Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

haha niech tak dalej bedzie to wtedy zobacza jak beda musieli sami jezdzic po sklepach, sklepikach i bazarach i rozwozic jajka.. a co za tym idzie dodatkowe koszty nowi pracownicy i zobaczymy czy bedzie im sie oplacac niech tak robia dalej..

No ja tak robię. Gdyby nie sklepy, stołówki, piekarnie itp to już by mnie pewnie nie było. To tylko dzięki temu, że sam rozwożę dużą część swojej produkcji, jeszcze nie zbankrutowałem. Gdy jajko było w hurcie po 15 gr. sklepy ratowały mi skórę. Niestety, sporo sklepów straciłem, bo podjeżdżali handlarze z tanim jajkiem od dużych producentów i mnie stamtąd wygryźli. Sprzedałem dom, wziąłem kredyt i jakoś przeczekałem ten trudny okres. Wy też tak zróbcie zamiast biadolić.

TO JEST FORUM NA TEMAT CEN, a nie na temat "jaki ja jestem biedny, bo mi nikt nie chce tanio jajka sprzedać".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chwilę Was spuszczę z oczu a Way już jak takie baranki. Jeden drugiego tryka....

Jak dzieci, jak dzieci....

I po co to nerwy? Jajo droższe od pieniędzy nie będzie. To już ponoć pewne..

I zacytuję jeszcze tylko jednego producenta z dzisiejszej rozmowy: ...zima nasza, wiosna wasza...

Nie powiedział tylko którą wiosnę miał na myśli...

P.S Chodzą słuchy, że od pierwszego marca w Biedronce 10 M-ka= 5,99..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

P.S Chodzą słuchy, że od pierwszego marca w Biedronce 10 M-ka= 5,99..

Psst...Nie tak głośno bo jak Bolec i Jaj_pol usłyszą, to nie będą mogli narzekać, że w marketach za tanio !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dlamnie to sztuczne napedzanie cen cena stop 0,46 tak powinno być

A jak spadało to 25 gr. i cena stop i ani grosz taniej !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego YoYo no to rzeczywiscie popelniam przestepstwo na skale krajowa bo namawiam producentow zeby unikneli wzajemnej konkurencji i ustalili ceny na tym samym poziomie.. ech.. a za takiego ekonomiste sie tu na forum uwazasz z Twoich wpisow.. ja nie pisze o zadnej zmowie cenowej;) konkurencja jak najbardziej ale zeby to byla zdrowa konkurencja a nie taka jak jest w obecnej sytuacji ze juz sami nie wiecie co robic z cena..

jak kazdy z handlujacych pisze i tym zeby ceny sie unormowaly wkoncu..

ale jak wczesniej napisalem troszke wiecej prawdy i zaczyna bolec;)

jak to nie ma szcztucznego windowania a co robicie jeden do drugiego dzwoni jeden sprzedaje taniej drugi drozej no i co jak on ma drozej to z jakiej racji ja nie mam miec i juz cena idzie do gory bo jeden drugiego podsyca do podwyzek..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie,

Poszukujemy dużego producenta jaja spożywczego w celu nawiązania współpracy na rynku Środkowoeuropejskim.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem

bartosz kowalski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie,

Poszukujemy dużego producenta jaja spożywczego w celu nawiązania współpracy na rynku Środkowoeuropejskim.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem

bartosz kowalski

787-757-047

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

słaby przegrywa mocny wygrywa tak było i będzie

Ps.

- stary dziś mi piątaka wrzucił do skarbonki, nie zle mu teraz idzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy producenci, jeśli tak bardzo chcecie krzyczeć za jajko 70 gr to krzyczcie, ale podnoście tą cenę nieco rozsądniej i z mniejsza częstością, a nie z dostawy na dostawę NAWET PO 5-6 GR. Mój argument jest prosty i zrozumiały - zanim ja ustalę nowy cennik na sklepy na podstawie ostatniej podwyżki to za 2 dni jest on już znów nieopłacalny, ponieważ cena znowu idzie w górę i ponownie się dokłada. Bardzo niewiele sklepów chce rozmawiać o podwyżkach co 4 dni na danym produkcie.

Zaróbcie na swoje kredyty i inwestycje, z całego serca Wam tego życzę, ale nie pozwólcie też nam dokładać milionów w tej chwili, chciałbym chociaż wyjść na zero

Gdy cena rośnie, rzadko która sieć sklepów (nie hipermarketów) bądź pojedynczych sklepikarzy chce się zgodzić na drastyczne podwyżki, dostawca musi to robić stopniowo, aby nie odstraszyć klienta, zatem i Wy podnoście tą cenę stopniowo

Nie wyganiajmy ludzi do marketów, bo dorabiamy w tym momencie tylko Panów W. i B, nie Was Twórzmy silną Polskę Moi Drodzy

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego bedziecena nie przejmu się podwyżkami, ja to zaraz 10 gr podnoszę i mam wszystko gdzieś. Jak ktoś nie chce niech nie bieże, nie będę go przecież błagał.

A tak dla pocieszenia w jednej sieci delikatesów XLpakowana była dzisiaj po 0,92gr, a jajka od kóry zielononóżki 1,50

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kolego bedziecena nie przejmu się podwyżkami, ja to zaraz 10 gr podnoszę i mam wszystko gdzieś. Jak ktoś nie chce niech nie bieże, nie będę go przecież błagał.

A tak dla pocieszenia w jednej sieci delikatesów XLpakowana była dzisiaj po 0,92gr, a jajka od kóry zielononóżki 1,50

A możesz Drogi Kolega powiedzieć jaka to sieć delikatesów?

Niestety w części sklepów nie da się zrobić drastycznych podwyżek, a kwestia "nie chcesz - nie bierz" często także się nie sprawdza, z uwagi na to, że są podpisane umowy i towar muszę dowieźć, jeśli nie dowiozę to zostaje obarczony karą za niedowiezienie zamówionego asortymentu. A okres na wprowadzenie podwyżki jest często 2 tygodnie, więc trzeba dokładać.

Jeśli wprowadzę po takich 2 tygodniach upragnioną podwyżkę to ona już dawno jest tylko mniejszą dla mnie stratą finansową.

Liczę na wyrozumiałość producentów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz rację

- może związek

Holandii jeszcze w Polsce nie mamy Drogi Jajczarku

Nie wykańczajmy siebie nawzajem, chyba nie chcemy monopolu kilku mocnych pośredników i kilku producentów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam jestem pośrednikiem. Ale to co czytam to już jest jakaś masakra. Ludzie! Jest biznes, jest ryzyko! Gdyby to wszystko było takie proste, to wszyscy mieliby swoje firmy.

Jakoś nie przypominam sobie postu na tym forum: drogie hieny handlarze- płaćcie za jajo więcej niż 0,20, bo podrożała pasza no i musimy wymienić klatki.

Komedia. Czysta komedia......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd Kreatorze Twoje twarde podejście? Nie dokładasz milionów?

Nigdy nie żerowałem na producentach, więc nie mam sobie do zarzucenia, iż jestem hieną

Ładujmy w takim razie w zachodni kapitał, niech wszyscy robia zakupy w hipermarketach. Wykończą się pośrednicy, potem producenci. Zostanie dwóch pakujących na Biedronki i Tesco, bo tylko taki będzie rynek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ba.....stara zasada jak świat: żeby wyjąć- wcześniej trzeba włożyć. Nie zawsze da się tylko brać....

No to mam zagadakę matematyczną:15 lat temu jaja w hurcie- 1a po 0.30. Ropa była po 1,3zł. Dzisiaj ropa kosztuje 6 zł. Pytanie: ile powinno kosztować jajko dzisiaj...?

Jak sobie obliczycie to przestaniecie marudzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

15 lat temu Zus od prowadzącego wynosił 250 zł. Dzisiaj prawie 1000zł....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jajcarek napisał;

Wysłany: 18:10 Pon 28 Lut 2011 Temat postu:

1A 17-18

1B 16

2A 14-15

-------------------------------------------------------------------------------

- tak wyglądało rok temu - prawda Jacarek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi