Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

148312702148431.jpg

 

 

nie długo będzie taka kolejka za jajami ale przed naszymi fermami

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Koledzy dzięki za te wieści bo mi odcięli tel.(brak opłat za abo.) i nikt do mnie nie dzwoni..... jak co to mam pare palet 1B po ....co łaska Jajcarku błagam przyjedż...... niebawem dzień dziecka...chcę jakąś torebeczkę LV albo Chanel dziecku kupić... a może biedronko Ty mnie podratujesz...? Plizzz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Busy kolego, tylko busy cię ratują .... Możesz jeszcze się alfabetem morsa łączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ceny atrakcyjne ..... kuzwa już o 6 rano dzwonią czy coś kupie.....

czesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajo zaczyna nie złe schodzić ... ode mnie przed chwilą też odjechał bus 30 paletowy, nie zły ruch od poniedziałku, aby tak dalej

 

Ps.

A kury wciąż wyjeżdzają na wycieczkę do ubojni, za co je tak biją i biją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież i tak ci znoszą po 0,10 gr. to co narzekasz.....

[...]

czesc

Skąd się w Tobie bierze tyle złości ? A może to nie złość tylko głupota ?

Jak w ogóle można wstawić taki post na publiczne forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież i tak ci znoszą po 0,10 gr. to co narzekasz.....

[...]

czesc

Skąd się w Tobie bierze tyle złości ? A może to nie złość tylko głupota ?

Jak w ogóle można wstawić taki post na publiczne forum ?

 

skutek złych dobranych leków przez lekarza na głupotę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwiarować z tymi cenami. Coraz niższe nie znaczy, że coraz większy zarobek. Działa to tak, że jedni - hodowcy i drudzy - pośrednicy przebijają się na punktach z cenami do momentu jak dochodzimy do granic absurdu czyli M po 12gr na cukierni. A jej właściciel zaciera ręce jak widzi jak się pośrednik z hodowcą tłuką się kto dostarczy towar do niego bo on teraz Pan i dyktuje warunki od kogo weźmie.

Export szuka jajka ale szukają bo jest u nas tanio, b tanio i liczą, że uda się wyciągnąć M po jakieś 10-12 gr a L po 14-16 gr. Jeśli cena podskoczy trochę to wejdzie jajko z Holandii, Niemiec itp.

Sytuacja musi ulec poprawie w całej Unii aby i nam było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli cena podskoczy trochę to wejdzie jajko z Holandii, Niemiec itp.

Sytuacja musi ulec poprawie w całej Unii aby i nam było lepiej.

 

dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby było dobrze muszą się zmienić przepisy wymyślone przez baranów unijnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby było dobrze muszą się zmienić przepisy wymyślone przez baranów unijnych

Czyli jak się niby mają zmienić ? Każdy pcha do klatki tyle kur ile mu tam wlezie ? Oj, to dopiero wtedy mielibyśmy "super" cenę na jajko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na rynku się polepszy, jeśli zniknie spora część kur z rynku. Innej możliwości nie ma. Mówię tu o tym cały czas. Nie będzie dobrej ceny dla hodowców, jeśli będzie zbyt dużo towaru. Podstawy ekonomi. Ja wiem, że Ukraina itp ale od tego macie związki, żeby wywierały naciski na odpowiednie władze. No, chyba że Wasze związki są g..wno warte, bo wiem, że ze wzajemną współpracą u Was to raczej kiepsko. Każdy tylko patrzy, żeby mieć więcej kur niż sąsiad. Ale to już inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hodowcy muszą wsiąść handel w swoje ręce, omijać zbędnych pośredników, w tedy będzie lepiej, widzę to po sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hodowcy muszą wsiąść handel w swoje ręce, omijać zbędnych pośredników, w tedy będzie lepiej, widzę to po sobie

100 % racji. Pełna zgoda Od dawna o tym mówię.

Jest tylko jeden warunek. Każdy z hodowców musi mieć wielkość produkcji przystosowaną do swoich możliwości sprzedaży.

Znam kilku kolegów z branży, co mając np. ok. 50 tys. kur nieźle sobie radzili. Przy okazji modernizacji fermy zwiększyli produkcję do 200 tys i są teraz skazani na łaskę (bądź niełaskę) handlarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym ten h..... może mu pomóc, podstawić samochód i wywieść jaja na wybijalnie?

Mamy w Polsce około 20-25 zakładów przetwórczych, za telefon i sprzedawać, czy to takie trudne?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja ściółkowe od Messy 02 PL

 

S =35 gr

1a =25 gr

1b = 23 gr

z transportem do 200 km

 

Tel: 602 216 812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie dajmy się zwiarować z tymi cenami. Coraz niższe nie znaczy, że coraz większy zarobek. Działa to tak, że jedni - hodowcy i drudzy - pośrednicy przebijają się na punktach z cenami do momentu jak dochodzimy do granic absurdu czyli M po 12gr na cukierni. A jej właściciel zaciera ręce jak widzi jak się pośrednik z hodowcą tłuką się kto dostarczy towar do niego bo on teraz Pan i dyktuje warunki od kogo weźmie.

Export szuka jajka ale szukają bo jest u nas tanio, b tanio i liczą, że uda się wyciągnąć M po jakieś 10-12 gr a L po 14-16 gr. Jeśli cena podskoczy trochę to wejdzie jajko z Holandii, Niemiec itp.

Sytuacja musi ulec poprawie w całej Unii aby i nam było lepiej.

Racja kogucik.

D.pa jest od sr.nia, producent od produkowania a pośrednik od handlowania.

Nioskarze omijają pośrednika i schodzą z ceny poniżej kosztów, bo mogą, bo muszą, bo nie widzą ceny produkcji tak jak handlarz widzi cenę zakupu.

Efekt jest taki, że rynek pełny jest taniego, nierentownego jajka i więcej go nie wchłonie. Nawet jeśi cena jeszcze spadnie to popyt już nie wzrośnie.

Handlarze przynajmniej gwarantowali poziom cen w detalu. Poziom dużo wyższy niż obecnie przy takiej samej ilości sprzedawanego jajka.

Wywozem własnym producenci wbijają sobie kolejny gwóźdź do trumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Handlarze przynajmniej gwarantowali poziom cen w detalu

Wywozem własnym producenci wbijają sobie kolejny gwóźdź do trumny.

 

Własnym wywozem producenci wbijają nie sobie tylko wam gwóźdź do trumny

 

ps.

widać jak te h..... pomału zaczynają cykorzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I głupie jest Twoje gadanie Jajczarku o tym, że producent ma wywieźć wszystko sam bo to nierealne i jemu też nie bardzo się opłaca biorąc pod uwagę fakt, że musi przeznaczyć pieniądze na dystrybucję, a tak naprawdę sprzedaje towar w takiej samej cenie jak pośrednikowi. Zresztą wiem od moich dostawców (hodowców), że znacznie bardziej od handlowania i dystrybuowania jajkiem woleli by zając się tylko i wyłącznie produkcją bo i to zajmuje im masę czasu. Można żyć dobrze ze swoimi hodowcami i jak tak robię wiele lat, ale teraz naprawdę jakbym miał wiele na koncie to bym dołożył im z chęcią bo widzę, że ciężko jest sprzedawać swój towar poniżej kosztów jego produkcji. Zresztą sprzedać dobrze towar w takim maraźmie jak jest teraz też jest bardzo ciężko, szczególnie, że gdzie się nie ruszę to już było tam z ofertami 5 hodowców i 10 pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli miałbym godziwie zapłacone nie musiałbym szukać dodatkowego zajęcia, ale cóż... sytuacja mnie i wielu innych hodowców tego zmusza, 10- 15gr na drodze nie leży, prawda biedronko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...