Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno. Liczba Polaków (jak i w ogóle Europejczyków) spada. I jest to spadek znaczący. W ciągu następnych 30 lat może nas być o dobre kilka milionów mniej (mówię o samych Polakach). Konsumpcja jaj natomiast (na osobę) wcale nie rośnie. Łatwo więc zauważyć, że zapotrzebowanie na jaja zarówno w skali kraju, jak i całej Europy spada i będzie spadać nadal i to w coraz większym tempie.

..... A my tymczasem zwiększamy produkcję budując nowe kurniki.[/u]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
I jeszcze jedno. Liczba Polaków (jak i w ogóle Europejczyków) spada. I jest to spadek znaczący. W ciągu następnych 30 lat może nas być o dobre kilka milionów mniej (mówię o samych Polakach). Konsumpcja jaj natomiast (na osobę) wcale nie rośnie. Łatwo więc zauważyć, że zapotrzebowanie na jaja zarówno w skali kraju, jak i całej Europy spada i będzie spadać nadal i to w coraz większym tempie.

kolego drogi w calej europie mamy przyrost ok 2150 osob na dobe w polsce takze mamy przyrost ok 95 osob na dobe pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego drogi w calej europie mamy przyrost ok 2150 osob na dobe w polsce takze mamy przyrost ok 95 osob na dobe pozdrawiam

Kolego początkujący, powiedz jak myślisz, czemu państwa europejskie zaczynają prowadzić politykę prorodzinną, dlaczego w całej europie wydłuża się wiek emerytalny, dlaczego mówi się o "starzejącym się" starym kontynencie ?

Zresztą : http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Population_growth_rate_world.PNG

W Polsce, na tle całej Europy, jest chyba jeszcze gorzej:

1. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rz-polakow-bedzie-coraz-mniej/8e4cn

2. http://www.rp.pl/artykul/1023894.html

3. http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/875016,Katastrofa-demograficzna-w-Polsce-Przyrost-naturalny-nie-byl-tak-zly-od-8-lat

Skąd wziąłeś swoje optymistyczne dane ? Podasz źródło ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Europa sie starzeje , to prawda , ale mamy migracje

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/Population_statistics_at_regional_level/pl

Tendencja przyrostu ludności w UE-27 utrzymuje się niezmiennie od 1960 r., ale począwszy od lat 80. przyrost ten następuje wolniej. To spowolnienie przyrostu ludności jest ściśle związane z przyrostem naturalnym (suma liczby urodzeń minus suma liczby zgonów), który był ujemny w większości regionów UE-27 w 2010 r.; saldo migracji stanowi przeciwwagę dla tych ujemnych tendencji w niektórych regionach, tak że całkowita liczba ludności UE-27 nadal rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo nie sa b.ranie puste , gdyby byly to cena by rosla

Wystarczy mi polemiki z pajacami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jezeli u mnie juz zamowienia sa na tydzien na przod to u was tez powinno byc pusto .i piszecie ze u wiekszosc sie kisi i placze po mojemu to tylko w zaglebiu jajczarskim ( to moje zdanie). co do placzu to dzis mnie doszly sluchy ze u jednego hodowcy 3 pl wpadla salcia 40 palet wyjechalo do utylizacji a co jest najlepsze to u niego systematycznie ona sie pojawia . reszte sobie mozecie dopowiedziec .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bo nie sa b.ranie puste , gdyby byly to cena by rosla

Wystarczy mi polemiki z pajacami

od pajacow juz forumowiczow wyzywasz? co ukisiles sie z towarem czy po 12 gr gonisz? ukraina sprzedaje drożej z tego co slyszalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja tam lubię słuchać jajcarka, jest lepszy niż niejeden kabaret, i w sumie szkoda ze marnuje swój talent bo na scenie zrobiłby większą karierę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy ! Na ceny jaj wpływu większego nie mamy ...niestety NADPRODUKCJA jest i nie ma co dyskutować...ale za to ceny pasz !!!!!??? to jest przeginka panowie !! Może zaczniecie dzwonić i pytać dlaczego nie obnizają cen ?? To jest jawne wykorzystywanie..... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie to ceny pasz to dyskryminowanie?

Jak cena jajka była w granicach 50gr to nikt nie mówił, że to dyskryminacja.

Co do L to faktycznie zaczyna brakować i jak ktoś nie zapewnił sobie stałej współpracy wcześniej to teraz poniżej 24gr raczej dobrego jajka nie kupi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widze,to nie chce mi sie wierzyc w puste magazyny.Zreszta juz od miesiaca mialy byc puste.

A jak tam ceny (realne) z gieldy z Katowic?Jest ktos dzis na bierzaco?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam kol. M 0.18 dzis proponowal posrednik na fermach 0.16 0.18 a L jak komus brakuje 0.21 i kazdy moze podzwonic i sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kol.ta cena z katowic to za skrzynke nie za tira

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi