Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Czy by nastawili czy nie to i tak przyszły by jaja z Unii i cena i tak byłaby niska, taka sytuacja panuje w całej Europie i tyle.

Uważam, że to żadne wytłumaczenie dla głupoty co niektórych naszych producentów.

i tak jak by nie nasie to reszta ue by wstawiła . czy tak czy tak byla by gorka. co nam zostaje to czekanie az bracia z ue poleza po rozom do glowy i ogranicza produkcje

 

 

To czekaj dalej, a kredyciki same będą się spłacały

 

Ja nie zmniejsze produkcji, bo inni nie zmniejszają - BRAWO, tylko tak dalej, a będziemy nadal tkwili w tym gó......

 

 

Cena hmmm... chyba nawet nie warto o niej pisać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wolisz miec pelna obsade i dokladac do interesu

gratulacje pomyslowosci

lepiej jechac polowa produkcji i czeakac niz miec pelna obsade i dokladac do interesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno w to uwierzyć ale są w Polsce tacy hodowcy, którzy chyba uważają, że cena jajka jest jeszcze za wysoka.

Dlatego też stawiają więcej kurników, zakładają więcej klatek i wsadzają więcej kur w klatki !

Kto to taki ??? Rozejrzyjcie się dookoła. Spójrzcie na sąsiadów. Pojedźcie w Ciechanowskie. Tam takich sporo.

Tak jak pisałem wcześniej, chciałbym bardzo, żeby handel odbywał się na normalnych, zdrowych zasadach. Widać jest to niemożliwe. W obecnej sytuacji pozbyłem się sentymentów i zaczynam na to wszystko kłaść l.a.chę. Jeśli pod mój punkt podjeżdża hodowca kamikadze i oferuje 1b po 19gr, to nie mam skrupułów i szukam frajera, który mi sprzeda takie jajko po 16 gr., żeby nie wylecieć z rynku. I o dziwo są tacy, którzy mają jajko w takiej cenie !!!!!!!! Ciekawe ile wydali na jego produkcję ?

Opłaca im się produkować w takiej cenie ? Czytałem na tym forum, że wyprodukowanie jajka to min. 27 gr. Jakim cudem więc, hodowcy rozwożą jajka po punktach po 19 gr ? Opłaca się im się to ? Strasznie obniżają cenę jaj na rynku ! Żeby z nimi konkurować muszę znaleźć hodowcę, który sprzeda mi jeszcze taniej. Na szczęście dzisiaj to nie problem. Jest wielu, co nastawiało kurniki i nie wiedzą, co z jajkiem zrobić. Lepiej sprzedać po 16 gr. niż zakopać (słowo zostało wykasowane)e.

Puste magazyny ? Hahahaha. Owszem, są mniejsze fermy, które dobrze sobie dzisiaj radzą. Tam nawet nie ma sensu pytać o tańszy towar. Ale niestety, wszystkie te, które szybko się "rozwijały" w czasie krótkiej ubiegłorocznej hossy, stoją dzisiaj zawalone jajkami. Ciekawe jak długo wytrzymają, bo widzę po kolegach, że czasami wolą dołożyć kilka groszy i kupić świeży towar u mniejszego, niż ryzykować kupno szlamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest wszędzie ci którzy liczyli na szybki zarobek poplyneli i taka jest prawda. co do produkcji to po tegorocznych żniwach chyba cena produkcji spadła i to dość sporo tylko czemu nikt o tym nie pisze? a wszyscy wiedza .

u mnie ze tak powiem obrodziło i się ciesze tanie zborze jest problemem dla tych co sprzedają a nie hodują . jak dla mnie to taki rok jak teraz moze byc co roku koszty znacznie spadly jest ktos z hodowcow ktory sie nie zgadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podać aktualne ceny pasz, po których kupujecie?

Trudno ocenić czy wytwórnie zarabiają teraz kokosy i zatrzymują dla siebie cały zysk ze spadku cen zbóż. Podobno tylko przez moment można było kupić zboża po ok. 600 zł, a śruta osiąga rekordowe ceny.

Nie mam pełnej wiedzy, bo kupuję gotowe mieszanki. Ceny z wytwórni:

1090 - 1120, ilości - duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAGICZNAKURA koszty spadły ale bez rewelacji.

Jak na razie to tylko zboże(pszenica, bo kukurydza trzyma cenę) a przecież to tylko połowa kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Bix jeszcze troche i tego co nazywasz frajerem i nękasz aby sprzedawał po 0,16 też zacznie rozwozić sam

Być może hodowca, od którego Pan Bix kupuje jaja po 16 gr, to właśnie ten sam, który próbuje wcisnąć swój towar w różnych punktach po 19 gr.

W jednym i w drugim przypadku, czarno widzę przyszlość takiego producenta. Mogę mu radzić tylko jedno- więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach. Hahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.carrefour.pl/promocje/gazetka-promocyjna

jakieś pytania? 24,5 grosza za L- już na półce. Cena brutto. Opakowanie do detalu, jakieś zbiorcze, fv marketingowa, transport no i zarobek dla sieci.

To po ile poszła eLeczka? 12? 14?

No i z 60 lub 90 dni termin płatności.

Ale i tak handlarz zawsze był, jest i będzie najgorszym c..ujem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.carrefour.pl/promocje/gazetka-promocyjna

jakieś pytania? 24,5 grosza za L- już na półce. Cena brutto. Opakowanie do detalu, jakieś zbiorcze, fv marketingowa, transport no i zarobek dla sieci.

To po ile poszła eLeczka? 12? 14?

No i z 60 lub 90 dni termin płatności.

Ale i tak handlarz zawsze był, jest i będzie najgorszym c..ujem.

Jak mi napiszesz czyje to to Ci powiem po ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to tylko oferta ważna od 21 do 26.08

 

Myślicie, że wcześniej nie sprzedawał pan X po 0,49 L w Carrefourze?

 

Biznes się kręci na promocję poszedł jeden tir w dodatku nie jego jajek i kupionych po b atrakcyjnej cenie bo termin miały solidny. W handlu nie ma skrupułów i nikt do tego z własnej kieszeni nie dołoży - oj sorry dołożą konsumenci jak wyrzucą te jajka i kupią następne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Bix jeszcze troche i tego co nazywasz frajerem i nękasz aby sprzedawał po 0,16 też zacznie rozwozić sam

Być może hodowca, od którego Pan Bix kupuje jaja po 16 gr, to właśnie ten sam, który próbuje wcisnąć swój towar w różnych punktach po 19 gr.

W jednym i w drugim przypadku, czarno widzę przyszlość takiego producenta. Mogę mu radzić tylko jedno- więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach. Hahahaha

 

dziwicie sie , że hodowcy próbują sami sprzedawać i wbijają się wam na rynek jak taki pan handlarz proponuje mu nędzną cenę i kupi jeszcze albo nie kupi bo "panie ale ja dziś mogę kupić takie samo jajko o 4gr taniej " i czeka aż mu "rura" zmięknie i sprzeda za "psie" pieniądze , ceny to zaniżają ale handlarze bo im się wredny hodowca nie podoba co próbuje przetrwac a wy Panowie Handlarze jak wam cena nie odpowiada albo wam się zbyt kurczy to po prostu nie kupujecie i tyle i macie to gdzieś a hodowcy kura jajko niesie więc chce je najzwyczajniej na świecie sprzedać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak to już z ludźmi jest, że promocja to klapki na oczy i kupować... bo promocja czyli b tanio i b dobra jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Bix jeszcze troche i tego co nazywasz frajerem i nękasz aby sprzedawał po 0,16 też zacznie rozwozić sam

Być może hodowca, od którego Pan Bix kupuje jaja po 16 gr, to właśnie ten sam, który próbuje wcisnąć swój towar w różnych punktach po 19 gr.

W jednym i w drugim przypadku, czarno widzę przyszlość takiego producenta. Mogę mu radzić tylko jedno- więcej kurników, więcej klatek, więcej kur w klatkach. Hahahaha

 

dziwicie sie , że hodowcy próbują sami sprzedawać i wbijają się wam na rynek jak taki pan handlarz proponuje mu nędzną cenę i kupi jeszcze albo nie kupi bo "panie ale ja dziś mogę kupić takie samo jajko o 4gr taniej " i czeka aż mu "rura" zmięknie i sprzeda za "psie" pieniądze , ceny to zaniżają ale handlarze bo im się wredny hodowca nie podoba co próbuje przetrwac a wy Panowie Handlarze jak wam cena nie odpowiada albo wam się zbyt kurczy to po prostu nie kupujecie i tyle i macie to gdzieś a hodowcy kura jajko niesie więc chce je najzwyczajniej na świecie sprzedać

Nie, nie dziwimy się, że hodowcy próbują sami towar sprzedawać. Sam jestem hodowcą, ktory rozwozi towar na "swoje" punkty.

Dziwię, się natomiast, że są tacy hodowcy, którzy nastawiali kurników a teraz sami zaniżają ceny na rynku, rozwożąc towar po 19 gr. W czym ich to niby uratuje ? Przecież jajko po 19 gr to towar znacznie poniżej kosztów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się ruch w jaju - podnosmy ceny, kupić przecie muszą .

- co do cen pasz to wytwornie po niżej 100zł nam nie zejdą, chyba ze ostro Soja spadnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczyna się ruch w jaju - podnosmy ceny, kupić przecie muszą .

- co do cen pasz to wytwornie po niżej 100zł nam nie zejdą, chyba ze ostro Soja spadnie

widziales ceny soji na kilka miesiecy do przodu po ile maja zakontraktowane?

nic tylko zygać sie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczyna się ruch w jaju - podnosmy ceny, kupić przecie muszą .

- co do cen pasz to wytwornie po niżej 100zł nam nie zejdą, chyba ze ostro Soja spadnie

 

To od poniedzialku 2 gr do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam ceny jajek Zielononóżki się kształtują u was rejonie ? u nas jest 80 gr w detalu dla stałych odbiorców detalicznych 70 gr. Nie wiem jak cena w hurcie wygląda na teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...