Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

patrząc po tym co się dzieje to może do świąt kosztować 1zł, wcale w to nie wątpię. Ja tylko mówię jak zareaguje rynek, bo w tej chwili rynek kwitnie między hodowcami i handlarzami, a detal to zupełnie inna historia. Ja przeżucam teraz więcej jaja pomiędzy fermami a niżeli kiedykolwiek indziej. Tak jest łatwiej bo każdy zna ceny i nie marudzi natomiast piekarnie, cateringi i inne rowery płaczą aż łzy po plecach spływają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaj_pol uważam tak samo, jednak hodowcy nie potrafią wyciągnąć wniosków i skoro dokładali przez dwa lata to teraz jajo po 1,5. Tylko że swoimi niemądrymi posunięńciami zabiją rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaj_pol uważam tak samo, jednak hodowcy nie potrafią wyciągnąć wniosków i skoro dokładali przez dwa lata to teraz jajo po 1,5. Tylko że swoimi niemądrymi posunięńciami zabiją rynek.

 

co do tego ze zabija rynek to napewno ale wtedy kto im bedzie odbieral jajka? przy takiej cenie niech zapomna sprzedaz spadnie im tez o polowe.. a po drugie niech mi nikt nie mowi ze dokladali do interesu oni zawsze na swoje wyjda.. niby skad by mieli siano na fury takie jakimi sie woza ktore wymieniaja co chwile.. z nikad sie nie biora.. fakt wiadome jajka sa potrzebne ale kazdy przy takiej cenie bedzie kupno ograniczal do minimum.. to i my do minimum ograniczymy kupno i wtedy moze sie obudza.. mam nadzieje ze jacys madrzy PRODUCENCI czytaja wypowiedzi hurtownikow i mysla logicznie i zastanowia sie nad ta niebotyczna cena jaka winduja miedzy soba.. bo przyjdzie czas ze i oni zaplacza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że My Hodowcy dokładaliśmy do jaj przez ok 1,5 roku!!! Nikt się nie litował nad nami!Przepisy weszły jakie weszły i jajko musi zdrożeć ale uważam, że cena 0,50zł to jest już dobra cena dla wszystkich i powinna zostać na takim lub troche wyższym poziomie. Wszystko drożeje a jajka od 10 lat nigdy nie przekroczyły 35 groszy więc proszę się nie dziwić, że wkońcu poszły do góry! U nas cena za 1A wynosi 0,48 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FERMAJAJ piszesz bzdury i tyle. Chciałbyś mieć na stałe marżę 100% W jakim Ty świecie żyjesz??? Taka sytuacja utrzyma się góra pół roku, bo odchowalnie już jadą pełną parą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka że My Hodowcy dokładaliśmy do jaj przez ok 1,5 roku!!! Nikt się nie litował nad nami!Przepisy weszły jakie weszły i jajko musi zdrożeć ale uważam, że cena 0,50zł to jest już dobra cena dla wszystkich i powinna zostać na takim lub troche wyższym poziomie. Wszystko drożeje a jajka od 10 lat nigdy nie przekroczyły 35 groszy więc proszę się nie dziwić, że wkońcu poszły do góry! U nas cena za 1A wynosi 0,48 zł

 

powiedzmy sobie szczerze kto by ciagnal interes jesli musialby przez poltora roku do niego dokladac takie pieniadze jak wy probujecie przedstawic.. i widze ze nie rozumiecie tego ze to jest granica oplacalnosci dla nas i w momencie kiedy nam sie nie bedzie oplacac to wam jajko tez nie bedzie schodzic i co wtedy zrobicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuja nawet 0.52 za l w hurcie- detal stoi

 

detal stanie, hurt stanie, a wy bedziecie sie rzucac jajami miedzy soba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy się komuś podoba, czy nie to i tak jaja będą drożeć. 50 procent stad jest w wieku emerytalnym.Następczyń nie ma!!! Nawet jak by były to nie ma dla nich lokum! Zestresowanym proponuję grzędę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaj-pol kolego stanie,cena spadnie moze dzis moze za rok-ale wyobraz sobie ze skoro umowy zostana podpisane na poziomie 7zl za 1kg to cena juz nie spadnie do 10-15groszy... moze sie cofnie ale i tak to bedzie zbyt drogi towar zeby sie nim rzucać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akcja pośmiejmy sie razem

 

przed chwila mialem telefon zeby placic nawet 60gr za 1a---w przyszlym tygodniu na tym jajku podobno jeszcze bedzie mozna dobrze zarobic

daje do myslenia????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy hodowcy, jak już będzieci urządzać tę bitwę na jaja to dajcie znać wcześniej, zostawię sobie paletę aromatycznych jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60gr L -pod tym to chyba nawet ja sie nie podpisuje choć czasami lubie przeplacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro jajo ma tak strasznie i w nieskończoność drożeć, to po co podpisywać umowę na 7 zł. kg, skoro w takim tępie za miesiąc można wyciągnąć przynajmniej dwa razy tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie kolokwialnie ze beda sie rzucac.. wiadomo ze nie ale tez beda im zalegac na magazynach.. z usmiechem na buzi patrze na pierwsze wpisy w tym temacie i ceny jaj sprzed 6 lat mysle jednak ze powinni sie wszyscy zastanowic nad ta cena i radykalnie pomyslec bo naprawde nie bedzie za wesolo i dla nas i dla nich.. dlatego mili PRODUCENCI zastanowcie sie lepiej nad bezsensownym windowaniem cen.. powinnismy wszyscy dojsc do jakiegos porozumienia zeby nie przesadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bolec obyś miał racje.....módlmy się!!!! Może modlitwa nam pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak jajko dojdzie do 1zl w sklepie czyli wkladka 30zl to kobieta pojdzie,kupi 3kg miesa 3kg ziemiakow i jedzenia na tydzien a nie na 2 sniadania dla 4osobowej rodziny paranoja,

 

Ps niech dzis premier da nam choc na czesciowa refundacje jajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to cena już nie ma znaczenia bo towar jest przewartościowany ,czy cena będzie 50 czy 70 groszy to zbyt jeśli chodzi o detal będzie kiepski .

 

Cena w gore , a sorty jak były minimalne tak są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację kolego PROMIX, towaru nie ma i tyle, a ciągłe podwyższanie odbije się tylko na popycie, a chyba na tym nie zależy producentom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka że My Hodowcy dokładaliśmy do jaj przez ok 1,5 roku!!! Nikt się nie litował nad nami!Przepisy weszły jakie weszły i jajko musi zdrożeć ale uważam, że cena 0,50zł to jest już dobra cena dla wszystkich i powinna zostać na takim lub troche wyższym poziomie. Wszystko drożeje a jajka od 10 lat nigdy nie przekroczyły 35 groszy więc proszę się nie dziwić, że wkońcu poszły do góry! U nas cena za 1A wynosi 0,48 zł

 

powiedzmy sobie szczerze kto by ciagnal interes jesli musialby przez poltora roku do niego dokladac takie pieniadze jak wy probujecie przedstawic.. i widze ze nie rozumiecie tego ze to jest granica oplacalnosci dla nas i w momencie kiedy nam sie nie bedzie oplacac to wam jajko tez nie bedzie schodzic i co wtedy zrobicie?

 

Zastanów się Baranie jeden z drugim co piszesz!! Kto by ciągnął?? Odpowiedź jest taka - TEN CO CAŁE ŻYCIE BUDOWAŁ i TWORZYŁ WŁASNA FIRMĘ, jeśli tego nie rozumiesz to znaczy, że masz ograniczone myślenie IQ50?? Pewnie za dobrze Ci i za dużo zarabiasz HURTOWNIKU!!!!!Role się odwaracają tyle Ci powiem

 

Do BOLEC - żyję w pop....POLSCE a co za tym idzie UNI!!! wszyscy pójdą z torbami przez te Rządy!!! szkoda dyskutować

 

Rynek pokaże co będzie i tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego FERMAJAJ nie jestesmy tu po to aby jedne z drugim sie obrazal wiec sobie daruj takie wyzwiska..

nie polemizuje na temat Twojego IQ bo mnie to nie interesuje.

W obecnej chwili interesuje mnie cena jajka jaka windujecie i to ze wszyscy powinnismy sie zastanowic nad tym zebysmy mieli zbyt na nie bo jeszcze raz powtarzam co zrobicie jak jaja beda wam zalegac na magazynach.. a kurze niesttey nie powiesz nie znos jaj bo mam nadmiar..

powinniscie wszyscy zastanowic sie nad cena i ustabilizowac ja na przyzwoitym poziomie..

Bo tak jak koleha BigEggs napisal kobieta bedzie wolala zrobic zakupy na tydzien dla calej rodziny na obiad niz kupic 30jaj. wiec bierzcie tez to pod uwage.

Pozdrawiam tych wszystkich biednych i uciemiezonych producentow ktorzy zarabiali marne pieniazki na jajkach. heh smiechu warte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli źle coś policzę bo nie mam kurnika (na szczęście)

Koszt produkcji ok 0.25 gr

 

musi zdrożeć ale uważam, że cena 0,50zł to jest już dobra cena dla wszystkich i powinna zostać na takim lub trochę wyższym poziomie.

 

czyli zysk 0,25 gr na sztuce ?:)

 

czyli mając nie duza produkcje 70tys jaj dziennie czysty zysk netto

każdy potrafi wyliczyć dzienny jak i roczny.

 

Pisząc to jestem pewny ze taka cena przez 8-10 miesięcy doprowadzi do powstania w ciągu 2 lat nowych korników i to w ilości jakiej jeszcze nie widzieliśmy .

Nie wiem jaki jest pełny koszt uruchomienia takiej produkcji ale chyba nie przekracza rocznego zysku przy tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego FERMAJAJ, nie wiem czemu tak się zagotowałeś, my chcemy tylko zwrócić uwagę na to że cena nie jest racjonalna, tak samo jak 9 gr, nie było ceną tylko jałmużną. Dlatego trzeba by się zastanowić jak tego uniknąć w przyszłości, bo sytuacja jaka jest teraz spowoduje poraz kolejny nadprodukcję, która i mi nie leżała ze względu na wojny podjazdowe na "moim" terenie.

LOVE AND PEACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli zaczyna brakować kasy ,jak nie będzie gotówki,to nie kupie jaj tu się zaczyna problem ,KASA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli zaczyna brakować kasy ,jak nie będzie gotówki,to nie kupie jaj tu się zaczyna problem ,KASA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...