Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jestem tu nowy i bardzo sporo interesowałem sie tym tematem kupna jaja i sprzedazy dalej ale nie bardzo wiem od czego zacząć, mogłby ktos mnie troche nakierowac ? z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do jajkujeod87 on cię nauczy jak kupić jajo po 20 gr a później sprzedać po 40 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczyłby mi zysk 5 gr na szt tylko wtedy musiałbym sprzedac wieksze ilosc, a z odbiorców jest troche ciezko znalezc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DUBEL jak tam podniosłeś już bo ja nadal M po 0,27 na eksport szykuję

 

Chyba na nowej europalexie bez wymiany, zgrzewki z deklem, karton zbiorczy z nadrukiem i 1B 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DUBEL jak tam podniosłeś już bo ja nadal M po 0,27 na eksport szykuję

 

Jesteś żałosny i nie umiesz czytać że zrozumieniem. Ja napisałem, że na pewno ta cena nie będzie stała do 15 sierpnia w przeciwieństwie do tego co ty napisałeś, Dodałem też że cena trochę odbije do końca miesiąca. A do końca miesiąca jeszcze tydzień więc możesz napisać o co ci chodzi ???

 

A co do tego co ty piszesz to raz sprzedajesz do hurtu po 27, raz na export, a za chwile napiszesz, że po tyle gonisz w detalu, a po za tym to jajczorek napisał, że sprzedawał M-21 a teraz płacą M-22 to chyba jest drożej czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wy macie tak niskie ceny jaj, u mnie w okolicy od producenta chów sciółkowy jajo 0,34 gr sztuka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty słuchaj co ta elita wypisuje odnośnie cen. Co jeden to mądrzejszy i całym rokiem kupuje jajo o kilka groszy taniej niż jest cena rynkowa. Jak chciałem kupić jajo nawet podałem swoj numer to dwaj Kozacy schowali główki w piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeden mądrala wypisuje cenę za L krem ze on kupuje po 26 gr , jak czytam takie głupoty to aż ze śmiechu nie mogę wyrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jaka cena za jajko sciólkowe l/m za sztuke jest rozsadna zeby kupic i sprzedac drozej ... bo ja juz nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubel co mnie obchodzi co piszesz pod innymi nickami pytałem ciebie czy podniosłeś cenę i jakie ceny są , bo nigdy nie podajesz cen tylko się mnie czepiasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak się pyta jakie ceny to byście użyczyli wiedzy i się podzielili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopak się pyta jakie ceny to byście użyczyli wiedzy i się podzielili
czekam na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopak się pyta jakie ceny to byście użyczyli wiedzy i się podzielili
czekam na to

 

Na pewno nie spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopak się pyta jakie ceny to byście użyczyli wiedzy i się podzielili
czekam na to

 

Na pewno nie spadnie.

dalej nie wiem jakie są haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jeden mądrala wypisuje cenę za L krem ze on kupuje po 26 gr , jak czytam takie głupoty to aż ze śmiechu nie mogę wyrobić

 

To teraz odwróć sytuację i jeśli naprawdę po tyle kupował to jak bardzo on teraz nie może ze śmiechu wyrobić, że tak przepłacałeś. Bo jeśli dotyczy to okresu, w którym to pisał to raczej z nim się zgodzę. No i nie ukrywam, że również się uśmiechnąłem, że nie wszyscy w tak dobrej cenie kupują... I bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj tutaj to co jeden lepszy koza jest tamten się chwali że tak tanio kupuje jajka to chciałem od niego kupić 0,04 zł by miał marży to według ciebie małą każdy dużo gada A w rzeczywistości sprzedaje skrzynkę na dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jaka cena za jajko sciólkowe l/m za sztuke jest rozsadna zeby kupic i sprzedac drozej ... bo ja juz nie rozumiem.

rozsądnie jest kupić drogo a sprzedać tanio , wszystko też zależy od obracanej ilości... Nikt o zdrowych zmysłach nie sprzeda małej ilości jaj handlarzowi poniżej pułapu załóżmy 30 groszy/M, 35 groszy/L (nawet jak taki odbiorca weźmie milion jaj, po palecie co 3 dni). Przy obrocie na tiry (cyrograf na miesiąc minimum i deklaracja odbioru np. tira tygodniowo, co jest i tak małą liczbą przy cenie zakupu) to byłoby o 5-10 groszy taniej pewnie. A sprzedaż też zależy gdzie- do wybijalni trzeba będzie przy powyższych cenach skupu obecnie dopłacić , przy małych punktach zysk będzie mizerny (spore koszty rozwozu np., a odbiorców mało w czasie epidemii), przy handlu na targowisku detalicznie ściółka idzie rożnie ale średnio to 55groszy/M, 65gr/L, jak ma się wyrobiony rynek i pewny towar to można sprzedawać i 10groszy drożej bo i tak kupią ludzie, koszyki zaś mają ceny od 80gr/M, 1zł/L (część z nich to podrabiana klatka lub ściółka, jakieś 10% to jaja swojskie).

 

Nikt nie powie na poważnie jaka cena za jajo jest rozsądna. Dla każdego to będzie inaczej. U mnie będzie to minimum 40-50 groszy przy kupnie, u Pana W. lub innego co kury upycha gdzie popadnie to będzie pewnie 20 groszy. Przy sprzedaży to raczej limitu górnego nie ma, zależy od rynku, posiadanego towaru i sposobu dystrybucji.

To że komuś wystarczy 5 groszy na sztuce zysku to kompletnie chyba nie wie jak to działa, tym bardziej jak tak mówi na początku działalności. Czasem się dołoży to 5 groszy do sztuki a czasem uzyska i 30groszy na sztuce. A im dłużej będziemy prowadzić interes tym więcej będziemy chcieli z niego zgarnąć i tym łatwiej będzie to zrobić (wyrobiony rynek, optymalizacje kosztów, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dubel co mnie obchodzi co piszesz pod innymi nickami pytałem ciebie czy podniosłeś cenę i jakie ceny są , bo nigdy nie podajesz cen tylko się mnie czepiasz .

 

Ty naprawdę jesteś zdrowo jeb....Po pierwsze powiedz mi gdzie ty pytałeś po ile ja sprzedaje ????? Po drugie, ja pisze ceny jak jajo drożeje, to jest chyba zrozumiałe może nie dla ciebie, ale na pewno dla reszty.

Po trzecie ty napisałeś że cena jaja nie ruszy do 15 sierpnia, a ja się z tym nie zgadzam. Czas to pokaże, ponadto napisałem że lekka korekta nastąpi do końca miesiąca i dalej tak twierdze. Zresztą już widać małe ożywienie, ale nie będę podawał cen i pisał zagadnień niekorzystnych dla producentów. A czy ty możesz napisać konkretnie o co ci chodzi ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...