przeor 0 Napisano 28 Marca 2012 Starsi użytkownicy tego forum zauważyli że jest czas dla handlujących i produkujących. Zaglądanie sąsiadowi do portfela i pisanie skarg jest słabością wynikającą z zawiści. KAŻDY może robić co chce i jak chce!!!! Parę miesięcy temu zamieściłem link który dokładnie oddaje to co chcę tu przekazać. "TO ja pytam!!! Czemu wy nie weżmiecie łopat i nie przekopiecie tej górki?????????????????? http://www.youtube.com/watch?v=7EwODPgWKEQ Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
G.Kogut 0 Napisano 28 Marca 2012 Już to liczyłem tu na forum ale widać nie wszyscy pamiętają. W takim razie proszę raz jeszcze z kalkulatorem w ręku: Policzmy koszt produkcji jajka dla 80-cio tygodniowego cyklu produkcji przy założeniach: przykładowa wielkość stada 20.000 kur niosek cena paszy: 1170 zł brutto tona średnia nieśność w okresie od 18 do 80 tygodnia 77 % średnie spożycie paszy na nioskę od 18 tygodnia 130 g Po przeliczeniu mamy 0,20 zł samej paszy w jajku (bez odchowu). Ktoś musi te jajka znosić więc teraz policzmy odchów 22.000 pisklaków przy założeniu: łączne spożycie paszy na jedną kurkę do 18-tego tygodnia 6,4 kg cena paszy 1170 brutto cena pisklaka 3 zł brutto Koszt wyprodukowania jajka w cyklu 80-cio tygodniowym z uwzględnieniem odchowu to 0.23 zł. Powyższa kalkulacja nie obejmuje ŻADNYCH innych kosztów czyli: wynagrodzeń pracowników, prądu, paliwa, ogrzewania w czasie odchowu, weterynarii, podatków itp, itd. Kalkulacja nie obejmuje amortyzacji urządzeń (klatki, sortownice, samochód dostawczy itp.). Ktoś z handlarzy napisał tu na forum, że jego koszty utrzymania pakowni, ludzi, ZUS, energii, paliwo itp to jest ok 7 gr. do jajka. OK- niech tak będzie. My mamy dokładnie te same koszty więc: 23 gr + 7 gr. = 30 gr. kosztów samej produkcji ! W dalszym ciągu nie ma w tych kosztach kosztu wymiany klatek ani kosztów obsługi kredytów. O amortyzacji samego kurnika nie piszę bo to już pewnie wspomniany powyżej handlarz uwzględnił w tych 7 gr. jako amortyzację pakowni. Dorzućmy więc do 30 gr. koszt obsługi kredytów i amortyzację klatek 3 gr. No i mamy 33 gr. faktycznych kosztów produkcji. Przy założeniu, że nie chcemy odrobić strat z poprzednich lat oraz, że nie wliczmy ryzyka produkcji przy cenie jajka 35 gr nasz bieżący zysk to raptem całe 2 grosze na jaku. Panowie, kalkulatory w dłoń. Czekam na Wasze wyliczenia ! Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yoyo 0 Napisano 28 Marca 2012 Już to liczyłem tu na forum ale widać nie wszyscy pamiętają. W takim razie proszę raz jeszcze z kalkulatorem w ręku: Policzmy koszt produkcji jajka dla 80-cio tygodniowego cyklu produkcji przy założeniach: przykładowa wielkość stada 20.000 kur niosek cena paszy: 1170 zł brutto tona średnia nieśność w okresie od 18 do 80 tygodnia 77 % średnie spożycie paszy na nioskę od 18 tygodnia 130 g Po przeliczeniu mamy 0,20 zł samej paszy w jajku (bez odchowu). Ktoś musi te jajka znosić więc teraz policzmy odchów 22.000 pisklaków przy założeniu: łączne spożycie paszy na jedną kurkę do 18-tego tygodnia 6,4 kg cena paszy 1170 brutto cena pisklaka 3 zł brutto Koszt wyprodukowania jajka w cyklu 80-cio tygodniowym z uwzględnieniem odchowu to 0.23 zł. Powyższa kalkulacja nie obejmuje ŻADNYCH innych kosztów czyli: wynagrodzeń pracowników, prądu, paliwa, ogrzewania w czasie odchowu, weterynarii, podatków itp, itd. Kalkulacja nie obejmuje amortyzacji urządzeń (klatki, sortownice, samochód dostawczy itp.). Ktoś z handlarzy napisał tu na forum, że jego koszty utrzymania pakowni, ludzi, ZUS, energii, paliwo itp to jest ok 7 gr. do jajka. OK- niech tak będzie. My mamy dokładnie te same koszty więc: 23 gr + 7 gr. = 30 gr. kosztów samej produkcji ! W dalszym ciągu nie ma w tych kosztach kosztu wymiany klatek ani kosztów obsługi kredytów. O amortyzacji samego kurnika nie piszę bo to już pewnie wspomniany powyżej handlarz uwzględnił w tych 7 gr. jako amortyzację pakowni. Dorzućmy więc do 30 gr. koszt obsługi kredytów i amortyzację klatek 3 gr. No i mamy 33 gr. faktycznych kosztów produkcji. Przy założeniu, że nie chcemy odrobić strat z poprzednich lat oraz, że nie wliczmy ryzyka produkcji przy cenie jajka 35 gr nasz bieżący zysk to raptem całe 2 grosze na jaku. Panowie, kalkulatory w dłoń. Czekam na Wasze wyliczenia ! Jak czytam biedronke i innych mądrali co wypowiadają się na temat naszych kosztów produkcji to nie wiem, czy mnie śmiech czy złość zalewa. Biedronka napisał 25 gr. Ciekawe skąd on(ona) to wzięła ? Z sufitu. Ja wiem, że PROMIX zaraz wyskoczy z tym, że kogoś obrażam ale na tak bzdurne wpisy trzeba reagować. 25 gr.- człowieku puknij się w łeb ! Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
G.Kogut 0 Napisano 28 Marca 2012 Spokojnie. Gdyby było nawet tak jak mówi biedronka (a tak nie jest)- to przy jej wyliczeniach hodowca miałby 2 grosze zarobku. WOW, co za szczodrość. Macie 2 grosze i się cieszcie, że nie dokładacie. A handlarz musi mieć co najmniej 10 groszy i to praktycznie bez ryzyka. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
przeor 0 Napisano 28 Marca 2012 ...z zaglądania do portfela sąsiadowi "pinidzy" nie przybędzie!!!! Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
P.leszkiewicz 14 Napisano 28 Marca 2012 Spokojnie. Gdyby było nawet tak jak mówi biedronka (a tak nie jest)- to przy jej wyliczeniach hodowca miałby 2 grosze zarobku. WOW, co za szczodrość. Macie 2 grosze i się cieszcie, że nie dokładacie. A handlarz musi mieć co najmniej 10 groszy i to praktycznie bez ryzyka. Kolego G.Kogut, nie ma co się denerwować, przecież to już nie forum, a ŚCIANA PŁACZU !!!!!!! Twoje wyliczenia i tak nie zostaną zaakceptowane przez osoby handlujące jajkiem. One wiedzą swoje i kropka. Proste wyliczenie: Przez 18 mies średnia cena jaja była około 20gr. ( około 10gr dokładki )Czyli teraz przez 18 miesięcy powinna być 50gr. ( średnio wyjdzie 35gr. tyle ile chcą handlarze ) ))), ale nie , oni chcą już teraz 30-35gr. TO niech sami sobie produkują. Bo przy ich wyliczeniach nikt nie będzie tego robił. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ferma07 0 Napisano 28 Marca 2012 Witam ! Zdziwienie niektórych handlarzy ,wynika z tego iż przez ostatnie 2 lata czytali o takich kosztach produkcji (0.23-0.25) Prawda jest taka, że wielu producentów szczególnie tych starszych, pamietających lata 80-te, obliczali koszt jako : odchów,pasza,bieżące wydatki typu.zus ,prąd,wypłaty... Natomiast amortyzacja klatek (bardzo bolesna jak sie okazało) , obsługa kredytów,nie było brane pod uwage !! Tak czy inaczej nie ma to ŻADNEGO znaczenia w kształtowaniu ceny na rynku . Jeśli będzie NADPRODUKCJA ceny polecą na łeb na szyje i tego żadne wyliczenia nie zmienią !! Pozdrawiam Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PROMIX 0 Napisano 28 Marca 2012 Tak czy inaczej nie ma to ŻADNEGO znaczenia w kształtowaniu ceny na rynku . Jeśli będzie NADPRODUKCJA ceny polecą na łeb na szyje i tego żadne wyliczenia nie zmienią !! Dokładnie A handlarz musi mieć co najmniej 10 groszy i to praktycznie bez ryzyka. O ryzyku się nie wypowiadam bo jest nie porównywalne w żadnym stopniu tak samo jak nakłady finansowe i ilość problemów .Ktoś powiedział "DZIEŃ BEZ WAZELINY DZIEŃ STRACONY " :)ale co mi tam producentowi czasem tez trzeba wejść do .... nie tylko odbiorca:P Tylko jedno pytanie .Skąd te 10 groszy na jajku które zarabiam ???? Mi wychodzi w granicach 3-5 groszy i nie ukrywam ze czasem mam 10 groszy ale żeby zysk taki był z każdego jajka to mogę pracować 2 miesiące w roku O ile kogoś wyliczenia są może blednę do do kosztów produkcji to wasze co do naszego zysku chyba tez .Ale zawsze mogę sprzedać maja hurtownie z zapewnionym zbytem i przyjąć się do pracy za 5 groszy od każdego sprzedanego jajka .Ktoś chętny ? Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
obserwatorjaj 0 Napisano 28 Marca 2012 sumując wszystkie wypowiedzi, wniosek jest jeden. Każdy by chciał godnie zarabiać i godnie żyć za swoją pracę a nie dokładać a czasami zarabiać wyliczenia nam nic nie dadzą , bo ceny nie ustabilizują Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
embag 0 Napisano 28 Marca 2012 Kol >Promix podaj jeszcze tylko , jaki region kraju i czy handlujesz jako posrednik miedzy kurnikiem a hurtownikiem , czy handlujesz na sklepy .A byc moze wejde w ten układ który proponujesz jezeli handlujesz ze sklepami Nie oszukujmy sie , na dzien dzisiejszy m-10 oddawana jest na sklepy od5,80-6,20 netto , w sporadycznych wypadkach 5,60 . Zakup towaru m na dzień dzisijszy za 1szt -m -0,50 brutto to daje 1zł na 10szt. przy średniej cenie 0,58 netto( w moim terenie wszyscy pchaja srednio 0,59) teraz koszt pakowania ? i tu jest pole do popisu kto jak,gdzie i od kogo kupi opakowanie i nie zapominajmy ze opakowanie kupuje sie na 23% vat a jaja maja 5% lub 7% rr-nadwyżka vat nadpłaconego robi sie dosc duza , wliczajac wszystko jest na 23% -paliwo , kartony itd - czyli w praktyce mozna powiedzieć , ze koszt zakupu jaja mozemy liczyc netto mi srednio na jajku zostaje około 8 gr.- cały pic w podatku Vat Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nie wiem 0 Napisano 28 Marca 2012 A gadajcie co chcecie , ja kupuję L 0,48 , M 0,45 , XL 0,53 i żadne zaklinanie producentów nie pomoże przed małym spadkiem ceny Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
GREG100 0 Napisano 28 Marca 2012 Ubojnia Drobiu A&B DROB Sp. z o.o. zakupi każdą ilość kury rosołowej ( nioski ) do uboju. tel: 606 640 125www.abdrob.pl Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 28 Marca 2012 0,30 nie wiem bo nie znam się na produkcji i nigdy tego nie ukrywałem ale 0,35 jestem pewny ze daje bardzo dobry zysk producentowi . Jeśli wydaje Ci się, że jesteś najmądrzejszym człowiekiem na świecie, to wiesz co? Masz rację ........ WYDAJE CI SIĘ! Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
biedronka 0 Napisano 28 Marca 2012 jajczarek a ty jakie masz ceny może chcesz coś dokupić jak masz braki Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 28 Marca 2012 masz przepiórcze Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
P.leszkiewicz 14 Napisano 28 Marca 2012 jajczarek a ty jakie masz ceny może chcesz coś dokupić jak masz braki Biedronko, masz 0 ??? Powyżej 75gram Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jest cenaniemaceny 0 Napisano 28 Marca 2012 Co się dzieje że szukają jaja powyżej 73gr ?, chyba zaczeła się wycinka starej kury. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jacek310363 0 Napisano 28 Marca 2012 kol. P.leszkiewicz ile tygodniowo potrzebujesz tego jaja? Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajczarek 0 Napisano 28 Marca 2012 Co się dzieje że szukają jaja powyżej 73gr ?, chyba zaczeła się wycinka starej kury. czas najwyższy -100 tyg szczęśliwego życia dla takiej kury to bardzo długo. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
P.leszkiewicz 14 Napisano 28 Marca 2012 kol. P.leszkiewicz ile tygodniowo potrzebujesz tego jaja? Potrzebuje teraz, jednorazowo Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
obserwatorjaj 0 Napisano 28 Marca 2012 masz przepiórcze Ja mam jak Jesteś zainteresowany. 4.50 + Vat za opakowanie 18 szt. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Jajcarek 0 Napisano 28 Marca 2012 1A 46 gr itd A MIALO BYC PO 60 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Big Jajo 0 Napisano 28 Marca 2012 Ceny w tym tygodniu1A - 481B - 462A - 44Ceny od stałych1A - 45 1B - 432A -40Ceny od tych co sami sie proszą zeby kupic (propozycje od producentów)Nie spełna dwa tygodnie temu krzyczeliscie przedpłata i po 55gr L Panowie co dziś z wami ,a ci co sprzedawali normalnie mają dzis normalne ceny w sprzedaży czy nie lepiej mieć całym rokiem 40 niż przez chwilę 55 a potem na minusie Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bedziecena 0 Napisano 28 Marca 2012 Dokładnie Panie Big Jajo. Małą łyżeczka a nie chochlą. Jakoś mi nigdy nikt nie zszedł 5gr z dostawy na dostawę, a Wy tak podnosiliście. Jakby koszty producenta były około 40 gr to jak żyliście przez ostatnią dekadę?Od 3 miesięcy zarabiacie dopiero pieniądze? Przecież nigdy wcześniej jajko tylko nie kosztowało co teraz. To jak było po 25gr to już powinniście cały interes zwinąć bardzo bardzo dawno temu. Z całym uszanowaniem, ale i Wy dajcie spokój, przestańcie biadolić. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Bolec 0 Napisano 28 Marca 2012 była górka ale się skończyła, dzisiaj na fermie kupowałem1a 452a 42ilości nie tirowe bo 10 palet, po świętach pewnie korekta bo do świąt raptem tydzień a na fermach zapas jaja(a miała być taka bida z towarem Myślę że jak spadnie m do 35 to wreszcie będzie uczciwa cena dla wszystkich.Pozdrawiam Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach