Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sprawa jasna robią far.mio- podróbę na skale przemysłową i każdego to denerwuje mam parę marketów z tym gównem od dzisiaj sprawdzam nr. na jajku

Każdy niech sprawdzi jeden dzisiaj ja tez sprawdzę to tu napiszemy od kogo zobaczymy kto ma super pasze bez gmo a ja już zadbam uwierzcie że to sprawdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Sprawa jasna robią far.mio- podróbę na skale przemysłową i każdego to denerwuje mam parę marketów z tym gównem od dzisiaj sprawdzam nr. na jajku

Każdy niech sprawdzi jeden dzisiaj ja tez sprawdzę to tu napiszemy od kogo zobaczymy kto ma super pasze bez gmo a ja już zadbam uwierzcie że to sprawdzą

 

na opakowaniu jest plakietka kto wyprodukował i spakował jaja dla farmio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek

Wysłany: Sro Maj 15 7:10 GMT 2013 Temat postu:

FARMIO to ten sam niewypał co BJO - zobaczycie

 

 

WSZYSTKO CO DOBRE SZYBKO SIĘ KOŃCZY PRAWDA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m-0,11 do 0,13

l-0,17

tak kupuje są tańsze i dużo droższe oferty ale ja mam w tych cenach

w sobotę z okolic Żuromina brałem auto ale towar już nie robi się ciekawy tak jak przeor napisał do stodół zaczynają wstawiać i już należy omijać tą fermę .....

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

A ja się nie wygłupiam się i wczoraj płaciłem tak:

 

L-19

1A-20

M-14

 

ale towar mam świeży i bez niespodzianek w środku

mój zakup to 16-29 palet na tydzień z czego 20palet na export reszta hurt-detal kraj

 

bayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do farmio to widze, że każdy się udziela a nikt nic nie wie na ten temat.

Wydaje mi się, że jeżeli ktoś podejmuje takie przedsięwzięcie na grube mln to raczej przemyślałby pewne sprawy i przewidywał zainteresowanie konkurencji. Tym bardziej, że zdecydował się na reklamy w tv. Osobiście wydaje mi się że może troszkę zakręcić w głowach odbiorców ale długa droga przed firmą ale z tego co słychać bogata i poczeka nawet parę lat na rozwój sytuacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmio SA

Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy XII Wydział Gospodarczy

KRS 0000405809

Kapitał Zakładowy 1 285 347,00 zł

NIP 525 252 13 33, REGON 145878753

 

kapitał załozycielski i duży i mały , zależy jak patrzeć .podzielili Polske na 6regionów

w których maja przedstawicieli i tyle .w każdej sieciówce robia promocje gazetkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemysł płaci od 2zł do 2.2zł netto za kg w zaleznosci od regionu.Przetwórstwo chodzi na 2 zmiany bo i jak tu nie robić zapasików proszku kiedy jajo takie tanie.

 

bay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jajkach kurzych zgodnie z przepisami NIE WOLNO UMIESZCZAĆ INFORMACJI "wolne od GMO" i tyle na ten temat. Jeżeli odpowiednie instytucje nie potrafią sobie z tym poradzić , to należy wziąć sprawy w swoje ręce i na swoich paczkach też umieszczać "wolne od GMO" . Co będzie prawdą, bo do jaj nie przenikają łańcuchy DNA organizmów modyfikowanych. Równie dobrze FARMIO może sobie napisać "bez konserwantów" - czego zresztą też nie wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia

 

- jaja z chowu klatkowego są najbezpieczniejsze i najlepsze dla konsumenta

 

Zaskakująco często odbywa się to tak: pani z bazaru idzie do Tesco odkupuje dużo jajek, zmywa z nich oznaczenia i sprzedaje drożej na bazarze jako jaja z wolnego wybiegu...

 

Dlaczego warto kupować 3? , niech ktoś zrobi sobie kiedyś test i usmaży jajecznicę z jaj bazarowych i dla porównania z trojek...Smacznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój magazyn puściutki

- ceny z małą korektą w górę

 

pusty to Ty masz łeb

 

czego się dziadu czepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGGW parę lat temu zrobił test porównawczy różnych typów jajek (jajecznica, na twardo, ciasto i coś tam jeszcze) i badacze nie byli w stanie rozróżnić sposobu chowu kury po smaku jajka. Oczywiście z punktu widzenia kury na znaczenie czy siedzi w klatce i czy gania swobodnie po podwórku, ale z punktu widzenia konsumenta to czysty efekt placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowcy z okolic Ciechanowa zaczęli "akcję promocyjną" w okolicach Warszawy wcisakając się na punkty po bzdurnych cenach. Wstawiałem do piekarni 1b po 0,35 zł a tu ofertę składa jeden z tamtejszych producentów po 18 gr !!!! Ludzie, gdzie tu sens a gdzie logika. Zrozumiałbym, gdyby taką ofertę złożył handlarz (kupił po 15 wstawia po 18 gr.), ale nie producent. I że niby w czym go to uratuje ? 18 groszy to jest znacznie poniżej kosztów produkcji. Do każdego jajka zawiezionego na piekarnię po takiej cenie musisz dopłacić minimum 10 gr. ! Ja wiem, że lepiej 10 gr niż 15 sprzedając na miejscu ale to i tak w niczym nie poprawi Twojej sytuacji. I tak się zadłużasz i to lawinowo- a im większa ferma tym większy dług. Nie masz co zrobić z jajkami ? Wykop dół i je tam wrzuć- chociaż nie będziesz psuł ceny na rynku (zwalając później wszystko na handlarzy). A kury oddaj do rzeźni to nie będziesz się zadłużał. Rozwożąc jaja po 18 groszy po piekarniach to Ty i tak długo nie pociągniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...