Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych.Ceny jaj konsumpcyjnych to kompletne dno!!! Ale nie bedzie az tak źle gdyż rusza export,kur niosek ubywa z dnia na dzień (pod nóż). Średnie ceny w mazowieckim (bezpośrednio na fermach dużych i średnich producentów):

O- 22-23grosze

S- 17-19 gr.

1A- 14-16 gr.

1B- 12-14gr.

2A- 11gr

2B- 10gr.

 

A jak wyglądają cenki w innych rejonach?

 

GŁOWA DO GÓRY KOLEDZY-EXPORT NAS URATUJE

 

Tak to bywało na ostatnich stronach forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek października, jaj brakuje, cena rośnie .... a do świąt zostały już tylko niecałe 2 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie to jest biznes a nie kółko wzajemnej adoracji

Chcecie więcej jaj to dajcie zarobić na nowe hale

 

 

ok, zgadzam się, że to jest biznes, ale w biznesie też jest coś takiego jak kultura, elegancja i wzajemny szacunek...

 

No co za bzdury wypisujesz? Jedynak, czy może faktycznie z kółka wzajemnej adoracji? Idź ty w p...u !!! Nie wiem jakie masz biznesy na myśli, ale skoro takie istnieją to chciałbym je poznać. Halo, czy ja jestem jeszcze na ziemi, czy to już Mars? A może misio8 powinien zejść na ziemię bo chyba w obłokach buja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę, że pobudziłem towarzystwo do pisania jajczarek ty sie lecz czlowieku

 

Musiałabym się położyć, żeby zniżyć się do Twojego poziomu

ps.

Już gdzieś tam na ręcznym dojechałeś buraku żałosny

 

 

Jajczarek musisz się położyć, żeby zniżyć się do mojego poziomu, ale zapomniałeś, że jesteś już na dnie, a w zasadzie to ja myślałem, że na dnie. W rzeczywistości pukasz w dno od spodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, zrozumcie jedno, hodowcy cen nie podnoszę, podnosi ten co chce kupić, przebijacie się sami byle towar mieć, większość ma podpisane kontrakty i towar musi dostarczyć. Nie zwalajcie na producentów całą winę że jajo takim tempie drożeje, cena dojdzie do pewnej granicy i stop. Za pół roku od Wielkanocy może być rok dokładki i co, dołoży nam ktoś

 

 

ja bym dołożył, ale po tym jak byłem potraktowany- w życiu. Zrobię lepszy numer. Jednemu odmówię odbioru 28pal co tydzień jak brałem kilka lat, a drugiemu 20 pal co tydzień i zobaczymy czy wypier... czy wysuszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie to jest biznes a nie kółko wzajemnej adoracji

Chcecie więcej jaj to dajcie zarobić na nowe hale

 

 

ok, zgadzam się, że to jest biznes, ale w biznesie też jest coś takiego jak kultura, elegancja i wzajemny szacunek... dzisiaj jeśli mój główny dostawca traktuje mnie jak każdego innego, wiedząc, że nie należę do KASTY hienowatych handlarzy, którzy tylko czekają, żeby wyrwać jajka za 10groszy bardzo mi się naraża i niestety to on powoduje, że ja już też czekam, aż nie będzie ceny. wiele wiele lat się przed tym broniłem, walczyłem o to, żeby handel był elegancki, ale właśnie w takich sytuacjach jak dzisiaj okazuje się who is who

 

teraz osobiście uważam się za frajera, bo jak 1A była po 0,17 PLN to płaciłem 0,24, a dzisiaj łaskawie mam cenę taką samą jak inni lub 1-2 gr mniej

 

I co uważasz że masz krzywdę? ? !! .. ale nie bierzesz pod uwagę ze stały dostawca nie zostawi Cię na lodzie i nie polasi się na te 2gr a przy większym zapotrzebowaniu to kuszące i policz ze te dwa grosze to jego inwestycja w Ciebie dla odmiany. Hcesz mieć zawsze dobry i pewny towar to musisz dać zarobić i producentowi a jak Ci na tym nie zależy bo i klijet zapchaj (słowo zostało usunięte) śmieciami się żywi to wolny rynek... Ty decydujesz czym handlujesz i z kim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie to jest biznes a nie kółko wzajemnej adoracji

Chcecie więcej jaj to dajcie zarobić na nowe hale

 

 

ok, zgadzam się, że to jest biznes, ale w biznesie też jest coś takiego jak kultura, elegancja i wzajemny szacunek... dzisiaj jeśli mój główny dostawca traktuje mnie jak każdego innego, wiedząc, że nie należę do KASTY hienowatych handlarzy, którzy tylko czekają, żeby wyrwać jajka za 10groszy bardzo mi się naraża i niestety to on powoduje, że ja już też czekam, aż nie będzie ceny. wiele wiele lat się przed tym broniłem, walczyłem o to, żeby handel był elegancki, ale właśnie w takich sytuacjach jak dzisiaj okazuje się who is who

 

teraz osobiście uważam się za frajera, bo jak 1A była po 0,17 PLN to płaciłem 0,24, a dzisiaj łaskawie mam cenę taką samą jak inni lub 1-2 gr mniej

 

I co uważasz że masz krzywdę? ? !! .. ale nie bierzesz pod uwagę ze stały dostawca nie zostawi Cię na lodzie i nie polasi się na te 2gr a przy większym zapotrzebowaniu to kuszące i policz ze te dwa grosze to jego inwestycja w Ciebie dla odmiany. Hcesz mieć zawsze dobry i pewny towar to musisz dać zarobić i producentowi a jak Ci na tym nie zależy bo i klijet zapchaj (słowo zostało usunięte) śmieciami się żywi to wolny rynek... Ty decydujesz czym handlujesz i z kim.

 

zawsze dobry i pewny towar jest tylko jak brakuje towaru i macie cene jaka macie. w tym szkopul. w innym wypadku przetrzymujecie towar, bo moze uda sie 2 gr drozej sprzedac, po 2-3 tygodniach okazuje sie, ze nikt nie zaplaci wiecej o te 2gr wiec probujecie przepchac ten odstany towar, a jak zglaszamy reklamacje to mowicie wszyscy jednym chórem oj to nie możliwe, że stare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie to jest biznes a nie kółko wzajemnej adoracji

Chcecie więcej jaj to dajcie zarobić na nowe hale

 

 

ok, zgadzam się, że to jest biznes, ale w biznesie też jest coś takiego jak kultura, elegancja i wzajemny szacunek... dzisiaj jeśli mój główny dostawca traktuje mnie jak każdego innego, wiedząc, że nie należę do KASTY hienowatych handlarzy, którzy tylko czekają, żeby wyrwać jajka za 10groszy bardzo mi się naraża i niestety to on powoduje, że ja już też czekam, aż nie będzie ceny. wiele wiele lat się przed tym broniłem, walczyłem o to, żeby handel był elegancki, ale właśnie w takich sytuacjach jak dzisiaj okazuje się who is who

 

teraz osobiście uważam się za frajera, bo jak 1A była po 0,17 PLN to płaciłem 0,24, a dzisiaj łaskawie mam cenę taką samą jak inni lub 1-2 gr mniej

 

I co uważasz że masz krzywdę? ? !! .. ale nie bierzesz pod uwagę ze stały dostawca nie zostawi Cię na lodzie i nie polasi się na te 2gr a przy większym zapotrzebowaniu to kuszące i policz ze te dwa grosze to jego inwestycja w Ciebie dla odmiany. Hcesz mieć zawsze dobry i pewny towar to musisz dać zarobić i producentowi a jak Ci na tym nie zależy bo i klijet zapchaj (słowo zostało usunięte) śmieciami się żywi to wolny rynek... Ty decydujesz czym handlujesz i z kim.

 

zawsze dobry i pewny towar jest tylko jak brakuje towaru i macie cene jaka macie. w tym szkopul. w innym wypadku przetrzymujecie towar, bo moze uda sie 2 gr drozej sprzedac, po 2-3 tygodniach okazuje sie, ze nikt nie zaplaci wiecej o te 2gr wiec probujecie przepchac ten odstany towar, a jak zglaszamy reklamacje to mowicie wszyscy jednym chórem oj to nie możliwe, że stare

 

 

Tu pewnie masz sporo racji i zdziwił bym się jak by było inaczej.

Tylko że jeśli producent skupia się na sępach to potem prubuje to sobie odbić. A przeważnie tak jest jak dostawi kolejny kurnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę, że pobudziłem towarzystwo do pisania jajczarek ty sie lecz czlowieku

 

Musiałabym się położyć, żeby zniżyć się do Twojego poziomu

ps.

Już gdzieś tam na ręcznym dojechałeś buraku żałosny

 

 

Jajczarek musisz się położyć, żeby zniżyć się do mojego poziomu, ale zapomniałeś, że jesteś już na dnie, a w zasadzie to ja myślałem, że na dnie. W rzeczywistości pukasz w dno od spodu

 

jesteś zwykły psychol.! nie zwykły-to "oryginał".

To jest to samo co ciebie skrzyżować z arabskim pe dałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziewczyny.

Nie ma co gadać- patrzymy co będzie się działo dalej.

Na ten moment detal stanął.

Sprzedaż za zeszły tydzień jak w pierwszym/drugim tygodniu lipca.

 

Co do cen to uważam, że dla wszystkich byłyby bardzo dobre ceny jak poniżej przez cały rok:

 

XL- 0,36

L- 0,32

M- 0,28

S- 0,24

 

 

Buziaki dla jajczarka :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby osiągać taką cenę średnią w skali roku to fermy rosły by jak grzyby po deszczu

Puki co tak zdarzyło się tylko raz 5 lat temu, no może ten rok też będzie podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to uważam, że dla wszystkich byłyby bardzo dobre ceny jak poniżej przez cały rok:

 

XL- 0,36

L- 0,32

M- 0,28

S- 0,24

 

 

I tu się z Tobą misiu8 zgadzam. Żeby jednak takie średnioroczne ceny osiągnąć, to po ile teraz powinna być L-ka, skoro przez pół roku jej cena wynosiła 20 gr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra dziewczyny.

Nie ma co gadać- patrzymy co będzie się działo dalej.

Na ten moment detal stanął.

Sprzedaż za zeszły tydzień jak w pierwszym/drugim tygodniu lipca.

 

A tu się z Tobą nie zgadzam. Nie wiem, co Ci tam stanęło, ale na pewno nie detal. Sklepy biorą, tak jak zwykle w tym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra dziewczyny.

Nie ma co gadać- patrzymy co będzie się działo dalej.

Na ten moment detal stanął.

Sprzedaż za zeszły tydzień jak w pierwszym/drugim tygodniu lipca.

 

A tu się z Tobą nie zgadzam. Nie wiem, co Ci tam stanęło, ale na pewno nie detal. Sklepy biorą, tak jak zwykle w tym okresie.

 

Nie wiem Yoyo gdzie Ty wozisz, ja zaopatruje 4 województwa, ponad 300 odbiorców, same duże sklepy i widzę co się dzieje. W drugim tygodniu września zawsze handel ruszał, teraz się cofnął. Dużo sklepów twierdzi, że tak złego września w swojej historii nie mieli.

Wiem też, że jeszcze dużo ludzi się urlopuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...