Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Starsi użytkownicy tego forum zauważyli że jest czas dla handlujących i produkujących. Zaglądanie sąsiadowi do portfela i pisanie skarg jest słabością wynikającą z zawiści. KAŻDY może robić co chce i jak chce!!!! Parę miesięcy temu zamieściłem link który dokładnie oddaje to co chcę tu przekazać.

"TO ja pytam!!! Czemu wy nie weżmiecie łopat i nie przekopiecie tej górki?????????????????? http://www.youtube.com/watch?v=7EwODPgWKEQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to liczyłem tu na forum ale widać nie wszyscy pamiętają. W takim razie proszę raz jeszcze z kalkulatorem w ręku:

 

Policzmy koszt produkcji jajka dla 80-cio tygodniowego cyklu produkcji przy założeniach:

przykładowa wielkość stada 20.000 kur niosek

cena paszy: 1170 zł brutto tona

średnia nieśność w okresie od 18 do 80 tygodnia 77 %

średnie spożycie paszy na nioskę od 18 tygodnia 130 g

 

Po przeliczeniu mamy 0,20 zł samej paszy w jajku (bez odchowu).

 

Ktoś musi te jajka znosić więc teraz policzmy odchów 22.000 pisklaków przy założeniu:

łączne spożycie paszy na jedną kurkę do 18-tego tygodnia 6,4 kg

cena paszy 1170 brutto

cena pisklaka 3 zł brutto

 

Koszt wyprodukowania jajka w cyklu 80-cio tygodniowym z uwzględnieniem odchowu to 0.23 zł.

 

Powyższa kalkulacja nie obejmuje ŻADNYCH innych kosztów czyli: wynagrodzeń pracowników, prądu, paliwa, ogrzewania w czasie odchowu, weterynarii, podatków itp, itd.

 

Kalkulacja nie obejmuje amortyzacji urządzeń (klatki, sortownice, samochód dostawczy itp.).

 

Ktoś z handlarzy napisał tu na forum, że jego koszty utrzymania pakowni, ludzi, ZUS, energii, paliwo itp to jest ok 7 gr. do jajka. OK- niech tak będzie. My mamy dokładnie te same koszty więc:

 

23 gr + 7 gr. = 30 gr. kosztów samej produkcji !

 

W dalszym ciągu nie ma w tych kosztach kosztu wymiany klatek ani kosztów obsługi kredytów. O amortyzacji samego kurnika nie piszę bo to już pewnie wspomniany powyżej handlarz uwzględnił w tych 7 gr. jako amortyzację pakowni.

 

Dorzućmy więc do 30 gr. koszt obsługi kredytów i amortyzację klatek 3 gr. No i mamy 33 gr. faktycznych kosztów produkcji.

Przy założeniu, że nie chcemy odrobić strat z poprzednich lat oraz, że nie wliczmy ryzyka produkcji przy cenie jajka 35 gr nasz bieżący zysk to raptem całe 2 grosze na jaku.

 

Panowie, kalkulatory w dłoń. Czekam na Wasze wyliczenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już to liczyłem tu na forum ale widać nie wszyscy pamiętają. W takim razie proszę raz jeszcze z kalkulatorem w ręku:

 

Policzmy koszt produkcji jajka dla 80-cio tygodniowego cyklu produkcji przy założeniach:

przykładowa wielkość stada 20.000 kur niosek

cena paszy: 1170 zł brutto tona

średnia nieśność w okresie od 18 do 80 tygodnia 77 %

średnie spożycie paszy na nioskę od 18 tygodnia 130 g

 

Po przeliczeniu mamy 0,20 zł samej paszy w jajku (bez odchowu).

 

Ktoś musi te jajka znosić więc teraz policzmy odchów 22.000 pisklaków przy założeniu:

łączne spożycie paszy na jedną kurkę do 18-tego tygodnia 6,4 kg

cena paszy 1170 brutto

cena pisklaka 3 zł brutto

 

Koszt wyprodukowania jajka w cyklu 80-cio tygodniowym z uwzględnieniem odchowu to 0.23 zł.

 

Powyższa kalkulacja nie obejmuje ŻADNYCH innych kosztów czyli: wynagrodzeń pracowników, prądu, paliwa, ogrzewania w czasie odchowu, weterynarii, podatków itp, itd.

 

Kalkulacja nie obejmuje amortyzacji urządzeń (klatki, sortownice, samochód dostawczy itp.).

 

Ktoś z handlarzy napisał tu na forum, że jego koszty utrzymania pakowni, ludzi, ZUS, energii, paliwo itp to jest ok 7 gr. do jajka. OK- niech tak będzie. My mamy dokładnie te same koszty więc:

 

23 gr + 7 gr. = 30 gr. kosztów samej produkcji !

 

W dalszym ciągu nie ma w tych kosztach kosztu wymiany klatek ani kosztów obsługi kredytów. O amortyzacji samego kurnika nie piszę bo to już pewnie wspomniany powyżej handlarz uwzględnił w tych 7 gr. jako amortyzację pakowni.

 

Dorzućmy więc do 30 gr. koszt obsługi kredytów i amortyzację klatek 3 gr. No i mamy 33 gr. faktycznych kosztów produkcji.

Przy założeniu, że nie chcemy odrobić strat z poprzednich lat oraz, że nie wliczmy ryzyka produkcji przy cenie jajka 35 gr nasz bieżący zysk to raptem całe 2 grosze na jaku.

 

Panowie, kalkulatory w dłoń. Czekam na Wasze wyliczenia !

 

Jak czytam biedronke i innych mądrali co wypowiadają się na temat naszych kosztów produkcji to nie wiem, czy mnie śmiech czy złość zalewa. Biedronka napisał 25 gr. Ciekawe skąd on(ona) to wzięła ? Z sufitu.

Ja wiem, że PROMIX zaraz wyskoczy z tym, że kogoś obrażam ale na tak bzdurne wpisy trzeba reagować.

25 gr.- człowieku puknij się w łeb !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Gdyby było nawet tak jak mówi biedronka (a tak nie jest)- to przy jej wyliczeniach hodowca miałby 2 grosze zarobku. WOW, co za szczodrość. Macie 2 grosze i się cieszcie, że nie dokładacie.

A handlarz musi mieć co najmniej 10 groszy i to praktycznie bez ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...z zaglądania do portfela sąsiadowi "pinidzy" nie przybędzie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie. Gdyby było nawet tak jak mówi biedronka (a tak nie jest)- to przy jej wyliczeniach hodowca miałby 2 grosze zarobku. WOW, co za szczodrość. Macie 2 grosze i się cieszcie, że nie dokładacie.

A handlarz musi mieć co najmniej 10 groszy i to praktycznie bez ryzyka.

 

Kolego G.Kogut, nie ma co się denerwować, przecież to już nie forum, a ŚCIANA PŁACZU !!!!!!! Twoje wyliczenia i tak nie zostaną zaakceptowane przez osoby handlujące jajkiem. One wiedzą swoje i kropka.

 

Proste wyliczenie:

 

Przez 18 mies średnia cena jaja była około 20gr. ( około 10gr dokładki )

Czyli teraz przez 18 miesięcy powinna być 50gr. ( średnio wyjdzie 35gr. tyle ile chcą handlarze ) ))), ale nie , oni chcą już teraz 30-35gr. TO niech sami sobie produkują. Bo przy ich wyliczeniach nikt nie będzie tego robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Zdziwienie niektórych handlarzy ,wynika z tego iż przez ostatnie 2 lata czytali o takich kosztach produkcji (0.23-0.25) Prawda jest taka, że wielu producentów szczególnie tych starszych, pamietających lata 80-te, obliczali koszt jako : odchów,pasza,bieżące wydatki typu.zus ,prąd,wypłaty... Natomiast amortyzacja klatek (bardzo bolesna jak sie okazało) , obsługa kredytów,nie było brane pod uwage !! Tak czy inaczej nie ma to ŻADNEGO znaczenia w kształtowaniu ceny na rynku . Jeśli będzie NADPRODUKCJA ceny polecą na łeb na szyje i tego żadne wyliczenia nie zmienią !! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy inaczej nie ma to ŻADNEGO znaczenia w kształtowaniu ceny na rynku . Jeśli będzie NADPRODUKCJA ceny polecą na łeb na szyje i tego żadne wyliczenia nie zmienią !!

 

Dokładnie

 

A handlarz musi mieć co najmniej 10 groszy i to praktycznie bez ryzyka.

 

O ryzyku się nie wypowiadam bo jest nie porównywalne w żadnym stopniu tak samo jak nakłady finansowe i ilość problemów .

Ktoś powiedział "DZIEŃ BEZ WAZELINY DZIEŃ STRACONY " :)ale co mi tam producentowi czasem tez trzeba wejść do .... nie tylko odbiorca:P

 

Tylko jedno pytanie .Skąd te 10 groszy na jajku które zarabiam ????

Mi wychodzi w granicach 3-5 groszy i nie ukrywam ze czasem mam 10 groszy ale żeby zysk taki był z każdego jajka to mogę pracować 2 miesiące w roku

 

O ile kogoś wyliczenia są może blednę do do kosztów produkcji to wasze co do naszego zysku chyba tez .

Ale zawsze mogę sprzedać maja hurtownie z zapewnionym zbytem i przyjąć się do pracy za 5 groszy od każdego sprzedanego jajka .Ktoś chętny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sumując wszystkie wypowiedzi, wniosek jest jeden. Każdy by chciał godnie zarabiać i godnie żyć za swoją pracę a nie dokładać a czasami zarabiać wyliczenia nam nic nie dadzą , bo ceny nie ustabilizują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol >Promix podaj jeszcze tylko , jaki region kraju i czy handlujesz jako posrednik

miedzy kurnikiem a hurtownikiem , czy handlujesz na sklepy .A byc moze wejde w ten układ który proponujesz jezeli handlujesz ze sklepami

 

Nie oszukujmy sie , na dzien dzisiejszy m-10 oddawana jest na sklepy od

5,80-6,20 netto , w sporadycznych wypadkach 5,60 .

 

Zakup towaru m na dzień dzisijszy za 1szt -m -0,50 brutto

to daje 1zł na 10szt. przy średniej cenie 0,58 netto( w moim terenie wszyscy pchaja srednio 0,59)

 

teraz koszt pakowania ? i tu jest pole do popisu kto jak,gdzie i od kogo kupi opakowanie i nie zapominajmy ze opakowanie kupuje sie na 23% vat a jaja maja 5% lub 7% rr-nadwyżka vat nadpłaconego robi sie dosc duza , wliczajac wszystko jest na 23% -paliwo , kartony itd - czyli w praktyce mozna powiedzieć , ze koszt zakupu jaja mozemy liczyc netto

mi srednio na jajku zostaje około 8 gr.-

cały pic w podatku Vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gadajcie co chcecie , ja kupuję L 0,48 , M 0,45 , XL 0,53 i żadne zaklinanie producentów nie pomoże przed małym spadkiem ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
0,30 nie wiem bo nie znam się na produkcji i nigdy tego nie ukrywałem ale 0,35 jestem pewny ze daje bardzo dobry zysk producentowi .

 

 

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na

świecie, to wiesz co? Masz rację ........ WYDAJE CI SIĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajczarek a ty jakie masz ceny może chcesz coś dokupić jak masz braki

 

Biedronko, masz 0 ??? Powyżej 75gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się dzieje że szukają jaja powyżej 73gr ?, chyba zaczeła się wycinka starej kury.

 

 

czas najwyższy -100 tyg szczęśliwego życia dla takiej kury to bardzo długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny w tym tygodniu

1A - 48

1B - 46

2A - 44

Ceny od stałych

1A - 45

1B - 43

2A -40

Ceny od tych co sami sie proszą zeby kupic (propozycje od producentów)

Nie spełna dwa tygodnie temu krzyczeliscie przedpłata i po 55gr L Panowie co dziś z wami ,a ci co sprzedawali normalnie mają dzis normalne ceny w sprzedaży czy nie lepiej mieć całym rokiem 40 niż przez chwilę 55 a potem na minusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Panie Big Jajo. Małą łyżeczka a nie chochlą. Jakoś mi nigdy nikt nie zszedł 5gr z dostawy na dostawę, a Wy tak podnosiliście.

 

Jakby koszty producenta były około 40 gr to jak żyliście przez ostatnią dekadę?

Od 3 miesięcy zarabiacie dopiero pieniądze? Przecież nigdy wcześniej jajko tylko nie kosztowało co teraz.

 

To jak było po 25gr to już powinniście cały interes zwinąć bardzo bardzo dawno temu.

 

Z całym uszanowaniem, ale i Wy dajcie spokój, przestańcie biadolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była górka ale się skończyła, dzisiaj na fermie kupowałem

1a 45

2a 42

ilości nie tirowe bo 10 palet, po świętach pewnie korekta bo do świąt raptem tydzień a na fermach zapas jaja(a miała być taka bida z towarem

Myślę że jak spadnie m do 35 to wreszcie będzie uczciwa cena dla wszystkich.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...