomiast taka ferma jak Ovostar ktora tez ma pozwolenie na wprowadzenie do uni i jeszcze jedna ferma miały ceny podobne z cenami polskimi a Avangarda o 15% taniej i gdzie tkwił problem jak Ovostar dalej sprzedaje na rynki światowe a Avangarda potraciła je być może chodzi o jej niedawna historię i Rosjanie niechcą przepuszczać ich towarów przez Morze Czarne dlatego zaczeły zalewać Polskę mimo że ich produkcja jest mocno ograniczona i nie powinni miec problemu ze sprzedaża a może jest coś innego o czym nie wiemy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.rmf24.pl/ekonomia/newsamp-zakaz-wjazdu-zywnosci-z-ukrainy-znamy-reakcje-komisji-europe,nId,6719342

Unia już się odezwała, że Polska jednostronnie nie może tego zakazu wprowadzić także to co widać na filmikach w internecie, że żywność dalej wjeżdża do Polski są prawdą. 

Pachnie mi to trochę populizmem na potrzeby kampanii i uspokojenia nastrojów rolników aniżeli rozwiązania sytuacji tym bardziej, że zrobili to wbrew przepisom unijnym i jutro czy za tydzień i tak będą musieli ugiąć się przed Unią i wycofać się z tego ( najpewniej już bez ogłaszania tego w mediach ) chcąc utrzymać obecny kurs integracji z Unią jaki obrali rządzący. 

Jak zwykle dużo słów a mało realnych działań. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Detalista napisał:

https://www.rmf24.pl/ekonomia/newsamp-zakaz-wjazdu-zywnosci-z-ukrainy-znamy-reakcje-komisji-europe,nId,6719342

Unia już się odezwała, że Polska jednostronnie nie może tego zakazu wprowadzić także to co widać na filmikach w internecie, że żywność dalej wjeżdża do Polski są prawdą. 

Pachnie mi to trochę populizmem na potrzeby kampanii i uspokojenia nastrojów rolników aniżeli rozwiązania sytuacji tym bardziej, że zrobili to wbrew przepisom unijnym i jutro czy za tydzień i tak będą musieli ugiąć się przed Unią i wycofać się z tego ( najpewniej już bez ogłaszania tego w mediach ) chcąc utrzymać obecny kurs integracji z Unią jaki obrali rządzący. 

Jak zwykle dużo słów a mało realnych działań. 

 

Bo to jest populizm, myślą że wszystko załatwią pieniędzmi... Co do samego przywozu z UA to raczej będzie to jakoś ograniczone, ale nie tak jak to machnęli w rozporządzeniu- na bank będzie wersja mocno poprawiona na dniach (zresztą jak zwykle), ewentualnie anulują i powiedzą że się nie da "bo zła unia". 

Druga sprawa że jakby przypadkiem udało im się, to zaorają przemysł paszowy od razu- nie dość że pasze poszybują od 20 do 50% w górę to i dostępność tego będzie mniejsza przez braki śrut białkowych (a rzepakiem się nie da zastąpić białka dla niosek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli od jutra podwyżka jaj...

Tym co posiłkowali się głównie ukrainą (przynajmniej tak się chwalili) życzę powodzenia!

Znowu będzie się działo ...

Kolejny raz polski producent wszystkiemu winien 😁😁😀😀😀😀

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eggland napisał:

Czyli od jutra podwyżka jaj...

Tym co posiłkowali się głównie ukrainą (przynajmniej tak się chwalili) życzę powodzenia!

Znowu będzie się działo ...

Kolejny raz polski producent wszystkiemu winien 😁😁😀😀😀😀

Czy ja wiem czy producent? Bardziej chodzi o polityków czy to w PL czy to UE, czy w końcu UA. U nas jest wszystko ostatnio pisane na chybcika, na kolanie, bez udziału społeczeństwa, bez rozeznania, a tylko pod grupy interesu (tutaj nie rolników, a raczej organizacje typu agrounia- zresztą następna partia typu "dej" czy solidarność ), publikę i wybory- przecież jak im odejdzie tak z milion potencjalnych wyborców- rolników z rodzinami to w słupkach poparcia raczej to poczują- a przydały by się 3,4 partie na wiejskiej które mają zbliżoną ilość głosów, ale są na tyle różne że nie będą tworzyć sojuszów (aka. jedna lista) ze sobą. UE zaś wymaga ale nic w zamian nie zapewnia- dlaczego cała spożywka zatrzymywała się na Wiśle a dalej za Odrę docierało to najwartościowsze- dlaczego teraz raban w niemczech wśród tamtejszych rolników bo nieuczciwa konkurencja ich rynek zaleje (a przynajmniej pierwsze głosy niezadowolenia były DOPIERO jak miano wprowadzić tylko tranzyt przez Polskę, no ale cudownie rząd PL machnął korzystne dla DE rozporządzenie sam się podkładając UE). Zaś UA też ma wiele za się skórą- chociażby ciche przyzwolenie na deregulację gospodarek UE przez ichniejszych oligarchów od spożywki- a przecież przykładowo dało by radę zrobić odpowiednie rejestry firm co nie mogą zwiększać wolumenów sprzedaży w stosunku do tego co wysyłali jak cła i kwoty obowiązywały, ale to musi zrobić i UA i UE, a nie PL, a obie miejscówki mają przecież interes żeby przytemperować PL (tak UE ze wzgl. na to że nie w smak im konkurencja, a UA że chcą być monopolem mimo wojny poprzez spółki zlokalizowane w krajach UE- a co bedzie jak Ukraina wstąpi do Unii- pogrom polskich producentów właściwie całej spożywki, a i pogrom handlarzy- bo nagle jaja z UA będą drogie a i wyboru nie będzie bo jak wybrać towar spośród 3,4 firm- będzie taki sam i tak samo będzie poprawny. No ale o czym my tu gadamy- nikt nie jest w stanie myśleć co będzie za X lat. 

Mówi się w UE i na UA że Polska złamała jednostronnie umowy handlowe, ale czy UA nie złamała jednostronnie umów wprowadzając na teren UE nieprzebadane, fałszowane produkty spożywcze, z przekroczonymi normami, które w teorii nigdy nie powinny przekroczyć granicy?  Owszem 90% spożywki będzie względnie spełniać normy, ale co robi tu pozostałe 10%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eggland napisał:

Czyli od jutra podwyżka jaj...

Tym co posiłkowali się głównie ukrainą (przynajmniej tak się chwalili) życzę powodzenia!

Znowu będzie się działo ...

Kolejny raz polski producent wszystkiemu winien 😁😁😀😀😀😀

Aż się oparskałem ze śmiechu. Podwyższaj xD Jak lubisz pływać w jajkach zamiast forsie xD

Ja miałem i nadal mam normalne ceny na jajko zarówno przed świętami jak i teraz po świętach wiec...

Swoją drogą przykro mi że handlujesz z ludźmi, którzy tak skaczą na lewo i prawo za ceną. Serio...

Powodzenia Ci życzę;)

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2023 o 09:58, eggland napisał:

Czyli od jutra podwyżka jaj...

Tym co posiłkowali się głównie ukrainą (przynajmniej tak się chwalili) życzę powodzenia!

Znowu będzie się działo ...

Kolejny raz polski producent wszystkiemu winien 😁😁😀😀😀😀

jaja do przetwórstwa w górę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Mrok napisał:

jaja do przetwórstwa w górę 

jaka aktualna cena 1kg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FarmaKB napisał:

jaka aktualna cena 1kg? 

3PL 

A 8,80/9,00

B 8,40/8,60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Morus napisał:

3PL 

A 8,80/9,00

B 8,40/8,60

aktualna cena 10800 za tone  w  polsce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mrok napisał:

aktualna cena 10800 za tone  w  polsce 

 

1 minutę temu, Mrok napisał:

aktualna cena 10800 za tone  w  polsce 

polskie drobiarstwo podaje aktualne ceny z tygodniowym opóżnieniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mrok napisał:

 

polskie drobiarstwo podaje aktualne ceny z tygodniowym opóżnieniem 

Ty słuchaj co podaje polskie drobiarstwo realia są zupełnie inne 🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Morus napisał:

Ty słuchaj co podaje polskie drobiarstwo realia są zupełnie inne 🤣🤣

czyli jakie podaj żródło  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Detalista napisał:

Opierasz swoje ceny na tych podanych w "swoim" źródle? Fajnie....3PL rozmiar L 82gr......chyba na bazarze kolego xD

 

 

Właśnie o tym samym mu wcześniej napisałem co pytał się o te kilogramy pierdoły tam piszą a ludzie w te głupoty wierzą przemysł od przyszłego tygodnia w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...