Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

thunder, ja trzymam marżę następne pół roku i w dupie mam konkurencję. nie będę dokładał do interesu, a niestety teraz dołożyłem. tzn. mniej zarobiłem niż planowałem więc sam sobie będę producentem bez kur i wcale nie będę doił dostawców tylko będę odbierał co moje. innej opcji nie widzę. wynagrodzenie 20$

cos sie nawciskalo wynagrodzenie nie jest teraz adekwatne do angazowanych przeze mnie srodkow, ktorych MROŻĘ 2x więcej.

Mrożę więcej, klienci mają problem z płatnościami częściej niż zwykle, straty w towarze to nie 2000PLN tylko 4000 i kilka innych rzeczy ktore mi sie nie podobaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a że nie prowadzę interesu dla idei bede musial oDebra1c co mi nalezne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze że miałem nadmiar pracy za dnia... teraz już mi się nie chce odpisywać i tłumaczyć, w sumie i tak by wyszło never ending story... Więc nie ma sensu.

Misiu... ty mrozisz w zakupie, a ja tych pieniędzy które podobno zarabiam nie widzę... wszyscy sobie terminy płatności 2 razy powydłużali... Wychodzi że wszyscy mają obrót czysto teoretyczny Te pieniądze gdzieś podobno są... ja się pytam gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
thunder, ja trzymam marżę następne pół roku i w dupie mam konkurencję. nie będę dokładał do interesu, a niestety teraz dołożyłem. tzn. mniej zarobiłem niż planowałem więc sam sobie będę producentem bez kur i wcale nie będę doił dostawców tylko będę odbierał co moje. innej opcji nie widzę. wynagrodzenie 20$
gdyby każdy tutaj zarobił tyle ile sobie uplanował to by też każdy żył jak pączek w maśle, nie przewidzisz co się stanie za tydzień/miesiąc/ok i wyjdzie jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak czytam teksty tego przygłupa że ''będę musiał oDebra1ć co mi należne '' weź się nierobie do roboty a nie hodowcy chcesz zabrać . Postaw sobie kurnik będziesz miał jaja za darmo !!! Koledzy hodowcy przyjdzie jeszcze moment przed świętami że przybraknie jaja , nie litować się nad takimi golić po 5gr więcej .

Ps. magazyny na zero wszędzie , każdy chce aby mu coś odłożyć ale z czego .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny na przyszły tydzień .

XL - 0,60 GR

L- 0,53-55 GR

M - 0,48-50 GR

PS. Teksty tego typu tamten hodowca to opuścił to tylko próba zbicia ceny , wystarczy telefon i sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Misiu8, ja też ładując w fermę kilka mln zł. zarobiłem mniej niż planowałem. Ty masz szczęście, bo jak sam napisałeś, nie dołożyłeś. My mieliśmy pecha, bo niejeden z nas dołożył i to sporo.

Idąc Twoim tokiem pokrętnego myślenia- my wcale nie doimy odbiorców, my odbieramy, co nasze.

Tak, jak pisałem wcześniej, chcesz się uniezależnić od dostawców- wystarczy postawić sobie kurnik. Nic trudnego. Nie musi być przecież duży. Żeby mieć 3 palety jaj dziennie wystarczy Ci jakieś 3 mln wkładu. Będziesz miał wtedy jajka za darmo. I będziesz mógł je wtedy rozprowadzać po 20 gr. albo, jeśli będzie wola Twoja taka- nawet jeszcze taniej. Zobaczysz, jakie kokosy będziesz wtedy kosił.

Póki co kurnika jednak nie masz i musisz się liczyć z tym, że jajko do świąt nie stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja sprzedaż

L 62 / 64

M 57 / 59

przemysł 9,6zł

- cały czas góra

ps.

- a co nie można, można

hm... będzie się działo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9,60 zł. 1kg. za wolny wybieg za mało ww. kosztuje w UE 2,3 euro za kilogram ekologia kosztuje 3,3 euro za kilogram klatka od 14,11,2017 r.1.65 centów średnia cena czyli 46 gr. L nie będziecie nam wmawiać wysokich cen ,kilkanaście firm już jest wyeliminowanych z rynku czach.farm. i inni przy cenach pana jajczarek to jest porażka ? Jajek na święta nie zabraknie ///, nie przy tych cenach detalicznych????? 20-22zl.wytłaczanka jaj.Mam fajnych dostawców zarabiają beda sie rozwija wybudują odchowalnie,kopią sobie paszowozy,zmodernizują kurniki na 1-pl ,wejdę w ekologie,dokupią ziemi ,kupią nowe ciężarówki,. My handlowcy bez jednej kury tez zarabiamy ,,to jest hazard i gra ekonomiczna podnoście dokąd sie da tra la la niech kapela jajczana gra ,jak happysad-- ,,Szczęśliwi i Smutni ,,.,,np,wszystko jedno?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od poniedziałku u mnie leci:

XL-0,64

L-0,60

M-0,55

I bez żadnych promocji dla tzw. stałych. Takie czasy, że towar trzeba szanować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak czytam teksty tego przygłupa że ''będę musiał oDebra1ć co mi należne '' weź się nierobie do roboty a nie hodowcy chcesz zabrać . Postaw sobie kurnik będziesz miał jaja za darmo !!! Koledzy hodowcy przyjdzie jeszcze moment przed świętami że przybraknie jaja , nie litować się nad takimi golić po 5gr więcej .

Ps. magazyny na zero wszędzie , każdy chce aby mu coś odłożyć ale z czego .

przygłupa sobie w domu poszukaj, pracuje po 16h na dobe i nic nie chce zabrac ani tobie ani moim dostawcom tylko przytrzymac cene i jak juz komus zabrac to klientom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Misiu8, ja też ładując w fermę kilka mln zł. zarobiłem mniej niż planowałem. Ty masz szczęście, bo jak sam napisałeś, nie dołożyłeś. My mieliśmy pecha, bo niejeden z nas dołożył i to sporo.

Idąc Twoim tokiem pokrętnego myślenia- my wcale nie doimy odbiorców, my odbieramy, co nasze.

Tak, jak pisałem wcześniej, chcesz się uniezależnić od dostawców- wystarczy postawić sobie kurnik. Nic trudnego. Nie musi być przecież duży. Żeby mieć 3 palety jaj dziennie wystarczy Ci jakieś 3 mln wkładu. Będziesz miał wtedy jajka za darmo. I będziesz mógł je wtedy rozprowadzać po 20 gr. albo, jeśli będzie wola Twoja taka- nawet jeszcze taniej. Zobaczysz, jakie kokosy będziesz wtedy kosił.

Póki co kurnika jednak nie masz i musisz się liczyć z tym, że jajko do świąt nie stanieje.

ja juz skonczylem marudzenia. raz dolozymy wy, raz my i pewnie tak bedzie sie dzialo jeszcze nie raz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja juz skonczylem marudzenia. raz dolozymy wy, raz my i pewnie tak bedzie sie dzialo jeszcze nie raz

kurczak21 taka prosba juz po raz ktorys- pisz ladnie i skladnie to moze bedziemy czytac co tam masz do przekazania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moja sprzedaż

L 62 / 64

M 57 / 59

przemysł 9,6zł

- cały czas góra

ps.

- a co nie można, można

hm... będzie się działo

Czy Ty kolego troszkę nie przesadzasz ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
moja sprzedaż

L 62 / 64

M 57 / 59

przemysł 9,6zł

- cały czas góra

ps.

- a co nie można, można

hm... będzie się działo

Czy Ty kolego troszkę nie przesadzasz ?

pzdr

1PL ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cena na jaja może się utrzymać jeszcze dość długo (finprolil + ptasia grypa + brak odszkodowań za salcie + rezygnacja przetwórcó i sieci z jaj klatkowych)

https://finanse.wp.pl/dlaczego-jaja-tak-drozeja-polacy-moga-zniechecic-sie-do-jajecznicy-6188860012783233a

a więc Panowie handlarze, nie marudzić i się nie denerwować ino podnosić w detalu, cena jeżeli spadnie to tylko do poziomów z bogatszych krajów UE. I to nie mówię na złość Wam, ale dla Waszego dobra - im wcześniej sobie poukładacie rynek wg. podwyższonych stawek, tym więcej zyskacie. A że kilku klientów przejdzie do konkurencji, no cóż handel na tym polega. Producenci wiedzą, że jak teraz nie podniosą to ceny za półprodukty do produkcji i obsługę ich w przyszłości zjedzą. A dla Was też chyba korzystniej jak jest wybór spośród wielu dostawców niż od kilku największych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
cena na jaja może się utrzymać jeszcze dość długo (finprolil + ptasia grypa + brak odszkodowań za salcie + rezygnacja przetwórcó i sieci z jaj klatkowych)

https://finanse.wp.pl/dlaczego-jaja-tak-drozeja-polacy-moga-zniechecic-sie-do-jajecznicy-6188860012783233a

a więc Panowie handlarze, nie marudzić i się nie denerwować ino podnosić w detalu, cena jeżeli spadnie to tylko do poziomów z bogatszych krajów UE. I to nie mówię na złość Wam, ale dla Waszego dobra - im wcześniej sobie poukładacie rynek wg. podwyższonych stawek, tym więcej zyskacie. A że kilku klientów przejdzie do konkurencji, no cóż handel na tym polega. Producenci wiedzą, że jak teraz nie podniosą to ceny za półprodukty do produkcji i obsługę ich w przyszłości zjedzą. A dla Was też chyba korzystniej jak jest wybór spośród wielu dostawców niż od kilku największych.

ty tandeta.ludzie w Polsce nie zarabiają jak na zachodzie oni juz w detalu płaczą jak jest po 70gr.a ty każesz płacić biedakom po 1zł.za jajo weź walnij baranka w ścianę.wiem że rynek dyktuje cenę.ale daj pan spokój i mnie nie (słowo zostało usunięte)!cena dla co najmniej dla ponad połowy społeczeństwa jest już. Absurdalna.L-52 jak w temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ty tandeta.ludzie w Polsce nie zarabiają jak na zachodzie oni juz w detalu płaczą jak jest po 70gr.a ty każesz płacić biedakom po 1zł.za jajo weź walnij baranka w ścianę.wiem że rynek dyktuje cenę.ale daj pan spokój i mnie nie (słowo zostało usunięte)!cena dla co najmniej dla ponad połowy społeczeństwa jest już. Absurdalna.L-52 jak w temacie

tutaj place ludzi mają najmniejsze znaczenie, patrz ceny elektroniki, produktów chemicznych, spożywczych w krajach zachodnich- niejednokrotnie wychodzimy drożej, co jest tańsze to prawie wyłącznie ceny usług

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutaj place ludzi mają najmniejsze znaczenie, patrz ceny elektroniki, produktów chemicznych, spożywczych w krajach zachodnich- niejednokrotnie wychodzimy drożej, co jest tańsze to prawie wyłącznie ceny usług

ale polacy to ludzie z tradycją z kurą na podwórku i że jajo tanie.bo u nas nie bylo lcd labetow.etc nie tam mentalność jestesmy za biedni kiedy my tą jerope dogonimy oj kiedy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy mam wolny wybieg dla wybrednych handlarzy ale ceny ...typu 55 gr za M i 60 gr za L to u mnie były normą przed podwyżka wiec poniżej to ... proszę nie zawracać gitary oferty na priv limitowana ilość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi