Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Przekroczenie magicznej różnicy 0,08 gr między detalem (cena półkowa netto) a produkcją zawsze wywołuje ostre jazdy. Także życzę wielu handlowcom szczęścia w Nowym Roku... Jeśli będziecie dalej obniżać cenę, to liczcie się z nagłym wzrostem konkurencji. Obecne obniżanie jest na siłę ! Bo jak nie podzwonię to MAX co może zalegać to 4-5 dniowa produkcja. To jest całe g. bo przemysł nie ruszył. Czyli 60-70% światowego rynku jaj. 2/3 ferm wycięło, wycina lub przepierza... produkcji ubywa. W 2 tygodnie to się rozejdzie.

BTW, też chyba sobie flotę powiększę.

 

Dubel ja miałem bardzo wysoką cenę u siebie i uwierz mi to nie ja ją obniżam... a z nazwisk podawać nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę sznowac cenę,takie życzenie na nowy rok 2018 ,ale cenę ustaliły już magazyny centralne największych sieci w Polsce i w UE Lidl ,Biedronka ktoś ma jakieś info ile płaci biedra ,to porównam z moimi ,lub inne sieci Niemcy proponują cenę 0,90 za 1kg. nie bardzo to już pasuje ?jak sa tu cwaniaki to niech dadzą info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym 2018 roku, wszystkim forumowiczom składam życzenia mnóstwa sukcesów w biznesie. Hodowcom życzę co NAJMNIEJ 30 groszy za najtańsze jajko przez okrągły rok, handlującym stabilnych cen, a wszystkim wspólnie wysokich cen w detalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W nowym 2018 roku, wszystkim forumowiczom składam życzenia mnóstwa sukcesów w biznesie. Hodowcom życzę co NAJMNIEJ 30 groszy za najtańsze jajko przez okrągły rok, handlującym stabilnych cen, a wszystkim wspólnie wysokich cen w detalu.

również dołączam się do życzeń

 

Patrze na tabelki i ten rok był trochę podobny do 2014 jeśli chodzi o zbyt, zaś następny 2015 był kiepski. Bądźmy jednak dobrej myśli i niech nadchodzący rok będzie dobry i dla hodowców i dla handlowców .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szampansk_qxsahns.jpg

 

 

 

Ja również chciałbym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia na nowy rok. Życzę Wam wszystkim bez wyjątku spełnienia marzeń, zwłaszcza tych malutkich, codziennych, drobnych, bo diabeł tkwi w szczegółach. Ale także te głęboko skryte, do których czasami wracacie myślami niech się choć w części spełnią

Do tego życzę Wam otwartych umysłów, dużej dawki uśmiechu, a o resztę musicie zadbać sami

Jajczarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wy jednak jesteście barany. Myślicie że ktoś wypuszcza kury zimą? Przepisy mówią jasno raz na 3 miesiace trzeba wypuścić.

 

posłuchaj gostku, jeśli się kupuje na palety, to ile trzeba mieć tych kur w kurniku, a hektarów wolnego wybiegu

 

A kto ci powiedział, że na palecie mają być jaja z jedną datą zniesienia? A według

wetgiw.gov.pl/ w Polsce są kurniki 1PL o pojemności nawet 94890 szt. nieuku.

W tym kraju hektarów nie brakuje. Brakuje natomiast chętnych aby z tym coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...większość handlowców jest na kontraktach, wiec jajo musi kupić.

 

Ha, ha... "Większość" mnie rozbawiła. Ta większość handlowców to pięciu czy dziesięciu w skali kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Jeśli będziecie dalej obniżać cenę, to liczcie się z nagłym wzrostem konkurencji...

 

Jak tu już ktoś pisał ?: "Nie strasz bo się zesrasz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...większość handlowców jest na kontraktach, wiec jajo musi kupić.

 

Ha, ha... "Większość" mnie rozbawiła. Ta większość handlowców to pięciu czy dziesięciu w skali kraju?

 

napewno nie jesteś w śród nich.

ps.

ledwo te zaropiałe ślipia otworzył i juz szuka zaczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już oficjalne Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wprowadzenia „Krajowego programu zwalczania niektórych serotypów Salmonella w stadach kur niosek gatunku Gallus gallus” na 2018 r.

 

Czytałem, analizowałem i nazwałbym to "Krajowym programem szerzenia salmonelli oraz wykańczania krajowych producentów jaj".

 

Nie sprawdziły się zapowiedzi o mniejszej ilości kontroli. Wręcz przeciwnie.

Sprawdziły się za to zapowiedzi o braku odszkodowań.

 

Witamy w nowej rzeczywistości. Rok 2018 będzie rokiem likwidacji przez rząd polskiego drobiarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoyo możesz wrzucić link do tego rozporządzenia ?

pzdr

Mam to rozporządzenie w formie PDF. Z chęcią bym go wrzucił na forum, ale nie wiem, jak to zrobić. Ciekawe jest to, że ogłoszone będzie 5 stycznia, a obowiązuje od pierwszego stycznia 2018r. !!!

 

Macie to rozporządzenie w wykazie rozporządzeń do publikacji :https://www.rcl.gov.pl/wykaz/

 

Wpiszcie w wyszukiwanej frazie "salmonel" i Wam wyskoczy. Oczywiście sam tytuł rozporządzenia z datą jego publikacji. Wygląda na to, że Ministerstwo bardzo się go wstydzi, bo jakoś trudno znaleźć jego treść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoyo możesz wrzucić link do tego rozporządzenia ?

pzdr

Mam to rozporządzenie w formie PDF. Z chęcią bym go wrzucił na forum, ale nie wiem, jak to zrobić. Ciekawe jest to, że ogłoszone będzie 5 stycznia, a obowiązuje od pierwszego stycznia 2018r. !!!

 

Macie to rozporządzenie w wykazie rozporządzeń do publikacji :https://www.rcl.gov.pl/wykaz/

 

Wpiszcie w wyszukiwanej frazie "salmonel" i Wam wyskoczy. Oczywiście sam tytuł rozporządzenia z datą jego publikacji. Wygląda na to, że Ministerstwo bardzo się go wstydzi, bo jakoś trudno znaleźć jego treść.

 

Działać będzie standardowo tj. jak do tej pory. To nie pierwszy już raz kiedy jest łamana zasada prawna nie działania prawa wstecz. Z tym że praktycznie nigdy się nie wydarzyło żeby znaleziono Salke przed ogłoszeniem programu, z czego nasuwa się wniosek iż samo ogłoszenie programu wywołuje wysyp jej przypadków. (żart).

Yoyo ja to jakiś czas temu sprawdzałem, co prawda projekt i bardzo pobieżnie wynikało jednak z niego że nie będzie "rutynowych" kontroli z powiatów. A ciężar badania spadnie na fermy. Siądę może wieczorem i poszperam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz dnia ani godziny ....

 

"W ramach nadzoru sprawowanego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej nad działalnością nadzorowaną określoną w art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt pracownikom tej Inspekcji, jak również osobom wyznaczonym do wykonywania w jej imieniu określonych zadań, przysługuje prawo przeprowadzenia w każdym czasie kontroli w zakresie spełnienia przez podmioty nadzorowane wymagań weterynaryjnych. Uprawnienia kontrolne, oprócz prawa wstępu na teren prowadzenia przez podmiot działalności nadzorowanej, obejmują, zgodnie z art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej, także prawo do nieodpłatnego pobierania próbek do badań oraz żądania pisemnych lub ustnych informacji w zakresie objętym przedmiotem kontroli, w tym okazywania i udostępniania dokumentów lub danych informatycznych związanych z tą kontrolą."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znasz dnia ani godziny ....

 

"W ramach nadzoru sprawowanego przez organy Inspekcji Weterynaryjnej nad działalnością nadzorowaną określoną w art. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt pracownikom tej Inspekcji, jak również osobom wyznaczonym do wykonywania w jej imieniu określonych zadań, przysługuje prawo przeprowadzenia w każdym czasie kontroli w zakresie spełnienia przez podmioty nadzorowane wymagań weterynaryjnych. Uprawnienia kontrolne, oprócz prawa wstępu na teren prowadzenia przez podmiot działalności nadzorowanej, obejmują, zgodnie z art. 19 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej, także prawo do nieodpłatnego pobierania próbek do badań oraz żądania pisemnych lub ustnych informacji w zakresie objętym przedmiotem kontroli, w tym okazywania i udostępniania dokumentów lub danych informatycznych związanych z tą kontrolą."

 

Spokojnie, właśnie mi się wydawało że wprowadzili obligatoryjność. A to oznacza - badamy jak mamy pieniądze i czas. A ASF wydoił ich do cna w budżecie nie ma środków puki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, bez paniki, nie ma środków nie ma salmonelli, były środki była salmonella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla forumowiczów z obydwóch stron barykady !

 

Jakie ceny u Państwa na ten tydzień ?

 

U mnie dzisiejsza dostawa:

XL-0,40

L- 0,33

M- 0,30

 

ale gdzie nie dzwonię to każdy ma inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Salci to nikt nie będzie produkował w niskich cenach bo jak zwykle hodowca ponosi całe ryzyko , i jak trafi go salcia to po nim, a handlarz bierze czyste pieniądze bez ryzyka i jeszcze większość kredytuje się u hodowcy.

Ps. wiem wiem zaraz będą wyzwiska i takie tam ot cała prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...