Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowym roku

panowie wy tu gadu gadu a cenki nadzień 04.01.2018

 

1a-0.26

1b-0,24

2a-0,22

2b-0,20

netto

Buhaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym roku

panowie wy tu gadu gadu a cenki nadzień 04.01.2018

 

1a-0.26

1b-0,24

2a-0,22

2b-0,20

netto

Buhaha

zapomniał dodac ze takie ceny były 2 lata temu.zatrzymał się biedny krul .dobrze ze za marzenia nie karają.bo wiesz jaki by był wyrok Nie podkrecajcie pajaca bo tylko dolewacie oliwy.do tych cen przynajmniej 10👍 trzeba dodac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w nowym roku

panowie wy tu gadu gadu a cenki nadzień 04.01.2018

 

1a-0.26

1b-0,24

2a-0,22

2b-0,20

netto

 

popatrz, wczoraj brał i nie doszedł jeszcze do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły tydzień już mam więcej zamówień, telefony dzwonią... zaczyna się powoli handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przyszły tydzień już mam więcej zamówień, telefony dzwonią... zaczyna się powoli handel.

W detalu ruch już się zaczął. Aż sam jestem baaardzo zdziwiony.

 

Ceny w hurcie podane przez Jajczarka jak najbardziej prawdziwe. Dziwne jest to, że

miesiąc temu szukali małego, a teraz dzwonią po duże jajko. A takiego niestety nie mam. U mnie część starszych kur (te od dużych jaj) poszła na odpoczynek (wieczny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ruch w detalu dużo lepszy niż w grudniu.

zobaczymy co to będzie.

IIa 0,28

Ib 0,3

Ia 0,33

Magazyn naprawde na zero

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głodne hieny ciągną w dół ile się tylko da, szukają sierotów, nie powiem gdyż znajdują takich na których można się pożywić. Słyszałem o bardzo niskich cenach, miałem też propozycję... ale nic z tego, odeszli głodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głodne hieny ciągną w dół ile się tylko da, szukają sierotów, nie powiem gdyż znajdują takich na których można się pożywić. Słyszałem o bardzo niskich cenach, miałem też propozycję... ale nic z tego, odeszli głodni

 

A skąd takie przekonanie, że jak ich nie nakarmisz to będą głodni chodzić? Nie na Tobie zaczyna i nie na Tobie świat się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Nie mam niczego do ukrycia i nic mi nie grozi, więc nie obawiam się, że będą na mnie pisać...

 

Daj człowieka a paragraf się znajdzie. A tak naprawdę wstajesz rano i jeszcze nie wiesz, że jesteś przestępcą i oby się nikt z nas o tym nie przekonał. Czego sobie i wszystkim życzę.

Jest jeszcze inna starsza sentencja, którą pewnie wszyscy znają: " Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem."

'

Są jeszcze starsze jak "Nie rób bliźniemu co tobie nie miłe" tylko, że ja tak jak powtarzałem nie mam nic do ukrycia i nie boję się żadnych kontroli, więc żadna z powyższych nie jest tutaj aktualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przyszły tydzień już mam więcej zamówień, telefony dzwonią... zaczyna się powoli handel.

 

 

i to są w miarę realne ceny. królkur nie pajacuj z tym cenami bo bzdury piszesz, za tyle to stłuczki na cukiernie moi koledzy podają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L 31-33

M 27-28

tak płacą mi starzy odbiorcy z którymi się współpracuje lata.

 

w sensie o te ceny mi chodziło.

 

 

i znowu przepowiednia misia się sprawdziła 2 z przodu w styczniu.

 

teraz powiem wam co dalej

 

za 2 tygodnie delikatnie do gory, na wielkanoc L ok 0,35, ale pozniej do pazdziernika dramat dla producentow L-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i uważam, że w pierwszym półroczu salcia i brak odszkodowan nie przelozy sie na cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przyszły tydzień już mam więcej zamówień, telefony dzwonią... zaczyna się powoli handel.

 

 

i to są w miarę realne ceny. królkur nie pajacuj z tym cenami bo bzdury piszesz, za tyle to stłuczki na cukiernie moi koledzy podają

 

Akurat stłuczki na chwilę obecną sprzedaję drożej niż kupuję całe.

Ceny jakie proponują producenci:

1A - 0,30

1B - 0,28

2A - 0,25

Ale jeszcze czekam... Bo ciągle mają magazyny puste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajeczny - no co ty . Przecież zaraz święta wielkanocne . 2 gr do góry od poniedziałku

 

Ciekawe czy mówisz o tych magazynach o których ja myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież zaraz święta wielkanocne
ano właśnie i nie wiedzieć czemu producenci się tak dajecie handlarzom omotać (to nie do Pana, Panie synuś, bez obrazy). Nie było jakichś wyraźnych przesłanek do obniżania cen. Do Wielkanocy można by było utrzymać ceny, ale poniektórzy są zbyt płochliwi lub też zbyt dużo produkują, aby godziwie sprzedać. A coniektorzy handlarze myśląc o zysku potrafią zabić w ciągu tygodnia swój wypracowany często latami rynek. Już dwóch mi się takich trafiło- jeden wrócił po miesiącu, a drugi powiedział wprost, nigdy więcej ukraińskich jajek nawet jakby za darmo dawali więc coś w tym musi być. Fakt, że się cenię i tam gdzie kupią obecnie po 30 to u mnie muszą dać drugie tyle.

 

U mnie ceny bez zmian i zbyt jest. Na magazynie coś jest ale starczy na kilka dni ledwo. Ktoś tutaj mówił, że jak przed świętami był zbyt na małe to teraz potrzeba dużych. Idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po każdych świetach jest tydzień kołowrotu ale już zaczął się normalny handel , bez paniki 2 tygodnie i może być odbicie na eksporcie 10gr różnicy , zaczęliśmy ostro wywozić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po każdych świetach jest tydzień kołowrotu ale już zaczął się normalny handel , bez paniki 2 tygodnie i może być odbicie na eksporcie 10gr różnicy , zaczęliśmy ostro wywozić .

Szkoda, że hodowcy muszą liczyć na eksport, bo handlarze w kraju nie dają warunków do godziwego zarobku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po każdych świetach jest tydzień kołowrotu ale już zaczął się normalny handel , bez paniki 2 tygodnie i może być odbicie na eksporcie 10gr różnicy , zaczęliśmy ostro wywozić .

Szkoda, że hodowcy muszą liczyć na eksport, bo handlarze w kraju nie dają warunków do godziwego zarobku.

 

 

Kolego 30 groszy za jajo niegodziwe, to ile byś chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po każdych świetach jest tydzień kołowrotu ale już zaczął się normalny handel , bez paniki 2 tygodnie i może być odbicie na eksporcie 10gr różnicy , zaczęliśmy ostro wywozić .

Szkoda, że hodowcy muszą liczyć na eksport, bo handlarze w kraju nie dają warunków do godziwego zarobku.

 

 

Kolego 30 groszy za jajo niegodziwe, to ile byś chciał

30 groszy to nie jest mój zarobek.

A ile Ty masz na jajku ? Płacisz 30 groszy a wstawiasz po 50-60 groszy.

 

Po co inwestować grube miliony w produkcje aby zgarniać grosze, skoro można zainwestować kilkukrotnie mniej i zarabiać duuużo więcej na handlu. I o ile mniejsze ryzyko. I stres mniejszy.

Tak to wygląda Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po każdych świetach jest tydzień kołowrotu ale już zaczął się normalny handel , bez paniki 2 tygodnie i może być odbicie na eksporcie 10gr różnicy , zaczęliśmy ostro wywozić .

Szkoda, że hodowcy muszą liczyć na eksport, bo handlarze w kraju nie dają warunków do godziwego zarobku.

 

 

Kolego 30 groszy za jajo niegodziwe, to ile byś chciał

30 groszy to nie jest mój zarobek.

A ile Ty masz na jajku ? Płacisz 30 groszy a wstawiasz po 50-60 groszy.

 

Po co inwestować grube miliony w produkcje aby zgarniać grosze, skoro można zainwestować kilkukrotnie mniej i zarabiać duuużo więcej na handlu. I o ile mniejsze ryzyko. I stres mniejszy.

Tak to wygląda Panowie.

 

 

Czy 30 gr za jajo przy dzisiejszych kosztach produkcyjnych to dla Ciebie za mało,

to ile powinno kosztować jajo u producenta żeby był dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...