Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Bolec a jak myslisz dlaczego sie gotuja?

 

bo zaczynamy sie buntowac co do tego skandaliczngo windowania cen.. a jeden z drugim nie pomysla o tym ze bedzie nadprodukcja nie beda mieli zbytu i ciekawe co wtedy zrobia.. my poprostu chcemy sie jakos dogadac.. a to ze nie widza oni tego ze skorzystaja na tym wszyscy producent sprzeda my sprzedamy detal sprzeda klient bedzie zadowolony ze w przyzwoitej cenie kupi. a nie po 7-8zl 10 jajek. taka prawda.

 

nie dosc ze zarabiali dobre pieniadze to teraz beda zarabiac zaje*** pieniadze i jeden z drugim jeszcze beda narzekac ze im malo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powoli zaczyna brakować kasy ,jak nie będzie gotówki,to nie kupie jaj tu się zaczyna problem ,KASA

 

swieta racja w tamtym tygodniu kupiles 30 dajmy na to skrzyn za 3 tysiace a w tym tyg prawie dwa razy wiecej.. i gdzie tu logika skad mamy brac na to pieniadze!!??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie o co sie drapiecie, przez 1,5 roku my hodowcy dokładaliśmy 15gr do jaja, teraz musimy mieć 30gr żeby wyjść na swoje - co w tym dziwnego to nie z naszej winy ze do takich parodii dochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o mnie to na tych górkach to zarabiam i to dobrze, mam wielu trzeźwo myślących hodowców i jak patrzę na cen z forum to aż nie wierzę że można tyle płacić. U mnie na chwilę obecną marża ok 8 groszy także bardzo dobrze. Pilnuję płatnościi także jest ok. Ale tak jak już pisałem, martwi mnie zbyt w detalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaj_pol w banku ten problem rozwiażesz, oni tylko czekają

 

jaki Ty madry jestes a kto pozniej za mnie zaplaci jak nie bede mial z czego?

Ty mi dasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest paranoja.Producent przywozi jaja w jeden punkt i ma wszystko w dupie.To my handlarze wykłócamy się i tłumaczymy się na sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZERWAŁEM WSZYSTKIE UMOWY, ZAPŁACĘ KARE ,ODSKOCZĘ OD PEWNEJ SIECI ZA MIESIĄC SPŁACĘ LIZINGI ZOSTAWIĘ COŚ TAM MAŁY HURT DOBRY DETAL I PRZECZEKAM,ZA PARĘ MIESIĘCY ZNOWU BĘDĘ ZDOBYWAŁ RYNEK UWIELBIAM TO,SZKODA MI 3MLN. ZŁOTYCH, KTO TEGO NIE ZROBI TO SIĘ WYKRWAWI CENA L 10SZT DO DYSTRYBUCJI 6ZL. NARZAZIE TO JEST CENA ZAPOROWA, ZA 2 MIESIĄCE NOWE PRZETARGI NOWE UMOWY,PRODUCENCI NIE SA ZASOBNI W GOTÓWKĘ JAK I ZAKŁADY PAKOWANIA KTOŚ TU SZYBKO PĘKNIE ,STRACH I STRES MA WIELKIE OCZY PO DWÓCH STRONACH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcież w końcu koledzy pośrednicy, że sami napędzacie cenę.

Jak każdemu wiadomo kury jest 20 % mniej. Hodowca zawozi do pośrednika, a inny hodowca od niego kupuje bo ma braki. Kółeczko się samo napędza. Czy to takie dziwnę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprawcie mnie jeśli źle coś policzę bo nie mam kurnika (na szczęście)

Koszt produkcji ok 0.25 gr

 

musi zdrożeć ale uważam, że cena 0,50zł to jest już dobra cena dla wszystkich i powinna zostać na takim lub trochę wyższym poziomie.

 

czyli zysk 0,25 gr na sztuce ?:)

 

czyli mając nie duza produkcje 70tys jaj dziennie czysty zysk netto

każdy potrafi wyliczyć dzienny jak i roczny.

 

Pisząc to jestem pewny ze taka cena przez 8-10 miesięcy doprowadzi do powstania w ciągu 2 lat nowych korników i to w ilości jakiej jeszcze nie widzieliśmy . Popatz,popatrz!!!! 70000*0,25*365dni=6,387,500zł

Nie wiem jaki jest pełny koszt uruchomienia takiej produkcji ale chyba nie przekracza rocznego zysku przy tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprawcie mnie jeśli źle coś policzę bo nie mam kurnika (na szczęście)

Koszt produkcji ok 0.25 gr

 

musi zdrożeć ale uważam, że cena 0,50zł to jest już dobra cena dla wszystkich i powinna zostać na takim lub trochę wyższym poziomie.

 

czyli zysk 0,25 gr na sztuce ?:)

 

czyli mając nie duza produkcje 70tys jaj dziennie czysty zysk netto

każdy potrafi wyliczyć dzienny jak i roczny.

 

Pisząc to jestem pewny ze taka cena przez 8-10 miesięcy doprowadzi do powstania w ciągu 2 lat nowych korników i to w ilości jakiej jeszcze nie widzieliśmy . Popatz,popatrz!!!! 70000*0,25*365dni=6,387,500zł

Nie wiem jaki jest pełny koszt uruchomienia takiej produkcji ale chyba nie przekracza rocznego zysku przy tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego PROMIX nie zaglądaj nikomu do kieszeni, bo to brak ogłady.

Żyjemy w takich czasach, kiedy KAŻDY może prowadzić jaką chce działalność. Jeśli tak Ci wychodzi z biznesplanu - polecam Ci założyć fermę.

Jedyne pocieszenie tej całej sytuacji jest takie, że odbiorcy zaczną szukać towaru u producentów. Czasy się zmieniają, to i rynki muszą ewoluować - nic nie stoi w miejscu. I wcale nie twierdzę, że za rok o tej porze jajo nie będzie np. po 28 gr. Zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrozumcież w końcu koledzy pośrednicy, że sami napędzacie cenę.

Jak każdemu wiadomo kury jest 20 % mniej. Hodowca zawozi do pośrednika, a inny hodowca od niego kupuje bo ma braki. Kółeczko się samo napędza. Czy to takie dziwnę ?

 

zobaczymy jakie bedziecie mieli braki jak wam jaja beda zalegac na magazynach.. bo NIKT nie bedzie w takiej cenie bral wtedy zobaczymy jak bedziecie piszczec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrozumcież w końcu koledzy pośrednicy, że sami napędzacie cenę.

Jak każdemu wiadomo kury jest 20 % mniej. Hodowca zawozi do pośrednika, a inny hodowca od niego kupuje bo ma braki. Kółeczko się samo napędza. Czy to takie dziwnę ?

 

zobaczymy jakie bedziecie mieli braki jak wam jaja beda zalegac na magazynach.. bo NIKT nie bedzie w takiej cenie bral wtedy zobaczymy jak bedziecie piszczec..

Mówisz tak, a wszyscy wydzwaniają i choć m-ka dziś jest po 50gr i tak płacisz i jakoś bierzesz. A schodzić jaja i tak będą. Spróbuj opanierować kotleta, upiec ciasto, zrobić makaron itp itd bez jajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kokojajo czytaj ze zrozumieniem .

Nie liczę ile masz w kieszeni teraz i ile miałeś(choć przez ostatnie 12 miesięcy to był główny temat ile zarabiamy ) tylko pokazuje co się stanie w dosyć krótkim okresie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROMIX tak czy siak Twoja teoria co do lawinowego powstawania kurników nie sprawdzi się. Zanim hodowcy pospłacają nowe klatki cena jajka wróci do normy. Jednak myślę, ze na długi czas trzeba będzie zapomnieć o "promocjach" po 5 gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz tak, a wszyscy wydzwaniają i choć m-ka dziś jest po 50gr i tak płacisz i jakoś bierzesz. A schodzić jaja i tak będą. Spróbuj opanierować kotleta, upiec ciasto, zrobić makaron itp itd bez jajka

 

wydzwaniaja i biora bo tez z czegos musimy zyc..

i prosze niech nikt nie pisze wiecej ze dokladal do interesu 15gr od sztuki jaja.. bo smiac mi sie chce..

trzeba jakos poprostu dojsc do porozumienia inaczej sie nie da..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować tylko frajerom, którzy sprzedają biedronką i tym podobnych marketom hahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy nagle sprzedawali po 5 gr ???? ,a ja płaciłem najtaniej chyba 1 A 15-17 gr.

Gdzie byleś jak miałeś taka dobra ofertę? Na pewno ktoś tu by dal więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaj_pol uwierz, że tak było. I nie płacz teraz - o jakim porozumieniu mówisz ?

Gdzie Twa chęć porozumienia była w zeszłym roku ?

Kolego PROMIX nie dla wszystkich były takie promocje. Promocje dotyczyły jaj których nie można było sprzedać stałemu klientowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jaj_pol uwierz, że tak było. I nie płacz teraz - o jakim porozumieniu mówisz ?

Gdzie Twa chęć porozumienia była w zeszłym roku ?

Kolego PROMIX nie dla wszystkich były takie promocje. Promocje dotyczyły jaj których nie można było sprzedać stałemu klientowi.

 

moja chec porozumienia jest zawsze.

nic nie plakaliscie w poprzednich latach tzn ze nie bylo tak zle.. teraz nagle zaczeliscie narzekac jacy to wy poszkodowani i wogole.. takze przestancie wciskac nam tu bajki jakie to wy straty ponosiliscie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tylko czekałem aż to ktoś napisze

 

Promocje dotyczyły jaj których nie można było sprzedać stałemu klientowi.

 

Czyli jak jet niska cena to stały płaci drożnej u ciebie , a jak jest wysoka to płaci normalnie bo rynek ustala cenę i jeszcze ma się cieszyć ze mu łaskawie sprzedałeś:):)

 

No to ja dziękuje takiemu dostawcy ,teraz wiem dlaczego musiałeś sprzedawać po 5 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jaj_pol widzę, że nikłe masz pojęcie o produkcji i nie zamierzam się z Tobą przekomarzać.

Kolego PROMIX jak masz magazyn zapchany to zakopiesz w rowie czy oddasz za 5 gr? hm?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Panowie. Jedno jest pewne - każdy ma swoją matematykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie jaj_pol gdzie byłeś czemu nic nie pisałeś jak jaja były po 0,15,teraz lamentujesz. My hodowcy zaciągaliśmy kredyty aby przetrwać, czas je spłacić.

Ceny na dziś:

1A- 0,48/50

2A-0,42/46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WNIOSEK JEDEN !

ABY DUŻO LUDZI UDZIELAŁO SIĘ NA TYM FORUM TO CENA ZAWSZE MUSI BYĆ WYSOKA,BO PRZY NISKIEJ NIKOMU SIĘ NIE CHCE

1A OD 45 DO 50 GR.

CIEKAWE ZA ILE CZASU BĘDZIEMY PISAĆ O 60 GR ZA 1A ?!?!!? HMMM ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...