Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

misio ty tak lubisz sam ze sobą pisać ?

najbardziej siedzę zalogowany, robię przelewy i żeby nie dostać oczopląsów od tych cyferek popisuję.

korzystam bardzo dużo z komunikatorów i ciężko jest mi się przestawić, że to forum, powinienem napisać post i zniknąć na miesiąc albo jak mi zaraz napiszą na zawsze

ale jakaś interakcja jednak pomiędzy mną a innymi jednak jest, już nie gadaj- patrz na lesia i ffermiarza

Ja to z Toba zamykam temat,

nie piszę ze sprzedawczykami co informują całą Polskę że u kokgoś salcia.

p.s.

przelewy i cyferki gówniażu to Ty masz w mażeniach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coś pięknego. Widzę, że ceny jaj lecą cały czas w dół. W przeciągu kilku miesięcy powinny dobić do 0.05 gr. za M. Z całego serca tego życzę hodowcom. Pazerność nigdy nie popłaca.

Ja już od kilku miesięcy nie handluję jajkami. Kosmiczne ceny z października mnie załatwiły. Dlatego dobrze, że teraz karta się odwraca. Znajomi handlarze mówią, że nie będzie dla was żadnej litości. Wielu takich jak ja hurtowników padło, a ci co przetrwali tą karuzelę cenową sobie teraz odbiją. Wkrótce oddacie z nawiązką wszystko co zarobililiście.

Z chwilą gdy cena jaja spadnie mocno poniżej opłacalności, wielu będzie wolało ubić lub zagazować stado.

Nikt nie będzie chciał powtórzyć błędów sprzed 2 lat.

i tak w koło macieju... raz ostro do góry, raz ostro w dół... bilans jest podobny, ale kazdy na siebie syczy, krzywo patrzy itp.

chciałem jeszcze Tobie za tą MOBĘ się zrewanżować DEMI i powiem, że po wielu latach obserwacji, użytkowania różnych sprzętów firma MOBA to nic nadzwyczajnego poza ceną, a od mycia mam ludzi- racja nawet nie wiem jak się to robi A MASZ !

Jak to klasyk jeden powiedział: "Władzy raz zdobytej, nie oddamy nigdy" a przynajmniej ja, nie zamierzam dokładać takich kwot znowu. Taniej wyjdzie odchowanie stada. Tym bardziej, że mam pospłacane, jak każdy praktycznie...

Każdy ma praktycznie od tego ludzi Misiu... Nie zmienia to faktu, że liczą sobie słono za te swoje usługi.

Ja mam porównanie na różnych maszynach też... MOBA jest najmniej kłopotliwa, takie mam przynajmniej doświadczenia. Niektórzy są wielbicielami Stalkata, nie wiem ja słyszałem o nim różne już opinie.

Wielu sobie ostrzy ząbki na OMNIE no, ale jest bajońsko droga

Krąży taka pogłoska że tych co nie stać na MOBE zawsze będą na nią narzekać (mowa o maszynach)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisze przedsiębiorca będziecie padać jak kawki bo hodowca sam wyprodukuje i sam sprzeda

Ps. Na wiosnę powstaje kilka pakowni i grup producentów które odbiorą handlarzom sieci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Holandii od dawna już nie ma sporów między tymi, co towar rozwożą, a tymi co go produkują. Ba, powiem więcej- ci co produkują, oddają towar tym co wożą CAŁKIEM ZA DARMO !

Wiecie dlaczego ?

Tam pakownie funkcjonują na zasadzie spółdzielni non profit, których członkami/właścicielami są producenci. Po odliczeniu kosztów funkcjonowania, cały zysk z ich działalności (handlu), dzielony jest proporcjonalnie pomiędzy hodowców.

Tam hodowców nie interesuje, po ile towar może oDebra1ć od nich łaskawie szanowny Pan Misio8. Tam hodowców interesują ceny w detalu- bo to są ceny, w jakich de facto sprzedają cały swój towar.

Myślę, że powoli i my się nauczymy takiego handlu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
misio ty tak lubisz sam ze sobą pisać ?

najbardziej siedzę zalogowany, robię przelewy i żeby nie dostać oczopląsów od tych cyferek popisuję.

korzystam bardzo dużo z komunikatorów i ciężko jest mi się przestawić, że to forum, powinienem napisać post i zniknąć na miesiąc albo jak mi zaraz napiszą na zawsze

ale jakaś interakcja jednak pomiędzy mną a innymi jednak jest, już nie gadaj- patrz na lesia i ffermiarza

Ja to z Toba zamykam temat,

nie piszę ze sprzedawczykami co informują całą Polskę że u kokgoś salcia.

p.s.

przelewy i cyferki gówniażu to Ty masz w mażeniach

ić do ćkoły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Coś pięknego. Widzę, że ceny jaj lecą cały czas w dół. W przeciągu kilku miesięcy powinny dobić do 0.05 gr. za M. Z całego serca tego życzę hodowcom. Pazerność nigdy nie popłaca.

Ja już od kilku miesięcy nie handluję jajkami. Kosmiczne ceny z października mnie załatwiły. Dlatego dobrze, że teraz karta się odwraca. Znajomi handlarze mówią, że nie będzie dla was żadnej litości. Wielu takich jak ja hurtowników padło, a ci co przetrwali tą karuzelę cenową sobie teraz odbiją. Wkrótce oddacie z nawiązką wszystko co zarobililiście.

Z chwilą gdy cena jaja spadnie mocno poniżej opłacalności, wielu będzie wolało ubić lub zagazować stado.

i tak w koło macieju... raz ostro do góry, raz ostro w dół... bilans jest podobny, ale kazdy na siebie syczy, krzywo patrzy itp.

chciałem jeszcze Tobie za tą MOBĘ się zrewanżować DEMI i powiem, że po wielu latach obserwacji, użytkowania różnych sprzętów firma MOBA to nic nadzwyczajnego poza ceną, a od mycia mam ludzi- racja nawet nie wiem jak się to robi A MASZ !

Jak to klasyk jeden powiedział: "Władzy raz zdobytej, nie oddamy nigdy" a przynajmniej ja, nie zamierzam dokładać takich kwot znowu. Taniej wyjdzie odchowanie stada. Tym bardziej, że mam pospłacane, jak każdy praktycznie...

Każdy ma praktycznie od tego ludzi Misiu... Nie zmienia to faktu, że liczą sobie słono za te swoje usługi.

Ja mam porównanie na różnych maszynach też... MOBA jest najmniej kłopotliwa, takie mam przynajmniej doświadczenia. Niektórzy są wielbicielami Stalkata, nie wiem ja słyszałem o nim różne już opinie.

Wielu sobie ostrzy ząbki na OMNIE no, ale jest bajońsko droga

to też pewnie trochę jak z autami

"Krąży taka pogłoska że tych co nie stać na MOBE zawsze będą na nią narzekać (mowa o maszynach)

"

DOBRE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W Holandii od dawna już nie ma sporów między tymi, co towar rozwożą, a tymi co go produkują. Ba, powiem więcej- ci co produkują, oddają towar tym co wożą CAŁKIEM ZA DARMO !

Wiecie dlaczego ?

Tam pakownie funkcjonują na zasadzie spółdzielni non profit, których członkami/właścicielami są producenci. Po odliczeniu kosztów funkcjonowania, cały zysk z ich działalności (handlu), dzielony jest proporcjonalnie pomiędzy hodowców.

Tam hodowców nie interesuje, po ile towar może oDebra1ć od nich łaskawie szanowny Pan Misio8. Tam hodowców interesują ceny w detalu- bo to są ceny, w jakich de facto sprzedają cały swój towar.

Myślę, że powoli i my się nauczymy takiego handlu.

może i będziemy szli tą drogą, ale sorki do Holandii i ich kultury biznesu brakuje nam milion lat świetlnych. do możliwości jakie ma Holandia drugie tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

analogiczna sytuacja z polityką i reformami w Polsce, bo w Niemczech tak jest w Holandii tak jest.. i działa.

niestety u nas wiele rzeczy nie zagra w ten sposób, bo inne połączone kwestie są często bardzo odmienne, czasami nawet z poprzedniej epoki.

dlaczego u nas zus nie kosztuje tyle co w GB ?

bo nie byłby nawet bankrutem tylko w ogóle by go nie było.

moi pracownicy też zawsze głośno mówią ile tam i siam się zarabia na co zawsze z przekąsem odpowiadam- to idź. jakoś żaden nie poszedł

nie można zatem patrzeć, że tam tak jest to tutaj też tak będzie

Holandia jest zupełnie innym rynkiem, nie ma np. tylu sklepów, cukierni, horeca itp. ludzi 20-30mln mniej, więc przez to mogą sobie pozwolić na taką formę prowadzenia biznesu. Poza tym tam większość szanuje siebie i pieniądze, a my przeciwnie i choćby z tego względu nie uda się ominąć pośredników, którzy wysadzają producenta jego jajkiem z jego punktów, a takich historii to już dziesiątki słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok koniec z wywodami

Na piątek:

XL-0,31

L-0,27

M-0,25

S-0,15

netto przy 28 paletach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Handlarze zostaną przynajmniej jakaś część , bo mi jest taki potrzebny aby wywiózł mi tłuczkę i używaną wytłaczankę z pakowni i kilka innych bo do tego szkoda mi moich aut i czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Handlarze zostaną przynajmniej jakaś część , bo mi jest taki potrzebny aby wywiózł mi tłuczkę i używaną wytłaczankę z pakowni i kilka innych bo do tego szkoda mi moich aut i czasu

ty to zawsze palniesz

ceny opuść !

podjazdy non stop, nie wierzę, że się uchowasz z tymi cenkami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktoś coś może napisać o cenach za kremowe jajka przy kilku- kilkunastu paletach?

ja płacę 0,40 za L

wszędzie braki takiego jajka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Szukam stałego dojścia do jajek, potrzebuję tygodniowo teraz około 5.000 a od marca 20.000 albo i lepiej.

Najlepiej L - 1 zero , 1 A i 2 A

w miarę niedaleko od Trojmiasta.

kontakt na e-mail bio3miasto@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okolice Radomia

jaja w skorupce kremowej 30 skrzyń/tyg.

L - 0.45gr/szt.

M - 0.40gr/szt

telef. 797 734 188

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
to ja odkupie po te 40 gr bo płacę wyżej i braki

no ja też nie mam tego właśnie za dużo, a propozycje mam wyżej i chciałem zapytać. czyli faktycznie lipton krem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli sporo osób robi nieznaki, zielononóżki i ekologie skoro cena tak wysoka za krem- innego wyjścia nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja też nie mam tego właśnie za dużo, a propozycje mam wyżej i chciałem zapytać. czyli faktycznie lipton krem

- CO to znaczy " Nieznaki "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no a co to może znaczyć ? nie znakowane, bez pieczątek, golasy itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież połowa Polski handluje takimi nieznakami... W czym problem?

Ludzie podobno wolą nieznaki bo myślą, że są bio a te z pieczątkami, że są z Ferm...

Nie zmienisz tego prędzej anizeli przez dwa-trzy pokolenia.

no a co to może znaczyć ? nie znakowane, bez pieczątek, golasy itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmienisz.. bardziej rygorystycznymi przepisami i karami 5000 + za obrót takim towarem... nikomu jednak nie zależy na likwidacji tego procederu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ramach relaksu:

nczas.com/wiadomosci/afryka/policja-poszukuje-mezczyzny-ktory-probowal-dokonac-gwaltu-rozpoznacie-go-po-przegryzionym-penisie/

Proponuje wszystkim spuścić z tonu w następnym tygodniu koniec z spadkami cen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam.

Szukam stałego dojścia do jajek, potrzebuję tygodniowo teraz około 5.000 a od marca 20.000 albo i lepiej.

Najlepiej L - 1 zero , 1 A i 2 A

w miarę niedaleko od Trojmiasta.

kontakt na e-mail bio3miasto@wp.pl

chcesz tym ludzi potruć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie co się dzieje, o tej godzinie dwa telefony za jajem?

- pierwsze co, to pytanie... Panie M....ku tylko żeby były świeże, bo my żeśmy się już napaśli tymi tanimi przedświątecznymi jajami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...

Co za bzdury. Ciekawe czym kredyty spłacą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi