Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

DUBEL dlaczego ty tego nie podajesz ?

 

L 50-52 gr

M 46-48 gr

 

To są ceny dla stałych 8-18 palet po 10800 szt

 

A ty po co opuszczasz skoro masz puste magazyny, zresztą u ciebie zawsze jest pusto i 2 gr do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo w takim razie wszyscy zanizaja i klamia, ale tutaj macie ich prawie z imienia i nazwiska i tydzien temu tez zanizali:

 

https://www.topagrar.pl/notowania/drob-i-jaja/

 

do sądu z nimi !!!

 

Oprócz Pana A. Czachorowskiego żaden przykład, są więksi gracze, na nich trzeba się wzorować.

Cena na przyszły tydzień..

 

L 52

M 47

- płaczą ale płacą

 

akurat nie mówiłem o Czachorze, bo on podał cenę ostatni raz 26.10

 

- po pierwsze, mniej trochę szacunku dla tego Pana, bo nie jesteś z nim na TY i nie będziesz..

- po drugie cenę jaką napisał w październiku widocznie nie obniżył, trzyma do tej pory, nie pisze głupot tak ty, i inni

 

to, że ty mu zaglądasz mocno do ..... nie znaczy, że inni tak robią

 

i skąd wiesz, że nie jest to mój dobry koleś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mis trzym się bo obsiadły cie hieny nienasycone!

 

l -0,49

m -0,45

s -0,38

 

 

 

srakam jak kura na tych krzykaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

od miesiaca zreszta ciagniecie co 5 sec temat ze pustki, 2gr do gory bla bla bla.

...

 

misio8 jesteś w błędzie. Od kiedy czytam te forum to magazyny zawsze były puste. Jaja prosto spod kury jakimś dziwnym trafem teleportują się od razu na półki sklepowe. Nie irytuj się, bo to nie ma sensu. Za chwilę sytuacja przechyli się na drugą stronę... Trzeba przeczekać.

 

 

ahahaha co racja to racja

 

 

ja się nie irytuję- tłumaczę tylko głąbom kapuścianym, że:

 

1. to oni piszą 2gr w górę już już już !!!

2. to oni zawsze bastują to, że ja napisałem za ile kupuję- pasuje tylko jak piszę więcej niż oni sprzedają

3. znam większość tych robaczków i tylko na forum są takie kozaki

4. NIGDY NIE PISAŁEM OPSZUCZAĆ OPUSZCZAĆ więc nie wiem skąd taki najazd w moim kierunku

5. tzn wiem- część z tych robaczków jest tak skąpo mądra, że twierdzi iż:

jeśli misio8 napisze 2 gr mniej od nich to cały rynek zrobi jak misio8 napisał

 

no śmiech na sali.

 

z tego całego ambarasu na forum jest 4 dużych producentów- dwóch się udziela często, a dwóch raz na ruski rok. reszta to skrzynkowcy co też by chcieli bentla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i Opuściłem z 0,55 na 0,52 ALE CO ZAROBIŁEM TO MOJEEEE

 

 

jak to ???? przecież w góre magazyny na 0 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z takimi cenami to zakład pakowania zawiezie taniej

 

Tak to zawieź, jak do tej pory, osoby z którymi handluję, maja przynajmniej 10gr. wyższe ceny na jajku. Piszecie bzdury i tyle.

 

A co do Pana który podawał ceny M - 45gr. i L 48gr. to poproszę po parę palet

 

 

co salcia wjechala i braki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i Opuściłem z 0,55 na 0,52 ALE CO ZAROBIŁEM TO MOJEEEE

 

Tylko że tacy jak ty, pierwsi będą uciekać w panice z ceną w dół i wtedy ja więcej zarobie, bo nie będzie u mnie towar zalegał, a to potrwa dłużej niż kilka tygodni

 

I to tacy jak ty wtedy będą psuć cenę byle by pozbyć się towaru, i to dlatego tak nie nawidzisz handlarzy, bo nie raz byłeś na ich łasce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przepychajcie się bo jak to czytają wasi odbiorcy detaliczni to sadzą ze ta branża jest zdominowana przez (słowo zostało usunięte)

Wracając do tematu korekta jest już faktem 7.1 do 7.6 za kilo przemysł zwalnia

Proszę sobie przeliczyć

To jest fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z takimi cenami to zakład pakowania zawiezie taniej

 

Tak to zawieź, jak do tej pory, osoby z którymi handluję, maja przynajmniej 10gr. wyższe ceny na jajku. Piszecie bzdury i tyle.

 

A co do Pana który podawał ceny M - 45gr. i L 48gr. to poproszę po parę palet

 

 

co salcia wjechala i braki ?

 

Widzę, ze się cieszysz z czyjegoś nieszczęścia co?

 

Idź pilnować 8 interesów.... bajkopisarzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z takimi cenami to zakład pakowania zawiezie taniej

 

Tak to zawieź, jak do tej pory, osoby z którymi handluję, maja przynajmniej 10gr. wyższe ceny na jajku. Piszecie bzdury i tyle.

 

A co do Pana który podawał ceny M - 45gr. i L 48gr. to poproszę po parę palet

 

 

co salcia wjechala i braki ?

 

Widzę, ze się cieszysz z czyjegoś nieszczęścia co?

 

Idź pilnować 8 interesów.... bajkopisarzu

 

 

 

nie- nie cieszy mnie to i współczuję choć na język cisną się inne słowa za to unoszenie się.

obnażam właśnie komu i dlaczego brakuje towaru.

 

jak są następni chętni to mogę dorzucić kilka newsów i wieści.

 

 

 

co do innych interesów to wolę mieć nawet 100 innych interesów niż chodzić do pracy, a po pracy udawać wielkiego producenta przedsiębiorcę i (słowo zostało usunięte) kocopoly 3 po 3 i udawać że to ode mnie zależy cena- a niestety tak wygląda połowa tego forum.

 

MAGICZNAKURKA- sure ? może jednak do góry ?

za 2 tyg przemysł całkiem stop i będą ceny szły o zeta do góry bo tajemnicza :D:D FARMERKA ma takie życzenie.

 

koledzy producenci- nigdy mnie nie interesowała Wasza cena. Jak jajka będą za 10PLN to mi lotto, kto ma kasę ten będzie dalej sprzedawał, a biedak już nie dołoży i wyleci z rynku co mi na rękę.

 

fakt, na początku się obruszyłem tylko dlatego, że moi dostawcy przez 3 tygodnie zagrali ze mną jakbym wczoraj zaczął z nimi handlować,

a jak to powiedział mój przedmówca- nie raz im dupsko ratowałem, choć wcale nie musiałem. nie raz przewinąłem towar na 0,005PLN żeby tylko im pomóc. i w tym momencie faktycznie się zagotowałem. pokiwałem palcem powiedziałem, że choćbym jutro miał zrezygnować i płacic 20gr więcej to tak zrobię. nie lubię wypominać, ale niestety niektórym trzeba.

 

chwilowo też bałem się o rynek, bo takiej sytuacji nie było nawet przy wymianie klatek.

 

 

dawno mi jednak przeszło i jeszcze raz podkreślę- nie karzę wam opuszczać a tym bardziej przez podanie przeze mnie ceny rynek się nie zmieni

 

ja po prostu piszę co się dzieje u mnie. raz płaciłem więcej, teraz mniej niż inni i w mojej ocenie nie ma tutaj nic nadzwyczajnego i nie ma się czym podniecać.

 

 

ponadto gdyby każdy z was był taki cwany lis i chciał zawsze zarabiać kasę, a nie dokładać i obsmarowywać handlarzy to miałby swoją dystrybucję, kierowców, samochody itp. itd. i kasę na okrętkę, bo przeto handlarze wiecznie zarabiają kokosy

 

w większości przypadków niestety jest to tak, że producent robi podjazd na sklep z (słowo zostało usunięte) ceną, a za chwilę przestaje wozić, bo za mało kasy, bo ptasia grypa, bo kury na ubój i brak nowego wstawienia i milion innych przykładów.

w międzyczasie (słowo zostało usunięte) mój interes, nastawienie do klienta jajek itp.

ile razy moi ludzie donosili: facet nie chce nowego dostawcy jajek, bo im nie ufa.

cały widz polega na tym, żeby dowozić towar i na tym zarabiać, a nie pokazywać że można dołożyć.

 

a teraz uwaga hit na weeken: cena na fv z tego tygodnia za 1440szt. w gastronomii 0,30 netto/szt. !!!! złożyłem ofertę na M 0,58 i zobaczymy

 

zastanawiam się dlaczego ci co dokladaja nie usmiechna sie od razu do biedronki i im za darmo nie zawiozą- przynajmniej super skala i można się chwalić, że jestem kozak, bo do dyskontu dostarczam

 

 

co do wypowiedzi chyba Demirugac lub Yoyo (jeśli nie to przepraszam)- rozumiem, że fermy zwłaszcza dbające o jakość i serwis muszą ponosić duże nakłady inwestycyjne, ale kilka mln za kilka palet dziennie to chyba przesada ?

 

poza tym tak po koleżeńsku chciałem zapytać- to nie lepiej za te melony wejść w inny biznes ? który nie będzie wymagał dokładania, da lepszą i szybszą stopę zwrotu i mniej się ubrudzisz, bo umówmy się jajka, a zwłaszcza ich produkcja to nie je praca w biurowcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie nie przepychajcie się bo jak to czytają wasi odbiorcy detaliczni to sadzą ze ta branża jest zdominowana przez (słowo zostało usunięte)

Wracając do tematu korekta jest już faktem 7.1 do 7.6 za kilo przemysł zwalnia

Proszę sobie przeliczyć

To jest fakt

 

warto dodać, że teraz przemysł płaci inaczej niż zazwyczaj- więcej niż detal, bo trudniej uzbierać 28 palet jednego sortu niż po 3 w mixie dla małych handlarzyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do DUBLA handlarzyka.

Ja sprzedaje zawsze jak najwyżej czy dołek czy górka

Ps. Zawsze 2 gr wyżej przeważnie od poniedziałku

 

 

Pomylił byś się gdybyś prawdę napisał

 

P.S. Zawsze masz najwyższe ceny bo bzdury piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z takimi cenami to zakład pakowania zawiezie taniej

 

Tak to zawieź, jak do tej pory, osoby z którymi handluję, maja przynajmniej 10gr. wyższe ceny na jajku. Piszecie bzdury i tyle.

 

A co do Pana który podawał ceny M - 45gr. i L 48gr. to poproszę po parę palet

 

 

co salcia wjechala i braki ?

 

Widzę, ze się cieszysz z czyjegoś nieszczęścia co?

 

Idź pilnować 8 interesów.... bajkopisarzu

 

 

 

nie- nie cieszy mnie to i współczuję choć na język cisną się inne słowa za to unoszenie się.

obnażam właśnie komu i dlaczego brakuje towaru.

 

jak są następni chętni to mogę dorzucić kilka newsów i wieści.

 

 

 

co do innych interesów to wolę mieć nawet 100 innych interesów niż chodzić do pracy, a po pracy udawać wielkiego producenta przedsiębiorcę i (słowo zostało usunięte) kocopoly 3 po 3 i udawać że to ode mnie zależy cena- a niestety tak wygląda połowa tego forum.

 

MAGICZNAKURKA- sure ? może jednak do góry ?

za 2 tyg przemysł całkiem stop i będą ceny szły o zeta do góry bo tajemnicza :D:D FARMERKA ma takie życzenie.

 

koledzy producenci- nigdy mnie nie interesowała Wasza cena. Jak jajka będą za 10PLN to mi lotto, kto ma kasę ten będzie dalej sprzedawał, a biedak już nie dołoży i wyleci z rynku co mi na rękę.

 

fakt, na początku się obruszyłem tylko dlatego, że moi dostawcy przez 3 tygodnie zagrali ze mną jakbym wczoraj zaczął z nimi handlować,

a jak to powiedział mój przedmówca- nie raz im dupsko ratowałem, choć wcale nie musiałem. nie raz przewinąłem towar na 0,005PLN żeby tylko im pomóc. i w tym momencie faktycznie się zagotowałem. pokiwałem palcem powiedziałem, że choćbym jutro miał zrezygnować i płacic 20gr więcej to tak zrobię. nie lubię wypominać, ale niestety niektórym trzeba.

 

chwilowo też bałem się o rynek, bo takiej sytuacji nie było nawet przy wymianie klatek.

 

 

dawno mi jednak przeszło i jeszcze raz podkreślę- nie karzę wam opuszczać a tym bardziej przez podanie przeze mnie ceny rynek się nie zmieni

 

ja po prostu piszę co się dzieje u mnie. raz płaciłem więcej, teraz mniej niż inni i w mojej ocenie nie ma tutaj nic nadzwyczajnego i nie ma się czym podniecać.

 

 

ponadto gdyby każdy z was był taki cwany lis i chciał zawsze zarabiać kasę, a nie dokładać i obsmarowywać handlarzy to miałby swoją dystrybucję, kierowców, samochody itp. itd. i kasę na okrętkę, bo przeto handlarze wiecznie zarabiają kokosy

 

w większości przypadków niestety jest to tak, że producent robi podjazd na sklep z (słowo zostało usunięte) ceną, a za chwilę przestaje wozić, bo za mało kasy, bo ptasia grypa, bo kury na ubój i brak nowego wstawienia i milion innych przykładów.

w międzyczasie (słowo zostało usunięte) mój interes, nastawienie do klienta jajek itp.

ile razy moi ludzie donosili: facet nie chce nowego dostawcy jajek, bo im nie ufa.

cały widz polega na tym, żeby dowozić towar i na tym zarabiać, a nie pokazywać że można dołożyć.

 

a teraz uwaga hit na weeken: cena na fv z tego tygodnia za 1440szt. w gastronomii 0,30 netto/szt. !!!! złożyłem ofertę na M 0,58 i zobaczymy

 

zastanawiam się dlaczego ci co dokladaja nie usmiechna sie od razu do biedronki i im za darmo nie zawiozą- przynajmniej super skala i można się chwalić, że jestem kozak, bo do dyskontu dostarczam

 

 

co do wypowiedzi chyba Demirugac lub Yoyo (jeśli nie to przepraszam)- rozumiem, że fermy zwłaszcza dbające o jakość i serwis muszą ponosić duże nakłady inwestycyjne, ale kilka mln za kilka palet dziennie to chyba przesada ?

 

poza tym tak po koleżeńsku chciałem zapytać- to nie lepiej za te melony wejść w inny biznes ? który nie będzie wymagał dokładania, da lepszą i szybszą stopę zwrotu i mniej się ubrudzisz, bo umówmy się jajka, a zwłaszcza ich produkcja to nie je praca w biurowcu

 

Jak masz poinwestowane i pozamrażane kilkanaście-kilkadziesiąt baniek w budynkach, wyposażeniu, dodatkowo kredyty na głowie. To nie, nie możesz zrezygnować. Nawet nie możesz zmienić typu hodowli bo wyposażenie i kubatura budynków jest dość specyficzna. Ja mogę prowadzić i inny rodzaj biznesu, z resztą wielu to robi, pieniądze które teraz zarabiamy inwestujemy w zupełnie co innego... Niektórzy siedzą w tej branży od pokoleń... więc siła przyzwyczajenia. My nie mamy takiej mobilności w kierunku produkcji. Flotą busów można przewozić towary różne, można i "marchewkę" samochód łatwiej sprzedać niż fermę wyspecjalizowaną w jednym kierunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie misiu, to co pisałem to nie jest przesada... budynek na 40 tys. + wyposażenie będzie kosztować około 3 mln. Dodatkowo stado +/- 500 tys. co najmniej wymieniane co 1,5 roku średnio. Tak to REALNIE wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie misiu, to co pisałem to nie jest przesada... budynek na 40 tys. + wyposażenie będzie kosztować około 3 mln. Dodatkowo stado +/- 500 tys. co najmniej wymieniane co 1,5 roku średnio. Tak to REALNIE wygląda.

 

 

a jeśli mowa o zakupie budynku to ok zgodzę się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie misiu, to co pisałem to nie jest przesada... budynek na 40 tys. + wyposażenie będzie kosztować około 3 mln. Dodatkowo stado +/- 500 tys. co najmniej wymieniane co 1,5 roku średnio. Tak to REALNIE wygląda.

 

 

a jeśli mowa o zakupie budynku to ok zgodzę się

 

 

ok, wcześniejsza odpowiedź również do mnie trafia i masz rację. w waszym przypadku (czyt. tych co inwestują, a nie mają sklepane stodoły z resztek boazerii) ciężko wyjść z biznesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do DUBLA handlarzyka.

Ja sprzedaje zawsze jak najwyżej czy dołek czy górka

Ps. Zawsze 2 gr wyżej przeważnie od poniedziałku

 

 

Pomylił byś się gdybyś prawdę napisał

 

P.S. Zawsze masz najwyższe ceny bo bzdury piszesz

 

Co ty na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie towaru-ja sie dyskonty reszta stoi i czeka,no to sobie poczeka? przy cenie biedronki i lidl 6.50 L M-5.99 towar schodzi tam gdzie jest lepsza cena RESZTA DALEJ BEDZIE CZEKAŁA, nie będzie cudownego olśnienia i zrywu w handlu my już o tym wiemy,to sa ostatnie wasze wysokie ceny,za tydzień nie będzie zamówień,takich jakie panowie sobie życzą,i na pewno nie w tych cenach. Zakłady pak .maja zapasy jaj zakupione z wysokich cen ,NIE PRZECZEKACIE TEGO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie towaru-ja sie dyskonty reszta stoi i czeka,no to sobie poczeka? przy cenie biedronki i lidl 6.50 L M-5.99 towar schodzi tam gdzie jest lepsza cena RESZTA DALEJ BEDZIE CZEKAŁA, nie będzie cudownego olśnienia i zrywu w handlu my już o tym wiemy,to sa ostatnie wasze wysokie ceny,za tydzień nie będzie zamówień,takich jakie panowie sobie życzą,i na pewno nie w tych cenach. Zakłady pak .maja zapasy jaj zakupione z wysokich cen ,NIE PRZECZEKACIE TEGO?

Kurde, widzę, że traktujecie sytuację na rynku jako jakiegoś rodzaju konkurencję między sobą a producentami. Tak, cieszymy się z wyższej ceny, ale mamy do tego prawo. Inwestowaliśmy niemałe pieniądze z nadzieją na zarobki, a nie ciągłe balansowanie na granicy zysku i straty.

Gdyby nie Ci "źli i okropni" producenci, ich zapał, ryzyko przez nich ponoszone i wiara w lepsze cenny, to Ty nie miałbyś dzisiaj tego biznesu, który prowadzisz. Szanuj producentów, bo to ONI produkują towar, którym handlujesz. No chyba, że jesteś pewien, że ich nie potrzebujesz.

 

W dalszym ciągu masz problem z interpunkcją. Poczytaj sobie o znakach zapytania, kropkach, przecinkach i dużych literach. Ciężko się czyta, to co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie towaru-ja sie dyskonty reszta stoi i czeka,no to sobie poczeka? przy cenie biedronki i lidl 6.50 L M-5.99 towar schodzi tam gdzie jest lepsza cena RESZTA DALEJ BEDZIE CZEKAŁA, nie będzie cudownego olśnienia i zrywu w handlu my już o tym wiemy,to sa ostatnie wasze wysokie ceny,za tydzień nie będzie zamówień,takich jakie panowie sobie życzą,i na pewno nie w tych cenach. Zakłady pak .maja zapasy jaj zakupione z wysokich cen ,NIE PRZECZEKACIE TEGO?

Kurde, widzę, że traktujecie sytuację na rynku jako jakiegoś rodzaju konkurencję między sobą a producentami. Tak, cieszymy się z wyższej ceny, ale mamy do tego prawo. Inwestowaliśmy niemałe pieniądze z nadzieją na zarobki, a nie ciągłe balansowanie na granicy zysku i straty.

Gdyby nie Ci "źli i okropni" producenci, ich zapał, ryzyko przez nich ponoszone i wiara w lepsze cenny, to Ty nie miałbyś dzisiaj tego biznesu, który prowadzisz. Szanuj producentów, bo to ONI produkują towar, którym handlujesz. No chyba, że jesteś pewien, że ich nie potrzebujesz.

 

W dalszym ciągu masz problem z interpunkcją. Poczytaj sobie o znakach zapytania, kropkach, przecinkach i dużych literach. Ciężko się czyta, to co piszesz.

 

 

A ty Kolego zawrze todżymójerz zasat ordografj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Kolego zawrze todżymójerz zasat ordografj

Oczywiście, że nie !

Robie błędy, jak rzadko kto, ale to, co wypisuje kurczak21 nie da się w ogóle czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od poniedziałku 2 grosze w dół, inaczej nie biorę. Kto ma towar, niech poczeka. Drożej już nie będzie - jedyna możliwa zmiana, to korekta w dół. Jak ceny? Ktoś już wyrwał taniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...