Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

popieram tego hodowcę. jeśli nie potrafisz godziwie zapłać

- on nie ma i ty nie będziesz miał

ps.

chore, 20gr przebicia i pretęnsja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hodowcy z okolic Ciechanowa zaczęli "akcję promocyjną" w okolicach Warszawy wcisakając się na punkty po bzdurnych cenach. Wstawiałem do piekarni 1b po 0,35 zł a tu ofertę składa jeden z tamtejszych producentów po 18 gr !!!! Ludzie, gdzie tu sens a gdzie logika. Zrozumiałbym, gdyby taką ofertę złożył handlarz (kupił po 15 wstawia po 18 gr.), ale nie producent. I że niby w czym go to uratuje ? 18 groszy to jest znacznie poniżej kosztów produkcji. Do każdego jajka zawiezionego na piekarnię po takiej cenie musisz dopłacić minimum 10 gr. ! Ja wiem, że lepiej 10 gr niż 15 sprzedając na miejscu ale to i tak w niczym nie poprawi Twojej sytuacji. I tak się zadłużasz i to lawinowo- a im większa ferma tym większy dług. Nie masz co zrobić z jajkami ? Wykop dół i je tam wrzuć- chociaż nie będziesz psuł ceny na rynku (zwalając później wszystko na handlarzy). A kury oddaj do rzeźni to nie będziesz się zadłużał. Rozwożąc jaja po 18 groszy po piekarniach to Ty i tak długo nie pociągniesz.

 

pobrane2m.jpg

tak trzymać panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popieram tego hodowcę. jeśli nie potrafisz godziwie zapłać

- on nie ma i ty nie będziesz miał

ps.

chore, 20gr przebicia i pretęnsja

Może nie zauważyłeś ciołku ale ja jestem hodowcą a nie handlarzem. I wk.rwiony jestem na to, że inni hodowcy psują cenę na rynku. Jedną ofertą obniżył mi cenę na piekarni o 15 gr. (teraz wstawiam po 20 gr.). Gdzie tu sens a gdzie logika ? Ja już 3 miesiące temu zmniejszyłem obsadę o o ok. 50 %. A Wy, jak nie wiecie co z jajkami robić to może budujcie nowe kurniki i wstawiajcie nowe klatki. Może Wam się zbyt polepszy.

Najeżdżamy na handlarzy a sami co robimy ? Naprawdę zależy nam, żeby cenę sprowadzić do parteru ? Wk.rwiony jestem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pobrane2m.jpg

tak trzymać panowie

Rozumiem, że chodzi Ci o to, żebyśmy wyniszczyli się nawzajem ? Żeby nie było nieporozumień: wyniszczyli hodowcy hodowców. Ciekawe kto wcześniej padnie, duzi czy mali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

cenki na mazowszu u hodowcow:

 

0-26gr

S-23gr

1a-20,5gr

1b-18,5gr

2a-17gr

2b-16gr

III- 14gr

 

 

pozdrawiam

Post z dnia 13 Paź 2006. Od 2006 roku wszystko podrożało (ZUS, paliwo, energia, PASZA, itp, itd. A cena jajka ? Ludzie, jak tu produkować, skoro ciągle się dokłada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popieram tego hodowcę. jeśli nie potrafisz godziwie zapłać

- on nie ma i ty nie będziesz miał

ps.

chore, 20gr przebicia i pretęnsja

Może nie zauważyłeś ciołku ale ja jestem hodowcą a nie handlarzem. I wk.rwiony jestem na to, że inni hodowcy psują cenę na rynku. Jedną ofertą obniżył mi cenę na piekarni o 15 gr. (teraz wstawiam po 20 gr.). Gdzie tu sens a gdzie logika ? Ja już 3 miesiące temu zmniejszyłem obsadę o o ok. 50 %. A Wy, jak nie wiecie co z jajkami robić to może budujcie nowe kurniki i wstawiajcie nowe klatki. Może Wam się zbyt polepszy.

Najeżdżamy na handlarzy a sami co robimy ? Naprawdę zależy nam, żeby cenę sprowadzić do parteru ? Wk.rwiony jestem i tyle.

 

 

Ahahahha ale się ubawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram takie zachowanie wyniszczać się hodowcy......

producent wstawiał m po 0,26 gr. a ja dałem po 0,16 gr. i jeszcze 4 gr. zarobiłem ...... na drugi dzień hodowca mnie wyzwał i zaoferował po 15 gr. a biedronka dała po 14 gr. i też 4 gr. zarobiła bo kupiła taniej .....

dziś hodowca nie wytrzymał i parę h ....uw na wstawiał biedronce a na piekarnie podjechał inny hodowca i dał L po 16 gr. i m po 0,13 gr. .......

ciekawe czy do tamtego też zadzwoni że h..j i wyzyskiwacz....

czesc

p.s.

chyba coś się rusza bo w Bieżuniu wszystkie koparki zajęte na tydzień do przodu .... trzeba to wyczaić

pa

Jajczarku jutro będę w Bieszczadach może dojedziesz zapłacę za ciebie bo może nie masz gotówki..... odpisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s.

chyba coś się rusza bo w Bieżuniu wszystkie koparki zajęte na tydzień do przodu .... trzeba to wyczaić

pa

Jajczarku jutro będę w Bieszczadach może dojedziesz zapłacę za ciebie bo może nie masz gotówki..... odpisz

 

dzięki za zaproszenie - jutro pływam na swoim ......

ps.

h....j pisze sie przez .... ch...j także

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to nie wiesz 6 km. od ciebie....

ALE CZAD z tym Jajczarkiem

 

niecałe 6km to mam morze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popieram takie zachowanie wyniszczać się hodowcy......

Taaa, a jak już wszyscy się wyniszczą to biedronka sama będzie sobie jajka znosiła.

Nie znoszę takich wpisów. Wszyscy przecież jedziemy na tym samym wózku. Ale fakt faktem, hodowcy sami pokpili sprawę, wierząc, że 0.5 zł za jajko to już na zawsze będzie. Bez opamiętania budowali nowe obiekty i je zasiedlali. Efekt ? Sami nie wiedzą, co z towarem robić. To sami hodowcy (szczególnie ci, co budowali bez opamiętania) psują rynek spuszczając ceny na fermach (byleby ktoś wziął) albo wciskając się na punkty po bzdurnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedronka będzie kupowała z unii lub ze wschodu spokojna głowa mądralo ....

nie znoszę takich wpisów

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yoyo

Wysłany: Pią Maj 17 12:21 GMT 2013 Temat postu:

Hodowcy z okolic Ciechanowa zaczęli "akcję promocyjną" w okolicach Warszawy wcisakając się na punkty po bzdurnych cenach. Wstawiałem do piekarni 1b po 0,35 zł a tu ofertę składa jeden z tamtejszych producentów po 18 gr !!!! Ludzie, gdzie tu sens a gdzie logika. Zrozumiałbym, gdyby taką ofertę złożył handlarz (kupił po 15 wstawia po 18 gr.), ale nie producent. I że niby w czym go to uratuje ? 18 groszy to jest znacznie poniżej kosztów produkcji. Do każdego jajka zawiezionego na piekarnię po takiej cenie musisz dopłacić minimum 10 gr. ! Ja wiem, że lepiej 10 gr niż 15 sprzedając na miejscu ale to i tak w niczym nie poprawi Twojej sytuacji. I tak się zadłużasz i to lawinowo- a im większa ferma tym większy dług. Nie masz co zrobić z jajkami ? Wykop dół i je tam wrzuć- chociaż nie będziesz psuł ceny na rynku (zwalając później wszystko na handlarzy). A kury oddaj do rzeźni to nie będziesz się zadłużał. Rozwożąc jaja po 18 groszy po piekarniach to Ty i tak długo nie pociągniesz.

 

 

KOLEGO YOYO NIKT NIKOMU NIE ZABRONI JEŹDZIĆ PO NOWYCH PUNKTACH I SZUKAĆ ZBYTU ,BO JEŚLI KTOŚ MA TAKIEGO ''ODBIORCE'' JAK BIEDRONKA (BIERZE TAM GDZIE NAJTANIEJ A PÓŹNIEJ SIĘ DZIWI ŻE SAM SYF STOI NA MAGAZYNIE) TO MUSI SIĘ RATOWAĆ I SZUKAĆ SAMEMU ZBYTU BO WIE ŻE Z TAKIM ODBIORCĄ TO DŁUGO NIE NACIĄGNIE SWOJEGO INTERESU.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko żyją tyle lat i się rozwijają ........ zaczynali od żuka dziś mają po kilka luksusowych samochodów i domów także nie obrażaj jak nie znasz tematu.

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko żyją tyle lat i się rozwijają ........ zaczynali od żuka dziś mają po kilka luksusowych samochodów i domów także nie obrażaj jak nie znasz tematu.

czesc

Zapytaj ich lepiej ile mają kredytów do spłacenia i długów w wytworniach pasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty książke piszesz po co to komu wiedzieć....... widocznie tyle że stać ich na reszte....

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niecałe 6km to mam morze no w turcji jest jak zwykle za granicą

 

czy ty musisz się wierda.lać w nasze dyskusje , nie masz własnego forum ?

- nic tu ciekawego nie wnosisz tylko bełkot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szok ostatni będąc na wakacjach ujrzałem naszego kolegę biedronkę

 

258wielbladrower.jpg

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież to nie ja tylko Jajczarek po tym jak zgubił wielbłąda na pustyni ...... a że umie kombinować to sobie poradził...... ciekawe co by zrobił na Alasce?

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...