Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga na ceny. Truskawki się skończyły. Magazyn puściutki ale ja też jadę połową produkcji.

1a 0.22 - 0.38 (własne punkty)

1b 0.18 - 0.35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

YOYO -masz niezłą rozbieżność cenową. Ciekawe co Ci powie twój klient ,który płaci Ci te najwyższe ceny , jak Cię przyłapie po ile sprzedajesz najtaniej ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
YOYO -masz niezłą rozbieżność cenową. Ciekawe co Ci powie twój klient ,który płaci Ci te najwyższe ceny , jak Cię przyłapie po ile sprzedajesz najtaniej ???

Różnice biorą się z ilości zakupu jaj, przecież to proste.

Jeden bierze 1000 jaj, inny 10000, a jeszcze inny 50000 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla przypomnienia..

kupno - sprzedaż 3PL

XL - 0,34 / 0,46

L - 0,20 / 0,37

M - 0,18 / 0,26

- dolna granica jest średnią ceną na fermach dla h......

- górna jest moja cena bez pomocy h......

- od poniedziałku będę próbował 1/2 grosiki w górę

ps.

do każdej palety w promocji dodaję wkładkę (30szt) jaj 1PL żeby jak najszybcię się tego pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

To ja poprosze 1000palet przemyslowych jak do kazdej dokladaz za palete place 5.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

To ja poprosze 1000palet przemyslowych jak do kazdej dokladaz za palete place 5.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież napisałem w nawiasie, że wyższa cena dotyczy punktów, do których sam dostarczam towar. Różnica w cenie to są te pieniążki, których nie daję zarobić pośrednikowi

Tak, jak napisał kol. P.Leszkiewicz ceny są różne dla różnych odbiorców. Jeśli ktoś bierze 10 palet jajka to ma cenę niższą, jeśli ja wiozę do odbiorcy 4500 tego samego jajka to cena jest wyższa. To wręcz niewiarygodne, że trzeba tłumaczyć tu na forum takie podstawowe rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dla przypomnienia..

kupno - sprzedaż 3PL

XL - 0,34 / 0,46

L - 0,20 / 0,37

M - 0,18 / 0,26

- dolna granica jest średnią ceną na fermach dla h......

- górna jest moja cena bez pomocy h......

- od poniedziałku będę próbował 1/2 grosiki w górę

ps.

do każdej palety w promocji dodaję wkładkę (30szt) jaj 1PL żeby jak najszybcię się tego pozbyć

To możesz mi powiedzieć kim jesteś? Producentem czy handlarzem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dla przypomnienia..

ps.

czyli za duzo nadrukowales i juz plesnia zaczly . domestos albo ludwik to ty na beczki kupujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jajczarek zaraz zaczniesz znowu tekst typu " stara plyta" to ty sie powtarzasz nie ja .mowilem ci juz wczesniej ze jak sobie nie radzisz to dodam do oferty twoja klatke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dla przypomnienia..

kupno - sprzedaż 3PL

XL - 0,34 / 0,46

L - 0,20 / 0,37

M - 0,18 / 0,26

ps.

do każdej palety w promocji dodaję wkładkę (30szt) jaj 1PL żeby jak najszybcię się tego obsranego gnoju pozbyć, oraz flaszkę okowitki na odtrucie

To możesz mi powiedzieć kim jesteś? Producentem czy handlarzem?

Jestem tylko Jajczarkiem wiecej Ci nie mogę powiedzieć

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie, o czym Wy pindolicie ? To jest forum o cenach jaj !

Magicznakurka, może podałbyś swoje ceny i mniej więcej ilość jaj sprzedawanych w tych cenach. Jeśli są to nieduże ilości to Twoje ceny rownież będą dla innych wszystkich cenną informacją.

Nieważne czy wolny wybieg czy klatka. Wszyscy jedziemy na jednym wózku !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcecie ceny ? bardzo proszę

M w kartoniku 2.20 netto

Tak w tej chwili fermy dostarczają o sklepów z dopiskiem na jajku"wole od GMO "

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagonka na polskie produkty zeby truć nas o niebo gorszymi od zabojadów lub od szwabów czy ukrainy !!!!!!!!!

Tu chodzi o to, by nie kupować polskich produktów, obchodzić ich szerokim łukiem i walić prosto do niemieckich i francuskich supermarketów, obsmarowują tylko polskie firmy które i tak ledwo przędą,

Niech zapłacą godziwą cenę producentowi to nie będzie myślał o czymś takim, każdy producent stara się na siłę zmniejszać ceny produktów żeby utrzymać się na rynku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nagonka na polskie produkty zeby truć nas o niebo gorszymi od zabojadów lub od szwabów czy ukrainy !!!!!!!!!

Tu chodzi o to, by nie kupować polskich produktów, obchodzić ich szerokim łukiem i walić prosto do niemieckich i francuskich supermarketów, obsmarowują tylko polskie firmy które i tak ledwo przędą,

Niech zapłacą godziwą cenę producentowi to nie będzie myślał o czymś takim, każdy producent stara się na siłę zmniejszać ceny produktów żeby utrzymać się na rynku

tym razem zgodze sie z jajczarkiem az mnie serce zabolalo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żywność w Polsce jest najtańsza w Unii.

Najnowsze dane Eurostatu pokazują, że w Polsce płaci się tylko 55 proc. średniej unijnej ceny chleba. Cztery razy więcej płacą za chleb Szwajcarzy. Polacy płacą też najmniej w Unii za mleko, sery i jajka (63 proc. średniej ceny unijnej). Najwięcej za mleko i nabiał muszą zapłacić Cypryjczycy i Grecy (141 i 132 proc.). W Polsce mamy też najtańsze w Unii mięso (63 proc. średniej unijnej). Cena mięsa są mniej zróżnicowane w Unii niż ceny innych artykułów spożywczych.

Za alkohol płacimy 93 proc. unijnej ceny, a za wyroby tytoniowe 58 proc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sierpniu bedę jechał już na 30% możliwości.

Nawet wytwórne pasz już dostają czkawki. Ludzie nie płacą a i obrót dużo mniejszy.

Za starych dobrych czasów, gdy było wiadomo kiedy będzie jaka cena(spadek lub wzrost) od 15 sierpnia zaczynało już drygać z jajkiem.

Odnoszę takie wrażenie, że albo po tym okresie (15.08) cena walnie do poziomów pamiętnej wielkanocy, albo komuś naprwde zależy na tym aby sporo ferm się zutylizowało bo przy tym poziomie euro do złotego to już dawno export powienien szaleć.

Inna sprawa, że przecietny człowiek oglądając programy typu UWAGA nie rozróżnia typów kur (mięsna/towarowa) i dla niego kura to kura, więc strach po antybiotykowy odbija się szerszym echem na wszystkich 3pl i 2pl i 1pl. Przeciętnego Polaka nie interesuje czy kura ma odpowiednie warunki bytu, czy siedzi w klatce czy skacze po czereśni( nie dotyczy części Warszawy), ale już jak usłyszy antybiotyk to zapala mu się swiatełko.

Tak czy inaczej to jak miałbym 100% obsady to i tak bym wszystko sprzedał, bo na zejście nie mogę złego słowa powiedzieć. Magazyn pusty jaja na zawówienie. Problem jest taki, że koszt samej tylko paszy przy średniej i starszej kurze jest na poziomie 20-22 gr na jajo, a ceny każdy wie jakie są. Wiec duży hurt dla każdego jest jak pływanie na bezdechu pod wodą. Albo wypłyniesz i złapiesz powietrza, albo już zostaniesz przy dnie. Idąć dalej tym tropem hurtownika bądź pośrednika nazwe ratownikiem. Taki ratonik albo pozwoli utonąć albo uratuje. Z tym, że jak pozwoli utonąć to straci prace bo nie bedzie mniał na kim kasy robić.

Nadeszły takie czasy, że zarówno hurtownik dla producenta i odwrotnie to zło konieczne. Producenci są zbyt leniwi by całość produkcji sprzedać we włanym zakresie, a i przedgrywają z pośrednikem bo prawie zawsze mają bogatszą ofertę i dostępność towaru. Producent aby konkuraować z pośrednikiem musi sam zacząć skupować jaja by poszerzyć swój asortyment. Ale aby legalnie zacząć to robić musi zmienić rodzaj prowadzonej działalnośći i zmienić sposób rozliczania się z US itp. To dla wiekszości z nas jest straszny szok i strach przed nieznanym. Ja sam nie jestem w stanie zrozumieć drobiarzy na ryczałcie. Ile tracą pieniedzy z powodu utraconego Vat-u.A co dopiero mówić o takiej rewolucji.

Czas pokarze, że Ci co wzieli los we własne rece przeżyja. To wróży, że częsć pośredników też wypadnie bo nie chcieli się dzielić zarobkiem z producentem dobrą duszą. Niestety ja jestem troche leniwy, tylko czy na tyle by popłynąć z tymi bardziej leniwymi?

Wniosek nasuwa się jeden, albo się sytuacja poprawi albo bedzie niezła jazda bez tzrymanki.

Albo szacunek albo wojna.

Satwiam na szacunek.

Sorry, żę tak dużo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Żywność w Polsce jest najtańsza w Unii.

Najnowsze dane Eurostatu pokazują, że w Polsce płaci się tylko 55 proc. średniej unijnej ceny chleba. Cztery razy więcej płacą za chleb Szwajcarzy. Polacy płacą też najmniej w Unii za mleko, sery i jajka (63 proc. średniej ceny unijnej). Najwięcej za mleko i nabiał muszą zapłacić Cypryjczycy i Grecy (141 i 132 proc.). W Polsce mamy też najtańsze w Unii mięso (63 proc. średniej unijnej). Cena mięsa są mniej zróżnicowane w Unii niż ceny innych artykułów spożywczych.

Za alkohol płacimy 93 proc. unijnej ceny, a za wyroby tytoniowe 58 proc.

zapomniałeś dodać ze pensje w Polsce są tez na poziomie 30% pensji w Unii.

Ot taki szczegół

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

YOYO -

sam nie jestem w stanie zrozumieć drobiarzy na ryczałcie

a ja rozumiem, skoro mają 500 kur a sprzedają 5 palet tygodniowo wolnego wybiegu to skąd wyrównają vat. Przecież sobie paszy nie kupią żeby na nią popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi