Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy prawda jest taka, że to pośrednicy maja bezpośredni wpływ na wzrost ceny, bo to oni dzwonią jeden prze drugiego i chcą płacić więcej żeby dostać towar

Sytuacja się odwraca, kiedy to producenci maja go za duża i dzwonią opuszczając cenę aby tylko pozbyć się jaj

 

 

CENĘ DYKTUJE POPYT I PODAŻ

 

 

Bardzo trafna ocena, zgadzam sie w 100%. Wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma to jak wieczorna rozrywka

mam teraz wiecej czasu na poczytanie forum i posmianie sie z handlarzy teraz kazdy kto jajem handluje nagle jest rycerski gdzie byliscie wczesniej pytanie za 100punktow .

kupcie kurnik wstawcie kure i uzerajcie sie z takimi jak wy proste rozwiazanie w kilka miesiecy odrobimy straty czy was to az tak boli ? w sumie moze bo wy macie umowy ze sklepami a nas doiliscie bo ferma na przeciwko ma 2 grosze taniej i jaka cene chcemy zaproponowac wyscie podchodzili do nas ja do interesu teraz my to robimy a wystarczylo sie sznowac i nie kupowac po cenach po nizej oplacalnosci produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie ma to jak wieczorna rozrywka

mam teraz wiecej czasu na poczytanie forum i posmianie sie z handlarzy teraz kazdy kto jajem handluje nagle jest rycerski gdzie byliscie wczesniej pytanie za 100punktow .

kupcie kurnik wstawcie kure i uzerajcie sie z takimi jak wy proste rozwiazanie w kilka miesiecy odrobimy straty czy was to az tak boli ? w sumie moze bo wy macie umowy ze sklepami a nas doiliscie bo ferma na przeciwko ma 2 grosze taniej i jaka cene chcemy zaproponowac wyscie podchodzili do nas ja do interesu teraz my to robimy a wystarczylo sie sznowac i nie kupowac po cenach po nizej oplacalnosci produkcji

Kolego tez jestem handlarzem i od 1 kurnikarza kupuje od 5 lat klatkę i tylko od niego nie raz miałem propozycje taniej a nie skorzystałem dzisiaj płace

Brutto

Xl 44 g

1 a 37 gr

1 b 34 gr

2 a 32 gr

Wiec jak widać są uczciwi handlarze i uczciwi producenci , zapatruje tylko sklepy małe hotele restaucje itd a teraz mogę cała konkurencje wykosić bo mało kto może zrobić tak niskie ceny czasami warto być fair 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na poniedzialek .

Xl - 54

L 50

M 46

Ilosc 20-28 palet

Polska centralna .

 

Panowie i Panie jaka u was cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No cóż?! - Gratuluję panowie producenci. Tylko jak tu się nie wk...ić, jak w biedrze normalna cena na dziś - 0,449 gr za L-kę? Ja się nie będę sprzeczał na temat rzeczywistych kosztów produkcji, ani tego, kto z Was i ile sprzedał w ostatnim roku lub dwóch tej L-ki za 18 gr. Fakt jest taki, że cena rynkowa jest taka, jaka jest i nikt mie ma ochoty sprzedawać np. 10 gr taniej. Nie zastanawia Was jednak pewien fakt? Otóż większość detalistów narzeka już, że nie wytrzymują konkurencji z sieciówkami. Jak hurtownik ma jeszcze na nich zarobić, to też ciężki temat. Czy nie macie wrażenia, że za tymi sprzeczkami na forum chowa się większy problem? Najpierw sieci dają po d...e detalistom, a co za tym idzie - zaraz potem wykruszają się hurtownicy. Kto zostaje? Moim zdaniem Wy i sieciówki. -I jak myślicie - kto wtedy dostanie po d...e? Ilu z was załapie się na umowy, no i oczywiście za ile?! Może wymyślicie coś, żeby i hipermarkety dostały "za swoje"? Jestem za! Wtedy i tutaj zrobi się spokojniej. Mnie nie dziwi, że jajo leci w górę. Chciałoby się powiedzieć - nareszcie! W końcu od ilu lat cena oscyluje przeciętnie np. 23-33 gr za Lkę? A inflacja leci cały czas! Chodzi tylko o to, jak to się teraz odbywa i w kogo ostatecznie uderza? To taka mała refleksja.

Co do cen, to 50 gr za L na przyszły tydzień - raczej między bajki włożyć. Za 2 tyg. - możliwe... Ja przeczuwam coś w dalszej przyszłości, ale zostawiam to sobie -Wiem, ale nie powiem Haha

W każdym razie część detalistów chyba odpadnie, bo już widzę ich wk..wienie, paru hurtowników pewnie też, ale ilu? To się okaże... Gdzie dwóch się bije, tam trzeci (a może czwarty) korzysta. Po tej zawierusze chyba znowu będzie punkt dla sieciówek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Arnold kto nie wytrzyma ten odpadnie. normalne zjawisko.

nad producentami nikt się nie użalał jak cena była kiepska.

a jak jest cena to wszyscy teraz płaczą

oj i to porządnie płaczą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieci mają umowy, a wy panowie jesteście na wolnym rynku, tak jak większość hodowców, stąd są tak różnicowane ceny, także nie płakać, przykładów nam nie pisać bo my o tym doskonale wiemy. W okresie wiosenno letnim rok w rok macie eldorado ( 10/20gr na jaju) za nic, czasami tylko za przerzut, natomiast u nas dopiero jak się coś wydarzy

 

ps.

narazie u mnie takich cen nie ma jak kol. niżej napisał, ale za tydzień kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego tez jestem handlarzem i od 1 kurnikarza kupuje od 5 lat klatkę i tylko od niego nie raz miałem propozycje taniej a nie skorzystałem dzisiaj płace

Brutto

Xl 44 g

1 a 37 gr

1 b 34 gr

2 a 32 gr

Wiec jak widać są uczciwi handlarze i uczciwi producenci , zapatruje tylko sklepy małe hotele restaucje itd a teraz mogę cała konkurencje wykosić bo mało kto może zrobić tak niskie ceny czasami warto być fair 😁

 

O jakiej uczciwości mówimy, każdy ciągnie w swoja stronę, żeby jak najwiecej się nachapać, ale wam to całe życie mało, tyle lat jestem na rynku i nie poznałem żadnego charytatywnego handlarza, za złotówę do .. , a już sami sobie dopowiedzcie :

- nie mam żadnych skrupułów, ciągnę ile się da, tak jak ze mnie ciągnęliście gdy towar słabo schodził, nasz czas no odrobienie strat. W 2016 tylko dołożyłem około 2,5mil do produkcji, nie pokryłem kosztów produkcji.

Ps.

Taki biznes, niczym jak w loterii.

"Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego tez jestem handlarzem i od 1 kurnikarza kupuje od 5 lat klatkę i tylko od niego nie raz miałem propozycje taniej a nie skorzystałem dzisiaj płace

Brutto

Xl 44 g

1 a 37 gr

1 b 34 gr

2 a 32 gr

Wiec jak widać są uczciwi handlarze i uczciwi producenci , zapatruje tylko sklepy małe hotele restaucje itd a teraz mogę cała konkurencje wykosić bo mało kto może zrobić tak niskie ceny czasami warto być fair 😁

 

O jakiej uczciwości mówimy, każdy ciągnie w swoja stronę, żeby jak najwiecej się nachapać, ale wam to całe życie mało, tyle lat jestem na rynku i nie poznałem żadnego charytatywnego handlarza, za złotówę do .. , a już sami sobie dopowiedzcie :

- nie mam żadnych skrupułów, ciągnę ile się da, tak jak ze mnie ciągnęliście gdy towar słabo schodził, nasz czas no odrobienie strat. W 2016 tylko dołożyłem około 2,5mil do produkcji, nie pokryłem kosztów produkcji.

Ps.

Taki biznes, niczym jak w loterii.

"Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może"

 

jajczarek sam pisales wczesniej ze stawiasz kurnik wiec nie dziwie sie ze miales rok na stracie normalna kolej rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym 20 gr to lekka przesada
zależy od handlarza, jego klientów, typu działalności. Są tacy co na jaju zarabiają 2 nawet 3x tyle za ile kupili (szczególnie jak idzie po 20 kilka groszy), a są tacy którym 5gr wystarczy bo przykładowo wywożą za granicę lub obsługują sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a teraz mogę cała konkurencje wykosić bo mało kto może zrobić tak niskie ceny czasami warto być fair 😁

 

Te twoje "fair" ciebie szybciej wykosi niż konkurencję. Spokojna twoja rozczochrana. Konkurencja już zarobiła na jaku bo ceny podniosła dawno temu gdy tylko usłyszano o fipronilu za granicą. A kto sprzedaje tanio, to niestety teraz dołoży. Biznes to nie je bajka. Ale jak dla mnie to lepiej żebyś się nie zmieniał. Szanuję taką konkurencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy prawda jest taka, że to pośrednicy maja bezpośredni wpływ na wzrost ceny, bo to oni dzwonią jeden prze drugiego i chcą płacić więcej żeby dostać towar

Sytuacja się odwraca, kiedy to producenci maja go za duża i dzwonią opuszczając cenę aby tylko pozbyć się jaj

 

 

CENĘ DYKTUJE POPYT I PODAŻ

 

z tym powyżej trudno się nie zgodzić, ale nie słyszałem jeszcze przy dzisiejszym zamówieniu, żeby ktoś podawał wyższą cenę żeby dostać towar... chyba, że dotyczy to samych skoczków co zostali z reką w nocniku, ale takich nie znam- przynajmniej staram się trzymać z dala stad może nie słyszałem. Jedyne co to słyszę dlaczego tak drogo ich liczą.

 

 

Powiem tak- koniec handlu. To co wydarzyło się w detalu w tym tygodniu i co wydarzy się w następnym to jest koniec tego detalu. Ludzie rezygnują z jajek, zaraz handlarze będą odmawiać, żeby z nim nie zostać.

Np. ja na przyszły tydzień obcinam odbiór o kilkanaście palet, bo nie będę ryzkował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie ma to jak wieczorna rozrywka

mam teraz wiecej czasu na poczytanie forum i posmianie sie z handlarzy teraz kazdy kto jajem handluje nagle jest rycerski gdzie byliscie wczesniej pytanie za 100punktow .

kupcie kurnik wstawcie kure i uzerajcie sie z takimi jak wy proste rozwiazanie w kilka miesiecy odrobimy straty czy was to az tak boli ? w sumie moze bo wy macie umowy ze sklepami a nas doiliscie bo ferma na przeciwko ma 2 grosze taniej i jaka cene chcemy zaproponowac wyscie podchodzili do nas ja do interesu teraz my to robimy a wystarczylo sie sznowac i nie kupowac po cenach po nizej oplacalnosci produkcji

Kolego tez jestem handlarzem i od 1 kurnikarza kupuje od 5 lat klatkę i tylko od niego nie raz miałem propozycje taniej a nie skorzystałem dzisiaj płace

Brutto

Xl 44 g

1 a 37 gr

1 b 34 gr

2 a 32 gr

Wiec jak widać są uczciwi handlarze i uczciwi producenci , zapatruje tylko sklepy małe hotele restaucje itd a teraz mogę cała konkurencje wykosić bo mało kto może zrobić tak niskie ceny czasami warto być fair 😁

 

no i widzisz kolego... ja tak samo szanowałem, ba pomagałem a dzisiaj na przyszzły tydzien krzyczy mi 46. Koniec wspolpracy. Jest to duzy producent a już wiem o kilkunastu jego odbiorcach ktorzy za ten numer sie obrocili przeciwko niemu i bedzie mial chlop kare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena na poniedzialek .

Xl - 54

L 50

M 46

Ilosc 20-28 palet

Polska centralna .

 

Panowie i Panie jaka u was cena ?

 

u mnie przyszły tydzień

 

XL-0,50

L-0,46

M-43

 

południowo centralna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Chodzi tylko o to, jak to się teraz odbywa i w kogo ostatecznie uderza? To taka mała refleksja.

... Gdzie dwóch się bije, tam trzeci (a może czwarty) korzysta. Po tej zawierusze chyba znowu będzie punkt dla sieciówek.

Pozdrawiam.

 

Niemiec ma się dobrze, a nawet jeszcze lepiej. A my oczywiście będziemy toczyć boje między sobą aż się powykańczamy. Jak łatwo manipulować ludźmi w dzisiejszych czasach bez wojny. Kurze móżdżki. Po co była nam ta niezależność jak i tak wszystko robimy pod ich dyktando.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

No cóż?! - Gratuluję panowie producenci. Tylko jak tu się nie (słowo zostało usunięte), jak w biedrze normalna cena na dziś - 0,449 gr za L-kę? Ja się nie będę sprzeczał na temat rzeczywistych kosztów produkcji, ani tego, kto z Was i ile sprzedał w ostatnim roku lub dwóch tej L-ki za 18 gr. Fakt jest taki, że cena rynkowa jest taka, jaka jest i nikt mie ma ochoty sprzedawać np. 10 gr taniej. Nie zastanawia Was jednak pewien fakt? Otóż większość detalistów narzeka już, że nie wytrzymują konkurencji z sieciówkami. Jak hurtownik ma jeszcze na nich zarobić, to też ciężki temat. Czy nie macie wrażenia, że za tymi sprzeczkami na forum chowa się większy problem? Najpierw sieci dają po (słowo zostało usunięte) detalistom, a co za tym idzie - zaraz potem wykruszają się hurtownicy. Kto zostaje? Moim zdaniem Wy i sieciówki. -I jak myślicie - kto wtedy dostanie po (słowo zostało usunięte)? Ilu z was załapie się na umowy, no i oczywiście za ile?! Może wymyślicie coś, żeby i hipermarkety dostały "za swoje"? Jestem za! Wtedy i tutaj zrobi się spokojniej. Mnie nie dziwi, że jajo leci w górę. Chciałoby się powiedzieć - nareszcie! W końcu od ilu lat cena oscyluje przeciętnie np. 23-33 gr za Lkę? A inflacja leci cały czas! Chodzi tylko o to, jak to się teraz odbywa i w kogo ostatecznie uderza? To taka mała refleksja.

Co do cen, to 50 gr za L na przyszły tydzień - raczej między bajki włożyć. Za 2 tyg. - możliwe... Ja przeczuwam coś w dalszej przyszłości, ale zostawiam to sobie -Wiem, ale nie powiem Haha

W każdym razie część detalistów chyba odpadnie, bo już widzę ich (słowo zostało usunięte), paru hurtowników pewnie też, ale ilu? To się okaże... Gdzie dwóch się bije, tam trzeci (a może czwarty) korzysta. Po tej zawierusze chyba znowu będzie punkt dla sieciówek.

Pozdrawiam.

 

 

Arni- mądre słowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ja na przyszły tydzień obcinam odbiór o kilkanaście palet, bo nie będę ryzkował

 

Oddaj dla mnie. Ja lubię ryzykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ja na przyszły tydzień obcinam odbiór o kilkanaście palet, bo nie będę ryzkował

 

Oddaj dla mnie. Ja lubię ryzykować

 

 

ile placisz to ci sprzedam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ja na przyszły tydzień obcinam odbiór o kilkanaście palet, bo nie będę ryzkował

 

Oddaj dla mnie. Ja lubię ryzykować

 

 

ile placisz to ci sprzedam ?

0,36 za 2a

0,38 za 1b

0,40 za 1a

0,43 1PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ja na przyszły tydzień obcinam odbiór o kilkanaście palet, bo nie będę ryzkował

 

Oddaj dla mnie. Ja lubię ryzykować

 

 

ile placisz to ci sprzedam ?

0,36 za 2a

0,38 za 1b

0,40 za 1a

0,43 1PL

 

oj za tyle to chętnie wstrzymam wszystko i kupie od ciebie 0,02 wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

oj za tyle to chętnie wstrzymam wszystko i kupie od ciebie 0,02 wiecej

 

No i proszę. Płaczą, że drogo a sami cenę podbijają. To już teraz wiecie dlaczego w takiej cenie nikt wam nie da. Liczą się tylko stali odbiorcy. Dla misio8 tylko wydawało się, że jest "fair".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...